Skocz do zawartości
David_69

HiS Excalibur R 9200 128DDR/128bit OC??

Rekomendowane odpowiedzi

Napięciem 12V bym się nie przejmował ale 3.3 masz 2,72 :?: :!: jesli to prawda to nie wiem jak twój sprzęt działa. Czym mierzyłeś ?

Wlasnie widze, ze sa przeklamania w SpeedFanie.

W Biosie ta sama wartos pokazuje mi przy Vdimm, czyli chyba napieciu kosci pamieci? :D

Wzmianki o +3,3 w Biosie natomiast nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki 9200 sie słabo kręcą, nie mówie tak, że mam FX 5200, ale byłem u kumpla i sie słabo kręci, ale karta przed OC moim zdaniem lepsza od FX 5200. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięciem 12V bym się nie przejmował ale 3.3 masz 2,72 :?: :!: jesli to prawda to nie wiem jak twój sprzęt działa. Czym mierzyłeś ?

Wlasnie widze, ze sa przeklamania w SpeedFanie.

W Biosie ta sama wartos pokazuje mi przy Vdimm, czyli chyba napieciu kosci pamieci? :D

Wzmianki o +3,3 w Biosie natomiast nie ma...

Polecam Ci odczyt MBM5, u mnie wyniki sa identyczne z tymi ktore pokazuje mi Bios :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięciem 12V bym się nie przejmował ale 3.3 masz 2,72 :?: :!: jesli to prawda to nie wiem jak twój sprzęt działa. Czym mierzyłeś ?

Wlasnie widze, ze sa przeklamania w SpeedFanie.

W Biosie ta sama wartos pokazuje mi przy Vdimm, czyli chyba napieciu kosci pamieci? :D

Wzmianki o +3,3 w Biosie natomiast nie ma...

EPoX na tych płytach [ 8RDAxx ] nie monitoruje napiecia 3.3V a programy diagnostyczne pokazuja w tym miejscy V-Dimm :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polemizowałbym z wami ale nie byłoo mnie przez całe wakacje i troszke mnie ominęło. Kręciłem Radka 9200 naRivvie Tumerze i Omedze Drivers ale tak jak koledze wyżej ustawienia po włączeniu jakiego kolwiek programu benchmarkującego spadały do standardowych.

Z Power Stripem nie eksperymentowaem jeszcze ale "soon".

Jakieś sugestie.

PS. Zamontowałem sobiue beznadziejny wiatrak na radiator od prca grafiki bo w pokoju mam chicówkęęę i czasem mi pipało małe co nieco :(((

także już jest git tylko jeszcze jakie radiatory na pamięci??????

Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w riva tunerze kliknij More ( w zakladce po prawej na focie .. fota dla kogos inengo zrobiona .. ale latwiej bedzie ci wykumac o co chodzi)

 

Dołączona grafika

 

tam daj na HIGH w tym rozwijanym polu

i nie bedzie juz wracalo do ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiS Excalibur Radon 9200; 128bit; 128 DDR; AGPx8; RV280;

Na razie przeprowadziłem testy bez chłodzenia pamięci (oryginalnie nie ma radiatorów na pamięciach :( ) ale za to zamontowanym dodatkowo wiatraczku na radiatorku od procesora graficznego (obroty na MAX).

 

Oryginalne częstotliwości:

250 MHz rdzeń; 400 MHz RAMDAC.

 

Radon 9200 Pro różni się tylko wyższą częstotliwością procesora graficznego: 275 MHz a reszta jest taka sama. (przynajmniej firmy HiS).

 

Test:

[nie posiadam znakomitego sprzętu do testów, ale rezultaty idealnie widać]

 

K. Graf.:……….CPU: ……….Wynik 3DMark01: ……….Uwagi:

 

275 / 400……….566…………3119……….……….……….Radeon 9200 PRO

275 / 400……….680…………3618……….……….……….Radeon 9200 PRO

275 / 420……….680………...3650

275 / 450……….680……..….3695……….……….……….Pojawiają się nieznaczne „Bugi”

280 / 450……….680……..….3656……….……….……….Bugi + spadek wydajności

280 / 500……….680………...3621……….……….………. j.w.

 

Jednymi słowy granica mojego radeon’a to ~275/~450.

