Skocz do zawartości
Chmiel

DREAM GF FX5200 64bit 128MB - problem z FAR CRY

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, ze kolory w grze FAR CRY są chore. Jakoś pooczątek gry w ciemnej piwnicy ma tak pokazany, ze zamiast cieni mam jakies jasne kolory.

 

Do tego jak zjadę z jasnością i gamma w dół to pojawiają sie kolorowe latające pixelki na prawie każdym elemencie w tle menu (ta plaża jest jak rozsypane cukierki).

 

Sprzęt:

P4 1,8@2,2 (zawsze było ok)

ASUS p4c800

karta jak w temacie

512MB DDR

Win XP + DX9.0a (albo B) + najnowsze sterowniki z nvidia.

 

W czym moze być problem? Czy jest to podstawa do oddania karty do serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj sterowniki na starsze w najnowszych jest za duzo optymalizacji i innych śmieci. Zainstaluj 53.03 albo 53.16(nie pamiętam dokladnie). Jeżeli na innych grach chodzi ok to raczej ci nie wymienia(tak muśle). Tak że próbuj ze sterami i driverami do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytam o opinie o karcie ani nie czekam na kąśliwe uwagi, tylko pytam dlaczego może coś nie działać. a kolego - jeżeli jestem "początkującym uczestnikiem" tego forum to nie oznacza ze jestem 14-sto letnim chłopaczkiem do którego można się tak zwracać. nie każdy jest posiadaczem mega karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesz sie, ze ci nie dziala. oszczedzisz sobie nerwow "grajac" na tym nedznym 64-bitowcu

Ja na takim "nędznym " 64 bitowcu w dodatku niekręconym mam w farcry powyzej 20 FPS(tak samo w innych grach) w 1024 na medium, więc czym się tu denerwować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesz sie, ze ci nie dziala. oszczedzisz sobie nerwow "grajac" na tym nedznym 64-bitowcu

Skąd ta troska?

Pytanie jest postawione konkretnie więc piszmy jak mamy jakiś pomysł na rozwiązanie.

 

Jak dla mnie to wina sterowników, ale podtrzymuję pytanie LPC - jak z innymi grami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało. Podobnie mialem w tej grze na 56.72> takie własnie są najnowsze na nvidia.com. Przeinstalowalem na 53.03 i wszystko było jak trzeba. Na 56.72 to samo się robiło u mnie w jakims demku z DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne gry raczej ok.

 

co do tej karty - na innym komputerze powodowała, że komputer nie wstawał za każdym razem po nacisnieciu power'a na obudowie. dlatego zastanawialem sie czy karta nie jest trafiona. (inny komp: cel2,0 / asrock pod p4 agp x8 / zasilacz 300W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...