Skocz do zawartości
Chaos

Chaos WC rev 0.8 to 1.0 ;]

Rekomendowane odpowiedzi

w temacie 2 osoby bo razem z kolegą robimy identyczne uklady

 

UPDATE/EDIT:

 

Blok Orbital O3

Nagrzewnica od Kadeta

Hydor L20

weże Fi16

 

nie bede robil zadnego zbiornika jedynie:

.. pompka -> nagrzewnica -> blok ..

 

biorąc pod uwage tę stronke http://www.procooling.com/articles/html/pu...phaestus__1.php ... wnioskuej ze Hydor L20 jest całkiem zajefany ..

 

Dołączona grafika

niewiele gorszy od Eheima 1048 .. a o wiele tanszy ..

 

cdn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos wrote:> Czy pompki Hydor L20 lub L30 sa w tej chwli dostępne?> Jezeli nie to czy beda one dostepne.> Z góry dziekuje za informacje.> Prosze o szybka odpowiedz.ODPOWIEDZ:witampompki bedą dostępne za jakiś tydzień do 10 dni
no ale cena jaka bedzie tez nei wiadomo

na razei nie maja tam :)

odpowiedz dostalem 2 dni temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nasze WC beda identyczne :)

Orbital o3 + kadet + hydor l20 .. bez zbiornika ..

 

a wogole to wiesz :) to ze 9 miechow siedzumy krzeslo kolo krzesla nie znacyz ze na wakacje tez :)

kazdy jedzie do domku i zabiera kompa :)

ale cos moze wymyslimy :0

po wakackach jeden obieg z 2 nagrzewnicami 2x hydor l20 i tylko po bloczku do kazdego :))

 

hehhe .. albo pompe CO i nagrzewnica z Tira :) ... w sumie w akademiku za prad nie płacimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie musimy cos jeszcze wymyslic dla 3-cego kolegi z pokoju .. bo my swoje wyciszamy a jego chodzi jak suszara :)

co prawda jzu mu wyminiilismy wiatrak w zasilce i wiatrak na procu ma na 7v ale to jeszcze nie to :D

a na co wyciszac swoej jak czyjs inny halasuje :))

no i trza ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> po uwage ze w akadmiku sie "spi" w jendymn pokoju z lodówka która buczy :)

 

no ale jak bedzie WC .. kazdy z nas sie oswoi z nim przez wakacje .. a potem cos moze zrobimy 2in1 w nowym semestrze :)) .. kompy i tak chodzą non toper :) ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsza z większym

projeck na razie wyglada tak

Dołączona grafika

nie wiem jeszcze jak zamontuje nagrzewnice na budzie ale przez wakacje pewnie i tak bedzie lezec sobie loozem gdzies :>

nie wiem nawet cyz na poczatek upchne to do budy odrazu .. potestuje sobie w wersji "wszystko wystaje bokiem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na nagrzewnicę będziesz miał jakiś wentyl :?: A czym się kierowałeś wybierając blok wodny :?: Może też kupię tego Orbitala O3.

wentyl bedzie oczywiscie jak fido napisal mma takie fajny od xero :)dmucha wmiare rzesko .. jak sie bedzie sprawdzal ladnie pomaluje chromem czy cos i bedzie smigac .. jak nie sprzedam i kupuje TT Thunderblade'a Blue

 

Orbital? coz przegladalem swego czasu kupe testow roznica miedzy orbitalem 03 a crystalem 03 to jakies 1-2* .. wiec jesli nie ma roznicy to o co przepalacac :) (ale dosią zawiało)

 

dodatokowo mi w moim WC zalezy na estetyce bo mam okno w obudowie .. no i potem mam zamiar zapodac jakies foty na tweaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ta 1-2* nie robi roznicy .. mam nadzieje uzyskac cos kolo 35-40* i bede zadolowny

 

moj proc ma to do siebei ze po osiagnieciu 55* sie zawiesza system :) utrzymany ponizej tej temperatury moze smigac calkiem sporo .. celuje w 10x246 w tej chwili 10x246 mi smiga ale nei jest stabilne wiec mysle ze dodanie napiecia i obnizenie temperatury pomoze .. moze sie da wiecej 2,5ghz na 1800+ to juz bedzie chyba nieźle nie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydora L40? :))

hehe a patrzales jaki to jest kolos?

i jak sie grzeje? :) i ciagnie 50W :)

To nie jest Hydor L40 tylko coś do niego podobnego, bo się pytałem. Kolos to jest, ale mi nie przeszkadza. To, ze ciągnie 50W też mi nie przeszkadza (żarówki ciągną mi po 100W każda). A nie grzeje aż tak mocny bez przesady :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję WC zbliżone do Chaosa czy FiDO więc pozwolicie, że się podczepię :wink:

pytanka:

1) a która z nich będzie bardziej cicha?

2) czy hydor'a da się zamontować "do góry nogami" tzn. żeby wylot był skierowany w dół? skróci mi to bardzo długość węży gdyż można by zamontować pompkę do sufitu budy :)

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję WC zbliżone do Chaosa czy FiDO więc pozwolicie, że się podczepię :wink: 

pytanka:

1) a która z nich będzie bardziej cicha?

2) czy hydor'a da się zamontować "do góry nogami" tzn. żeby wylot był skierowany w dół? skróci mi to bardzo długość węży gdyż można by zamontować pompkę do sufitu budy :)

 

pozdrowionka

Takie rozwiązanie, jeżeli pompka będzie najwyżej spośród elementów chłodzenia, może spowodować, że będzie miała problem z zassaniem wody (jak będzie startować). Ale jeżeli to ma być układ zamknięty, to w całym obiegu będzie tylko ciecz (bez powietrza) i nie będzie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole wydac duzo na pompke tak samo jak na zasilacz .. w koncu pompka jest tu głównym powoderem dobrych/złych osiągów ... i na niej nie nalezy oszczedzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...