Skocz do zawartości
kassiunia

Problem z podkręceniem mobila 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej rady mam procka X MOBILE 2600 1,45 i wyżej niż 2400mhz nie zabardzo idzie i to na dość wysokim napięciu hmm(nie wiem czemu) może wina biosu , czytałam że te procki idą na napięciu 1,5v na 215x11,5, może coś pokombinować z timingami, a moze doradzicie coś jeszcze mam takiego procka chcę wykorzytać go na maximum podam konfiguracke mojego sprztu i czekam na podpowiedź:

Procek AMD X MOBILE 2600 1,45V SERIA AXMG2600 FQQ4C , IQYHA 0348 TPMW

PŁYTKA ABIT NF7 VER 2.0

PAMIĄTKI KINGSTONA KVR400X64C25/512

COOLER TITANA CAŁY Z MIEDZI

ZASILACZ CHIEFTEC 360 DUAL FAN PASYWNE PFC

KARTA 9100 RADEK HERCULES 64 MB

DWA DYSKI MAXTORA I IBM

Panowie (Panie) pomóżcie bardzo was proszę może naprawdę bios inny albo ja coś zle robie

NA 2400mhz jest napięcie 1.8 V ,a na 200x10 1,45 trochę to dziwne a dalej nie zabardzo chce sie krecić HELP!!!!!!!!!!!

P.S Jestem pocątkująca w podkręcaniu wszelkie rady mile widziane

P.S 2.. I proszę bez głupich uwag, bardzo mi zależy na maximum tego procka:)

Pozdrófka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem Ci na PClabie :lol:

Podaj szczegóły to ludzie Ci pomogą - FSB, mnożnik, napięcie jakie miałaś przy najwyższej STABILNEJ konfiguracji. Acha, no i pisałaś ze napięcie 1.5v.. Bartony 1.45v mają to do siebie, że w przeciwieństwie do tych 1.65, ktorym juz wlasnie na tym standardowym napięciu zdarza się niexle kręcić, potrzebują pewnego kopa napięcia na starcie - 215x11,5 przy 1,5 no nie wiem kto to wyciągnął..

 

Pozdrawiam,

Lor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=73647 , tam jest napisane ze właśnie ten procek na 1,5 tak pacuje:), ludzie co jest taki procek się u mnie marnuje buuuu. plis help, napiszcie chociaż może jak powinnam mieć ustwioną konfiguracje w biosie proszę dla każdego kto mi pomoże duży buziak <cmok>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??Nie wiem skąd takie wnioski może mojej gg chcesz i zobaczysz tam czy jestem kobietą hmm , czy to jest dziwne ze kobiety także bawić się w podkręcanie kompa i czy podkrecanie jest wyłąxcznie zabawką dla chłopców??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten procek po prostu nie jest taki super w o/c. Raz miałem Athlona 1700+ w super serii, oznaczenia wskazywały że ten procesor jest skazany na sukces. Okazało się że ten Athlon był jedną wielką porażką w o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. nie są moze bardzo niskie ale max to przy napięciu 1,85V 60 c

stopni, zastanawiam sie moze cos zle jest w biosie ustawione plisss help, i jeszcze jedno skoro by był taki tragiczny procek do podkrecania to na 1,45V 200x10 chodzi stabilnie POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;(, może ja cos zle robie , srubuje jeszcze ustawić timingi na 11 ,2,2,2 lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajjj... 60c to duzo, moze zapodaj mu jakies dodatkowe dmuchacze czy paste zmien? ja stawiam na temperature :)

 

 

