Skocz do zawartości
gizmoss

Zarombiste zasilacze !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy byl juz taki temat - jak by byl to nie bijcie :)

 

Dla niektorych moze to byc dobra wiadomosc a nawet bardzo dobra.

A mianowicie Dzis zakupilem nowiutki zasilacz, caly dzien schodzilem miasto za TRACER-em 500w ale wszystkie gdzies wymiotlo :) calkowicie zrezygnowany udalem sie do elektronicznego shopu aby kupic troche czesci az tu moim oczetom ukazal sie PSU ROPLA 500w. Cena mnie zszokowala 140zl za PSU 500w z 2 wentylatorami i to nie zadne badziewia z lozyskiem kulkowym czy slizgowym tylko wspaniale SUNONY z poduszkami magnetycznymi :D (dla niewtajemniczonych poduszki powietrzne to cos takiego jak w ultra szybkich pociagach japonskich czyli niczego nie dotyka-nie ma tarcia a sie kreci) :) takrze jesli ktos zainteresowany to niech szuka zasilki ROPLA w elektronikach a jezeli jestescie z Katosow to mozna je kupic naPlebiscytowej - sklep obok ZABKI.

 

Aha zasilacza nie slychac juz z odleglosci 20cm :P

 

No i wartosci zasilacza:

+3,3v +5v +12v -5v -12v +5vSB

28a 50a 18a 0,8a 1a 2a

 

Moc ktora uzyskuje w rzeczywistosci to 480W !!!!!!!!

 

CENA 140 zl !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plocie bylo napisane [gluteus maximus] - facet poglaskal i mu drzazga w reke weszla. Na naklejce sobie moga pisac co chca, niemozliwe, by zasilacz o takich parametrach tyle kosztowal. Powiedz, ile ten zasilacz wazy (a przynajmniej, czy jest ciezki czy lekki

 

PS czemu ten temat jest w "modyfikacje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak :

 

Dołączona grafika

 

codegeny tez wg nalepki :lol: maja podobne parametry tylko ze praktyce to kicha :] ta zasiłka ma max 350W real power a te 500W to sciema jak nic :] proponuje panu gizmoss poczyta ctroche porzadnych benchmarkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na +5v ma 5,07 a na +12v ma 11,98

 

Sprzet to duron 2000 512ram400mgh mainboard GIGABYTE z enforcem2 sata i dodatkowym raidem 4 dyski 60gb graf fx 5700gl kopiarka no i cd a to komp kumpla u ktorego wlasnie bylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na +5v ma 5,07 a na +12v ma 11,98

 

Sprzet to duron 2000 512ram400mgh mainboard GIGABYTE z enforcem2 sata i dodatkowym raidem 4 dyski 60gb graf fx 5700gl kopiarka no i cd a to komp kumpla u ktorego wlasnie bylem

napicia ujda :] podaj jescze 3,3 ile wynosi a nie tajniaczysz napiecie :]

 

podam u mnie i nie odczyty z pulpitu tylko w max stresie przy max obciazeniu:

 

3,39V

5,11V

12,42V

 

p.s moja zasilka ma ponad pół roku i juz sie wygrzała, zobaczymy jakie napiecia beda u ciebie za poł roku :] napewno bedzie kicha albo przynamiej pół kichy ;)

 

jak znam zycie to radiatory przypominają ponacinaną folie aluminiową do zawijania drugiego sniadania :D

dobre :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle:

+3.3 V 3.28 V

+5 V 4.89 V

+12 V 11.90 V

-12 V -12.69 V

stress:

+3.3 V 3.26 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.03 V

-12 V -12.86 V

 

i kto mi powie czemu mam taki dziwny -12? Zasilka to ropla tfu Huntkey HK350-XP Silencer

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tajniacze z napieciami :) 3,3 podam puzniej bo nie chce nekac co chwile kumpla :D a te twoje napiecia sa troszke niebezpieczne (troche zbyt duze wartosci) ja bym sie troche bal szczegulnie o te 5v

 

A tak juz ogulnie to nie sadze zeby byly jakies przypaly z tym PSU a na pewno jest lepszy od tracera itp. :) poza tym warto go kupic ze wzgledu na sama cisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tajniacze z napieciami :) 3,3 podam puzniej bo nie chce nekac co chwile kumpla :D  a te twoje napiecia sa troszke niebezpieczne (troche zbyt duze wartosci) ja bym sie troche bal szczegulnie o te 5v

 

A tak juz ogulnie to nie sadze zeby byly jakies przypaly z tym PSU a na pewno jest lepszy od tracera itp. :) poza tym warto go kupic ze wzgledu na sama cisze :)

moja zasiłka jest niedociazona stad wszystkie napieca sa wyzsze ,zasialcz dmucha ledwo ciepłym powietrzem, na jakims mozniejszym konfigu z fxem 5900 napiecia były by troche nizsze a u ciebie byly by za niskie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma gniazdka na podpiecie monitora bo markowe zasilacze nie maja miejsca na takie "udogodnienia" jak daja w codegenie zeby zapelnic czyms ta pustke...

 

a twoj zasilacz przeciez jest markowy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ponad rok temu tez miałem dylemat. kciałem kupić chiefteca 360w ale niegdzie w Krakowie nie było. Pomęczyłem troche Benka z forum (dzięki za pomoc), poczytałem i poszedłem do sklepu. Wybierałem pomiędzy Deer 400w a Feel 300w. Wybrałem Feela. Ma pfc, jest naprawde cięzki, a w środku siedzi fortron (sprawdzone organoleptycznie :) ).

