Skocz do zawartości
przeciwnik

FreeZone QC-80 Cu konkurencja dla Zalman CNPS 7000A-CU !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie..... mam taki mały problem jakis czas temu zakupilem pentagrama QC-80 cu załozylem go i wszystko ok dziala bez zazutu jestem zadowolony temperaturki calkiem fajnie. Gnebi mnie jednak mały problem poniewaz niedawno podkusiło mnie aby zamontowac dodatkowo kontroler obrotow ktory byl dołaczony do zestawu tak tez zrobilem i male zaskoczenie odpalam kompa a tu mi wyskakuje jakis error biosu ze sa zle ustawienia hardware monitor czy cos takiego, i komp nie ruszy dalej, jest oczywiscie mozliwosc nacisniecia f1 i pojdzie dalej ale to nie oto chodzi. Nie do konca wiem co jest przyczyna sprzet mam taki jak w podpisie bios na plyte mam najnowszy zresza probowalem takze inne.... moze ktos by wiedzial w czym problem aha dodam ze jak sciagne z coolera kontroler to problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze nie moze byc tak jak mówisz poniewaz w biosie wykrywa obroty coolera, aha jeszcze jedna rzecz sprawdzilem. Ja na mojej plycie mam taka opcje jak speed control i tam mozna ustawic zeby cooler chodzil na 10/15 obrotow 11/15 itp i co ciekawe jak zapodam ta opcje oczywiscie bez załozonego kontrolera to taki sam blad wywala. Czyzbym miał lekko uszkodzoną płyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panów mam takie pytanie kupilem qc 80cu tylko jest jeden szkopół temp w idle 42* w stresie 45* pasta z xdrema ;) czy to jest normalne ??? dlaczego w speed fanie nie dziala mi obnizanie obrotów potrzebne sa jakie specjalne stery czy cos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy jest możliwość zamontowania Pentagrama tak jak Zalmana do płyty na stare zaczepy z Zalmana. Na zdjęciu widać , że ten Pentagram ma podobne zapinki jak Zalman i tak się zastanawiam nad wymianą mojego Z. Al na P. Cu.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mały problem mam i prosze o radę :-|

 

mam QC80Cu pasta arctic ceramique i mam wysokie temperatury na bartonie!!! bartek teraz chodzi na 3200+ przy V core 1,85 bo na nizszym nie wstaje i temperatura w obecnej chwili przy liczeniu UD czyli 100% uzycia procka wynosi 63C według speedfana a buda jest otwarta :sad: !!!! gdy smigał nie podkręcony to w idle miał około 50-52C a w stresie 56-58C! nie wiem co jest grane! aha pentagram chodzi na 2100rpm czyli nie na najniższych obrotach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie jedna rzecz, niektorzy pisza ze bardzo mala jest roznica miedzy WR4 albo wcale jej nie ma, a w testach jest bardzo duza roznica, chociazby tym na naszym tweak'u! Wiec jak to jest?

Co sadzicie o http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=3939&page=2 ?

Edytowane przez soltys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

[...] Co sadzicie o 1260732[/snapback]

