Skocz do zawartości
Chaos

Chaos WC rev 0.8 to 1.0 ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Chaos, a jak z głośnością? kilka osób na forum pisało, że coś im buczy :? i podobno Hydory diabelsko się grzeją :? mam zamiar sprawic sobie L30 ale pod warunkiem, że będzie cichy jak myszka.. dlatego czekam na Twoje wrażenia słuchowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moaj odpowiedz duzo ci nie da ..

powiem tak ..

L20 cieply jest .. ale nie gorący

L30 ponoc juz mocniej sie grzeje

co do cichosci?

przez pierwsze 2h chodzila idealnie cicho

trza bylo do niej ucho przylozyc .

przed pujsciem spac sluchac jzu bylo jak troche bucyz

od rana juz ewidetnie slysze pierdzi ..

ale to wirniczek jakby o cos zachaczal czy cos ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, L30 troche sie grzeje.

w swoim ukladzie testowym mam wlasnie Hydora L30 II i po dluzszym czasie temperatura wody w ukladzie wzrosla prawie o 3 st.C. (uklad bez chlodnicy, sama pompka i bloczek (bez podlaczonego pradu do peltiera).

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, L30 troche sie grzeje.

w swoim ukladzie testowym mam wlasnie Hydora L30 II i po dluzszym czasie temperatura wody w ukladzie wzrosla prawie o 3 st.C. (uklad bez chlodnicy, sama pompka i bloczek (bez podlaczonego pradu do peltiera).

arthx

osoby wykrzykujące peany pochwalne na cześć pompek niezatopionych pamiętać jednakowoż powinny, iż woda obmywająca wirnik jeno też nagrzewać się będzie, a dziać się to będzie w wyniku dostarczania onej czyli wodzie energii mechanicznej, która napotykając opory w układzie (zakrętasy, wyboje, cupsy i inne bloki) zmieniana będzie w cieplną.

 

Jednakowoż jakie są dokładnie różnice - takowego testu jeszcze żem nie uwidział, a termometru starczająco dokładnego mi brak aby takowe badanie z ph802 przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załozyłem WC .. ;D

cały sie trzese jesio z nerwów

 

generalnie jest lepiej :)

ale bez dobrego wiatraka na nagrzewnicy i shrouda wyniki jeszcze nie zadowalajace

 

czy taki wicherek bedzie stykal?

Dołączona grafika

klit it :)

 

tudziesz jego wersja bez LED

Dołączona grafika

klit it :)

 

 

co byscie proponowali na nagrzewnice tak do 40-45 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego wicherka na suficie swojej budy 8) na 7V prawie nie wieje, tzn na pewno nie nadaje się do owiewania nagrzewnicy.. na 12V całkiem fajnie i do tego jest w miarę cichy, głównie słychać szum przepływającego powietrza. myślę, że najlepiej go puścić na 9-10V (mniej więcej na tyle udało mi się puścić domowymi sposobami).. wtedy wiał całkiem nieźle przy zachowaniu zupełnej ciszy

 

buszując po sieci natrafiłem na wicherki 17dB za 49zł.. ale teraz nie mogę odnaleźć gdzie :? jak znajdę to zapodam link

 

dopisane później: tak jak pisałem u mnie chodzi na 7V i ledwo wieje, natomiast doskonale sprawdza się jako wyciąg. puściłem go przed chwilką na 12V i.. wielkie rozczarowanie, zaczął buszeć i brzeczeć :roll: widocznie jest bardzo słabej jakości i obliżenie napięcia pracy mu poszkodziło :( wcześniej był cichutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa .. nagrzewnica nagrzewnica .. :/

radiatory na mosfetach parzą przy 1.8v (57* maja :) )

 

pytanie z innej beczki .. wie ktos co mozna zrobic zeby pompka nie robila zaklocen monitora/karty graficznej?

stajac 25cm od monita powoduje drganie ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

birdman, masz jakies doswiadczenie z tymi Hangyangami? Ja je mam i faktycznie, moze na 5V nie robią wichury (a jakis wentyl robi?) a na 12V całkiem cicho + wydajjnie (mam na dachu budy na chłodnicy i mi papierki ze skaruj biurka zlatują :P). IMO rewelacyjne wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz przewinelo sie umnie troche wentyli na nagrzewnicy i doszedlem do jednego wniosku: kupic papsta; a te wentyle sa poprostu za tanie na to zeby byly pozadne; po za tym nie ma podanej ich wysokosc ani typu lozyska;

chaos: daj wiecej foli 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wentylki huntkey laduje w swoje zasilacze i sa naprawde bardzo fajne biorac pod uwage cene. imo za ta kase nic lepszego nie znajdziesz.

