Skocz do zawartości
seelk

GeForce czy Radeon

Rekomendowane odpowiedzi

ja też mam 256 ramu. nie wiem czemu wszyscy sie uczepili ze to malo. moze przy farcraju malo, do innych gier dobrze.

 

zresztą on ma duraka 1.4@2,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Duraka 1.4 i 256mb :wink: do gier to troche mało... ile mial mb i bitów ten 5600 i z jakiej firmy ????

mam duraka 1.4 ale chodzacego na 2400 :!: efiks byl produkcji winfasta i byl podkrecony do 380/680 co jest niezlym wynikiem. poza grafika w sprzecie nic sie nie zmienilo. poza tym rpzed efiksem mialem 3ti (ktore zdechlo i z gwary dostelem efiksa) i gry chodzily tak samo.

 

 

co do farcry to na fx nie chcial sie odpalic w 640*480 na low a teraz pykam w niego w 800*600 na medium-high a tylko dlatego, bo ramu dla niego brakuje a dla reszty starcza. jak bedzie kasa to bedzie i ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak gadać to o nowych grach... nikt nie kupuje kompa żeby pograć w prehistoryka czy UGH...

no nie tylko farcraj jest nową grą..

jakoś wszystkie inne dobrze chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś decyduje się na 9200 ("pełnego" hehe) to trzeba uważać bo standardem stają się ostatnio pamięci 5ns zamiast 4ns.

FX-y są też z pamięciami 3,6ns (MSI, Gainward).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak gadać to o nowych grach... nikt nie kupuje kompa żeby pograć w prehistoryka czy UGH...

no nie tylko farcraj jest nową grą..

jakoś wszystkie inne dobrze chodzą

Ale powiedzmy szczerze że Farcry ma strasznie duże wymagania a jak jush kupować to żeby wszystkie gry chodziły bez wyżeczeń... A FarCry to fajna gra i dlatego o niej powidziałem... Za niedługo Doom 3 no i jeszce większe wymagania, wiec lepiej kupic Ultimate'a niż 9200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i Nvidia cool i ATI.

Zalety i wady są po obu stronach.

ATI bardzo szybka w DX9.0 ale za to więcej problemów z nowszymi tytułami,bardzo często bez patcha nie pogramy "jak trzeba".Nvidia za to ma zarąbiaste wsparcie techniczne(stery)

no ale przyznać trzeba ze w dx9.0 to dopiero raczkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie farcry sie nie podoba. ani pieknej grafy nie ma ani nie jest grywalny. jakos mnie nei wciagnal a wszyscy sie nim zachwycaja :/

Właśnie, skopali kolorystykę i jeszcze do tego to powolne celowanie.

 

A jeśli chodzi o karty, to liczy się jeszcze jakość obrazu 2D, (chyba że ktoś wyłącznie gra), a ta w Prolinkach jest nienajlepsza. Piszę tak, bo mam geforce od Prolinka i następnym zakupem będzie jakiś Radeon właśnie ze względu na ostry obraz 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie farcry sie nie podoba. ani pieknej grafy nie ma ani nie jest grywalny. jakos mnie nei wciagnal a wszyscy sie nim zachwycaja :/

Właśnie, skopali kolorystykę i jeszcze do tego to powolne celowanie.

 

A jeśli chodzi o karty, to liczy się jeszcze jakość obrazu 2D, (chyba że ktoś wyłącznie gra), a ta w Prolinkach jest nienajlepsza. Piszę tak, bo mam geforce od Prolinka i następnym zakupem będzie jakiś Radeon właśnie ze względu na ostry obraz 2D.

boche w prolinkach naj 2d naj to jest w profesjonalnych karatch takich jak 3dlabs wildcat itd i one kosztuja krocie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie farcry sie nie podoba. ani pieknej grafy nie ma ani nie jest grywalny. jakos mnie nei wciagnal a wszyscy sie nim zachwycaja :/

Właśnie, skopali kolorystykę i jeszcze do tego to powolne celowanie.

 

A jeśli chodzi o karty, to liczy się jeszcze jakość obrazu 2D, (chyba że ktoś wyłącznie gra), a ta w Prolinkach jest nienajlepsza. Piszę tak, bo mam geforce od Prolinka i następnym zakupem będzie jakiś Radeon właśnie ze względu na ostry obraz 2D.

boche w prolinkach naj 2d naj to jest w profesjonalnych karatch takich jak 3dlabs wildcat itd i one kosztuja krocie :wink:
Chyba mnie nie zrozumiałeś, nie oczekuję ideału, ale żeby chociaż czcionki były ostre. Koniec. Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie farcry sie nie podoba. ani pieknej grafy nie ma ani nie jest grywalny. jakos mnie nei wciagnal a wszyscy sie nim zachwycaja :/

Właśnie, skopali kolorystykę i jeszcze do tego to powolne celowanie.

