Skocz do zawartości
przeciwnik

FreeZone QC-80 Cu konkurencja dla Zalman CNPS 7000A-CU !!!

Rekomendowane odpowiedzi

TomekB czy musiałeś coś kombinować żeby zmieścić cooler czy poprostu go zamontowałeś?Pytam bo jeśli dobrze mi sie wydaje to chodzi ci o obudowe Tracer Focus (czy jakoś podobnie) czyli taką jak sam posiadam, a od niedawna przymierzam się również do tego coolerka.

 

Pozdrawiam

Słuchajcie miałem podobny problem ze zmieszczeniem Zalmana 7000A. Mam obudowę noname i 7k na nią wchodził na styk z zasiłką. Pentagram wszedł bez najmniejszych problemów. Pomiędzy płytą a zasiłką mam 1cm odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem Spire WRIV na Pentagrama QC 80 Cu. :D

Na WR IV wyszlifowanym papierem 800 + pasta titan silvergrease po prime temp 50 st max.

Na Pentagramie wyszlifowanym papierem 2000 + pasta thermopox 75AGS na max. obrotach temperatura po prime 43 max.

 

Procek 10.5x200 1.65v.

 

Wiele osób chciało porównanie tych 2 wiatraków. Więc warto wymienić.

U mnie zapinka dociska mocno, tak że nie idzie pokręcić radiatorem.

Na max. obrotach jest już bardzo słyszalny a na min. słyszę tylko dysk. :D

 

EDIT: Pomyliłem temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak narazie piszę szybko bo jeszcze po zmianie serca i pamięci mojego komputera nie doszedłem do ładu i programy losowo wywalają mi sie do windy...:(...ale do rzeczy:

bartonik 2500+...w standarcie

Pentagram QC-80 Cu polerowany najpierw 2000 potem 2500 potem Colgate herbal ( no co....innej w domu nie miałem) :oops:

efekt osiągnięty....hmm nie mam porównania bo robiłem to po raz pierwszy.... w odbiciu można było odczytać literki z przyłożonej gazety.

Pasta OCZ ultra II...mówili w sklepie że dobra... ja chciałem Arctik silvera 5 ale nie mieli.

Temperatura w chałupie 20 stopni

Temperatura procka w windzie 32 stopnie przy RPM 2600 (według Usdm) systemu 35stopnie 8O

Niestety nie mam stabilności z tego powodu pożądnego obciążenia nie położyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że w dwóch postach ale boje się że znowu będę swoje wypociny pisał w kółko ...do wieczora...

Problemy:

- Podczas szlifowania mydło i pasta włazi między ziobra :evil: - zmarnowałem największą ilość spirytusu w swoim życiu :cry: żeby później to wydłubać i zmyć.

Oprócz tego trzeba uważać bo sa pozawijane scinki finów przy podstawce przy szlifowaniu często odpadają i potrafią wyryć lochę na podstawce...nie wspominając o tym jakby taki kawałek wydmuchało na procek.

- radiator ma sticery ( czy jakoś tam) jesli chcecie założyć copper shima musicie je zdjąć - z wiadomych przyczyn.

- ja zrezygnowałem w ogóle z CS'a bo zapinka go z jednej strony dociskała co powodowało przesówanie i podnoszenie go na procku od strony opisu socketu.

Trochę problemu sprawiło mi przykręcenie śrubek właściwie trafienie w potworki ....ale po czterokrotnym założeniu i rozłożeniu zestawu doszedłem do wprawy serwisanta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model QC-80 AlCu i właśnie go zamontowałem. Jestem oczarowany wynikami, temperatura idle przy max obrotach (ok. 2750-2800) wynosi ok 40st. C (wg. wskazań Everestu) przy obrotach min (ok. 1550 - 1650) nie przekracza 45st. C - no i ta błoga cisza :) Polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dzisaij kupilem QC-80AlCu i tez jestem na maxa zadowolony. W stosunku do boxowego coolera temperaturka spadla na max obrotach o ponad 10C a na min o ok 7-8C. A cisza jest nieporywnywalna. Na min wogole nie slychac. Polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym napisać coś do osób, które zastanawiają się nad coolerkiem - bierzcie Pentagrama Freezone QC-80 Cu! :) Ale reklama... no ale poważnie - super jest ;-) Po Prime95 mam 56 stopni na socket, a z diody 61 stopni, 2100 obrotów, a procesorek 194*11,5 - czyli Athlon 3300+

 

POLECAM!

 

P.S.Mam taką białą pastę zwykłą za 5zł, więc na lepszych zapewne będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym napisać coś do osób, które zastanawiają się nad coolerkiem - bierzcie Pentagrama Freezone QC-80 Cu! :) Ale reklama... no ale poważnie - super jest ;-) Po Prime95 mam 56 stopni na socket, a z diody 61 stopni, 2100 obrotów, a procesorek 194*11,5 - czyli Athlon 3300+

Jakie napięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytałem o tym coolerku i właśnie zaraz rozbijam skarbonkę i jadę po niego :-]

Nie ma się co zastanawiać, trzeba brać póki jest

Późnym wieczorkiem zdam relacje co i jak, kupuje wersję;

PENTAGRAM FREEZONE QC-80 Cu 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie max 49/50 (z diody) podczas Prime95 (ponad godzine jechałem). Pasta ma dopiero zacząć lepiej działać po upływie 150 godzin czy jakoś tak, więc liczę na spadek o pare stopni za 10-14 dni.

Ogólnie z coolerka jestem bardzo zadowolony. W sumie szkoda że np. nie ma pasty OCZ Ultra 5+ w strzykawce 1,5g, bo by mogła kosztować z 15 zeta, a tak to tych 3g w życiu nie zużyję. Prędzej sie zepsuje ze starości niż wystrzyknę całą.

