Skocz do zawartości
txc

ALPHA S-PAL8055F

Rekomendowane odpowiedzi

na stronie producenta znalazlem ze moze byc on stosowany na athlonach xp > 3600+.

 

Nie wiem, czy jest dostepny na naszym rynku, ale w stanach jego cena jest niewiele mniejsza od Zalmana 7000A Cu.

 

Niedlugo bede go mial to podam jakie trzyma temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Paczka dotarła.

 

spób radiatora

miedziany, wyszlifowany na lustro. Montaż jak widać na zdjęciach, czyli tylko przykrecany do plyty glownej.

 

Pora na pierwszy krotki test:

 

Sprzęt:

Abit NF7-S rev. 2.0

Barton 2500+ @ 3200+ (10 x 220)

512 DDR400 Twimos

 

Porównam go z Volcano 7+, którego wczesniej posiadalem.

 

Volcano 7+ na ustawieniu High z CopperShimem i pasta Artic Silicone:

 

temp po wlaczeniu: 35*C

10 min pracy: 42*C

 

obciążenie 30min: 49, 50 *C

 

teraz mój nowy nabytek, z tym, że bez CopperShima. Pasta ta sama. Wentylator Sunon ok 4000 obr/min (hałas troche mniejszy niz na volcano na ustawieniu low)

 

temp po właczeniu: 32*C

10 min pracy 40*C

30 min obciązenia: 48*C

 

Myślę, że Alpha nieźle sobie radzi. Pasta kiepska, wentyl tez niezbyt wydajny (jedyny plus to cisza).

 

W obu przypadkach nie bylo w obudowie dodatkowych wentyli wyciagajacych / wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acych.

 

 

tutaj znajduje sie porownanie Alpha S-PAL8055 vs Aero Cool DP-102: http://www.hard-h2o.com/vertema/2835.html

 

tutaj krotka recenzja radiatora: http://www.hard-h2o.com/review/refrigeraci...a-s8055.html%20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj na zagraniczne fora to sie dowiesz ze produkty alpha sa tam porownywane z najwydajniejszymi produktami thermaltake, swiftech'a, czy thermalright'a. a dokladnie ten model.

uwazam, ze za 80zl komplet z wentylem to dobry zakup. W sklepach w japonii cena tego radiatora jest wieksza niz zalmana CPNS7000 CU

 

wiem ze nie jest to najwydajniejsza konstrukcja, ale na pewno jest wydajna. qmpel zza granicy na takim samym radiatorze, tyle ze z wydajniejszym wentylem (DELTA) na Bartonie 2500 podkreconym na 2,6 GHz miał przy pełnym obciażeniu proca ok 57*C

 

a po za tym, miales ten radiator zeby go oceniac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...