 

A jeśli chodzi o karty, to liczy się jeszcze jakość obrazu 2D, (chyba że ktoś wyłącznie gra), a ta w Prolinkach jest nienajlepsza. Piszę tak, bo mam geforce od Prolinka i następnym zakupem będzie jakiś Radeon właśnie ze względu na ostry obraz 2D.

boche w prolinkach naj 2d naj to jest w profesjonalnych karatch takich jak 3dlabs wildcat itd i one kosztuja krocie :wink:
Chyba mnie nie zrozumiałeś, nie oczekuję ideału, ale żeby chociaż czcionki były ostre. Koniec. Kropka.
do tego mosisz miec jeszcze jakis pozadny monitor sony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie farcry sie nie podoba. ani pieknej grafy nie ma ani nie jest grywalny. jakos mnie nei wciagnal a wszyscy sie nim zachwycaja :/

Właśnie, skopali kolorystykę i jeszcze do tego to powolne celowanie.

 

A jeśli chodzi o karty, to liczy się jeszcze jakość obrazu 2D, (chyba że ktoś wyłącznie gra), a ta w Prolinkach jest nienajlepsza. Piszę tak, bo mam geforce od Prolinka i następnym zakupem będzie jakiś Radeon właśnie ze względu na ostry obraz 2D.

boche w prolinkach naj 2d naj to jest w profesjonalnych karatch takich jak 3dlabs wildcat itd i one kosztuja krocie :wink:
Chyba mnie nie zrozumiałeś, nie oczekuję ideału, ale żeby chociaż czcionki były ostre. Koniec. Kropka.
do tego mosisz miec jeszcze jakis pozadny monitor sony :wink:
Mam porównanie do starej karty jeszcze na PCI (4MB)- żadna profesjonalna i przy tym samym configu (pożyczyłem ją na jakiś czas) dawała lepszy obraz.

Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo i tak każdy myśli swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porównujemy obie karty to na na tym samym konfigu (2.2+, rda+ , 256 Mb RAM radeon gigabyte-7200 pkt. prolink 5200 ultimate - 8000 pkt mowa oczywiście o 3DMarku 2001 w 3Dmarku 2003 oczywiście FX wypada dużo lepiej ponieważ robi testy DX9 i tu różnica jest większa radzio - 900 pkt FX 1500 pkt. ). Co do FARCRY to dla mnie jest super .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi farCry sie podoba lepsze to niż kolejne ropierdzielanki i kontynuacje... A to że sie komuś nie podoba to jush inna bajka... Podałem przyklad gry która jakby nie było jest na topie nowszych dzieł a autor topicu sam sie przekona jaka ona jest na własnym kompie a ja mu próbuje pomóc w wyborze karty na której pojdzie np. FarCry czu NFSU, a za jakiś czas Doom 3, NFSU 2, Driv3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFSU chodzi u mnie w 1024x768 z wszystkim możliwym na full.

NFSU2 pewnie będzie chodzić tak samo, więc to zly przykład 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFSU chodzi u mnie w 1024x768 z wszystkim możliwym na full.

NFSU2 pewnie będzie chodzić tak samo, więc to zly przykład 8)

Napewno będzie miała większe wymagania... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFSU chodzi u mnie w 1024x768 z wszystkim możliwym na full.

NFSU2 pewnie będzie chodzić tak samo, więc to zly przykład 8)

Napewno będzie miała większe wymagania... :lol:
niby dlaczego? 8)

ten sam silnik tylko troszczke bajerków dodadzą i nowe trasy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bajery właśnie potrzebują dobrą kartę... A z tym że ci chodzi na full to bym polemizował, a jak dobrze wiem to mx'y nie wyświetlają pare duperelów, a wiec nie masz wszystkiego do końca na full :wink: sam mam mx'a i mi chodzi na full ale przy starcie mam z 20 fpsów... Nie bardzo Ci wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh

nagrać Ci filmik frapsem , czy popodsyłać screeny?? :?

masz celka a to też wpływa coś na coś na prędkość gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox Nikt nie nadązy za kupnem nowych podzespołów no chyba że jest very kasiasty.... Leborg nie rób tych testów może i masz racje... ostatnio podkrecilem swój procek o 40 mhz i był wzrsot pkt w 3d marku o 300 :wink: musze sprzedac cholernego celerona, płyte i kupić bartona 2500+ oraz jakąs tanią płytke... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test już zrobiłem, ale filmik mi zajmuje 300mb :D

sam sie zdziwiłem że giera śmiga na full detalach 8)

zresztą połowy i tak nie obsługuje karta, więc to nie takie full :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zastanowił bym się nad tym Radekiem 9550 jeśli jego cena nie będzie wyższa niż 400zł. Dość spoko jak na konkurenta FX 5200, no i lepsza jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta dobra.

zgodze sie z autorem arytykułu iz przydałoby sie 128/128.

za taką cene to ja sobie kupie 4Ti albo dozbieram do czegoś z prawdziwym dx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...