A i kupowałem w siriusie. Po potwierdzeniu zamówienia w poniedziałek popołudniu, cooler już był kurierem u mnie we wtorek rano, no tyle że nikogo nie było to dopiero dziś drugi raz przywieźli. Sirius to super sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 5mm odległości między płytą a zasiłką, przynajmniej na mojej płycie. To jeszcze zależy od położenia socketa, ale z reguły nie ma tuż na krawędzi. U mnie jest 7mm odległości i cooler odstaje od zasiłki jakieś 4mm.

Trzeba też uważać na kondensatory, bo u mnie styka sie z dwoma, ale nie przekżywia ich. Znajdzcie sobie zdjęcie Abita KD7-E (w sumie chyba wszystkie KD7 są takie same) to będziecie mogli porównać ze swoją płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym napisać coś do osób, które zastanawiają się nad coolerkiem - bierzcie Pentagrama Freezone QC-80 Cu! :) Ale reklama... no ale poważnie - super jest ;-) Po Prime95 mam 56 stopni na socket, a z diody 61 stopni, 2100 obrotów, a procesorek 194*11,5 - czyli Athlon 3300+

Jakie napięcie ?
NAPIĘCIE MAM 1,65V - czyli bez żadnych zmian (nawet nie wiem, kiedy to się zmienia, więc nie eksperymentowałem z tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, panowie ale się namęczyłem...

zrobiłem porządek w budzie, wyczyściłem wszystko na glanc, zakładam nowiuśki wentyl i zaczyna się jazda.

Katoda mruga, dysk się wyłącza - jednym słowem linia 12v głupieje. Kombinuje jak mogę, zeszło mi chyba z 2h, powypinałem wszystko co się dało, dalej to samo.

Założyłem stary radiator - wszystko działa jak należy.

Mówię co jest, zwarcie :? 8O

Pomyślałem, że dla jaj odwróce radiator o 180* (wcześniej kabelki od zasilania wychodziły do środka budy, teraz wychodzą do tyłu) i jak ręką odjął. Niech mi ktoś wyjaśni o co chodzi 8O Przecież wiatrak i radiator jest symetryczny... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym napisać coś do osób, które zastanawiają się nad coolerkiem - bierzcie Pentagrama Freezone QC-80 Cu! :) Ale reklama... no ale poważnie - super jest ;-) Po Prime95 mam 56 stopni na socket, a z diody 61 stopni, 2100 obrotów, a procesorek 194*11,5 - czyli Athlon 3300+

Jakie napięcie ?
NAPIĘCIE MAM 1,65V - czyli bez żadnych zmian (nawet nie wiem, kiedy to się zmienia, więc nie eksperymentowałem z tym)
No to gdzie tu rewelacja, może budę masz słabo wentylowaną, bo takie wyniki to na WRIV i dobrej paście miałem :?

Tak się przyglądam tym coolerkom dłuższy czas i im więcej osób je ocenia tym bardziej spoglądam w stronę SLK 900A - raptem 25zł więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym napisać coś do osób, które zastanawiają się nad coolerkiem - bierzcie Pentagrama Freezone QC-80 Cu! :) Ale reklama... no ale poważnie - super jest ;-) Po Prime95 mam 56 stopni na socket, a z diody 61 stopni, 2100 obrotów, a procesorek 194*11,5 - czyli Athlon 3300+

Jakie napięcie ?
NAPIĘCIE MAM 1,65V - czyli bez żadnych zmian (nawet nie wiem, kiedy to się zmienia, więc nie eksperymentowałem z tym)
No to gdzie tu rewelacja, może budę masz słabo wentylowaną, bo takie wyniki to na WRIV i dobrej paście miałem :?

Tak się przyglądam tym coolerkom dłuższy czas i im więcej osób je ocenia tym bardziej spoglądam w stronę SLK 900A - raptem 25zł więcej :(

Dla mnie rewelacja - miałem podobne wyniki, jak miałem GlacialTech Igloo 2510PRO, tyle, że tam 4600obr., a tutaj 2100... no może nie dla wszystkich rewelacja, ale dla mnie super :) Może dla innych, to duża temp., ale dla mnie bardzo fajnie, jak na jakąś słabą pastę i 2100obr. Ja po prostu porównałem do swojego poprzedniego wentylatora. A obudowę mam dobrze chłodzoną - wiatrak z tyłu i po boku obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e nie dzięki, to dołożyć to drugie 100zł...

 

U mnie w tej chwili podczas pracy w windowsie temperatura nie przekracza 53*C, wiatrak na 2000rpm, z boku budy wdmuch, z tyłu wydmuch. Obudowa zamknięta. Jak dla mnie super. Opłacało się wydać te 100zł 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem na piotrkowskiej w którejś bramie :D

Nie pamiętam adresu. Idź od rubinsteina w kierunku centralu. To była chyba pierwsza brama po prawej stronie. Jak się idzie to w bramie wisi taki wielki napis komputery więc na pewno trafisz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e nie dzięki, to dołożyć to drugie 100zł...

SLK 900A kosztuje 139 zeta.

 

 

Czekam na test Liska. Wtedy to wszystko bedzie wiadomo. SLK 900A, Pentragram 80Cu czy 92Cu. Bo temp podawane przez was nie maja odzwierciedlenia tzn nie moge porownac jednego z tym a drugiego z tamtym ;) Wszystko musi byc w tym samym kompie i w tym samym pomieszczeniu przy jednakowej temp pokojowej i testy w ten sam sposob przeprowadzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...