Skocz do zawartości
mpapmp

NEO na 4rech - Podstawy [SORX]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z góry przepraszam ze zakładam kolejny temat w sprawei neostrady lecz jestem cieńki (poczatkujacy) i zbytnio z tego nic nie wiem.

Mam net z sieci komputerowej - 2 Mbity na 250 osób, p2p zablokowane wsyztsko itd i zaczeło mnie to wkruzać, skombinowaliśmy z kumplami (we 4rech) ze zrobimy sobie neostrade. Wszyscy posiadamy KARTY SIECIOWE PLANET... Dużo czytałem o routerach itd, postanowiliśmy to zrobic kablowo (Router D-Link 604 , chyba dobry nie?) wiec teraz mam kilka pytań dotyczących tego podziału.

 

:arrow: Kumpel gadał mi (co ma neo) ze nie mam brac modemu do neo, jak bede chciał to podpiąc do routera, prawda?

 

:arrow: Neo jest na USB .. jak to sie zgra z tym routerem? Jak to połączyć ... (nie znam nikogo kto dzieli neo zeby mi to powiedział)

 

:arrow: Mamy wszyscy karty sieciowe planet - zgra sie to z routerem?

 

:arrow: Jesteśmy w jednym bloiku chce <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 640 neo na 4rech , bedzie ok?

 

:arrow: Co jeszcze bedę musiał dokupić i jak to połączyc jakimi kablami itd..

 

Jeszcze raz przerpraszam wg.za tak głupkowate pytania, ale chyba widac po nich ze nic o tym nie wiem... z góry dzięki za pomoc :)

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup router z wbudowanym modemem dsl ... wteyd odpada Ci modem z tpsy ...

 

wkladasz kabelek telefoniczny do niego a wychodza ci 4ry wejscia "lanowe"

 

ps. jak chcesz zakladac siec z ludzmi ktorym przeszkadza to ze nie mozna teraz uzywac p2p to wspolczuje ... j amam neo na 5 osob i jest naprawde spoko, ale wiem ze nikt nie uzywa p2p bo i po co ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak nie brac moedmu?

 

1.A neo przychodzi normalnie wtykiem RJ-45 ? Czy musze to jakos specjalnie zacisnac czy jak...

 

2.Idzie tym routerkiem jakos podzielic transfer na 4 równe czesci? Czy cos w tym stylu?

 

Ps.Oni nie uzywają p2p , tylko ja bym czasem wnocy skorzystał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. możesz kupić skrętkę na metry i poprosić, żeby Ci od razu zarobili wtyki RJ-45

 

2. Nie, taki router (ale już bez modemu) kosztuje ponad 800,- (ale to już wyższa szkoła jazdy, konfiguracja itp, brak modemu - musiałby być osobny z portem RJ-45...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Idzie tym routerkiem jakos podzielic transfer na 4 równe czesci? Czy cos w tym stylu?

Kup chociazby Vigora 2500 (ok. 440zl ) lub Zyxela Prestige 650HW (ok.600zl). Oba maja te funkcje, a Zyxel dodatkow potrafi dzielic lacze dynamicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowaliśmy sie na VIGOR-a 2500 na 5ciu , transfer podzielimy sobie 128kb/s na głowe, myśle ze będzie dobrze.. ze strony będą dobrze wchodzić... tzn.mam taką nadzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Vigor 2500 ma tylko 4 wyjscia RJ45 i pamietaj za on dzieli transfer wlasnie na wyjsciach nie po IP, w efekcie czego jak podlaczysz pod jeden port switch (zeby podlaczyc np. 5 uzytkownika) to ogrnaiczenie bedzie dotyczylo calego switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo wiem wiem, dlatego do switcha podłazce tylko 2 osoby i im dam transfer 256 kb/s - zeby każdy miał 128 sek, a jak ktoś z nich odpali p2p to już ich problem :D:D:D Dzięki za przypomnienie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak ma sie znajomego z zaciskarka kupujesz skretki,kilka 45

30m kabla i sie sam bawisz

Jakis dziwny ten linksys 54g

3 min sie uruchamia

 

I Polecam gniazda nie ma burdelu z kablami

Sieciowki masz na kazdej nowszej płycie

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...