Skocz do zawartości
samsung999

jaki wentylator na bartona 2500 box ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,chcialbym zalozyc jakis dobry cooler na procesor tylko nie wiem za bardzo jaki(po prostu sie nie znam),myslalem o glacialtechu silent breeze 3,zalmanie 700A Cu,nexusie AXP-3200,ale moze znacie jeszcze jakies lepsze ktore lepiej by sie nadawaly?najlepiej zeby byl cichy(19 dBa)i nie mial wiecej niz 2500obr/min,aha jeszcze jedno-lepsze sa z lozyskami kulkowymi czy ze slizgowymi?z gory dzieki za wszelkie uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś BOX to box :lol:

 

No prosze "winchester" od miesiąca na forum a już odwiedzających rozstawia. Kandyduj na Admina :wink:

 

Ja maże o Thermaltake Volcano 12 i ten cooler powinien być mażeniem wszystkich. Dlaczego? Bo cena w sumie jest do wydania a potencjał nieograniczony (no ograniczony do 5500 RPM )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś BOX to box  :lol: 

 

No prosze "winchester" od miesiąca na forum a już odwiedzających rozstawia. Kandyduj na Admina  :wink: 

 

Ja maże o Thermaltake Volcano 12 i ten cooler powinien być mażeniem wszystkich. Dlaczego? Bo cena w sumie jest do wydania a potencjał nieograniczony (no ograniczony do 5500 RPM )

Hehe no trza pomagac adminom ;).

 

A nie uwazasz VOLCANO 12 za troche glosne? Jak na maxa ma 48 dBa? No chyba ze masz jakos bude mega wyciszona ;)

 

 

ALE TYLKO RADIATOR !!!

No radiator radiator - ale do tego jakis wyjechany wiatrak i pieeekna sprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam żeby 48 dBa to było coś co Vulcano 12 na starcie skreśla, bo zawsze można wrególować do 2000 RPM i masz cisze (chodzi o to że potencjał i świadomość drzemiących możliwości wywołania sztucznej wichury podnieca)

 

Tak, tak tylko - sam radiator 230 + wentyl i 3 bańki pęka jeżeli ma być to wentylator na miare radiatora. Vulcano 12 - 149 zeta 1/2 tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE TYLKO RADIATOR !!!

Wystarczy połazić troche po sklepach komputerowych i jak dobrze pójdzie to będą mieli jakieś wentylki 92mm np. ze starszych zasilaczy za bezcen. Jak sobie jakiś upatrzysz można pewnie na miejscu przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonasz mnie, że na ten radiator wsadzisz rozklekotany wentyl ze złomu. To się mija z celem. 3 banie jak nic a różnica w temp. 1-2 stopnie, na Elektronice, która może wytrzymać be szwanku siedemdziesiątpare stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę że wentylek powinno się sprawdzić na miejscu. Ja kupiłem mojego Panaflo 92mm za 10zł i jest to interes roku, był w stanie niemal idealnym, jest bardzo cichy i dobrze wieje nawet na 5V.

 

SZUKAJCIE AŻ ZNAJDZIECIE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz kase to bierz sp-97 jak napisal juz Kwiecień , ten radiator to potęga i basta ! . czemu nie chcialbys wsadzic starego wiatraka na thermalrighta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jakś czułbym dyskonfort, że na czymś za 230 siedzicoś za 10. Prawda jest jedak taka, że właśnie wentylator to kluczowy element AC.

Pozatym każdy wie, że żywotność takiego czegoś i kultura pracy jest wątpliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jakś czułbym dyskonfort, że na czymś za 230 siedzicoś za 10. Prawda jest jedak taka, że właśnie wentylator to kluczowy element AC.

Pozatym każdy wie, że żywotność takiego czegoś i kultura pracy jest wątpliwa

ja własnie na moim sp-97 trzymam wentyl za 10zł :D co prawda nie jest on stary :) mowa o silence ( te wiatraki daje eneramax do swoich zasilaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o glacialtechu silent breeze 3,zalmanie 700A Cu,nexusie AXP-3200,ale moze znacie jeszcze jakies lepsze ktore lepiej by sie nadawaly?najlepiej zeby byl cichy(19 dBa)i nie mial wiecej niz 2500obr/min

Wydaje mi się, czy nie napisałeś, jaką masz płytę ? No ale jak masz w niej otworki przy sockecie, to Zalman 7000 rulez (i cichy i wydajny, i ma pokrętło :D)

 

Ja mam tego GT Silent Breeze 462 III (uff, jaka długa nazwa), i jego NIE SŁYCHAĆ (Chieftec zagłusza :lol: ;-)), ma kulkowe łożysko i 19dba jak się rozpędzi (jeszcze 1800rpm z hakiem to jego maksymalna prędkość).

 

A tak serio to serio go nie słychać. Mam porównanie z Zalmanem 7000, i może Zalman wydajnieszy, ale przy SilentBreeze3 to Zalman7000 działa jak wodospad :D

 

Do niedawna miałam Coolermaster Jet (taki odrzutowiec), który głównie śliczny był. I tego NIE polecam :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...