Skocz do zawartości
ag_dentist

Magiczne 220 Fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Choć Tictac swego czasu zapowiedział, że odchodzi na emeryturę od modowania biosów, ostatnio pojawił się wysyp biosów zmodowanych przez niego wraz z Pinczakko.

 

W tej chwili testuję D23 3D Fire R2 z włączonym CPC czyli nie ma spadku wydajności ... biosik dał mi równe 5MHz - z FSB 220 na 225MHz z timingami 11-2-2-2 :o

 

D23 3D Fire R2

- l12 mod build in

- BPL Version 3.02

http://downloads.modlabs.net/bios/b...-3D-R2-4247.zip

 

bios ma wbudowany mod L12 jak twierdzi Tictac choć mój CPU jest nadal fabrycznie wykrywany na 133MHz :? ... w sumie jest to nie istotne skoro działa jak trzeba 8)

 

Naturalnie w zależności od configuracji compa i humorów samej płyty możecie uzyskać zupełnie inne rezultaty :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja bez zmiany biosika, dzieki L12 zyskałem kolo 25 mhz na mostku, przed modem maks na dualu to 225 a teraz 250 albo nawet 253 ale zupełnie nie stabilne, wchodzi do windy ale nawet nie zdąze zrobić zrzuta, natomiast dla 250 zrzuta mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pliku nie mozna sciagnac... forbidden :(

jezeli ktos ma mozliwosc moze wrzucilby na jakis server...

moja plyta ma ogromne problemy z FSB220 super stabilnie dopiero FSB217...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z primem to byłoby cieżko, co ja gadam stawiam 10 do jednego ze po 5 minutech bedzie zwis, mysle ze przede wszystkim dlatego ze mam kiepskie chłodzenie na mostku - złoty zalman + wentyl a poza tym zadnych vmodów, ale w kazdym badz razie na 243 chodził chyba z godzine z wlaczonym UD, jak znajde w najblizszym czasie troszke wolnego to sie za niego porzadnie zabiore i moze cosik zdziałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze bylo o tym wiele razy, ale zadam w miare konkretne pytanie dla pewnosci: mam zablokowany mnoznik na procesorze czy L12 cos da? jezeli dobrze zrozumialem to wymusi mi tylko wykrywanie mojego bartona na 200MHz...

pytam bo mam ten sam problem, a na pewno nie sa to pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napewno ???

Tez mialem bh5 i tak myslalem i tez byly to kosci 512. Sprawdz sobie primem albo goldmemem.

Moze poprostu proc ci siada ??

Sprobuj bios d24 z cpc off , l12 mod na 200 aczkolwiek tutaj nie powinno to miec znaczenia bo masz bartona , chlodzenie i ogien :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na procku mam suszarke volcano12 extreme, a te moje memki to ponoc BH-6 ale ta seria teraz jest robiona na CH-5 wiec nie wiem na pewno jakie ja mam, w kazdym razie testowalem je na P4 i tam chodzily na 470 stable @2,8V wiec wydaje mi sie ze mozna je wykluczyc, mialem wczesniej Twistera DDR400 CL2,5 i to samo, magiczna granica 433. Mozliwe ze to procesor, nie mowie ze nie, ja stawiam wlasnie na niego lub na plyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L12 jednak dziala ;)

 

U mnie problemem bylo przegrzewanie sie NB.

Po zalozeniu wentyla od boku na niebieskiego zalmana od razu inna gadka - 240 ;)

 

Tyle ze na razie nie stabilnie bo mam pamieci no name 166, i tak szczuneczek dla nich ze daja rade ciagnac 240 na ustawieniach 3-4-4-11.

No co prawda niestabilnie bo prime sie wywala, ale 220 full stable.

 

Bede pamiatki bedzie 250 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pliku nie mozna sciagnac... forbidden :(

jezeli ktos ma mozliwosc moze wrzucilby na jakis server...

moja plyta ma ogromne problemy z FSB220 super stabilnie dopiero FSB217...