Deer mimo lepszej naklejki :D był sporo lżejszy.

Ostatnio byłem też z kumplem po zasilacz. W którymś ze sklepów (chyb Bino) sprzedawca wciskał nam condongena 400w. Swoje racje popierał "ogromnym" wentylatorem. Faktycznie, wentyl spory (chyba 120) ale pod nim nieśmiało uśmiechały się wspomniane już folie śniadaniowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ponad rok temu tez miałem dylemat. kciałem kupić chiefteca 360w ale niegdzie w Krakowie nie było. Pomęczyłem troche Benka z forum (dzięki za pomoc), poczytałem i poszedłem do sklepu. Wybierałem pomiędzy Deer 400w a Feel 300w. Wybrałem Feela. Ma pfc, jest naprawde cięzki, a w środku siedzi fortron (sprawdzone organoleptycznie :) ).

Deer mimo lepszej naklejki :D był sporo lżejszy.

Ostatnio byłem też z kumplem po zasilacz. W którymś ze sklepów (chyb Bino) sprzedawca wciskał nam condongena 400w. Swoje racje popierał "ogromnym" wentylatorem. Faktycznie, wentyl spory (chyba 120) ale pod nim nieśmiało uśmiechały się wspomniane już folie śniadaniowe...

:lol: dobre dobre !!! <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem pomiędzy Deer 400w a Feel 300w. Wybrałem Feela.

Jak zaczal mi umierac zasilacz 200W to chcialem kupic Huntkey'a ale w Sigmie akurat sie skonczyly -nie mialem czasu na polowanie po Krakowie wiec kupilem tego Deer'a 400W. Niby jest lepszy od tego starego 200W ale do doskonalosci mu duuuzo brakuje -jednak na ROPLA bym go nie zamienil szczegolnie po przeczytaniu tego testu na TwojePC.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ja nie mam takiego "zarombistego" <lol> zmyslu do interesow i za swojego enermaxa (460W PFC FM) dalem 100Euro?

 

Gdybym wczesniej wiedzial, ze jest takie cudo jak ta ropla... ehhh, zycie... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijajcie się z kolegi gizmoss'a ;)

 

1.Podając nam napięcia twego "zarombistego zasilacza" zapuść mu pożądne obciążenie przez min. kilkadziesiąt min. (np. prime95 lub jakaś gierka) i podaj zakres napięć. Zakres czyli jakie napięcia podczas stressu osiągnął twój"zarombisty zasilacz", np. mierząc napięcia Speedfanem lub Hmonitorem po najechaniu na np. wartość 12V pokaże ci napięcia min. i max. Gwarantuję że się zdziwisz wynikami.

Ja na (o ironio !) TRACER 400 Watt mam pod pożądnym obciążeniem (CPUBurn):

+3.3 V 3.14 V

+5 V 4.81 V

+12 V 11.80 V

Martwi mnie szczegulnie 3.3 V ale w końcu mój zasilacz to taki "lepszy NO-NAME"

 

2. "nie wtyczek jest 6 + wolne miejsce w zasilaczu na jeszcze 2 zyly"

Czy ja jestem ślepy cz na PClabie piszą i pokazują zdjęcia 4 molexów???

No chyba że doliczasz 4-pin (flopp) i wtyczkę ATX ;)

4 molexy na 500 Watt ......no coments

A co da ci to wolne miejsce na 2 żyły??? Dolutujesz se 10 molexów??? To ja powiem że na moim masz 50 miejsc w które wlutujesz kabelki, wiatraki, diody, kosiarki elektryczne ,piły spalinowe itd.

LOL: jak nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz z opsiu - Chieftec 360W HPC-360-202, a napiecia:

 

napiecie.........|.........średnia.........|.........max.........|.........min

3,3 V........................3,36 V....................3,39 V...............3,28 V

5 V...........................4,99 V....................5,11 V...............4,81 V

12 V.........................12,11 V..................12,40 V.............11,86 V

Vcore........................1,77 V....................1,92 V..............1,65 V

 

ps. vcore jest dziwny - powinno byc 1,75 V

 

ale tak to zasilacz naprawde zayebisty.

aha ma on spore obciazenie: do podpisu jeszcze skaner i drukarka, zestaw logitecha mx [ nie wiem czy on cos ciagnie]

zasilke zmienilem bo mi stary resetowal kompa co 25 min a mialem Rubikon 300W [czyt. SZAJS]

 

A no i najwazniejsze:

PODANE NAPIECIA SA WZIETE Z MBM5 PO CZASIE PRACY KOMPA 1d 9H 55M CZYLI OK. 34 godziny!!

oczywiscie nie byla to praca w wordzie ani w necie [ choc i takie sie zdarzaly] ale szczegolnie granie w cs'a NFS:U, 3dmark, sluchanie muzy, nagrywanie, emule... takie normalne sprawy

 

ps. od zmiany zasilacza [czyli ok. 25 marca - allegro 180 PLN!! :]] komp sie raz zresetowal - i to bylo z winy programowej, chyba... 8)

 

CHIEFTEC RULEZ!!

a tego ROPLA nie kupilbym za zaden hajs, przy okazji mi jeszcze zostaly do podlaczenia chyba 4 molexy, a 4 juz wykorzystalem... :]

i chieftec tez jest cichy - w kompie slychac u mnie jesdynie Barracude!!

 

The Last Thing:

nie wiem czy to PFC zadzialalo czy co innego, ale naprawde dobry jest system przeciwprzepieciowy!! to dziala :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...