Skocz do zawartości
rumianko

test radka 9500@pro i ti4200 na far cry

Rekomendowane odpowiedzi

to tak razem z braszka zrobilismy test na wydajnosc dwoch kart graficznych

platworma testowa:

duron 1800

3x 256MB

epox 8RDAI

 

test byl robiony na far cry v1.1 przy uzyciu fraps

ustawienia na very high i AA x4

 

radeon 9500@pro - Frames: 2079 - Time: 64069ms - Avg: 32.449 - Min: 0 - Max: 161

 

GF Ti 4200 - Frames: 2048 - Time: 64314ms - Avg: 27.051 - Min: 1 - Max: 84

 

obie karty maja na pokladzie po 64MB test byl robiony w identycznym miejscu powtarzany pare razy i o takinm samym czasie grania.

 

jak na moje oko to nie widac zadnej roznicy, jak bym nie mial wlaczonego fraps to bym nie okreslil ktora karta plynniej chodzi. jak dla mnie te 5 klatek na sekunde to zadna roznica i nie mam pojecia po co nam ten DX9 jak na ti z duza iloscia ramu wszystko ladnie i plynnie chodzi.

z tego co zauwazylem to im mniej ramu jest zainstalowane tym wieksza przewage uzyskuje radeon przy 256MB na GF to juz nawet na medium nie idzie grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle jak grafa wspiera DX8 czy 8.1 a gra jest pod DX8 to efekty robione są metodą alternatywną lub ich po prostu nie ma. póki co DX9 nadal można sobie w 3dmarkach pooglądać tylko, w grach nie widać super efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Far Cry widać DX9.0 juz na samym początku.Wystarczy spojżec na wode w miejscu gdzie stoi ten najemnik(ten filmik gdzie rozmawia tych dwóch).Na DX8.1 mamy ciemna wode nieprzeźroczystą a na DX9.0 juz widzimy roslinki, glony i inne ustrojstwo i do tego widzimy jak patrząc przez na rosliny w wodzie obraz sie zniekształca.Zresztą jest dużo smaczków których nie ma na karcie z DX8.1.Oczywiscie żeby pograć sobie sęsownie w Far Cry z efektami DX9.0 nalezy mieć minimum 512MB RAM wtedy po wyłaczeniu cieni gra sie całkiem konfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

poczytajcie na benchmarku.pl , tam sa testy robione i w sumie to wychodzi ze ten 9600xp ( ta wersja pro ultra ma wlasnie takie taktowania chyba ) jest lepszy od radka 9700 , a przynajmniej mu doruwnuje , ja widze ze same walki tam sa , no bo raczej chyba to nie jest mozliwe , w koncy 4 vs 8 potokow i 128 vs 256 bit , mimo roznic w taktowaniu . hmm chyba robia wszystko zeby sprzedac te karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Far Cry widać DX9.0 juz na samym początku.Wystarczy spojżec na wode w miejscu gdzie stoi ten najemnik(ten filmik gdzie rozmawia tych dwóch).Na DX8.1 mamy ciemna wode nieprzeźroczystą a na DX9.0 juz widzimy roslinki' date=' glony i inne ustrojstwo i do tego widzimy jak patrząc przez na rosliny w wodzie obraz sie zniekształca.quote']

 

na ti przy very high tez jest taki efekt (piekna woda przezroczysta itp.)

ja nie widze zadnej roznicy w DX8.1 a DX9 nie wiem moze gierka jeszcze nie ma wbudowanych jakis tam zaawansowanych opcji DX9 i po prostu nie widac tego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

widac widac , kto mowi inaczej nie widzial dx 9.0 , najlepiej w wersji 1.1 zmien jakos oswietlenia na inna niz very high i zagraj jakis etap , potem ten sam na very high i powiedz czy nie ma roznciy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czy na DX8.1 jest zniekształcenie obrazu gdy patrzymy przez strumień goracej pary(efekt gorącego powietrza) bo ten efekt bardzo fajnie wyglada 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem slepy ale niestety ciezko mi to uchwycic w grze :) na statycznych screenach latwiej zobaczyc roznice...

ale nie moge sie zgodzic z wynilami na benchmarku, powini podac takze min fps i zeby sprawdzic grafe to powinni wrzucic druga kostke 512 ramu, wtedy byloby jasniej.. ram nie stopowalby zcasem akcji co jak mi sie wydaje dzieje sie czasem u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem slepy ale niestety ciezko mi to uchwycic w grze :) na statycznych screenach latwiej zobaczyc roznice...