Sterowniki Omega 2.4.87

 

Sądzę że zmiana sterowników oraz założenie radiatorów (temp. pamięci nieznacznie wzrosła – przykładałem termometr :) ) nic do sprawy nie wniesie także trza się cieszyć co się posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak , tak ,,....

Niepłacze że sa slabe wyniki!!!!!!!

Czekam tylko kiedy zmodernizuje komputer. :?

 

PS na mojej plycie razem z FSB procka idzie w gore czestotliwosc PCI takze zrobilem to tylko na "testy".

PS2. Nie czepiaj sie! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radeon 9200 sapphire atlantis idzei z 250/200 na 350/250 i co ?? maxx co z neigo wycisnalem to 365 i 275, doom 3 zadnych artefaktow na max detalach, mimo ze malo fps. ale jak uruchomilem kompa ponownie to mi sie karta resetowala, wic idze 350/250

wszystko z mialym wiatraczkeim na radiatorze i bez radiatorow na memorkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam radka 9200 tylko że jego standardowe taktowanie to 165MHz a największe na jakim mi poszedł to 220MHz to i tak dużo mniej niż na tej karcie z innych firm wie może ktoś dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Witam też mam radka 9200 tylko że jego standardowe taktowanie to 165MHz a największe na jakim mi poszedł to 220MHz to i tak dużo mniej niż na tej karcie z innych firm wie może ktoś dlaczego??

1465863[/snapback]

lol ... masz wersje SE :mur: człowieku z tymi 64 bitami to daj sobie spokój, tak "zeszpecona" karta nadaje sie tylko do worda, internetu itp lub najwyzej do starych gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

No bez przesady w HL2 gra się na nim na medium detalach idealnie, jeszcze nie trafiłem na gre w której bym na nim miał mniej niż 20 fps.  :wink:

1468465[/snapback]

ale jak wygląda taki hl2, ... jak hl1 :] no prawie oprócz wody (ze względu na dostosowanie sie do mozliwosci karty gra wygląda bardzo brzydko) ... moze zapuść far cry ? doom3 ? Sprintel cell - kiedys przejsciowo miałem od czynienia z hisem se 9200 128mb podkręcony 270/440(pamięci elixir 5ns) 64bit szyna, pierwsza część SC chodziła nie więcej niz 17 fps na 640x480 medium .... karta 64 bitowa nie nadaje sie na OC bo wyniki sa poprostu marne :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie wypowiem na temat radka 9200.

Config jak w podpisie i w 3dmarku cale 8236.Karta podkrecona do wartosci 290/235.

Caly czas jechalem na omegach 2.5.90 i po zainstalowaniu softmodow na cat.5.5 wynik podskoczyl na defaultowych zagarach o ponad 300 pkt.

W najblizszym czasie czeka mnie Vmod i zobacze jaki bedzie przyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj HiS lata tak jak w podpisie - 280/450 przy dodatkowym wentylu wiejacym na radiator i pamieci. Jak bedzie zimniej moze cos sprobuje go pokrecic, bo teraz warunki fatalne :P. bez wentyla idzie 270/435 spokojnie, nie daje to oszolamiajacych skokow wydajnosci ;)

Wynik - 7963 (patrz podpis)

 

moj radeon 9200 sapphire atlantis idzei z 250/200 na 350/250 i co ?? maxx co z neigo wycisnalem to 365 i 275, doom 3 zadnych artefaktow na max detalach, mimo ze malo fps. ale jak uruchomilem kompa ponownie to mi sie karta resetowala, wic idze 350/250

wszystko z mialym wiatraczkeim na radiatorze i bez radiatorow na memorkach.

No to musiales trafic niezly egzemplarz. Moze jakies linki do 3dmarkow, albo zdjecia, bo az mi sie wierzyc nie chce ze rdzen poszedl o 100MHz wiecej. Edytowane przez andy__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, w sumie nie tak dawno bylem posiadaczem takie radeona, chodzil 310/250 z radiatorami na pamieciach domowej roboty oraz nawiewem na rdzen i nie bylo zadnych problemow, w 3d marku 2k1 uzyskalem ~7700pkt na procku 10x170 oraz 256mb ramu no-name :] to tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...