Jeśli chodzi o coolery Pentagrama powinniśmy unikać aluminiowych radiatorów (jak i kombinacji z miedzią). Takie jest moje osobiste zdanie, więc radziłbym kupno PENTAGRAMA FREEZONE QC-92 CU lub PENTAGRAM FREEZONE QVC-100CU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja sie chciałem na szybko spytac czy jest widoczna róznica w głosnosci wydawanej przez Pentagrama QVC 80 Cu a Pentagramem QVC 92 Cu ? Posiadam tego drugiego i z ciekawosci pytam o db wydawane przez 80 Cu, wiem ze sa testy ktore czytalem ale wolalbym jakas opinie usera ktory mial doczynienia z wyzej wymienionymi coolerami... mi sie wydaje ze zmiana na 80 Cu raczej nic nowego nie wniesie jezeli chodzi o db... cos mi sie wydaje ze choroba pt "wydaje mi sie ze jest za glosny" sie u mnie rozwija... nieeee zas beda wydatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taka dziwna rzecz się u mnie dzieje. Mam Athlona XP 2000+@2600+ (1.67GHz@2.09GHz) i miałem jakiś boksowy wiatrak i temp. standardowo sięgała 45 stopni przy winampie, gg, przegladarce, jakis antywirus itp. a podczas grania tak do 52 stopni. Chciałem mojego procka podkrećić do 2800+ (2.25GHz) i kupiłem sobie w tym celu nowy wiatrak, a dokładnie Pentagram QC-80 Cu. Zamontowałem wszystko ładnie pięknie, ale temp spadła tylko o jakieś 5 stopni. Czemu taki słaby wynik? Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Teraz na pulpicie przy winampie, gg itp. mam 40 stopni a przy graniu około 48. O co chodzi? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taka dziwna rzecz się u mnie dzieje. Mam Athlona XP 2000+@2600+ (1.67GHz@2.09GHz) i miałem jakiś boksowy wiatrak i temp. standardowo sięgała 45 stopni przy winampie, gg, przegladarce, jakis antywirus itp. a podczas grania tak do 52 stopni. Chciałem mojego procka podkrećić do 2800+ (2.25GHz) i kupiłem sobie w tym celu nowy wiatrak, a dokładnie Pentagram QC-80 Cu. Zamontowałem wszystko ładnie pięknie, ale temp spadła tylko o jakieś 5 stopni. Czemu taki słaby wynik? Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Teraz na pulpicie przy winampie, gg itp. mam 40 stopni a przy graniu około 48. O co chodzi?  :mur:

1340173[/snapback]

a wiatrak pracuje w trybie silent czy normal ...

 

poza tym temperatura to jeszcze kwestia dobrego montażu, dobrego nałożenia pasty i klasy pasty termopzrewodzącej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiatrak pracuje w trybie silent czy normal ...

 

poza tym temperatura to jeszcze kwestia dobrego montażu, dobrego nałożenia pasty i klasy pasty termopzrewodzącej ...

Wiatrak pracuje w trybie normal, a co do montażu to przyznaję, że nie mam wielkiego doświadczenia w instalacji wiatraków, ale dzień wcześniej montowałem dwa identyczne wiatraki kolegom i u nich zrobiłem wszystko ok, u siebie robiłem na końcu i robiłem wszystko tak samo jak u kolegów i mam taki wynik jaki mam. U kolegów jest różnica i to spora bo ponad 10 stopni. Pastę stosowałem wszędzie tą samą. U mnie tak wyszło, że te śróbki dokręciłem do końca bez oporu praktycznie, czy może być tak, że ten koszyczek do którego przykręca się wiatrak jest za wysoki i mimo iż dokręciłem wiatrak na max radiator nie styka sie tak dobrze z jądrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak pracuje w trybie normal, a co do montażu to przyznaję, że nie mam wielkiego doświadczenia w instalacji wiatraków, ale dzień wcześniej montowałem dwa identyczne wiatraki kolegom i u nich zrobiłem wszystko ok, u siebie robiłem na końcu i robiłem wszystko tak samo jak u kolegów i mam taki wynik jaki mam. U kolegów jest różnica i to spora bo ponad 10 stopni. Pastę stosowałem wszędzie tą samą. U mnie tak wyszło, że te śróbki dokręciłem do końca bez oporu praktycznie, czy może być tak, że ten koszyczek do którego przykręca się wiatrak jest za wysoki i mimo iż dokręciłem wiatrak na max radiator nie styka sie tak dobrze z jądrem?

1341756[/snapback]

pasta "taka sama" hmh...to chyba jakas kijowa ;) Moze podaj nazwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Ja dwa tygodnie temu kupiłem sobie ten wentylator na procka P4 3.0Ghz Prescott (ten boxowy był strasznie głośny. Z tym, że ja komputer miałem kupywany ok. 2 miechy temu, wentyl boxowy nie podobał mi się to kupiłem Pentagrama, oczywiście ja go nie mogłem założyć bo komp jest na gwarancji(sami go założyli).Serwisant powiedział, że regulatora obrotów nie da się zamontować(nie mieści się, czy coś takiego).Wentylator chodzi średnio 2812-2950 RPM. Temp w spoczynku 41C, w stresie do 60 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta "taka sama" hmh...to chyba jakas kijowa

