Skocz do zawartości
zolciak

Modecom 350 gtf czy HIPER-PC (EU-350TS) 350

Rekomendowane odpowiedzi

No i idzie do mnie Modecom 350GTF a szkoda ,ze producent hipera walnoł takiego bubla z tabliczką. Choć spojrzeć na ich strone www to nie ma sie co dziwić. Moze zasilacz był by nie lepszy:). Dzieki wszystkim za pomoc. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wątku. HIPER-PC bazuje na konstrukcji Topower'a o czym wspominalem jakieś 2 miechy temu, teraz dorzucam kilka szybkich fotek:

 

http://www.republika.pl/psuopis2004/1.jpg

http://www.republika.pl/psuopis2004/2.jpg

http://www.republika.pl/psuopis2004/3.jpg

http://www.republika.pl/psuopis2004/4.jpg

http://www.republika.pl/psuopis2004/5.jpg

http://www.republika.pl/psuopis2004/6.jpg

http://www.republika.pl/psuopis2004/7.jpg

 

Jest to faktycznie Topower, niestety już w leciwej dość choć wciąż OK wersji P4, co ma znaczenie jeżeli chodzi o rozkład amperaży.

Generalnie rzecz biorąc, w tej klasie cenowej, zakup jest to OK, choć FSP 300BT/GTP/350GTF jest równie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Modecom'a, powiem tylko ,ze to byla przesiadka z codegena i musze powiedzię ,że codegen wcale niebyl glosniejszy moze mialem dobry model bo napedzal 1700+@2200+ wiecej balem sie troche chodz powiem ze komp ruszyl na 2400MHz. No ale to juz historia teraz na tym modecomie procek chodzi na 2400+(2000MHz) na standardowym napieciu 1,5V co na codeshicie bylo nie do pomyslenia. Zasilacz napewno nie jest glosniejszy ale spodziewalem sie czegoś wiecej (noise killer ;) ). Bedzie lepiej jak wstawie grilla. Ale teraz najwazniejsze, napięcia odczytane miernikiem :

12V - 12,01-12,04

5V - 5,10-5,11

Toż to szok prawie niedrgną. Polecam ten zasilacz w klasie do 150zl.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie KTORY LEPSZY????  Fortron FSP300-60BT czy ModeCom ATX-300GT ??? bo nie wiem na co sie zdecydowac :)

Po pierwsze jezeli zastanawiać sie na fortronkiem to tylko nad modelem GTP a nie 60BT poniważ ten pierwszy ma aktywne PFC (wiadomo o co chodzi), po drugi te zasilacze mozna dostac tylko na allegro. Ja kupilem GTP od parady i lipa po tygodniu odeslalem mu go( gość oddal kase bez problemu). Więc mysle ,ze modecom to trafny wybór. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja pytalem ktory lepszy? ten ModeCom ma pasywne PFC czyli tak samo jak ten Fortron 60BT, a tego GTP nie ma narazie, a ja dluzej nie bede czekac, bo mozna czekac w nieskonczonosc!!

dlatego pytam ktory waszym zdaniem bedzie wydajnieszy?? a moze nie ma roznicy, oba beda tak samo wydajne, tylko cena bedzie inna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Modecom'a, powiem tylko ,ze to byla przesiadka z codegena i musze powiedzię ,że codegen wcale niebyl glosniejszy moze mialem dobry model bo napedzal 1700+@2200+ wiecej balem sie troche chodz powiem ze komp ruszyl na 2400MHz. No ale to juz historia teraz na tym modecomie procek chodzi na 2400+(2000MHz) na standardowym napieciu 1,5V co na codeshicie bylo nie do pomyslenia. Zasilacz napewno nie jest glosniejszy ale spodziewalem sie czegoś wiecej (noise killer ;) ). Bedzie lepiej jak wstawie grilla. Ale teraz najwazniejsze, napięcia odczytane miernikiem :

12V - 12,01-12,04

5V  - 5,10-5,11

Toż to szok prawie niedrgną. Polecam ten zasilacz w klasie do 150zl.

Pozdrawiam.

hej.. a jak wzgledem odczytow w biosie ma sie sytacja... jaka masz plyte glowna?

