Skocz do zawartości
Kwiecień

Absolutnie bezgłośny dysk

Rekomendowane odpowiedzi

niechce mi sie wierzyć zeby wdc było niesłyszalne :lol:

barakuda 4 20 gb kolegi jest lekko słyszalna a ty mowisz ze wdc jest niesłyszalne , choć w sumie , jak by sie miało 10 wentylatorów w budzie po 42db każdy to wtedy wdc faktycznie jest bezszelestny :twisted:

 

a mnie wciąż trapi to jaką mam wersje ibm , bo boje sie że nie jest to ta nowa 250 tylko jakaś 80 mimo iż 3 dni temu kupiona :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dB to taka jednostka w ktorej wartosc rosnie postepie logarytmicznym. Przykladowo 1dB=1; 2dB 1 do potegi2; 3dB=1 do potegi3; 4dB=... Jak widac wszytsko zalezy od punktu odniesienia. Kazdy producent ma napewno inny wiec dB Samsunga dB Seagate'a sie nie rowna. W foobarze jak i sprzecia audio (nie kazdym) poziom najglosniejszy rowna sie 0dB wiec... :)

to co podales to przyrost wykladniczy a nie logarytmiczny, pozatym 1 w podstawie troche slabo go obrazuje :) (ale rozumiem ze ma symbolizowac jakas jednostke)

w interesujacym nas zakresie (czyli powiedzmy 0-120dB) przyrost o 7dB jest odczuwalny jako "dwukrotnie glosniejszy"

a we wzmacniaczach jest 0dB bo wtedy pracuje bez ograniczen, potem przekrecasz galke i nakladasz ograniczenie, dlatego sa wartosci ujemne, w wodatku te dB ktore sa tam napisane dotycza roznic poziomow sygnalow elektrycznych we wzmacniaczu...

 

edit: poprawione "odczowalny" na "odczuwalny" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , byłem na googlach , owczem , nawet egielda.com.pl testowała ten dysk , ale wszedzie pisze że to dysk udma 100 a ja mam 133 :|

 

prosze http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc....-145-069&depa=1

 

zobaczie i mi powiedcie oco biega :|

mam mieć też 2 mb cachu a program od hitachi pokazuje 1719 kb :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś starszą serie hitachi, ty masz 7K80, a wszystkie testy i porownania wygrywala 7K250, czym się różnia dokładnie nie wiem, tyle że ta pierwsza może mieć maksymalnie 80GB, a przy tej drugiej serii minimum to 80 a maksimum 250GB i generalnie co nowsze to nowsze ;)

a ten chache sprawdz innym programem, powinno być 2 048 kb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą nowszą wersję Deskstara o której mówicie (mam nadzieję: HDS722580VLAT20) i po przełączeniu pracy dysku w Silent Mode jest ok. Praca łożyska i silnika w idle jest bardzo cicha

 

Czym się może różnić:

 

HDS728080PLAT20 od HDS722580VLAT20

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie wogule nie słychać pracy dysku w idle , nic a nic, tak jak barakuda 4 , odczyt/zapis już słychać , ale po włączeniu jest cichutko , heh, boje sie że mnie wydutkali i będe musiał zamienić dysk na tą nowszą wersje :evil:

 

Grimlock naprawde :lol: , 2 posty wyżej jest odpowiedź otym że tą wersje co ty masz to jest po prostu nowsza wersja i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie wogule nie słychać pracy dysku w idle , nic a nic, tak jak barakuda 4 , odczyt/zapis już słychać , ale po włączeniu jest cichutko , heh, boje sie że mnie wydutkali i będe musiał zamienić dysk na tą nowszą wersje  :evil:

 

Grimlock naprawde  :lol:  , 2 posty wyżej jest odpowiedź otym że tą wersje co ty masz to jest po prostu nowsza wersja i tyle :)

Po prostu wkurza mnie to oznaczenie poszczególnych modeli Hitachi, w przypadku WD czy Seagate'a od razu wiadomo z czym mam doczynienia a w przypadku Hitachi można dostać wariata :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDS722516VLAT20 = 160GB/2MB

H = Hitachi

D = Deskstar

S = Standard (vs A for Auto for example)

72 = 7200 RPM

25 = full capacity = 250GB

16 = model capacity = 160GB

V = generation code

L = 1-inch form factor

AT = ATA (or SA = SATA)

2 = 2MB buffer (or 8 = 8MB)

0 = Reserved

 

http://www.hitachigst.com

 

HDS728080PLAT20 - "gorszy"

HDS722580VLAT20 - lepszy, bo nowsza generacja, ale jest też droższy i trudniejszy do zdobycia, wiem bo sam chciałem taki kupić!

 

PS. Feature Tool (v1.94)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na stronie producenta , mam mieć 2048 cachu , czemu ten program źle pokzuje????

gdzie widzisz problem, napisz do supportu hitachi i wszystko będziesz miał czarno na białym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , napisałem po polsku , przetłumaczyłęm translatorkiem , napisałem takie coś :

 

I greet, I have problem with disc

7k80, programme feature tool shows

1719kb cach, should be 2048, what is

this reason???

 

a oni w ciągu 3 godzin odpisali :

 

Dear Mr xxx

 

Thank you for your email.

 

It's normal that you cannot see the full sized of the 2mb cache buffer as

the upper part is used for firmware.

 

Best regards,

 

Hitachi technical support.

 

 

a po polsku brzmi to mniejwiecej tak :

 

 

drogi xxx :) ,

Dziękuj ciebie dla twojego email .

To jest normalne że ty nie możesz widzieć w pełni w rozmiarze 2mb buforu dyskowy jak wyższa część jest używana dla oprogramowania sprzętowe .

Najlepiej względy ,

Hitachi techniczne poparcie .

 

czyli wszystko sie wyjaśniło , bardzo polecam ten dysk 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeczytalem caly wątek i przechylam sie do opinji dzi.Dla mnei drapanie glowic nei ma az takiego znaczenie jak szum talerzykow.Jednostajne wycie czy szum potrafi przyprawic w noicy o bol glowy,stukanie glowic to mniejszy problem.Polozenie dysku na spodzie budy na czyms co nei przenosi drgan a zapewni jakis przeplyw powietrza dzial dosc przyuzwocie w stosunku do nakladu pracy.

Ps: maly ot,dla lubiacych ogladac filmy prosto z czytnika cd/dvd Cd-Bremse switny tool ktory spowolnie czytnik optyczny do pozadanych przez nas wartosci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dB to taka jednostka w ktorej wartosc rosnie postepie logarytmicznym. Przykladowo 1dB=1; 2dB 1 do potegi2; 3dB=1 do potegi3; 4dB=... Jak widac wszytsko zalezy od punktu odniesienia. Kazdy producent ma napewno inny wiec dB Samsunga dB Seagate'a sie nie rowna. W foobarze jak i sprzecia audio (nie kazdym) poziom najglosniejszy rowna sie 0dB wiec... :)

Nareszcie ktos madry sie odezwal.

A teraz wniosek: Nie mozna powiedziec ze roznica 1dB to 2 czy 1000 razy wiecej bo to zalezy od tego z jaka konkretnie wartoscia mamy do czyniena. Przykladowo dzwiek 2 dB jest ok 1.5 razy cichszy od 3dB, jednak 31 jest juz tylko 1.01 razy glosniejszy od 30dB.

 

No ale tak na temat to w koncu jaki dysk mam kupic? Mowicie jakies tam Samsungi czy inne... ale dokladnie jaki model? (120GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...