Sprawdź ten link: http://downloads.modlabs.net/bios/beta/D23...-3D-R2-4247.zip

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxer napisał:

W tej chwili testuję D23 3D Fire R2 z włączonym CPC czyli nie ma spadku wydajności ... biosik dał mi równe 5MHz - z FSB 220 na 225MHz z timingami 11-2-2-2 :o

D23 3D Fire R2

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Ten bios D23 3D Fire R2 od Tictaca też mi pomógł. Miałem 216 fsb i nie mogłem uzyskać 220 Mhz FSB. Teraz z tym biosem mam stabilne 220 MHz.

Timingi:8 / 3 / 3/ 2,5.

pozdrawiam

ag_dentist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzet jak podpisie - dodatkowo - wymieniony coolerek na NB na miedziany. Na SB Zolty zalman. Duze radiatory na mosfety w planach. Czyli wydawac mogloby sie wszystko idelanie. Wiec wzialem sie za >220 a jednak to juz za duzo albo wciaz za duzo :/ Jutro robie L12 i wtedy zobacze. Dotychczas myslalem ze trzymaja mnie pamiatki (nowe twinmosy) - ale teraz to juz raczej maloprawdopoodne. Moze procek stary t-bred i to z zadnej specjalnej serii :( nie wyrabia juz - no nic dam jutro znac . pozdrawiam i zycze milej nocy ;-) btw. wlasnie od tego polecam zaczac przygode z wysokimi fsb. Ja czerpalem wiedze z http://mag.sirius.pl/artykuly.php?9,74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jak obiecalem tak zrobilem (tzn sobie obiecalem) - MOD L22 - jesli wtykniecie dwoch drucikow w socket mozna nazwac modem zrobiony. Ku mojemu zdumieniu i wbrew pesymistycznym oczekiwaniom zadzialal - domyslne fsb proca wzroslo ze 133 do 200 - moglem sobie nawet wybrac w biosie athlona 3100+ albo bylo to 200x11 co mnie absolutnie nie satysfakcjonuje ;-) W kazdym razie po zaaplikowaniu drucikow fsb wsroslo mi do stabilnych 230 dalej trzyma juz chyba procesorek - chociaz pewny nie jestem dlatego w planach mam vmoda dla chipsetu - zobaczymy moze to on nie puszcza.. na powiedzmy 240-245 ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez moda L12 z D23 3D Fire R2

 

Zabootowało mi na FSB230 Cl2,5 4-4-8

 

Stabilnie na FSB222 CL2,5 3-2-11 2,9V

wyniki podobne do FSB217 CL2 3-2-11 2,9V

 

Odczyt /Zapis by Aida 3250/1250

 

Uwaga i spostrzeżenie dot. FSB i timingów

 

Różnica FSB ok 2,5% wyrównywana jest przez Cas Latency 2 vs. 2,5 (przy tych samych ostrych pozostałych timingach)

Natomiast

 

Różnica FSB ok 6% (230 vs. 217MHz) wyrównywana jest przez ostre timingi w stos. do luźnych. CL2 3-2-11 dual Vs. CL2 4-4-8 single

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend zamienilem moje noname DDR333 na twinmosy DDR400.

 

I powiem jedno TAKIEGO BADZIEWIA jak te twinmowsy to nie widzialem w zyciu.

Na noname DDR333 max fsb 230 na 3-4-4-9

Na twinmosach DDR400 max fsb 215 na 3-4-4-9

 

Rece opadaja, na szczescie wymienilem sie bez doplaty.

No ale siekierka na kijek ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubia mowisz...w takiim razie dzieki za info nie wiedzialem.

 

To moze wyjasniac czemu zmiana z 2.5 na 3 tak malo wnoci.

 

Chociaz z drugiej strony, te moje noname (kosci infineon) wymiekaly na 2.5 przy 210 a na 3 i max napiciu szly do 230.

 

No nic pocisne je tak jak mowisz na 2.5 i 2.9V.

Ale chyba testowalem je tak wczoraj i nie bylo rewelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...