Sam kupilem ten model... jednak z braku miernika nie jestem wstanei zdiagnozowac jakie sa fkatycznie napiecia... a w biosie mi wskazuje dla 12 11,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja pytalem ktory lepszy? ten ModeCom ma pasywne PFC czyli tak samo jak ten Fortron 60BT, a tego GTP nie ma narazie, a ja dluzej nie bede czekac, bo mozna czekac w nieskonczonosc!!

dlatego pytam ktory waszym zdaniem bedzie wydajnieszy?? a moze nie ma roznicy, oba beda tak samo wydajne, tylko cena bedzie inna :)

a może takie z aktywnym PFC ?

od angeli:

 

1.

Zasilacz ATX 360W PFC - Dual Fan 189 zł

 

Wymiary: 150 mm x 140 mm x 86 mm

PFC: pasywne.

Wentylatory: 2x80 mm z automatyczn± regulacj± obrotów w zależno¶ci od temperatury.

Zabezpieczenia: zwarciowe, przeci±żeniowe, przepięciowe, termiczne.

Zgodno¶ć: AMD, INTEL ATX 12V, 1.1V (Pentium 4)

 

+5V 35 A

 

+3,3V 28 A

 

+12V 18 A

 

-5V 0,5 A

 

-12V 0,8 A

 

+5Vsb 2,0 A

 

 

Ilość wtyczek:

6x molex

2x flop

1X 4-pin ATX12V

2x SERIAL ATA

 

Zasilacz robiony dla Chieftec przez Enhance Electronics.

 

2.

CHIEFTEC GPS-300AB-100L 148.00,-

 

 

Zasilacz ATX 300W PFC

 

Wymiary: 150 mm x 140 mm x 86 mm

PFC: aktywne.

Wentylatory: 80 mm z automatyczn± regulacj± obrotów w zależno¶ci od temperatury.

Zabezpieczenia: zwarciowe, przeci±żeniowe, przepięciowe, termiczne.

Zgodno¶ć: AMD, INTEL ATX 12V, 1.1V (Pentium 4)

 

 

+5V 25 A

 

 

+3,3V 25 A

 

 

+12V 15 A

 

 

-12V 0,8 A

 

 

+5Vsb 2A

 

Ilo¶ć wtyczek:

5x molex

1x flop

1X 4-pin ATX12V

1x Serial ATA

 

Zasilacz robiony dla Chieftec przez Delta Electronics

 

3.

 

CHIEFTEC HPC-300-202

145.00,-

 

Dostępność:

 

 

Zasilacz ATX 300W PFC

 

Wymiary: 150 mm x 140 mm x 86 mm

PFC: pasywne.

Wentylatory: 1x80 mm z automatyczną regulacją obrotów w zależności od temperatury.

Zabezpieczenia: zwarciowe, przeciążeniowe, przepięciowe, termiczne.

Zgodność: AMD, INTEL ATX 12V, 1.1V (Pentium 4)

 

+5V 25 A

 

+3,3V 20 A

 

+12V 13 A

 

-5V 0,3 A

 

-12V 0,8 A

 

+5Vsb 1,5 A

 

 

Ilość wtyczek:

5x molex

2x flop

1X 4-pin ATX12V

1X 6-pin Aux

1x Serial ATA

1X 3-pin pomiar prędkości wentylatora w zasilaczu

 

Zasilacz robiony dla Chieftec przez Sirtec Electronics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Modecom'a, powiem tylko ,ze to byla przesiadka z codegena i musze powiedzię ,że codegen wcale niebyl glosniejszy moze mialem dobry model bo napedzal 1700+@2200+ wiecej balem sie troche chodz powiem ze komp ruszyl na 2400MHz. No ale to juz historia teraz na tym modecomie procek chodzi na 2400+(2000MHz) na standardowym napieciu 1,5V co na codeshicie bylo nie do pomyslenia. Zasilacz napewno nie jest glosniejszy ale spodziewalem sie czegoś wiecej (noise killer ;) ). Bedzie lepiej jak wstawie grilla. Ale teraz najwazniejsze, napięcia odczytane miernikiem :

12V - 12,01-12,04

5V  - 5,10-5,11

Toż to szok prawie niedrgną. Polecam ten zasilacz w klasie do 150zl.

Pozdrawiam.

hej.. a jak wzgledem odczytow w biosie ma sie sytacja... jaka masz plyte glowna?

Sam kupilem ten model... jednak z braku miernika nie jestem wstanei zdiagnozowac jakie sa fkatycznie napiecia... a w biosie mi wskazuje dla 12 11,8

Epox RDA3+ odczyt w biosie 12V - 11,79V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...