Skocz do zawartości
limal32

rivatuer kiedy koniec kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko- sytuacja przedstawia sie tak mam 5200 prolinka colbits i na sterach 52.16 kręce 250/500 na 345/570 dam więcej to mi sie resetuje ustawienie wraca na 250/500 i wtedy wiem że więcej nie pójdzie

a rivą kręce na 350/580 i nic test i jest ok.boje sie dalej bo niewiem czy pokaże mi koniec kręcenia( niewiem w jaki sposób to zrobi-jaki objaw że to już dość)pytam bo jeśli zdaży sie tak że nie ,,pokaże że to już dość,,to moge spalić karte

wiem że kręcicie rivą a ja dopiero sie ucze ją obsługiwać

szukałem na forum i gogle ale to już stary temat i nikt już o tym niechce gadać tematy pokończone a moderatorzy piszą ,,to już było,,

pozdrawiam

jeśli coś nie tak to skasujcie ten temat bede musiał szukać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rivą zwykle daje sięwięcej podkręcić, jest po prostu najlepszy program do etgo celu.

jak za dużo podciągniesz gpu to komp siębędzie wieszał lub gry będą zatrzymywały się na 0.5 sekundy.

jak dasz za dużo na pamięciach to syfy będą, normalka.

 

kręć i odpalaj np 3dmarka 2001se, test "point sprites" najszybciej łapie syfy więc jak tam się pojawią to odkręć pamięci po 5MHz i testuj dalej czy np po godzinie nie wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

mi tam arty najszybciej zawsze w mother nature wyskakiwaly , wszedzie indziej bylo ok tylko tu albo sie wieszalo albo syfy na ekranie( zaleznie czy gpu czy pamiec za duzo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano bylo i to nie raz sam pisalem ... ;]

 

rdzen krecisz do zwisow a pamieci do artefaktow ...

 

UPDATE: dorzuce jeszcze instrukcje mechl!na ... niech ci sluzy - sam od niej zaczynalem ;]

 

Natomiast jesli chodzi o grafe,to sprawa przedstawia sie nastepujaco: 

Do podkręcania urzywaj rivatunera, powerstripa (ewentualnie innego- jest ich wiele) 

lub z poziomu sterowników- jeśli masz aktywną zakładkę overclocking. 

 

Zacznij od rdzenia- podkręć o 5MHz i "zastosuj". Powtórz tą czynność 4 razy, 

ruchom ponownie kompa i zapuść 3DMarka. Jeżeli przejdzie- OK, można podkręcać dalej. 

Jeżeli wisi- obniż częstotliwość o 5MHz- i zapuść go ponownie. 

Ogólnie schemat jest taki: +5MHZ x4, ponowne uruchomienie kompa i 3dMark. 

 

Trochę to czasochłonne ale masz wtedy pewność, że niczego nie spalisz- zresztą beż vmoda 

BARDZO trudno uszkodzić kartę podkręcaniem. 

 

Jak już osiągniesz maxymalny i stabilny zegar dla rdzenia zabieraj się za pamięci. Tu schemat jest taki: 

+5MHz x6, ponowne uruchomienie kompa i 3dMark. 

Jak zobaczysz artefakty- zmniejsz o 5MHz i ponownie 3DMark. 

Pamiętaj żebyś za każdym razem zatwierdzał zmiany- np. apply changes at startup, albo podobne. 

 

Kilka uwag: 

 

Musisz być absolutnie pewien, że CPU jest 100% stabilny- najlepiej na czas kręcenia karty przywrócić 

mu default- podkręcając kartę i zaliczając zwisy w 3DMarku musisz być pewien, że zwisy powoduje karta, a nie procek. 

 

Objawy "przekręcenia" rdzenia to zwisy kompa. Objawy "przekręcenia" pamięci to atrefakty i inne śmieci na ekranie. 

 

Z własnego doświadczenia wiem, że jak w 3DMarku przejdziesz drugą scenę ze smokiem to przejdziesz całego 

3DMarka- przy przekręconym rdzeniu 3DMark wywala się na tej właśnie scenie. 

 

Opisana tu metoda- to moja metoda- nie ma co krytykować- każdy ma swoją, wypróbowaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękowania dla wszystkich

gnz- to dużo wyjaśnia tego mi bylo trzeba

zyskałem na gpu 15 a na pamiątkach 15

jest lepszy ale spodzewałem sie wiecej bo w porównaniu do innych to gpu dobrze mi sie kręci ale pamiatki coś słabo

do informacji-

gpu standard coler tylko spolerowany i silver5(35 zeta)

pamiątki samsunga+radiatorki RS005 (51 zeta) na TERMOPOX 85C (11 zeta) ale w 4 max mają już lepsze polecam BGA RAM Freezer za 55zeta

w przyszłości tunel na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...