ale nie moge sie zgodzic z wynilami na benchmarku, powini podac takze min fps i zeby sprawdzic grafe to powinni wrzucic druga kostke 512 ramu, wtedy byloby jasniej.. ram nie stopowalby zcasem akcji co jak mi sie wydaje dzieje sie czasem u mnie...

dobrze gadasz!! :wink:

a co do DX9 zawsze myslalem ze wlasnie ta woda w far cry to jest cale DX9 a tu chyba to jest chwyt reklamowy a co do fotek ktore przedstawil hancock to nigdy bym na to nie wpadl ze to jest wlasnie caly urok DX9 .......... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czy na DX8.1 jest zniekształcenie obrazu gdy patrzymy przez strumień goracej pary(efekt gorącego powietrza) bo ten efekt bardzo fajnie wyglada 8)

a tu Cie zaskocze, bo na 4ti jest ten efekt 8) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wogole to zobaczcie ile czasu po wyjsciu kart z dx 9.0 , mamy gre ktora wykorzystuje mozliwosci tego dx , i to pewnie jeszcze nie calkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to zobaczcie ile czasu po wyjsciu kart z dx 9.0 , mamy gre ktora wykorzystuje mozliwosci tego dx , i to pewnie jeszcze nie calkiem

Oczywiście, że nie całkiem bo nawet wszystkich efektów z dx8 (a może nawe z dx7 :roll:) gry nie wykozystują.

 

Jako ciekawostkę dodam, że nie dawno z ciekawości odpaliłem starego 3dmarka 2000 i tam w demku, jest scena w pomieszczeniu z kolumienkami i basenem na środku. 3dm2k jest tylko w dx7 a woda w tym basenie jest przeźroczysta i odbijają się wniej inne obiekty, także imho nie odbiega to znacznie od tego co dziś rzekomo robione jest przez shadery w dx8. Czyli wychodzi na to, że te wszystkie dx to naciągactwo :P

 

Co do Doom3 to przypomnię, że zaczał jako gra, która miał pokazać mozliwości GF3 (PS1.1) także (również bo obejrzeniu róznych filmików) nie spodziewał bym się tu rewelacji. Jedyna nadzieja w HL2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłe narzekac wyglad zadowolil mnie mino ze moja grafa nie obsluguje dx9 ;P

nawet jak by obslugiwala ti4200 DX9 to co z tego i tak tego bys nie zauwazyl ze jakies tam drobne efekty sa dodane .......

jak dla mnie DX9 w tej chwili jest wymuszonym tworem producentow na klijetach po to zeby wymieniali karty graficzne na nowe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

jezeli teraz jest tworem wymuszonym , to co maja powiedziec ludzie ktorzy kupili 2 lata temu radki 9700 za 2k ? ja dopiero niedawno sie na takiego zdecydowalem i to tylko dlatego ze doplata w poronaniu do 9500@pro kosztowala mnie 50 zl , a i tak jakiejs szczegolnej roznicy w predkosci dzialania nie widze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy dx7 a dx8 jest jednak w pewnym sensie spora - pixel shader. W dx9.0 nie ma takich "rewolucji" jest to najwyzej ewolucja i stad jak narazie mniejsze sa roznice miedzy dx8 a dx9 w porownaniu dx7 vs. dx8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłe narzekac wyglad zadowolil mnie mino ze moja grafa nie obsluguje dx9 ;P

nawet jak by obslugiwala ti4200 DX9 to co z tego i tak tego bys nie zauwazyl ze jakies tam drobne efekty sa dodane .......

jak dla mnie DX9 w tej chwili jest wymuszonym tworem producentow na klijetach po to zeby wymieniali karty graficzne na nowe :(

No może i tak, ale kupując karte za 1100zł jednak fajnie jest mieć choć troche lepsze efekty :) A czasem te małe drobiazgi zebrane w całośc dają kozacki efekt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testu na Benchmark.pl ... to chyba Wojo musi mieć problemy finansowe, skoro wpaja ludziom, że R9600 Pro jest szybszy od R9700... Ech... Dobrze, że na szczęście są jeszcze dobre i obiektywne serwisy np. Tweak.pl, Pclab.pl i czasami TwojePC... (Zależy od kart jakie są porównywane i recenzenta...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czy na DX8.1 jest zniekształcenie obrazu gdy patrzymy przez strumień goracej pary(efekt gorącego powietrza) bo ten efekt bardzo fajnie wyglada 8)