Sprobuj dac wiekszy mnoznik a mniejsze fsb, moze nie lubi wysokiej magistrali ten proc. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszystkie Mobilne Bartony kręcą się kosmicznie: zarówno wśród 2500XP-M jak i 2600XP-M część osiąga swój max przy 2300-2400MHz niezależnie od napięcia :!: Na takiego właśnie trafił mój qumpel - 2600XP-M który za nic nie chce pracować stabilnie powyżej 2350MHz nawet z 1.85V. Proc chłodzony jest Volcano12 więc problemów z odprowadzaniem ciepła nie ma. Zmiana biosa, ponowne zakładanie Volcano, grzebanie w biosie - w tym zmniejsznie FSB, zwiększanie mnożników nie przyniosło ŻADNYCH pozytywnych skutków ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. nie są moze bardzo niskie ale max to przy napięciu 1,85V 60 c

stopni, zastanawiam sie moze cos zle jest w biosie ustawione plisss help, i jeszcze jedno skoro by był taki tragiczny procek do podkrecania to na 1,45V 200x10 chodzi stabilnie POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;(, może ja cos zle robie , srubuje jeszcze ustawić timingi na 11 ,2,2,2 lol

Proponowałbym na początek zostawić FSB w spokoju i bawić się tylko mnożnikiem. Poza tym ja też myślę, że 60C przy 1.85V to zdecydowanie za duzo. Jak na mój gust przyczyną kłopotów jest słabe chłodzenie (pasta, słaby przewiew, niedokładny montaż radiatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kassiunia, przystopuj trochę, bo się gubisz. Najpierw piszesz 23 kwietnia (2400 x-mobile 1.45), że kupiłaś mobila 2400, a następnie wczoraj, 22 maja, zakładasz topik (Potrzebuje jakiś program do testowania wydajności procka AMD), w którym rozważasz, czy warto wziąć mobila 2400. O tymże mobilu Twój kolega mówi, że nie idzie wyżej niż 2300, ale przecież swojego mobila, zgodnie z tym, co napisałaś 14 maja (2400 x mobile problem :(), wykręcałaś do 2400. We wczorajszym topiku odkrywasz również istnienie programu PRIME95 ("Znalazłam oka, ale PRIME95 to służy do stabilności"), o którym przecież założyłaś topik 1 maja (PRIME 95 i problem??). Do tego od 1 maja zgłaszasz, że masz za wysoką temperaturę (PRIME 95 i problem??, Jak to jest z ta temp.??Help, Spoczynek 36 stres 53,5 taka róznica??), dziś o 14 piszesz "mam za słaby cooler aby kręcić go za wysoko" (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=859178#859178), po czym zakładasz ten topik, w którym rozważasz, co zrobić, żeby pójść jak najwyżej.

7 maja (Jak to jest z ta temp.??Help) napisałaś, że proc chodzi "220x12 napięcie 1,65V", a 14 maja (

2400 x mobile problem :() piszesz "na ustawieniach 200x12 nie wstaje". Ten opis "Procek: AMD barton 2400 V 1.45, @wykrecanie na 2.6 giga" (Procek: AMD barton 2400 V 1.45 UNKNOWN??????????) też zastanawia.

 

Dobrze się zastanów, co Ty w ogóle chcesz, bo 10 topik o Twoim procesorze to będzie trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miope nie przejmuj sie z kobietami tak jest .. coś się im chce i same nie wiedzą czego chcą .. wiec spokojnie spali w końcu swojego cudownego mobile i bedzie spokój na dłuższy czas :P .. aż znów czegoś sie jej nie zachce .. i wtedy możemy zacząć sie martwić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miope nie przejmuj sie z kobietami tak jest .. coś się im chce i same nie wiedzą czego chcą .. wiec spokojnie spali w końcu swojego cudownego mobile i bedzie spokój na dłuższy czas :P .. aż znów czegoś sie jej nie zachce .. i wtedy możemy zacząć sie martwić :P

ciekawe jak to Miope odbierze :lol: :mrgreen: :twisted: :zonk: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś nas tu adam_m ubawił po pachy :lol: Z takim tekstem do Miope... :lol:

 

A co do kassiunia, to albo to nie jest Kasiunia tylko Kasiek rodzaju męskiego i wali ściemę na maxa, albo po prostu nasza kassiunia nieco "zbłądziła"...

