Skocz do zawartości
przeciwnik

FreeZone QC-80 Cu konkurencja dla Zalman CNPS 7000A-CU !!!

Rekomendowane odpowiedzi

jest 2 razy tanszy od zalmana ( 115 zł) . pasuje na wszystkie płyty główne. co o tym myślicie?  

Szajs niewarty zachodu - za tą cenę kupujesz ZM7000A-ACu, który na bank będzie miał lepszą wydajność (jest większy i ma więcej listków, ma też większy wentyl). Ten Freezone w porywach pewnie może się mierzyć pewnie ze Spire WhisperRock IV lub Falcon Rock II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 2 razy tanszy od zalmana ( 115 zł) . pasuje na wszystkie płyty główne. co o tym myślicie?  

Szajs niewarty zachodu - za tą cenę kupujesz ZM7000A-ACu, który na bank będzie miał lepszą wydajność (jest większy i ma więcej listków, ma też większy wentyl). Ten Freezone w porywach pewnie może się mierzyć pewnie ze Spire WhisperRock IV lub Falcon Rock II

Ale gadasz głupoty. Sprawdzałeś, czy gdzieś wyczytałeś te mądrości?

Bo ja sprawdzałem. Kumpel zakupił tego coolerka tyle, że spod szyldu Pentagrama (sprzedają jeszcze jako cooltek i jeszcze coś). Ja mam zalmana 7000Cu. Założylismy więc pentagrama do mojego kompa i porównywaliśmy temperatury. Idle 30*C różnica max 1*C, stress 52*C(dwie godziny profesjonalnego renderingu, więcej nie ma sensu bo temp. na moim procu ustabilizowała się po 0.5h) to różnica max 4*C. Różnica oczywiście na korzyść zalmana 7000Cu. Ten coolerek jedak szybciej wraca do niskich temperatur, aniżeli zalman, co bym zaliczył na plus.

Głośność "na ucho" - no niestety nie posiadam profesjonalnego sprzętu do pomiarów - pentagram wydawał się odrobinę cichszy zarówno na low, jak i high, ale tu trzeba zauwazyć, że ,mój zalman już trochę w kompie siedzi i wentylki mają prawo chodzic nieco głosniej niż nówki. W każdym razie głośność oceniłbym na podobną. Kolejny plus, to że wchodzi na więcej płyt głównych (kumpel na swojego epoxa nie mógł wsadzić zalmana, ale pentagram się zmieścił).

A najważniejszy plus: mylisz się twierdząc, że w tej cenie kupisz dzisiaj zalmana alcu oem. Tego po prostu nie ma już prawie nigdzie, a jak jest to w cenach przekraczajacych 140zł.

 

Jest więc odrobinę wydajniejszy od 7000AlCu, a 20% tańszy.

 

A wątek na tweaku, który wspomniałes wcześniej, to było naśmiewanie się bandy ignorantów, którzy nigdy nie mieli w rękach tego coolera.

 

Dla mnie za tą cenę ten wentyl - po prostu bomba. Co więcej umiem liczyć i gdybym dzisiaj miał kupić zalmana Cu za 200zł, a tego coolerka za 115zł - wziąłbym QC-80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłeś amerykę !! Niedawno był temat o dwóch identycznych coolerach.

o co ci chodzi? nie odkrylem ameryki i nie chce jej odkryć!

 

pytałem co sądzicie o tym wentylu bo chce go zakupić.!

 

 

majkelus

dzięki za odpowiedz. dziś już go zamawiam i podziele się z wami testami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam na twoją recenzję. Tez jestem zainteresowany jego zakupem

Opisz też oprócz jego wydajności rownież wyposażenie, łatwość montażu itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruii -- podziel sie wrazeniami , bo tez mam zamiar sobie cosik takiego skołować :). Nie śpie na kasie wiec zalman jest poza zasięgiem...P.s na stronie www.cooling.pl jest wiecej produktów tej firmy ! i tez wyglądają ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ja także z miłą chęcia usłysze dalsze opinie o tym colerku bo mam zamiar kupić wersje : a za cene niecałych 80zł to nie tak strasznie .... w obecnej chwili tochę borykam sie z wr4 :x dopiero na 2000rpm jest cicho, ale tempa rośnie około 3C w spoczynku , w stosunku do pełnych obrotów :cry: , w sumie zamierzałem sie na zalmana ale ciężko dostać teraz Oem-a :roll: a jeśli ten coolerek sobie bedzie hasał spoko no to nad czym sie tu zastanawiać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnik - ja tez się podłączam do próśb poprzedników.

