Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze nie raz juz sie pojawial na tym forum temat cichych dyskow, ale chyba tylko tych nowszych. a ja mam troszke inne zapotrzebowanie...

mam w domu router na openbsd pracujacy 24h na dobe, wsadzilem do niego starego quantuma 2.1gb i dostaje przez niego cholery!@# starsznie to cos swiszczy! w dzien to jeszcze nie przeszkadza ale w srodku nocy jest juz dosc slyszalny...

sprawa wyglada wiec nastepujaco: otoz potrzebuje maxymalnie cichego dysku, pojemnosc <8,4gb (plyta glowna w routerze wiecej nie obsluzy), milo by bylo gdyby nie byl awaryjny (w koncu bedzie chodzil 24h/dobe), cena ~100zl. co mam kupic? czy te stare samsungi sa tak samo ciche jak te obecnie produkowane? a moze seagate'y? poradzcie prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w router'ze ma dwa ST320014A i ST340016A (wybrane droga eliminacji)

na dhcp, firewall'a, squid'a czy mldonkey'a ...

 

nie sa to demony predkosci ... ale sa ciche ... spie przy nich :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo? dzieki za zainteresowanie ale nie wiem czy zauwazyles ze mi chodzi o dysk <8,4gb (MNIEJ niz 8,4gb) bo plyta gl. wiecej nie obsluzy... a Ty mi tu o 20 i 40gb...

 

chodzi mi o to czy te starsze seagate'y tez sa takie ciche? moze ktos ma takiego (np. ST8410A - 8,4gb) i podzieli sie ze mna wrazeniami sluchowymi...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta MSI na intel 82430VX a w niej pentium 200mmx (ma juz pare dobrych lat...;)

 

w sumie to nie probowalem do niej podlaczac nic wiekszego, ale wolalbym uniknac rozczarowania jak kupie 20gb a korzystac bede mogl tylko z 8,4gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well, a po co Ci wykrywanie pojemnosci przez BIOS? DOSa na tym stawiasz? System Operacyjny z duzej litery i tak leje na to co serwuje BIOS. Wiekszosc starych dyskow to kosiarki. W sumie lozyska olejowe czy jakos tak ;) pierwsza wprowadzila firma Fujitsu (bodajrze 10 GB najmniejsze) a potem Seagate Barracuda IV. Z tych naprawde starych jeszcze umiarkowanie ciche byly Seagate Medalist *Pro* (osloniete blaszka od spodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem używanego seagate 3.2GB i 4.3GB i nie były ciche, miałem caviara 1.6GB i też hałasował, miałem maxtora 340MB i był niesłyszalny. hmm, były jeszcze seagate 1.08GB, takie cieniutki i były dość ciche ale szybko padły :lol: quantum 1.2GB mam uszkodzony (niewykrywany) i dość cicho chodzi. i mam samsunga 1.6GB - głośny jak cholera, 2.16GB samsung cichszy ale spać bym przy nim nie mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Operacyjny z duzej litery i tak leje na to co serwuje BIOS

hmm... OpenBSD to chyba niezly system...;) niech no przyjedzie tylko moj spec od unix'ow to sie wszystkiego dowiem... jesli to prawda to zafunduje routerowi/serwerowi seagate'a 20gb (ST320014A) - 26 dB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well, a po co Ci wykrywanie pojemnosci przez BIOS? DOSa na tym stawiasz? System Operacyjny z duzej litery i tak leje na to co serwuje BIOS. Wiekszosc starych dyskow to kosiarki. W sumie lozyska olejowe czy jakos tak ;) pierwsza wprowadzila firma Fujitsu (bodajrze 10 GB najmniejsze) a potem Seagate Barracuda IV. Z tych naprawde starych jeszcze umiarkowanie ciche byly Seagate Medalist *Pro* (osloniete blaszka od spodu)

mam takiego seagata, nawet się nie może równać z moim obecnym samsungiem, teraz słyszę tylko wiatrak na procku a jak zarzucę seagate to on staje się najgłośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/me posiada wersje 3,2 GB Medalist Pro i w porownaniu do Medalista zwyklego byl cichy ;) Fakt troche go slychcac ale nie zalaczal mu sie tryb kosiarka do trawy charakterystyczny dla poprzedniego modelu (stal 3 lata pod schodami w roli rozdzielacza SDI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...