Skocz do zawartości
Q

PlayStation Portable

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że konsolka posiada wjście na pamięci typu Flash, to wcale bym sie nie zdziwił, gdyby dało się z nich odpalać gry :) Tylko, trzeba by było sobie sprawić conajmniej 1 GB jak nie większą kość :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co przeczytałem, mini DVD ma 8 cm średnicy, więc nici z zastosowania pirackich płyt, po prostu sie nie zmieszczą do napędu. W sumie mądry krok SONY względem blokady piractwa, ale z pewnością wpłynie to na wyniki jej sprzedaży, chyba, że.....

........pozostaje jedynie ewentualne zastosowanie pamieci zewnętrznej + jakiś program "ala"Demon Tool" dla PSP. :)

 

PS2 nie opłaca sie już kupować. To już stara konsola jest. Ale w wersji przenośnej jeszcze długie lata będzie suppotowana- mi taka grafika na przenośnej zabaweczce w pełni satysfakcjonuje :)

 

PS3- konkurencja w postaci Nindendo DS jest żałosna (miniaturka N64). Już wiecej da sie wycisnąć z NGage( czy innego opartego telefonu na tej platformie), co prawda z pikselozą, ale po zobaczeniu Call of Duty po prostu Nintendo zdecydowanie wymięka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer, co do starści PS2 to owszem młoda to ona jzu nei jest ale, jeszcze długo będą na nią wychodziły gry, zastanawiałem sie równierz nad X-pudłem, poniewaz grafa ncizego sobie, ceny gier są bardzo przystępnei sama konsola tez nie jest to straszny majątek... Jak na razie obstaje PSP, mam nadzieje ze wyjdzie rowniez jakies oprogramowanie do psp, a'la Office albo cos, +klawiaturka poniewaz rozwazalem tez mozliwosc kupienia palmtopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Final and Official PSP(TM) Product Specifications:Product Name: PlayStation(R)Portable (PSP)Color: BlackDimensions: Approx. 170 mm (L) x 74 mm (W) x 23 mm (D)Weight: Approx. 260 g (including battery)CPU: PSP CPU (System clock frequency 1~333MHz)Main Memory: 32MBEmbedded DRAM: 4MBDisplay: 4.3 inch, 16:9 widescreen TFT LCD480 x 272 pixel (16.77 million colors)Max. 200 cd/m2 (with brightness control)Speakers: Built-in stereo speakersMain Input/Output: IEEE 802.11b (Wi-Fi)USB 2.0 (Target)Memory Stick(TM) PRO DuoIrDAIR Remote (SIRCS)Disc Drive: UMD Drive (Playback only)Profile: PSP GameUMD AudioUMD VideoMain Connectors: DC OUT 5VTerminals for charging built-in batteryHeadphone/Microphone/Control connectorKeys/Switches: Directional buttons (Up/Down/Right/Left)Analog padEnter keys (Triangle, Circle, Cross, Square)Left, Right keysSTART, SELECT, HOMEPOWER On/Hold/Off switchBrightness control, Sound Mode, Volume +/-Wireless LAN On/Off switchUMD EjectPower: Built-in lithium-ion battery, AC adaptorAccess Control: Region Code, Parental ControlAccessories: StandHeadphone with remote commanderHeadphone with remote commander andmicrophoneExternal battery packCaseStrapE3 Prototype Exhibition: USB Camera for PSPUSB GPS for PSPUSB Keyboard for PSPUMD(TM) SpecificationsDimensions: Approx. 65 mm (W) x 64 mm (D) x 4.2 mm (H)Weight: Approx. 10gDisc Diameter: 60 mmMaximum Capacity: 1.8GB (Single-sided, dual layer)Laser wavelength: 660nm (Red laser)Encryption: AES 128bitProfile: PSP Game (full function)UMD Audio (codec ATRAC3plus(TM), PCM,(MPEG4 AVC))UMD Video (codec MPEG4 AVC, ATRAC3plus(TM),Caption PNG)

 

Macie gratisa :twisted: nie chce mi dzialac edycja postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3- konkurencja w postaci Nindendo DS jest żałosna (miniaturka N64).