 

A byłbym w siódmym niebie, gdybyś porównał tego Pentagrama do np.: Spire Whisper Rock IV, lub Falcon Rock II, jesli masz możliwość oczywiście. Jeśli nie masz możliwości to zapodaj porównanie do tego czegoś, co teraz tam u ciebie siedzi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnik - ja tez się podłączam do próśb poprzedników.

 

A byłbym w siódmym niebie, gdybyś porównał tego Pentagrama do np.: Spire Whisper Rock IV, lub Falcon Rock II, jesli masz możliwość oczywiście. Jeśli nie masz możliwości to zapodaj porównanie do tego czegoś, co teraz tam u ciebie siedzi.

Pozdro

akurat mam Falcona 2 . jak dojdzie coler to dam ci porownanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnik - ja tez się podłączam do próśb poprzedników.

 

A byłbym w siódmym niebie, gdybyś porównał tego Pentagrama do np.: Spire Whisper Rock IV, lub Falcon Rock II, jesli masz możliwość oczywiście. Jeśli nie masz możliwości to zapodaj porównanie do tego czegoś, co teraz tam u ciebie siedzi.

Pozdro

akurat mam Falcona 2 . jak dojdzie coler to dam ci porownanie...

nie jemu a nam :D

a jakbys skads skołował Sphire Whisper Rock IV bylo by tez klawo, bo ja takiego posiadam i wiedzialbym na czym stoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lindus - tak się składa, że Whisper i Falcon to bardzo podobne coolerki, z tym, że Falcon jest ponoć minimalnie lepszy, ale ma mniej fefktywny wygląd.

Jak będzie porównanie do Falcona, to możesz to traktować tak, jak do Whispera.

 

Przeciwnik - z góry wielkie dzięki. Nie tylko ode mnie, ale również od wszystkich, którzy czekają na mini-reckę Pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja poprosze o to porownanie do falconrocka 2 :) bo mam takie ustrojstwo i temp sa o kant hmm stolu :) na antku 2000+ @ 9.5x216 1.7v w prime mam 64 C :( a to ciut duzo ... :? moze wine ma w tym jeszcze buda bo ciasna, ale jak wial na to sunon 120mm @ 12v to temp spadla o max 2-3C (buda jest otwarta)

a tak to przynajmniej bym wiedzial czy inwestowac w WC czy taki pentagramik styknie (hehe mam slabosc do pentagramow ;) sam nosze jeden na szyi ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkelus ,jelsli on ma 4C wiece w stressie to jest troszku gorszy oa ALCU (czytalem na jakims serwisie, 2C roznicy, Czysty AL mial 4).

Wedlug mnie bardzo ciekawa propozycja, po 1 wejdzie na wieksza ilosc plyt, po drugie z chieftacami niepowinno byc problemu no i sporo tanszy.

Aczkolwiek z drugiej strony powiem ze tak sie zastanawiajac to ja dalem 199zl za zalmana, mam 4C mniej i jedna rzecz ktora mnie wlasnie skusila w zalmanie, 3 rozne zapinki ,jak zmienie na A64 czy NIEDAJBOZE P4 ;), to cooler juz mam i to jeden z najlepszych w swojej klasie.Ja bym dalej kupil zalmana, szczegolnie ze sposob montazu zalmana jakos o wiele bardziej "pewny" mi sie wydaje, ale bardzo dobra propozycja dla ludzi z mniejszym budzetem/niekompatybilna plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Majkelus ,jelsli on ma 4C wiece  w stressie to jest troszku gorszy oa ALCU (czytalem na jakims serwisie, 2C roznicy, Czysty AL mial 4).

Wedlug mnie bardzo ciekawa propozycja, po 1 wejdzie na wieksza ilosc plyt, po drugie z chieftacami niepowinno byc problemu no i sporo tanszy.

Aczkolwiek z drugiej strony powiem ze tak sie zastanawiajac to ja dalem 199zl za zalmana, mam 4C mniej i jedna rzecz ktora mnie wlasnie skusila w zalmanie, 3 rozne zapinki ,jak zmienie na A64 czy NIEDAJBOZE P4 ;), to cooler juz mam i to jeden z najlepszych w swojej klasie.Ja bym dalej kupil zalmana, szczegolnie ze sposob montazu zalmana jakos o wiele bardziej "pewny" mi sie wydaje, ale bardzo dobra propozycja dla ludzi z mniejszym budzetem/niekompatybilna plyta.

