Skocz do zawartości
kwasior1

voodoo, a divx

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem to voodo2 po 1 . powstal przed divixem wiec wontpie aby mial dekodery mpeg a po 2 to akcelerator 3d a nie do filmow .. i jakos tak pamientam ze dopiero od Vodo 3 zaczli cos implementowac w zwiazku z filmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Voodoo było osobną kartą która potrzebowała jakiejkolwiek karty 2d innymi słowy twoj sis dalej bedzie działał jak działał

(wyjątkiem było Voodoo 2 bansche ale to juz inna Historia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voodoo2 jest tylko i wyłącznie akceleratorem graficznym, ta karta działa tylko w środowisku opengl,glide, z filmami nie ma nic wspólnego. Nowsze DivX-y mogą Ci się kaszaczyć przez słabe pamiątki bądź procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Mam celka533, 128mb ram i zintegrowaną grafą sis620 8mb. obecnie nie za dobrze chodzą mi divxy i xvid. wie ktoś może, czy jak kupie sobie voodoo2 12mb to filmy będą chodzić normalnie?? :(

GeForce 2/2MX, Radzio 7000/7500, MGA G400

będzie działało z twoim sprzętem i DivXami miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ogladac Filmy poprzed Voodoo ;] jest taki program ktory sie nazywa VoodooMovie or smth like that program ten powoduje ze divixy ida przez biblioteki Glide i o dziwo sie nic nie tnie , testowane na K6/233 160 ram Virge 4mb i V2 12

jest 1 mankament nie mozna wrzucac napisow ;] no ale cos za cos ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ogladac Filmy poprzed Voodoo ;] jest taki program ktory sie nazywa VoodooMovie  or smth like that program ten powoduje ze divixy ida przez biblioteki Glide i o dziwo sie nic nie tnie , testowane na K6/233 160 ram Virge 4mb i V2 12  

jest 1 mankament  nie mozna wrzucac napisow ;] no ale cos za cos ;P

To ciekawostka :wink: Przyznam, że nie miałem pojęcia że takie coś może istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ogladac Filmy poprzed Voodoo ;] jest taki program ktory sie nazywa VoodooMovie  or smth like that program ten powoduje ze divixy ida przez biblioteki Glide i o dziwo sie nic nie tnie , testowane na K6/233 160 ram Virge 4mb i V2 12 

jest 1 mankament  nie mozna wrzucac napisow ;] no ale cos za cos ;P

a próbowałeś DIVXG400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Mam celka533, 128mb ram i zintegrowaną grafą sis620 8mb. obecnie nie za dobrze chodzą mi divxy i xvid. wie ktoś może, czy jak kupie sobie voodoo2 12mb to filmy będą chodzić normalnie?? :(

czyzby az tyle od grafy zalezalo (fakt ze zintegrowana) :?: bo mi sie wydaje ze na takim kompie powinno smigac...

nie masz zasmieconego systemu :?:

probowales zmieniac kodeki :?:

ja pamietam ze na celku 433 + tnt 2 ultra wszystko ok chodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, filmy chodzą na intelu i740 8MB, wiem bo znajomkom składałem takiego kompa z celeronem 333 i cacy było. jak komuścelek 533 z sis'em 8mb niewyrabia to niech przyjrzy się systemowi i kodekom, musi biegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DivixG400 to narzędzie które pomaga w poprawnym odtwarzaniu filmów Divx na niektórych kartach graficznych w szczególności Matrox z serii G4xx. Niektóre sterowniki do tych kart uniemożliwiają aktywowanie trybu "overlay" podczas oglądania filmu, którego rozdzielczość nie jest podzielna przez 32"

 

Także nie wiem co chcecie osiągnąć tym programem, jak nie macie karty Matroxa jest on BEZUŻYTECZNY. Jeszcze raz powtarzam za płynne odtwarzanie Divix 99% odpowiedzialny jest CPU, jak jest proc słaby to żaden program, kodek, sterownik, karta graficzna nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DivixG400 to narzędzie które pomaga w poprawnym odtwarzaniu filmów Divx na niektórych kartach graficznych w szczególności Matrox z serii G4xx. Niektóre sterowniki do tych kart uniemożliwiają aktywowanie trybu "overlay" podczas oglądania filmu, którego rozdzielczość nie jest podzielna przez 32"

 

Także nie wiem co chcecie osiągnąć tym programem, jak nie macie karty Matroxa jest on BEZUŻYTECZNY. Jeszcze raz powtarzam za płynne odtwarzanie Divix 99% odpowiedzialny jest CPU, jak jest proc słaby to żaden program, kodek, sterownik, karta graficzna nie pomoże.

taaaa, masz lewe dane. ten kodek wyświetla swoje napisy bo jak odpalisz film zwykłym playerem to napisu będziesz miał na monicie a nie będzie na tvoucie a ja ustawiam tryb teatralny i pięknie mam napisy na tv a na monicie się nie wyświetlają i można kompa do czego innego używać.

 

kodek ma w nazwie G400 bo matroxy miały ten problem, to dual head się waliło itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ma coś podkrcac na celku 500 ( taki miałem ) i rivce tnt m64 :P 64 mb ramu ( później jeszcze 128) filmy chodziło jak złoto może chłopak nie poinstalował sterowników via ( miałem ak że mi sie filmy przez to kaszaniły ) a jak nie to to ma zaśmiecony system a na kodeki to zaistaluj fddshow i git bedzie popróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnieliscie o jednym. duo zalezy od tego jak film zostal skompresowany. stere filmy to moze i biegaja na slaych procesorach ale z nowymi moze byc problem.

jakoś moja dziewczyna na celku 366 a tyeraz P2 350 ogląda każdy film bez problemu bez cięcia jakości itp a kompa trudno nazwać szybkim. stary ponad roczny Win98 i 64MB RAM'u a żaden film nie zastrajkował. jak ktoś pisze że celek 500 jest za słaby dla DivX to niebardzo wie co pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...