Skocz do zawartości
WaWrzOL

Kontroler Wiatrakow na PCI

Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zainteresowany kupnem (za rozsadne pieniadze) n/w karty?

    • Tak
      79
    • Nie
      13


Rekomendowane odpowiedzi

przydał by się jakis "tryb awaryjny" tzn by wentyle pracowały po zwisie systemu. Układ powinien być chociaz w minimalnym stopniu niezależny od oprogramowania. Pozwoli to zachwać minimum bezpieczeństwa po zwisie.

 

Bajery jak molexy dodatkowe czy podświetlenie mogly by być dostępne w "custom shopie". W statdardzie niepotrzebnie podniosą cenę.

kontroler ma zachowywac ustawienia wiec nawet jak program bedzie wylaczony to kontroler powinien dzialac o ile bedzie podlaczony do zasilania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym przenieść temat na modyfikacje (a może elektronikę...), tam zawyczaj sie rozmawia na tematy zwiazane z wszelkiej maści rheobusami i sądzę, że więcej ludzi odpowie.

Ja jestem jak najbardziej zainteresowany i szczekam na więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawrzol, masz może już prototyp? Acha, to bedzie PWM czy liniowo sterowało?

Plynna regulacja, prototyp bedzie w tym tygodniu. Chcialem sprawdzic co jeszcze mozna wprowadzic :wink:

a bedzie predkosc obrotow wentyla?

Tak, program bedzie podawal predkosci obrotowe

Jak sie tak rozkrecimy to beda mega ceny :] Mi by wystarczyly 3-4 kanaly bez diod i innych bajerow

Beda cztery kanaly bez zadnych bajerow w wersji podstawowej

podswietlenie jest zbyteczne. mi chodzilo o to aby to jakos wygladalo po ludzku i praktycznie...

Rozmieszczenie elementow jak i wykonanie plytki bedzie estetyczne i praktyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczekiwania:

-6 kanałów (na 6 wentyli)

-zewnetrzny molex

-praca od postu do wyłączenia kompa

-wygląd programu obojętny

-zakres regulacji 0-12V

-możliwosć zapisu ustawień uzytkownika w programie i może jakieś skróty klawiszowe spod windy

-cena do 75zł

 

wtedy biore od razu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zewnetrzny molex... ma wychodzic z tylu sledzia tak? majkelus mozesz powiedziec jakiej oczekujesz obciazalnosci pradowej tego molexa? z 6 kanalami trudnpo bedzie zamknac sie w 50zl (takie bylo poczatkowe zalozenie) chociaz kto wie.. :wink: Ilu oczekujesz czujnikow temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. Jeśli ukaże się wersja sterująca co najmniej 4 wiatraki i żadnych innych bajerów(bez czujników temp), to zamawiam odrazu. Programik jak najprostszy i fajnie jakby siedział w trayu. Wygląd karty bez znaczenia. Ma być jak najtańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by byo jakby ten zewnętrzny miał około niecałęgo ampera obciążalności.. tak żeby dwie 120tki spokojnie pociągnał =)

regulacja jak dla mnie 4-12 w supełności starczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wpadlem na jeszcze jeden pomysl do wersji delux :P

kilka klawiszy do sterowania mozna bylo by je wyprowadzic na front i sterowac wentylami - szybciej wolniej ... :) albo uruchamiac programy ale to juz sprawa softu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by byo jakby ten zewnętrzny miał około niecałęgo ampera obciążalności.. tak żeby dwie 120tki spokojnie pociągnał =)

regulacja jak dla mnie 4-12 w supełności starczy..

Ten molex tez mialby podlegac regulacji? Czy tylko wyprowadzenie na zewnatrz do jakis pompek ewentualnie nnej elektryki?

a ja wpadlem na jeszcze jeden pomysl do wersji delux 

kilka klawiszy do sterowania mozna bylo by je wyprowadzic na front i sterowac wentylami - szybciej wolniej ...  albo uruchamiac programy ale to juz sprawa softu

Mozna zrobic podczerwien i witrakami sterowac przy pomocy pilota - koszta niewielkie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wpadlem na jeszcze jeden pomysl do wersji delux 

kilka klawiszy do sterowania mozna bylo by je wyprowadzic na front i sterowac wentylami - szybciej wolniej ...  albo uruchamiac programy ale to juz sprawa softu

Mozna zrobic podczerwien i witrakami sterowac przy pomocy pilota - koszta niewielkie..
na to niewpadlem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zewnetrzny molex... ma wychodzic z tylu sledzia tak? majkelus mozesz powiedziec jakiej oczekujesz obciazalnosci pradowej tego molexa? z 6 kanalami trudnpo bedzie zamknac sie w 50zl (takie bylo poczatkowe zalozenie) chociaz kto wie.. :wink: Ilu oczekujesz czujnikow temperatury?

