Skocz do zawartości
KRECIO

Jaki system?Czekam na opinie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna mi sie ostro system sypac (Win98SE) i chyba bede trzaskal format ale nie wiem jaki system zainstalowac? Moze sprobowac Win 2000Pro albo XP? Win ME odpada na starcie!!!!

Napiszcie wady i zalety waszych faworytow :) Dodam ze na kompie gram zadko a jesli juz to w jakies nowsze gierki wiec chyba nie bedzie problemow z uruchamianiem gierek :)

Jesli chodzi o Win 2000Pro tio juz mam jeden minus...musze sciagnac nowe stery bo nie mam zadnych do swojego ATI nio chyba ze juz sa pod winda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje(jezeli masz dysk przynajmniej 20GB) XP + WIN98SE,

XP do pracy, stabilny, czasem troche sie slimaczy ale w sumie dobry, uwaga minimum 128mb sdram.

WIN98SE, jezeli juz cos to na live updacie by bylo dobrze go utrzymywac, system nie do pracy a do gier, nie czerpie zbyt duzo pamieci, a xp ciagniem wiec mozna sobie spokojnie popykac.

Ja tak mam i jestem zadowolony, oczywiscie WIN 2k tez jest dobry, jak masz mniejszy dysk to instaluj tego 2k bo tez calkiem niezly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie xp PRO, jeszcze ani razu nie zawiesil mi sie komp na nim, nie chodzą tam starsze gry ale nowsze latają jak złoto, ale ROSIO ma racje, najgorzej jest z ramem ja mam 256 a zamyka mi sie pół minuty.

poza tym wszystko jest w nim cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko XP PRO

 

ODKĄD GO MAM SKOŃCZYŁY SIĘ WIECZNE PROBLEMY Z WIESANIEM SIĘ KOMPA, Z NIEBIESKIMI EKRANAMI ITP

 

NOm u mnie tak samo :) niemajusz niebieskich ekranuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sranie w banie." win 2000 skala , stabilny itp ... XP SHIT.jak mialem ECS'a to na kazdym z tych systemow robilem zwisy,bluescreeny,zwisy pod DOS'em :) ECS + WIN XP = MASAKRA :) :lol:  :lol:  8)

Bardzo mi przykro ale ja niestety nie mam ecs'a :) ty juz tez nie!!wiec w czym problem?

co do stabilnosci to przy moim uzytkowaniu kompa moge zwiesic kazdy system :) czasami za szybko chce cos zrobic i system zamarza...za duzo operacji naraz :) hhie hie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sranie w banie." win 2000 skala , stabilny itp ... XP SHIT.jak mialem ECS'a to na kazdym z tych systemow robilem zwisy,bluescreeny,zwisy pod DOS'em :) ECS + WIN XP = MASAKRA :) :lol:  :lol:  8)

Bardzo mi przykro ale ja niestety nie mam ecs'a :) ty juz tez nie!!wiec w czym problem?

co do stabilnosci to przy moim uzytkowaniu kompa moge zwiesic kazdy system :) czasami za szybko chce cos zrobic i system zamarza...za duzo operacji naraz :) hhie hie

krecio ostatnio testowalem XP i celka 1.0A@1.7 (na wodnym) otworzylem:

 

2 filmy

winamp

q3 czy cos w tym stylu

80 stron www (netcaptor)

klient poczty

UD

gadu gadu

AIM

DC++

firewall

norton antivirus

i chyba cos jeszcze

wszsytko otwieralem jak najszybciej sie da

 

wynik

ZERO ZWIECH

ciagle sie przelaczalem za pomoca ALT+TAB

nic nie padlo

 

XP rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sranie w banie." win 2000 skala , stabilny itp ... XP SHIT.jak mialem ECS'a to na kazdym z tych systemow robilem zwisy,bluescreeny,zwisy pod DOS'em :) ECS + WIN XP = MASAKRA :) :lol:  :lol:  8)

Bardzo mi przykro ale ja niestety nie mam ecs'a :) ty juz tez nie!!wiec w czym problem?

co do stabilnosci to przy moim uzytkowaniu kompa moge zwiesic kazdy system :) czasami za szybko chce cos zrobic i system zamarza...za duzo operacji naraz :) hhie hie

krecio ostatnio testowalem XP i celka 1.0A@1.7 (na wodnym) otworzylem:

 

