Skocz do zawartości
bladzio

Wc & MoD by Bl4dzi0 / 56k!!

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec 'skonczylem' (to sie nigdy nie konczy:P) Moje WC zreszta co tu sie rozpisywac prosze fotki dzis maly format bo malo mjejsca na bezplatnych serverach :/ jutro dam jakies wieksze ...

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

reszte jutro :-) i czekam na opinie i pytania :-) i jka ktos ma mjesjsca na jakis serku to chetnie skorzystam ...

Temperaturki : niestety z mobo :(, a wpdy nie mierzylem jeszcze :

Cpu 34 / fullload 38

NB 21 / 23

 

Woda i cala reszta niedlugo

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale baaaaaaaaaaaaardzo mi sie podoba od strony wizualnej :)

niezabardzo ma msie do czego przyczepic , jedynie moze to ze nagrzewnica jest poza obudową co daje duze opory dla pompy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic nie poradze jak ktos ma mjejsce na jakims serku i mogl by mi te foty na niego wrzucic to prosze o kontakt , bede bardzo wdzieczny , niestety ale na limity nie ma sposobow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bladzio - mistrzowska robota :D Z tego co widze bude i mobo masz taka sama jak ja, wiec moje WC bedzie dosyc podobne (z tym ze narazie bedzie tylko blok na CPU).

Moglbys podac kolejnosc w jakiej masz zmontowany uklad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chcialem to mam jak dla mnie cieszy oko , przewaga tylko dwoch kolorow zieleni i niebieskiego , niektorzy pewnie tak jak ty wola mroczniejsze klimaty ja mam to com chcial i z tego jestem zadowolony, brakuje jeszce podswietlenia Cdromu ( musze kilka diodek kupic )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O 8O NOOO !!!!! Podoba mnie sie i to bardzo ....

Chyba oleje mgr i skoncze WC wczesniej ... :twisted: :twisted: ale to sie zobaczy..... w koncu to tydzien moge poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodzio! Strasznie mi sie podoba.

Zazdroszcze Ci, sam bym chcial miec tak uporzadkowane i estetyczne WC.

Tez bym sie przyczepil do tej chlodnicy na biurku, ale to calkiem ladnie wyglada i jesli nie bedziesz planowal przesuwac kompa to jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem jak ja wsadzic ale nie było szans! , a kompa nie mam potrzeby przestawiac , a nawet jak bede to chcial zrobic chlodnica leci na gore budy i mozesz nawet z kompen skakac :D , kilka rzeczy ktore musze poprawic :

1) wentylator na chlodnicy - troche go slychac mimo ze dmucha jak szalony !! wydajnosc jest lux , ale troche mozy byc ciszej , puszcze go pewnie na nizszym v core

2) pompka mogla by byc troszke cichsza ale mysle ze ucichnie za jakis czas jak sie calkowicie uklad odpowietrzy w sumie teraz jej prawie nie slychac przy zamknietej budzie, jak nie to moze w przyszlosci poleci na allegro a na jej mjejscu zagosci 1250

3)panel kontrolny ktory umozwiwi zapanować nad tymi revoltecami bo cichutkie to one nie sa a wiac jak szalone nie musza ( w planach dorwanie hardcano 12 , przy okazji jakies mozliwosci z sprawdzeniem temperatur czym kolwiek innym i bardziej wiarygodnym od mobo

4) Ogolne Zapanowanie nad ciszą i doprawcowanie kilku malych szczegulów ( szafeczka h= nie wiecej niz 30 cm by komp stal rowno z krancem biurka nie bedzie tak zjadal kurzu :P , podświetlenie CD ROmu )

 

Jak to sie mowi ogolna kosmetyka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemasz Kamilo,

pogratulowac projekty, moj nie bedzie tak wymyslny,ale niedlugo ukaze Go swiatu.

 

JEDNA RZECZ.

moze to jest niedopatrzenie, ale jesli chcesz by nagrzewnica dzialal poprawnie a jak widze nikt sie do tego nie doczepil powinna byc umieszcznoa przynajmniej 2cm nad powierzchnia blatu, montarz jej na powierzchni mija sie z celem, poniewaz wiatraczek nie ma co zasysac.

 

Zmniejszasz sprawnosc nagrzewnicy o jakies 60% jesli nie dostarczasz jej otwartego doplywu powietrza. popraw to, a gwarantuje ze temp spadna jeszcze w dol.

 

pozatym POGRATULOWAC!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze cos, poszukaj innych trojnikow i laczen.... tego typu trojnik jak widze ma dosc spore zwezenie. tydzien temu zrobilem sobie sam trojniczek roznca srednic rurka/trojnik to 1,5mm a w tym Twoim o ile sie nie myle to co skolo 3-4mm. niepotrzebnie dodatejsz sobie opory.

 

ALE ogolnie patrzac WC to masz BAJKA i szczerze ZAZDROSZCZE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedna sprawa. stawiajac tak wysoko nagrzewnice godzis sie na dosyc pokazne obnizenie wydajnosci pompy. kazdy wie ze im wyzej zbiorniki tym gorzej dla pompy.... a kolejne pytanie to co zamierzasz zrobic z odpowietrzaniem??

 

NIC SIE SAMO NIE ODPOWIETRZA.... jesli nagrzewnica bedzie elementem na najwiekszej wysykosci to wszystkie powietrze z układu zgromadzi sie wlasnie w niej, a co za tym idzie tracisz KOLEJNE procenty sprawnosci nagrzewnicy, nie mowiac juz nic o braku wlotu powietrza spod nagrzewnicy!!

 

no chyba ze zbiornik z woda w 5,25 zrobi Ci za zbiornik do odpowietrzania, ale w takim razie przez jakis czas nagrzewnica musi stac ponizej jego poziomu!! (JEGo tzn zbiornika w 5,25)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedna sprawa. stawiajac tak wysoko nagrzewnice godzis sie na dosyc pokazne obnizenie wydajnosci pompy. kazdy wie ze im wyzej zbiorniki tym gorzej dla pompy....

 

nie no sorry ale wiesz jest drobna roznica powmiedzy wepchnieciem wody na pewna wysokosc a zapewnieniem obiegu wody w ukladie zamknietym - to nie ma znaczeni przy takich roznicach wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak , co do tej chlonicy to to jest tak na razie na chwile czeka mnie jak juz mowielm wyrownanie obudowy z biurkiem zeby byla na rowni z krancem blatu a zrobie to poprzrez podstawienie szafeczki pod obudowe wlasnej roboty ktora wlasnie tworze ale bedzie ladna :-) , a co do chlodnicy to tez mam patent , i to juz niedlugo sie zmieni , napewno bedzie ona ponizej rezerwuaru bo to prawda ze powietrze sie w niej zbiera , ale jezeli chodz o opory to uwiez mi zadnej roznicy dla tej pompki nie widze czy poloze chlodnice na ziemi czy dam ja wysoko naprawde ... , narazie mimo tych niedociagniec ciesze sie z wydajnosci ktora jest naprawde dobra , no i pompka zaczyna coraz ciszej dzilac co jest oznaka ze uklad sie powoli odpowietrza , i mam nadzieje ze " turkotek" niewielki ale ostatecznie ucichnie :-)

 

pozdro i czekam na dalsze opinie ;) narazie git ze sie podoba , a troche to pracy mnie kosztowalo, ale milo ze ktos to docenia potem to jest bardzo budujaca sprawa :-) az sie chce dalej cos modowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...