Skocz do zawartości
przeciwnik

FreeZone QC-80 Cu konkurencja dla Zalman CNPS 7000A-CU !!!

Rekomendowane odpowiedzi

@Daniel 1979

Na jekim mobo masz takie odczyty? Np solteki odczytuja temp bezposrednio z rdzenia i wtedy temp sa wyzsze o jakies 10 stopni. Uzyj everesta do odczytu temp bo speedfan jedna wartosc bierze z kosmosu :mur: i moze nia sie sugerujesz. A najlepiej to odczytaj z biosu temperature.

1425235[/snapback]

Sprostuje Twą wypowiedź jako użytkownik Solteka :wink: Różnica między podstawką a diodą w procku to dokładnie 1*C (wypolerowany radiator i AS5)

 

Gigabyty o ile dobrze pamiętam mają problemy z odczytem temperatur procka (ostro zawyżają). Więc polecam sprawdzić organoleptycznie temperature radiatora.

Edytowane przez Jaro-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 80Cu, AlCu raczej sie nie opłaca, tym bardziej ze różnica cenowa nie jest az taka duza!

Ogólnie te radiatory mają jeden jedyny minus ... są troche ciężkie i trudno jest je dokręcic tak zeby przylegały całkowicie do proca. (juz to gdzies pisałem, że w momecie uniesienia ręką radiatora lekko do góry temp na diodzie proca od razu spada o jakis 5 stopni, a mocniej wentyla nie da sie przykręcoc bo inaczej pęknie proc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu włożyłem do kompa Bartona 2400+ z chłodzeniem Pentagram QC-80Cu. Barton śmiga na 11x200 przy 1,625V ale temperaturki mnie nie zadowalają... W spoczynku (windows, winamp, antivir itp.) mam ok. 38C czyli nieźle, ale np. po godzince grania w CSS wzrasta do 50-52C. Budę mam zamkniętą, a wentyl chodzi na max obrotach... Przy zakładaniu posmarowałem pastą dołączoną do wentyla.

Śrubki dokręciłem na maxa, ale mam jakieś dziwne wrażenie, że mimo wszystko nie przylega dobrze do rdzenia... Co zrobić żeby lepiej go docisnąć? Może jakoś przerobić tą metalową podstawkę żeby była niższa? A może po prostu kupić lepszą pastę np. Arctic Silver 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Qc-80 cu. Dupki w serwisie zle mi go chyba założyli bo mam idle 48*c ,Stres 70*C. Pozatym radiator jest cały chłodny, nawet przy samym procku.

 

 

Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+, Palomino, MSI KT4V (MS-6712), 768 RAM, ATI Radeon 9000 pro ,Maxtor 60 GB, 7200 RPM, Maxtor 120 GB, 7200 RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko, zamierzam kupic ten coolerek na mojego sempa2800 2GHz na boxowym ma w idle 46 a w stresie 53 stopnie przy budzie otwartej.

 

1. Czy wejdzie na płytkę asus a7n8x-e deluxe (mam ok 1cm od górnej krawędzi płyty do zasiłki).

 

2. Jakiej moge sie spodziewac rożnicy w temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...