Czemu niby zalosna - ja gdybym mial wybierac to bym sie dlugo zastanawial ( nds ma: 2 ekraniki z tego jeden dotykowy, duzo unikalnych tytulow i wiecej tytulow na starcie (+ zapewniena producentow na kolejne super produkcje)

Wiec sadze ze to bardzo silny konkurent (nintendo juz oglasilo ze nie "pierwszy rzut" czyli jescze w tym roku 1mln konsolek pojdzie do japoni, a 2mln do usa)

Wiec mowienie o nds ze jest zalosna konkurecja jest zalosne (tymbardziej ze zanda z tych konsol jescze nie jest w sprzedarzy)

Dla mnie jest silna konkurencja (i zdrowa, bo gdyby nie nintendo to psp na starcie pewnie by bylo 2x drozsze)

Aha - i mozliwosci graficze ma wieksze niz n64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory global, do tej pory... 2005 r. zapowiada sie rokiem konsol III-ej generacji... NIe trzeba tutaj duzo mowić, GBA jest juz lekko zacofaną konsolką pod wzgledem technoloigcznym, ale gry na nią są bardzo grywalne, ciekawe i rozbudowane... Wystarczy spojrzeć chociaz na Golden Sun 1,2; natomiast nie widze sensu wypuszcznia na taką konsole tytułów takich jak NFS:U czy Doom3 ... To nie ma sensu, przeciez te gry są dlanas wyjątkowe właśnie pod względem grafiki, a nie grywalności. Dlatego bardzo licze na PSP, moze wreszcie połączy grafikę z grywalnością....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3- konkurencja w postaci Nindendo DS jest żałosna (miniaturka N64). Już wiecej da sie wycisnąć z NGage( czy innego opartego telefonu na tej platformie), co prawda z pikselozą, ale po zobaczeniu Call of Duty po prostu Nintendo zdecydowanie wymięka.

Chyba bardzo malo wiesz na temat NDS'a. Graficznie porownujac do NGage jest znacznie lepszy. Porownujac do COD'a ktorego wymieniles obejzyj np. te 3 flmiki z Metroid'a (sorry za tak dlugie linki):

1. http://media.gameboy.ign.com/download.html...osition%3Dfront

2. http://media.gameboy.ign.com/download.html...osition%3Dfront

3. http://media.gameboy.ign.com/download.html...osition%3Dfront

A dla prowania, np tutaj http://landhell.fpp.pl/cod/index.php?PAGE=...pg&DIR=trailery macie trailer z COD'a. Mozesz jeszcze wejsc tu: http://forums.nintendo.com/nintendo/board/...id=91106&page=1 -sa tu porownane screeny z NDS i innych konsol. I jeszcze tu: http://media.ds.ign.com/media/682/682873/i...mg_2397525.html masz przykladowy screen z Raymana na DualScreen'a.

Wracajac do tematu, PSP robi naprawde ogromne wrazenie, jednak mimo to wole konsolke od Nintendo z prostego powodu: wiecej interesujacych mnie gier wychodzi na NDS niz PSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O ... Ale Sour... Nierozumiem kilku ostatnich słów... Jak na PSP moze cos wychodzic juz skoro jeszcze sama konsolka nie wyszła... Zostało zaprezentowanych tylko kilka tytułów wiec o czym ty mowisz...

Ale sa jzu mniej wiecej znane plany wydawnicze i nawet bez tego mozen sie domysles ze takie gry jak mario, zelda czy meteroid itp. nigdy nie sie zobaczy sie na psp, a jesli wlasnie interesuja go te tytuly to jego wypowiedz ma jak najbardziej sens.

A konsoli wychodza juz "na dniach" czyli jescze w tym roku (przynajmiej nds ma wysc jescze w tym miesiacu (w usa i japoni - emuropa jak zwylke zacofana (nie mowiac juz o Polsce)), a niesadze zeby sony sobie pozwolilo zeby przez switami dsp wyszedl a psp nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili kiedy pisze tego posta juz jakies czas temu zamowilem u kolesia PSP. Niestety bez gry jeszcze. Zaplacilem 1300zl za wersje bardziej wypakowaną tzn. sluchawki etc.

 

Ciekawe kiedy mi przysle ;] Powiedzial ze w ciagu 2-3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 zł!? Człowieku przepłaciłeś i to dwukrotnie :? Aż tak Ci było śpieszno? Nie mogłeś poczekać do premiery? Przecież na polskim rynku konsola ma kosztować 630 zeta! Razem z grą, futerałem, akumulatorem i jeszcze czyms chyba 999 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się będzie dało kopię zapasowe odpalać (co by było gdybym sobie orginałek zniszczył ?? :D) to sobię sprawie PSP :D

 

Acha, i jak gry będą po 200zł to mam to w d... a znając politykę Sony to tak będzie :angry:

 

 

UPDATE - gry po 240-270zł :angry: Niech się wypchają tą swoją nową konsolą :angry: Jak spadną do 100zł za nowość to wtedy kupię. Albo jak wymyślą jakąś przeróbkę (oczywiście żebym w kopie zapasowe mógł grać).