Z experience mówię, że te Kingstony za Chiny Ludowe nie będą stabilne na 215 nawet na 2,9V. I dodatkowo radzę zapomnieć o 2-2-2-11 T na FSB 200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z experience mówię, że te Kingstony  za Chiny Ludowe nie będą stabilne na 215 nawet na 2,9V. I dodatkowo radzę zapomnieć o 2-2-2-11 T na FSB 200....

Aż takie cienkie te Kingstony 400MHz ?? :? Kto jest producentem kości :?:

 

Moje Kingstony 333 cl2,5 śmigają na FSB 220 z 11-2-2-2 i 2.9V ... tyle, że BH6 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kassiunia, przystopuj trochę, bo się gubisz. Najpierw piszesz 23 kwietnia (2400 x-mobile 1.45), że kupiłaś mobila 2400, a następnie wczoraj, 22 maja, zakładasz topik (Potrzebuje jakiś program do testowania wydajności procka AMD), w którym rozważasz,  czy warto wziąć mobila 2400. O tymże mobilu Twój kolega mówi, że nie idzie wyżej niż 2300, ale przecież swojego mobila, zgodnie z tym, co napisałaś 14 maja (2400 x mobile problem :(), wykręcałaś do 2400. We wczorajszym topiku odkrywasz również istnienie programu PRIME95 ("Znalazłam oka, ale PRIME95 to służy do stabilności"), o którym przecież założyłaś topik 1 maja (PRIME 95 i problem??). Do tego od 1 maja zgłaszasz, że masz za wysoką temperaturę (PRIME 95 i problem??, Jak to jest z ta temp.??Help, Spoczynek 36 stres 53,5 taka róznica??), dziś o 14 piszesz "mam za słaby cooler aby kręcić go za wysoko" (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=859178#859178), po czym zakładasz ten topik, w którym rozważasz, co zrobić, żeby pójść jak najwyżej.

7 maja (Jak to jest z ta temp.??Help) napisałaś, że proc chodzi  "220x12 napięcie 1,65V", a 14 maja (

2400 x mobile problem :() piszesz "na ustawieniach 200x12 nie wstaje". Ten opis "Procek: AMD barton 2400 V 1.45, @wykrecanie na 2.6 giga" (Procek: AMD barton 2400 V 1.45 UNKNOWN??????????) też zastanawia.

 

Dobrze się zastanów, co Ty w ogóle chcesz, bo 10 topik o Twoim procesorze to będzie trochę za dużo.

hahaha ale zem sie usmial. faktycznie masz zdrowie jako moderator. faktycznie dziewczyna sie rozpedzila.

kassiunia

zamiast sie pytac na okolo o takie rzeczy wez lepiej kogos ze swojej miescowosci co sie na tym zna i niech przyjdzie, wytlumaczy i podkreci. co do twojego podkrecania: masz zdecydowanie za WYSOKA temperature jak na napiecie 1.85V (biorac pod uwage ze abit zawyza to mazesz miec przeciez ponad 1.9V). ABSOLUTNIE musisz zmienic chlodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała niunia (Kassiunia) cos kombinuje moim zdaniem to jakis kolo który ma niezły ubaw poradzmy jej zeby dobrze procesor wygrzała np v-core 3v a proc ustawiła 6x100 :lol: i bedzie spoqj

Miope jestem pod wrażeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa Pocahontas jest z Łodzi :> on na pewno takiej okazji nie odpusci lol.