Zewnętrzny - tak, wyprowadzony na zewnątrz śledzia. Jego obciążalność tak jak ktoś już wspomniał - na 2x120mm była by imho wystarczająca.

6 kanałów, skoro nie da rady - trudno, ostatecznie mógłbyś pomysleć nad mniejszą ilościa, ale tak aby można było podłaczyć po dwa wentyle na kanał.

Co do czujników to trzy w zupełności by mi wystarczyły.

IRDA - świetny pomysł :D

Ktoś wspomniał o przyciskach na froncie. Może dało by się zrobić jakieś gniazdo na kontrolerze, do którego każdy sam, gdyby chciał doprowadziłby swoje przyciski na froncie. Teoretyzuję tylko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj bardzooo bym sie na to pisal-co do pomyslu z LCD(wyprowadzenie) to juz wogole fajna sprawa-czekam na pierwsze egzemglarze(mam pierwsze miejsce w kolejce?! :D)

Zycze udanych testow i szybkiego wdrozenia projektu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad przycisakmi mozna pomyslec, rozumiem ze one mialby by sluzyc do regulacji wiatrakow (?). Mozna wyprowadzic gniazdo na wyswietlacz LCD :wink:

o lcd tez chcialem napisac ale myslalem ze to jest poza zasiegiem wiec zamilklem :P

a wymyslilem cos dobrego :)

poprostu plytka mialaby domyslnie trzy regulacje i trzy czujniki ale byly by sciezki i kazdy moglby sam dorobic wiecej, oczywiscie w granicach rozsadku :) (2-3) bo jesli kontroler bylby ten sam dla 3 i dla 6 regulacji to po co robic rozne wersje plytki :)

czyli chodzi mi o to ze plytka bylaby miejscami gola :) diody i dodatkowe kanaly kazdy dolutowalby sam wedlug potrzeb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lcd tez chcialem napisac ale myslalem ze to jest poza zasiegiem wiec zamilklem  

a wymyslilem cos dobrego  

poprostu plytka mialaby domyslnie trzy regulacje i trzy czujniki ale byly by sciezki i kazdy moglby sam dorobic wiecej, oczywiscie w granicach rozsadku  (2-3) bo jesli kontroler bylby ten sam dla 3 i dla 6 regulacji to po co robic rozne wersje plytki  

czyli chodzi mi o to ze plytka bylaby miejscami gola  diody i dodatkowe kanaly kazdy dolutowalby sam wedlug potrzeb

pmyslowe ale nie mozliwe... kwestia oprogramowania up. Chyba ze odrazu zaprogramowalo by sie na maksymalna liczbe kanalow. Jednak userowi nie bedzie sie oplacalo drabiac kanalow - kwestia $ wedlug cen sklepowych cena kanalu to 15zl nie liczac programatora + uk.

Co do LCD to kwestia oprogramowania, chyba ze ktos zalatwilby jakis kod zrodlowy programu do sterowania LCD przez RS'a.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow - ja jestem jak najbardziej za

ale jeszcze fajnieby było jakby jeszcze do plytki podciągnąć podświetlenie i włączać i wyłączać z poziomy systemu

 

PS. czy bedize wersja programu pod linuxa ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow - ja jestem jak najbardziej za

ale jeszcze fajnieby było jakby jeszcze do plytki podciągnąć podświetlenie i włączać i wyłączać z poziomy systemu

 

PS. czy bedize wersja programu pod linuxa ? :)

Nie myslalem nad tym szczerze powiem... Zobaczymy :)

A kiedy planujesz rozpocząć sprzedaż tego? Strasznie się na to napaliłem, już miałem budować sobie pokrętła, ale rezygnuję, czekam na kartę PCI.

Trudno powiedziec, zawsze pojawiaja sie jakies komplikacje. 2 tygodnie (?)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki no to czego ja bym oczekiwal :)

1) 4 kanaly

2) wyprowadzeni zwyklego gniazda na molez na sledziu (posiadam papsta 172mm (pradozerny jest) wiec trza by tam troche mocy zapdoac)

3) moznaby umiescic np dodatkowe 4 wyprowadzenia na wentyle bez regulacji (poprostu wyjscie zasilania) - koszt minimalny a zawsze sie przyda :)

na razie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby wypalilo a nie tak jak niektore projekty z tweaka ...

Niekoniecznie.

Nie wiem co z kontrolerem Pawcia, ale mój pracuje już od ponad miesiaca.

Wstępny opis mozna znaleźć gdzieś na forum.

Niedługo pokaże jakieś nowe zdjęcia (skończyłem już mod kompa i będzie okazja 8) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...