Skocz do zawartości
Karuzo

Urzadzenie do przechwytywania fal ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest cos w stylu uniwersalnego pilota do telewizora w postaci jakiegos urzadzenia, do ktorego najpierw wyslalbym sygnal, a potem moglbym ten sygnal odtworzyc poprzez wczesniej wspomniane urzadzenie.Jest cos takiego ? Jak ktos jest z Warszawy to moze widzieliscie cos takiego na stadionie, albo na wolumenie ? Jakie moga byc ceny czegos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no pewnie, że jest :) Ja np. obsługuje TV, wieże, magnetowid, DVD i kompa (przez irda) jednym pilotem :D Poszukaj na Allegro - ceny bardzo niewielkie, że tak powiem ;)

Na wolumenie i na stadionie na pewno też jest, ale nie sprawdzałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, chodzi Ci o fale radiowe? Co Ty chcesz w ogóle zrobić? Chcesz mieć dwa piloty do bramy? A nie możesz dokupić drugiego u producenta np? Sorry, że tak głupio pytam, ale w czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomych, ktorzy kradliby samochody "niestety" nie posiadam, mam tylko takich, co kradna radia...

 

A nie mozesz napisac do czego potrzebne Ci jest takie urzadzenie?

Gdybym chcial, to zrobilbym to w pierwszym poscie, aczkolwiek jezeli to ma jakies znaczenie (?) to napisze tak:

Dla czystej, niepohamowanej rzadzy posiadania.Naprawde, nie ma tu zadego innego celu.To tak jak z tymi pointerami laserowymi - ludzie kupowali, swiecili sobie na innych ludzi, czy w szkole na tablice...nic sensownego z tym nie robili.Tak samo wyglada to w moim przypadku.Jestem ciekawy, czy jest cos takiego, a jezeli jest to chcialbym to miec i sie tym "pobawic" na kilka infantylnych sposobow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

analizaotr widma -przynajmneij jakies starsze modele - pozwalaly na przeszukiwanie calego pasma fal radiowych (zaleznie od anteny) i wykrycie gdzie cos jest przesylane - namierzalismy w ten sposob kanaly radiowe, telewizyjne potam zalczalo si ewbudowany dekoder FM i sie sluchalo wiadomosci :)w ten sam sposb znalezlismy pasma nadawania stacji bazowych GSM, przypuszczam ze nowsze urzadzenia maja duzo wiecej mozliwosci ale nie mialem z nimi stycznosci

 

co do tych uniwersalnych pilotow (dzialaja na podczerwien)- pilot wysyla wiazke odpowiednio zakodowana (nie wiem jak to jest modulowane czy zwykly bitowy zapis) a drugi pilot sygnal odbiera i zapisuje sobie pod wybranym przyciskiem, potem jak nacisniesz to wywolasz to co ma zapisane - chyba ze sie myle ale jak mowilem nie mialem z tym stycznosci

 

jezeli chcialbys sie pobawic w przechwytywanie jakis transmisji to musialbys raczej wiedziec czego szukasz czy podsluchu (jakiejs pluskywy na FM ale na wyzszym pasmie - byly takie zabawki) czy czeogs innego, jak np pilot do samochodu garazu itd pozatym takei urzadzenia pewnie maja mimowszytko transmisje jakos zakodowana wiec nie sadze zeby to dalo sie tak latwo ..::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to ma jakies znaczenie (?) to napisze tak:

Dla czystej, niepohamowanej rzadzy posiadania.Naprawde, nie ma tu zadego innego celu.

Dla czystej niepohamowanej rzadzy posiadania, no niech i tak bedzie :lol: w przypadku takich rzeczy nie trudno niestety o pytanie dlaczego, poniewaz ich wykorzystanie na pewno nie bedzie zgodne z prawem, czy to podsluch czy to zlamanie kodu pilota cokolwiek to bedzie, to tak jakbys chcial miec bron czy maszyne do drukowania pieniędzy, kazdy spyta po co, tez mozesz powiedziec ze dla niepohamowanej rzadzy posiadania, ale niestety takich urzadzen legalnie nie wykorzystasz ani sie nimi legalnie nie "pobawisz" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karuzo nawet gdyby ci się udało dorwać jednorazowo taki sygnał to i tak nici, w ponad 95% sygnały te są kodowane i zawsze zmienia się ich kod, jest to stosowane przy bramach, samochodah w 100%. czasami są stosowane kanały zwrotne nawet w celu potwierdzenia nadanego sygnału, wiec szanse masz zerowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program w urzadzeniu do przechwytywania rozszyfrowuje logarytm szyfru i najtepnie sam go uzywa, wiec nie gadaj ze przechwycenie sygnalu nic nie da

tak misiu nawet jeśli to:

1) to że da się odkodować taki sygnał nie zaprzeczam bo wiem że się da, tylko jakim kosztem i sprzetem

2) nie sądze by koleś mił kilka tysięcy na "zabawke" by sobie odkodować taki sygnał

 

znam sie troche na tym bo jesm technikiem w policji :lol:

a możesz mi podać przykładowe nazwy i modele osprzętu jaki stosujesz? skoro jesteś "technikiem w policji" to musisz to wiedzieć - tylko nie zasłaniaj się tajemnicami bo było by to śmieszne wykręcanie się :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze kod jest stały panowie. A sygnał leci odkodowany. Jesli jest sygnał zwrotny to kicha, ale jesli nie to nic nie szkodzi na przeszkodzie b sobie podac sygnał.

Klucz njaczesciej składa sie z 3 róznych "liczb" częstotliwosciowych. I tylko w takiej kombinacji otwierają zamek.

 

Niestety klucz publiczny ani prywatny nie jest zmienny w czasie wiec raczej sie nie zmienia.

Urządzenie jest rzeczywiscie tanie. Ale jest jedno ale..

W eterze nie istnieje tylko ten jeden sygnał. Troszkę trza sie pobawic w kalibrację i mieć po prostu wecha na to..

Jakby to było takie łatwe to bysmy tych pilotów nigdy nie uzywali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest forum dla policji

kazda komenda wojewodzka ma strone i tam szukaj

Aha jeszcze strony zwiazkow zawodowych

a co do urzadzenia to stajesz w odleglosci do 10 metrow od goscia z pilotem do auta i wlaczasz scana, najsilniejszy sygnal jest wlasnie tym z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o profesjonalnych zlodziei aut to w niemieckim adacu testowano multum aut wlasnie pod tym kątem i w tym najdrozsze na swiecie wraz z mercami bmw itd i zdecydowana większosc z nich "odpadala" grubo ponizej 60 sekund a spora z nich czesc ponizej 10 wiec w czym problem? Zaden alarm i pilocik nie jest tutaj zupelnie problemem, nawet zabezpieczenia drozsze dwa razy od samego auta czesto nie byly problemem dla pro-zlodzieja, sek w tym ze to jest zabawa nielegalna i kosztowna i na pewno nie dla amatorow, a dzis sie juz nawet nie kradnie w ten sposob lecz "na stluczke", czy na skrzyzowaniu i sprawa zalatwiona bez lapania fal i innych glupot.

A innych celow lapania samych fal niz podsluch i wlamanie do samochodu/garazu jakos nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja widze mozna sobie taka fale zlapac i np zamknac w slojiku tak jak chrabaszcza :lol: a potem wrzucic tam petarde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy mowia o tych samochodach ? Po co w ogole zastanawiac sie jaki jest cel kupowania tego urzadzenia ? Powiedzcie tylko o co pytac na bazarach i po sprawie.

Mozecie mi na slowo wierzyc, ze jak mialbym obrabiac fury, to nie rozpoczalbym tego procesu od chwalenia sie tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy mowia o tych samochodach ? Po co w ogole zastanawiac sie jaki jest cel kupowania tego urzadzenia ? Powiedzcie tylko o co pytac na bazarach i po sprawie.

Mozecie mi na slowo wierzyc, ze jak mialbym obrabiac fury, to nie rozpoczalbym tego procesu od chwalenia sie tym na forum.

Nie no normalnie jakie jaja, no normalnie :D . A ja chce kupic kalasznikowa, chce go miec nad lozkiem, nie pytaj po co, poprostu podaj gdzie kupic, jakbym chcial z niego strzelac to nie pisalbym o tym na forum, po co takie gierki? Szukaj sobie, nikt na forum nie zajmuje sie kradziezami itp a jak szukasz takich rzeczy na forum INFORMATYCZNYM... to dobre jest normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...