a tu na potwierdzenie moich slow screen - http://djtonka.webpark.pl/farcry6.jpg - troche nie wyraznie moze widac, ale kto widzial efekt od razu wychwyci, ze jest na screenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać ze coś tam jest, a grasz na full detal ?? Bo jak nie to moze dlatego słabo to widać. A tak wogóle to nie da się w sumie uchwycić gorącego powietrza bo ono fajnie wygląda jak drga a nie jak stoi w miejscu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prawie full detail (wszystko na high z wyjatkiem cieni-medium i partical count - low)... dobrze tez podkresliles, ze trudno dosyc uchwycic w akcji te gorace powietrze, na dodatek obrazek poddalem sporej kompresji (malo miejsca na koncie www) co tez nie odbilo sie pozytywnie na jakosci zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety musze przyznac racje Radkowi. Serwis benchmark.pl jest coraz gorszy, naprawde nie wiem co sie z nimi stalo, ich recenzje i testy sa poprostu zalosne w porowaninu do tweaka, pclab'a czy twojepc nie mowiac juz oczywiscie o zagranicznych serwisach bo to juz przepasc. Jeszcze 2/3 lata temu benchmark byl u mnie na stronie startowej przegladarki, naprawde lubilem ten serwis. Ostatni artykul o kartach do Far Cry'a jest naprawde slabiutka (napisalem nawet do nich maila wyrazajacego moje niezadowolenie)

 

A co do roznicy miedzy dx8 a dx9 w grze Far Cry - ludzie nie przesadzajcie ze nie widzicie roznic, ja nie wiem czemu tak mowicie, przeciec to jest bardzo widoczne szczegolnie na odpiciach swietlnych na przedmiotach czy na bump mappingach.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie zastanawiałem się w sumie nad różnicami między dx8.1 a dx9 w grach ale moze dziś oblookam bo brat ma Ti4200.

Ja gram w max detali i gra wygląda bosko hehe. gorące powietrze zniekształca i dobrze to widać, ogólnie odwzorowanie rzeczywistości powoli zaczyna ją przypominać. ogólnie wypasik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie e takich rzeczy w grze nie widac jak para. Ja jak to zobaczylem na moim GF to stalem chyba z minute i sie patrzylem na te pare. Autorzy przewaznie takie fajne tricki i miodzik leja kiedy nie ma przeciwnikow zeby user mogl sie napawac mozliwosciami swojej karty (albo plakac nad tym ze zwalnia)...

 

 

Aha i jeszcze jedno: mi na 800x600 + medium detail wszystko (Textury High) wszystko lata z 30 fps, tylko raz na jakis czas zaciecia sa ale to szybko mija.

 

Wrzucam dwa zdjecia z para i efektami DX8.1. UWAGA DUZE! po 300Kbps...

 

http://yamroz.neostrada.pl/FarCry0001.jpg

http://yamroz.neostrada.pl/FarCry0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zacina. Pozatym nie widzisz wszystkich efektów i grasz w średniej rozdzielczości - rozumiem jak masz monitor do 17cali , FAR CRY u ciebie nie umywa się do tego na full detal - wiem bo moge na takowych ustawieniach grać. U kolegi wygląda to ..... średnio.

 

 

PS: screeny nieciekawe. Nic nie przedstawiają. Ale efekty graficzne jak najbardziej widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dwa zdjecia z para i efektami DX8.1. UWAGA DUZE! po 300Kbps...

:lol: może KB :?: w kbps mierzy się szybkość transferu.

 

Moim zdaniem dopiero HL2 i Doom 3 pokażą co potrafi DX9.0.

taaa, za 2 lata moze pokażą jak będzie DX10 i efekty DX9 będą w każdej grze łącznie z saperem :D :lol:

 

na razie efekty DX9 są tak mało widoczne że można je olać. gracz nie zauważy różncy między nowymi radkami a starym Ti4200 :) obserwator widzi wszystkie niedociągnięcia bo się nudzi, tak jes tzawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze myslalem ze wlsnie te efekty jak odbicia na wodzie czy ta para to jest caly urok DX9 ale niestety jakies tam minimalne efekty swietlne ktore tak na serio jak by nie bylo screenu to bym nigdy nie zobaczyl ze to jest wlasnie roznica DX8 a DX9 w far cry. mam nadzieje ze wkacu wyjdzie jakas gierka ktora bedzie miala efekty ktore sa warte wydania 1100zl. za grafike.

w tym momecie jak bym mial kupic grafe to na pewno bym nie kupil za taka kase, najlepszym rozwiazaniem jest Ti + 768MB ramu wtedy gierka nic nie tnie nawet na wlaczonym AAx4 8O sprawdzilem to tez na duronie 1400!! i nie tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...