Nie rozumiem dlaczego mówisz, że pasta jest kijowa skoro u moich dwóch kologów, u których montowałem te same wiatraki co mój jest spadek temp. o 10 stopni, tylko u mnie jakiś niewypał i różnica między starym boksowym jest tylko 2-3 stopnie. Będę musiał go poprawić chociaż nie wiem czy to coś pomoże. Na co zwrócić uwagę przy ponownym zakładaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko :

co sie stanie jak wiatrak z pentagrama padnie  :?:  :lol:

 

mozna kupic jakis ewentualny zamiennik :?:

1260309[/snapback]

te wentyle maja gwarancje door to door i jak padnie piszesz maila do mmv i przyjezdza koles, zabiera wentyla i przy pomyslnych wiatrach dostajesz nowego :D

 

mmv

 

a co do samego wentyla, to moj Q-80 AlCu po miesiacu jest na wykonczeniu:/

Poluzowalo sie smiglo, zaczal turkotac i temp na procu sie podniosla.

Aktualnie czekam na serwis :)

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jade na standardowym jakimś coolerku

 

obroty: ok 4655

temp: 42 °C (108 °F) (przy: gg, antyvitku, Firefox'ie, BitComet i itp.)

 

Prockek Palomino !!

 

i zastanawiam sie czy kupic sobie Freezone 80 CuAL

Edytowane przez Skulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie jak montowany jest Pentagram Q-92 AlCu na płytę??

 

Chodzi mi o to, czy mocowane są do płyty, czy do socket, bo chcę sobie kupić tego olbrzyma a boję się że mój socket A nie wytrzyma, szzególnie boję się że coś się stanie przy przenoszeniu pudła z miejsca na miejsce.

 

Jeżeli ten model jest montowany na socket to może jest jakiś Pentagram mocowany na płycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam taki problemos, ze zmienilem procka na celerona d 330 (2,6) i podkrecilem sobie go na 3,5 ghz! mam ow wentyl czyli pentagrama QC-80 Cu i nie wiem co sie dzieje bo temperatury mam wysokie a mianowicie, podskoczyly mi nawet do 72 stopni przy obciazeniu primem 100%, a kilka dni temu mialem max 65!! pasta artic ceramiq czy jak to sie tam pisze!! temp w idle to od 46 do 50!!! nie wiem co jest, wentyl nie wyrabia?? moze problemem jest ze oglsuguje procki na tym sockecie do 3,2 ghz?? specjalnie kupielm pentagrama na prescotty a tu lipa :( jutro chyba zmieniam wentyl na artic freezera 4, ktory spisuje sie podobno wysmienicie na prescottach do 4,4 ghz!!!

 

ale moze wy mi cos poradziice, co moze byc powodem tak wysokiem temp! mam wentyl rear 80 ac, i front tez 80 ale na wysokosci wejsc 5,25 cala! z boku na procek wieje 80 ac!!! temp w budzie to 35, no jak procek sie rozgrzewa na maxa to podskakuje do 42!!!

 

plyta glowna to abit is7-e i wiem ze abit troche zawyza temp, ale to nie zmienia faktu ze temp jest wysoka! pasta mysle ze dobrze zamontowana, bo sugerowalem sie wskazowkami znajdujacymi sie na tym forum. wentyl dokrecony tez dobrze, centralnei nei wiem co jest? mozeliwe jest ze nie wyrabia przy 3,5 ghz??

 

z gory dzieki za jakas rade!! :)

Edytowane przez kabel_kablowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz zakladal zalmana 7000 na te mocowania socket a od pentagrama treezone'a ? Potrzebuje jesli ktos zna wymiar miedzy otworami w tej czarnej metalowej blasce, bo zmieniam mobo na taka, ktora nie ma otworow wokol soc. a i jesli moj zalman by pasowal na te mocowanie, to nie musial bym kupowac nowego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o coolery Pentagrama powinniśmy unikać aluminiowych radiatorów (jak i kombinacji z miedzią). Takie jest moje osobiste zdanie, więc radziłbym kupno PENTAGRAMA FREEZONE QC-92 CU lub PENTAGRAM FREEZONE QVC-100CU.

1261243[/snapback]

Zle ci sie wydaje, alcu szybciej oddaje cieplo. Miedz jest dobrym przewodnikiem ale dluzej tez trzymie wysoka temp, czyli szybko odbiera cieplo ale gorzej jest z oddawaniem. Mozna to zauwazyc na 2 podobnych coolerach np. 80alcu i 80cu ten pierwszy po nagrzaniu szybciej obnizy temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...