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 zł!? Człowieku przepłaciłeś i to dwukrotnie :? Aż tak Ci było śpieszno? Nie mogłeś poczekać do premiery? Przecież na polskim rynku konsola ma kosztować 630 zeta! Razem z grą, futerałem, akumulatorem i jeszcze czyms chyba 999 zł.

1243527[/snapback]

 

Chcesz wierzyc ze bedzie kosztowala 630zl? Bo ja jakos nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak slyszalem, ale watpie zeby tyle ta konsola kosztowala. Jak te wszystkie vaty dolicza... Zreszta nie kupilem od kolesia. Cos zaczynal krecic, zeby mu juz kase przelac, a on wtedy wysle mi troche pozniej PSP z paroma gierkami...

 

Lepiej kupowac w sklepie. Oby kosztowalo te 600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze lepiej poczekac do europejskiej premiery i wtedy sprowadzic z anglii albo niemiec. zupelnie tak jak teraz z minidisc'ami od sony, w amazon.de 30-40% taniej niz u nas, a gwarancja i tak europejska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wierzyc ze bedzie kosztowala 630zl? Bo ja jakos nie

1244642[/snapback]

630zł :lol: :lol: :lol:

Jak spadnie do 1000zł to się będzie można cieszyć!!

A gry są drogie bo to sony.. jak sie nie podoba to można kupić DS który IHMO jest duuużo gorszy i mnie umie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 zł!? Człowieku przepłaciłeś i to dwukrotnie :? Aż tak Ci było śpieszno? Nie mogłeś poczekać do premiery? Przecież na polskim rynku konsola ma kosztować 630 zeta! Razem z grą, futerałem, akumulatorem i jeszcze czyms chyba 999 zł.

1243527[/snapback]

Oczywiście majaczysz. Na pewno pochrzaniło Ci się z Nintendo DS, bo ta właśnie w Polsce ma kosztować około 700zł. PSP w USA od 29 marca będzie w sprzedaży w cenie 400USD, więc skąd u nas 200USD? Jak znam Sony Polska to nie dopłaci 100% do ceny tylko każe klientowi tyle dopłacić, więc u nas można się szykować na jakieś 600USD.

A tu możesz zamówić w przedsprzedaży za jedyne 399USD - http://www.ebgames.com/ebx/product/520683.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście majaczysz. Na pewno pochrzaniło Ci się z Nintendo DS, bo ta właśnie w Polsce ma kosztować około 700zł. PSP w USA od 29 marca będzie w sprzedaży w cenie 400USD, więc skąd u nas 200USD? Jak znam Sony Polska to nie dopłaci 100% do ceny tylko każe klientowi tyle dopłacić, więc u nas można się szykować na jakieś 600USD.

A tu możesz zamówić w przedsprzedaży za jedyne 399USD - 1254889[/snapback]

Licz sie ze słowami, bo napewno lepiej wiem o czym mówie, niż Ty. 600 USD powiadasz??? Nie wiem czy śmiać sie czy płakać :lol: . Sony złożyło już oficjalne oświadczenie, w ktorym to zapowiedziało, że konsole beda sprzedawane znacznie PONIŻEJ kosztów PRODUKCJI, ponieważ w przeciwnym wypadku prawie niemożliwe byłoby nawiązanie walki z poteznym konkurentem, jakim jest Nintendo DS. Cena w polsce na 100% nie przekroczy tysiąca zł, poniewaz to oznaczałoby spektakularna porażke komercyjna. Według zapowiedzi Nintendo DS ma kosztować ok 500 zł na starcie, a Sony jak pisałem - 600-700 za samą konsole bez dodatkow (odbiją sobie na drogich grach). Zreszta, co ja sie bede klócił... Sam zobaczysz.

 

Jak spadnie do 1000zł to się będzie można cieszyć!!

W takim razie możesz już zacząć sie cieszyć.

 

A gry są drogie bo to sony.. jak sie nie podoba to można kupić DS który IHMO jest duuużo gorszy i mnie umie!

No i następny, ktore nie wie o czym pisze... Poczytaj sobie jakieś arty, skoro twierdzisz, ze DS mało umie (lol). Potencjał konsoli Nintendo jest wiekszy od PSP, co też odbije sie w sprzedazy. Dlatego własnie Sony zaniża cene swojego produktu, bo inaczej DS zmiażdzyłby Sony doszczętnie. (Chociaż i tak sprzedaz DS'a bedzie znacznie większa.)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...