2 filmy

winamp

q3 czy cos w tym stylu

80 stron www (netcaptor)

klient poczty

UD

gadu gadu

AIM

DC++

firewall

norton antivirus

i chyba cos jeszcze

wszsytko otwieralem jak najszybciej sie da

 

wynik

ZERO ZWIECH

ciagle sie przelaczalem za pomoca ALT+TAB

nic nie padlo

 

XP rulez

i co ?? chcesh zeby ci zrobic zdjecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co ?? chcesh zeby ci zrobic zdjecie?

nie dzieki, a tak serio to chyba to wyjasnia sporo , ten system jest naprawde dobry, i chyba wina lezala po stronie ecs'a.

mozliwe, ale po tym co zobaczylem na ECS NIGDY nie zainstaluje XP :!: i nikt mnie nie przekona do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam win2k pro + SP2 i sobie chwalę :-) System działa szybko (filmy lepiej niż na win98) i stabilnie. Win XP ma dla mnie jedną ogromną wadę. Wygląda jak program edukacyjny dla dzieci do lat 7 :lol: Pozatym pochłania więcej zasobów które w moim przypadku są bardzo cenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co ?? chcesh zeby ci zrobic zdjecie?

nie dzieki, a tak serio to chyba to wyjasnia sporo , ten system jest naprawde dobry, i chyba wina lezala po stronie ecs'a.

mozliwe, ale po tym co zobaczylem na ECS NIGDY nie zainstaluje XP :!: i nikt mnie nie przekona do tego
Wina była po Twojej stronie,jak sobie nie umiesz poradzić z poprawną konfiguracją systemu to Twój problem ale nie zrzucaj winy na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy albo XP albo W2k. A ja jadę na 98 nie narzekam. Mam pierwszą wersję angielską (nie SE :) ) i wsio działa jak należy, więc nie rozumiem czemu u innych niby tak pada ten sys. Dodam, że też uruchamiam kilka programów na raz i swobodnie przełączam się między nimi. Dodatkowym plusem 98 jest to, że zużywa mało zasobów kompa (inna rzecz że pamięcią nie najlepiej zarządza tzn dużo marnuje :cry: ) ale i tak nie mam zamiaru jej zmieniać.

 

...(XP)Wygląda jak program edukacyjny dla dzieci do lat 7  Pozatym pochłania więcej zasobów które w moim przypadku są bardzo cenne.

Zgadzam się w 100% ale można to chyba wyłączyć i mieć interfejs jak w W2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% ale można to chyba wyłączyć i mieć interfejs jak w W2k.

Miałem styczność z Xp u brata ciotecznego u którego w konfigu nic zmieniać nie mogłem. Godzina pracy pod tym cukierkowym systemem to dość żebym nie miał ochoty go instalować u siebie :lol: Zwłaszcza na moim konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jakas alternatywa LINDOWS tylko skad wytrzaskac?

A moze WIN 95 albo 3.1? HE HE HE

Ja mam orginalnego windowsa 3.1 (8 dyskietek :lol: ) i też orginalnego dosa :D Jak chcesz to Ci sprzedam :lol: Tylko nie wiem czy znajdziesz sterowniki do swoioch kart :cry: A tak poważnie jest możliwość zainstalowania SDI pod win 3.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sranie w banie." win 2000 skala , stabilny itp ... XP SHIT.jak mialem ECS'a to na kazdym z tych systemow robilem zwisy,bluescreeny,zwisy pod DOS'em :) ECS + WIN XP = MASAKRA :) :lol:  :lol:  8)

hmm.......... ja mam ESC + XPprof i jest stabilny jak stala, a na 98se ciąge miałem zwisy.

Może ty akirat miałeś pecha, albo ja szczęście.

Ale fakt faktem XP jest dobry a ECS zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jakas alternatywa LINDOWS tylko skad wytrzaskac?

A moze WIN 95 albo 3.1? HE HE HE

95 i 3.11 to też Windows więc to raczej żadna alternatywa :wink: ale zostaje jeszcze BeOS i OS2 Warp (czy jakoś tam :wink: ) no i Linux oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare wyjasnien:

 

-XP jest na jadrze win 2k wiec mniejwiecej pod wzgledem stabilnosci sa podobne

-jak ktos nie umie skonfigurowac (ktos tu pisal ze system XP jest dla dzieci) to powinnien sobie darowac systemy typu Linux etc...

-Win98 byl dobry 4 lata temu teraz juz powoli robi sie dziadkiem i nikt na to nic nie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...