Ja nie faworyzuję żadnej konstrukcji. Opisuję co widziałem i co o tym myślę. Co do zapięcia na AMD wydaje mi się wystarczajaco stabilne. Na intela jest prawie takie samo. Na AMD64 powiem szczerze nie widziałem. Dam link do źródła, jednego z pierwszych szczęśliwych użytkowników (gościa, którego cooler testowaliśmy). Na innym forum spłodził :D porządną, ale amatorską reckę (choć uważam, że nie gorszą od większości recenzji na tzw. "serwisach" :lol: ), gdzie opisuje kilka testów i porównanie do coolerów do których miał dostęp. Z AlCu jeszcze nie mieliśmy okazji tego testować. Fajnie by było, gdyby jakiś rodzimy serwis wyprodukował porządną recenzję o tym coolerku, ale niestety większość woli "testować" wielokrotnie już opisywane wentylatory. Czesto w sposób odtwórczy i bardzo amatorski. Jedno mogę wam obiecać: ja i MietmaN (autor "recki") nie walimy sciemy:

 

Tutaj jak najbardziej amatorska, jedna z pierwszych recenzji. Panie i Panowie, przedstawiam MietmaNa:

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.php?t=3578

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do montazu ,chodzilo mi o to ze z tego co widzialem te "podrobki" (bez negatywnego wydzwieku) maja mocowanie do socketa, co przy ciezkim miedziaku robi sie zdeczka niebezpieczne (widzialem kilka wylamanych socketow z lzejszymi coolerami), oczywiscie nie jak sobie poprostu komp stoi tylko podczas ruchu.

A co do zapinek ,chodzi o to ze mam 3 rozne zapinki i cooler pasuje pod kazdego aktualnie dostepnego socketa, ten cooltek ktorego widzialem mial standardowa zapinke na socket 370/Socket A wiec na A64 czy P4 niewejdzie.

 

EDIT:

Widze ze pentagram obsluguje all sockety, bardzo duzy plus w takim razie, szkoda ze i tak wentyl jest relatywnie drogi :/, gdyby byly po 80zl to by to byl hit sezonu mysle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jush tutaj zostalo napisane na coolingu pojawilo sie wiele pentagramow :) Ogolnie fajna sprawa, ciekawe jak sprawuje sie wersja alcu seri 80 oraz ten model (seria 92)

 

Freezone QC Alcu/Cu 92 ma niby wiatrak QC 92mm no ale inna konstrukcja niz Freezone QC alcu/cu 80.....

Jak ktos bedzie je mial (jakies serwis) niech porowna :) No i czy wejda one na solteka 75FRN2? ;)

 

Ogolnie ciesze sie ze jest wreszcie cos na poziomie zalmana 7000 i sporo tansze i nie potrzebuje mobo ze szwajcari tzn z dziurami ;) . Tylko zastanawia mnie waga QC 80 - ponad 600g dla socketa bez dziurek , czy mobo wytrzyma

 

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcube - możesz wziąć model AlCu. Wiadomo, że będzie trochę mniej wydajny, ale za to jest o wiele lżejszy, o ile sie nie mylę ~ 400g, czyli o 200g mniej niż miedziak.

Max. weight coolera na socket A jest według specyfikacji 300g (o ile sie nie mylę). Jak ktos chce mieć 100% pewności, to niech sprwadzi na stronie Zalmana 7000A Cu, tam jest napisane, jakie specyfikacje co do wagi coolerka są danym sockecie (754/939/940/ s478/ s462).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis w pc-cooling i ogladałem to cudo. Moim zdaniem jednak zostac przy zalmanie nawet tym AlCu, mocowanie Freezone jest jak dla mnie nie ciekawe i mało wytrzymałe. A wymiary, Freezone to maluch w porownaniu z zalmanem. ( chodzi o wersje 80 drugiej nie widzialem);] do tego tartka na powierzchni dotykajacej proca. Chyba potne jednak bude i wsadze zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, co napisze na Przeciwnik.

Co do podstawy - zawsze można sobie wyszlifować papierem ściernym (oczywiście drobnym 500-1000-1500). To wyjdzie jakies 3zł. chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten wentyl jest tanszy w tej wersji PENTAGRAM FREEZONE QC-92 Cu ?? Przeciez jest wieksy wentyl ??Czemu ten wentyl jest tanszy w tej wersji PENTAGRAM FREEZONE QC-92 Cu ?? Przeciez jest wiekszy wentyl ??Czemu ten wentyl jest tanszy w tej wersji PENTAGRAM FREEZONE QC-92 Cu ?? Przeciez jest wiekszy wentyl ??

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

Nie zadawaj głupich pytań MYŚLENIE NIE BOLI

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...