znajdziesz , znajdziesz np 2 papsty 12x12 za 40zł . czyli 20zł sztuka !! :>

słabo szukacie koledzy : http://allegro.pl/show_item.php?item=26440569 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wentylki huntkey laduje w swoje zasilacze i sa naprawde bardzo fajne biorac pod uwage cene. imo za ta kase nic lepszego nie znajdziesz.

znajdziesz , znajdziesz np 2 papsty 12x12 za 40zł . czyli 20zł sztuka !! :>

słabo szukacie koledzy : http://allegro.pl/show_item.php?item=26440569 :wink:

nie wierze ze za takie 'grosze' ktos sprzedaje papsty. była ostatnio afera jak ludzie kupili jakis złom ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wentylki huntkey laduje w swoje zasilacze i sa naprawde bardzo fajne biorac pod uwage cene. imo za ta kase nic lepszego nie znajdziesz.

znajdziesz , znajdziesz np 2 papsty 12x12 za 40zł . czyli 20zł sztuka !! :>

słabo szukacie koledzy : http://allegro.pl/show_item.php?item=26440569 :wink:

nie wierze ze za takie 'grosze' ktos sprzedaje papsty. była ostatnio afera jak ludzie kupili jakis złom ;/

najprawdopodobniej jutro je dostane wiec będziesz musial uwiezyc :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia na 3 warstwy nic nie daje nawet :P

dawaj wiecej :] folia musi dac rade 8)

Alu nie da, nie zaekranuje. Fizyki żeśta się nie uczyli, jak było trzeba.

Musisz uzyć czegoś metalowego (w sensie Fe), wystarczy puszka do herbatki albo coś innego takiego prostego.

Np.: obudowy aluminiowe są wykonywane ze specjalnego stopu aluminium, który ma tę piękną cechę ekranowania fal EM.

 

Dla chętnych: Wykłady z elektrodynamiki klasycznej, podręcznik do Fizyki dla szkół wyższych technicznych, rozdział o magnetyźmie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko .. zaczyna zauzwac zalety WC

wczesniej na 1.78v moaj 1800+ potrafila sie wywalic na 2405mhz

teraz leciala 2470 w prime przez 1,5h :>

testuje dalej :)) ..

nadal czekam na propozycje wiatraczka na nagrzewnice ..

aha .. i lepiej zrobic tak ze powietrze jest dmuchane na nangrzewnice czy wyciagane przez nia?

i z tego co wiem odleglosc miedzy wentylem a shroudem ma ma wynoscic 3cm?

na raziemam badziwnie zrobione to bo wiatrak 80mm i shroud zrobiony w 10minut z 2cm od nagrzwnicy jest ..cug przez srodek jest ale na wiekszym wiatraku i dobrym shroudzie bedzie pewnie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem 2 x PAPST 120 mm za 25 zł sztuka, startują niestety dopiero na 8V, ale i tak puszczam je na 12V, chodzą wtedy jak burza, ale i głośno zarazem, dlatego rozkiminiłem taki system:

skonstruowałem układ, który załącza odbiornik co jakiś czas i wyłącza go po ustalonym czasie, wyliczyłem i zrobiłem tak, że PAPSTY załączają się na 5 minut co 30 minut. Przez te 5 minut schładzają chłodniczkę oszałamiająco i przez kolejne 25 minut woda powolutku się rozgrzewa, aż do momentu gdy wiatraki znowu się załączą i schłodzą :D dodatkowo, gdy np. w nocy nie chcę mieć pobudy co 0,5 h, układ wyłączam (przy kazie nie grzeje się procek za bardzo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem 2 x PAPST 120 mm za 25 zł sztuka...

możesz napisać co to za PAPSTY - model

wiem, że 4412/2 do cichych nie należą ale może jeszcze któryś z modeli Papcia jest wyjącą suszarką :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50C???? Czy to zart ;) Na wodzie ? :D

wez poprawke na to, ze jest to obczyt z mobo a wlasciwie z NF7 i pewnie jeszcze z jakims nieoficjalnym biosem, do tego jak czytalem wyzej wentylacja nagrzewnicy jest smieszna.

 

50st to ja mam teraz na AC z zamknieta buda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...