Skocz do zawartości
przeciwnik

FreeZone QC-80 Cu konkurencja dla Zalman CNPS 7000A-CU !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupic pentagrama 80, ale mam pewien dylemat, nie wiem, czy wejdzie na Asusa A7V8X-X, bo na tej plytce jest sporo wysokich kondensatorów przy samym gniezdzie procesora. Moze ktos juz zapodawal tego coolerka na ta plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy pentagram ma dobrze wyszlifowana powierzchnie styku z procesorem, czy lepiej jednak by bylo ja troche podszlifowac, i jesli tak, to jakiego papieru uzyc, czy papier 1000 wystarczy, czy musi byc drobniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko dotyczace Pentagrama QC-80 Cu/AlCu/Al. Da sie go zamontowac na podstawke 939? Tutaj pisza, ze jest kompatybilny z Socket 478/A/754/939., a wszedzie indziej ze z Socket 478/A/754/ :mur: Jak to wreszcie jest? Moze mnie ktos oswiecic? Pozdro all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym u siebie zamonotwac ten wentylek (Pentagram Freezone QC-80 Cu), jednak nie wiem czy zmieści mi się on na procek, wydaje mi sie, że za mało miejsca jest u mnie. zasilacz jakoś nisko...

Tutaj jest zdjęcie, może ktoś rzuci na to okiem ?

Edytowane przez retrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym u siebie zamonotwac ten wentylek (Pentagram Freezone QC-80 Cu), jednak nie wiem czy zmieści mi się on na procek, wydaje mi sie, że za mało miejsca jest u mnie. zasilacz jakoś nisko...

1401104[/snapback]

Napewno sie zmiesci !!

Mam podobny odestep i nawet 100 by sie zmiescil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj sobie zamontowalem pentagrama QC-80 AlCu i nie przykleilem tych podkladek (shims) na spod radiatora. Wszystko chodzi tak jak powinno (temperaturki bardzo dobre), ale czy brak tego stuff'u ma jakies znaczenie? Nie chce mi sie zdejmowac z powrotem radiatora i naklejac tego jezeli nie jest to niezbedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te podkładki mają na celu ustabilnienie coolera, co ma skutokować dobrym dotykiem i nieukruszeniem jądra.

Jeśli stoi dobrze pentagramik, temperatury wporzo są, to zostaw go tak, jak kiedyś coś będziesz robił, przykleisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh takie zycie ze ciagle pod gorke czlowiek ma :wink:

 

Dobra wstep mam juz za soba a wiec opisze moj problemik :-|.

 

Dos nagle wpadl mi do rak zalman 7000B-AlCU , wiadomo "biedniejsza" wersja siedemsetki miedzianej. Jako ze wczesniej na cpu mialem pierwszy radiatorek coolmastera z "wtopionym" okrraglym miedzianym rdzeniem+ wentylator Spir-a ( ten co jest na whisperRock-u ) postanowilem go zamienic na tego zalmana. Wiadomo co potrafi wersja Cu, oraz wiadomo ze wersja AlCu jest od niego slabsza ale i tak powinna byc o niebo lepsza od tego co mialem do tej pory.

 

Wczesniej temperatury jakie mialem kształtowały sie nastepująco: ( 2200rpm)

idle: 38-39C

stres ( prime95 - 1H ) : 45-46C

Niby nie tak zle, ale pomyslalem ze z zalmanem bede mial nizsze temp. przy nizszych obrotach.

 

I tak po zalozeniu zalmana + ceramiq (stary zestaw tez byl na ceramiq ):

idlle: 40C <- obojetnie jakie obroty, czy to 1400, czy 2400 nie ma roznicy

stres: 43C <- na 2400

 

I wlasnie dlatego sie pytam co sie dzieje? Czy wersja AlCu ma az tak mala wydajnosc? Wiem ze ceramiq potrzebuje 2-4 dni na "rozruch" i prawidlowe dzialanie, no ale bez przesady......... Spodziewalem sie czegos lepszego, szczerze jakis 35C w idlle, a w stresie 40-42C, a tu tak "zonk" :blink:

 

Tak sie zastanawiam czy wymiana pasty na AS za te kilka dni ( jak temp nie spadnie ) poprawi sutuacje jakos znaczaco? Bo jezeli nie to ja wale taka zabawe.....

 

Poprzedni radiatorek nie mial nawet polerowanej "stopki", byl "tradycyjnej" konstrukcji i odbieral cieplo na takim samym poziomie........ Juz kilka razy nakladalem paste bo myslalem ze za duzo, ale za kazdym razem takie same temp.

 

Czy to max co potrafi ten zalman?

 

EDIt: zapomnialem podac konfiga na czym on smiga, mianowice na tym co jest w podpisie.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od paru dni mam pentagrama 100 Cu. Temperatura na Bartonie 2500 nie kręconym w temperaturze otoczenia 25 stopni wynosi 45 ( w spoczynku i na normalnych obrotach wentylatora), pod obciążeniem 54. Podkręcony 14x166 ma 52 spoczynek, a pod obciążeniem dochodzi nawet do 60 stopni, na pełnych obrotach. dodam, że powietrze do chłodzenia procesora zasysane jest z zewnątrz. Nie wiem ile by wyniosła temperatura przy zamkniętej obudowie. Czytając wasze posty jestem w szoku iż uzuskujecie tak niskie temperatury na Pentagramach 80Cu i na podobnych procesorach. Temperatury te odczytuję z Speedfana. Używałem pasty dostarczonej wraz z Pentagramem. Nie szlifowałem spodu, bo bym go już nie oddał do sklepu. Zastanawiam się czy nie oddać 100 i nie wziąć 120 Cu+. Może to coś pomoże, bo wydaje mi się troche za wysoka ta temperatura. Co wy sądzicie? java script:emoticon(':mur:') Jeszcze jedno. Co myślicie o Zalmanie 700 Cu albo AlCu na grafikę. Mam 9800pro ale na oryginalnym grzeje się i słabo się podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daniel 1979

Na jekim mobo masz takie odczyty? Np solteki odczytuja temp bezposrednio z rdzenia i wtedy temp sa wyzsze o jakies 10 stopni. Uzyj everesta do odczytu temp bo speedfan jedna wartosc bierze z kosmosu :mur: i moze nia sie sugerujesz. A najlepiej to odczytaj z biosu temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem kupiłem sobie Freezona 120 QVC :) i w ide mam 50-52 a w stresie 59-61. Paste nałozyłem AC 5, obudowa chieftec i to wszystko na celeronie d 2.4 w czym tkwi problem :sad: ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam płyte GIGABYTE GA-7VT880. Nie sądzę żebym miał źle założony

radiator. Może pasty za dużo, albo nie ta pasta. Może polerowanie coś by pomogło.

W biosie jeśli Speedfan pokazuje 50 jest 45, czyli 5 stopni mniej. Everest pokazuje tak samo jak Speedfan. Dzwoniłem do sklepu i obiecali mi wymienić na 120 Cu+.

I kupie Arctic Silver 5, chyba że polecacie coś innego.

Jeśli i na tym radiatorze się nic nie zmieni, no to już nie wiem.

ZALMAN VF700-AlCu, lub VF700-Cu na 9800pro? Co wy na to?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...