 

A IMO po prostu proc jest słaby :/ , z O/C to loteria... jak miałem w zamierzchłych czasach Palomino 2000+, to wielu nie moglo osiagnac 2100+, a mi sie udalo 2300+ :lol: i to na kijowym chłodzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka oto moja odp:

1.Zakupiony x mobile 2400(sprostowanie dwa dni temu okazało sie ze koleś przez pomyłkę dał 2600:0 )23 kwietnia

2.23 maja potrzebowałam ponieważ mam dwa takie procki i chciałam pokazać znajomemu że x mobile jest wydajniejszy od 1700 XP, spieszyło mi się z kasą

3.14 maja Nie wiem czemu ale raz mi wstał na 1,65V 200x12 i na tym koniec;(, teraz przy 1,825 jest stabilnie

4.Moje początki i teraz już mam wiekszą wiedzę

5.Napisane ten 2400 wiecej niz na 2,3 giga nie szedł wina pamiątki 333

6. wykręcanie na 2.6 giga było i jest w planach ale narazie ;( lipa

A tak do adam M z kobieta tak już jest sory Cię bardzo z twojej wypowiedzi wygląda że jesteś męskim szowinistą dobrze że ty wiesz czego chcesz aż mi żaltwojej kobiety wrrrr, a jak spale to kupię sobie drugi i to ze jestem kobietą nie daje mi prawa do bawienia się w podkręcanie???9zabawka zarezerwowana wyłąxcznie dla meżczyzn panowieeeeee!!!!!!!!!!)

 

MIOPE masz rację to trochę duż jak na jeden procek moja wina, wynika z mojej nie wiedzy z tego ze poprostu jesem jeszcz troszkę zielona w tym temacie jeżeli przesadziłam to przepaszam wszytkich serdecznie

podrófka

PS. TAK JESTEM KOBIETĄ I JEŻELI TO KOMUŚ PRZESZKADZA TO NIECH SIE NIE WYPOWIADA W MOJICH TOPICACH A reszcie WIELKIE DZIĘKI WIELKI BUZIAKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki OT: tego się nie da czytać.

albo ja mam wtórny analfabetyzm albo to naprawdę jest pisane w taki sposób, że tylko się powiesić.

 

Ja Ci niestety droga koleżanko nie pomogę, no chyba, że wyjaśnisz swój post w taki sposób, abym ja - prosty człowiek z południa Polski pojął twój ukryty (zamierzony lub nie) cel.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka oto moja odp:

1.Zakupiony x mobile 2400(sprostowanie dwa dni temu okazało sie ze koleś przez pomyłkę dał 2600:0 )23 kwietnia

2.23 maja potrzebowałam ponieważ mam dwa takie procki i chciałam pokazać znajomemu że x mobile jest wydajniejszy od 1700 XP, spieszyło mi się z kasą

Przecież wyraźnie piszesz (Potrzebuje jakiś program do testowania wydajności procka AMD), że wzięłaś 23 maja ten procek dla siebie: "THX wszystkim:), ale zmieniłam i dstałam bonusa koleś przez pomyłke dał mi 2600 x mobile:)". To ten bonusowy 2600+ jest w końcu z 23 kwietnia czy 23 maja? Poza tym dlaczego miałaś udowadniać koledze, że mobile jest wydajniejszy od 1700+, skoro to właśnie kolega podawał, że mobile chodzi na 2300, a Twój 1700+ chodził na 2100? -- "(...) przyjeżdza znajomy i nie wiem czy zostawić AMD 1700 podkręcony 2100MHZ czy brać 2400 x mobile 1,45 V czy warto wydac 400 zl , a z tego co mówił więcej niż 2300mhz nie idzie".

3.14 maja Nie wiem czemu ale raz mi wstał na 1,65V 200x12 i na tym koniec;(, teraz przy 1,825 jest stabilnie

7 maja napisałaś, że chodzi "220x12".

5.Napisane ten 2400 wiecej niz na 2,3 giga nie szedł wina pamiątki 333

Jakie 333, jak piszesz, że masz DDR 400.

 

 

Miope nie przejmuj sie z kobietami tak jest .. coś się im chce i same nie wiedzą czego chcą .. (...)

Polemizowałabym. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...