Skocz do zawartości
Torwald

Problem z multitop'em - Uriel rev.2 i NF7-S

Rekomendowane odpowiedzi

W ten weekend postanowilem zlozyc w koncu moje WC w jedna calosc.

Wszystko szlo gladko do momentu zakladania bloku na mobo.

Okazalo sie ze multitop zawadza o kondensatory kolo gniazda procka...

No zesz @#$^&@, dlaczego wczesniej tego nie sprawdzilem...tak to jest jak czlowiek ma malo wolnego czasu i wszystko zostawie na ostatnia chwile... :/

 

I tu moje pytanie: co dalej ?

-Sprzedac blok i kupic Nukleona (ktory mi sie nie podoba...) ?

-Upilowac/uciac/odrabac wystajacy kawalek plexy ?

 

Usilowalem skontaktowac sie z Popixs'em ale jak juz mi pewna osoba powiedziala, marne sa na to szanse...

Szukac na wlasna reke samego topu ?

 

Sam juz nie wiem co robic, cale WC lezy teraz w pudle czekajac na ten nieszczesny bloczek...

 

Bracia Wodniacy, poratujcie ! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej zostawil top w spokoju i sprobowal skontaktowac sie z Witchhunterem , moze on ma wolne topy :?

tez metoda, ze tez o tym nie pomyslalem.

ogolnie z barku wyjscia mozesz poszukac na forum kogos kto ma bardziej tolerancyjne mobo i stary top lub jeszcze lepiej kwadratowy top.

 

zeszlifowanie nie powinno byc problemem choc cala zaleta trojplatformowosci bierze w lep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej zostawil top w spokoju i sprobowal skontaktowac sie z Witchhunterem , moze on ma wolne topy :?

tez metoda, ze tez o tym nie pomyslalem.

ogolnie z barku wyjscia mozesz poszukac na forum kogos kto ma bardziej tolerancyjne mobo i stary top lub jeszcze lepiej kwadratowy top.

 

zeszlifowanie nie powinno byc problemem choc cala zaleta trojplatformowosci bierze w lep.

wlasnie dlatego nie chcialbym go niszczyc, bo zawsze przy sprzedazy wyglada lepiej caly bloczek niz taki okaleczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super , czyli zawadza o najpopularnijesza plyte do o/c . Do tego napewno nie bedzie pasowac na Epoxa . Gratuluje pomyslu chlopakom z CFD i olania 70% rynku . Musisz zalatwic nowy top a jezeli ci sie nie uda to szlifowanie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do epoxa to u mnie nie dziala multi top :( i jeszcze na kilku innych plytach (jak widac na abice). Rozmawalem na ten temat z Witchem i z tego co wiem to nie ma juz kwadratowych topow na uriela :( :( sam kcialem ale nic z tego . Pozostaje zmiana mobo, imho chyba raczej odpada, zmiana bloku albo zmiana topu czyli pilnik w dlon i wio.

 

 

p.s. Mnie udalo siei jeszcze dostac kwadratoy top taki cos pomiedzy rev.2 a multi, ale podobno to byl ostatni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było brać Niuka ;-) Pasuje idealnie ;-)

 

A kupowac blok za tyle kaski i go upośledzać... ehh... no comments ;-) no offens ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiejszym pomysłem, będzie wylutowanie tego pechowego kondensatora i wlutowanie go na przedłużaczu, jeśli dobrze polutujesz to wszystko będzie chodzić bez problemu, bo piłowanie topu tego bloczku to czysta profanacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaVeN155 i sailence - nie chodzi o to ze sie boje ;), poprostu mobo mam "sponsorowana" i jest prawie nowa, wiec nie chcialbym stracic gwary (zawsze sie moze przydac...).

Wyglada na to ze bede musial sprzedac tego uriela (chlip... ;() i kupic Nukleona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasik - aktualnie "mieszcze sie" w wawie, wiec nie powinno byc z tym problemu.

 

UPDATE:

Przeciez zaraz kolo gmachu glownego polibudy jest firma reklamowa ktora zajmuje sie m.in. cieciem plexy na wymiar. Jutro uderzam do nich, moze mnie poratuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald - poszukaj u siebie w miescie jakiegos zakladu gdzie mogliby ci uciac częsc topu bez straty na estetyce

zakładu :?:

aaaaaale .. po co ZAKŁAD ?

bo zabrzmiało groźnie... przeca wystaczy komplet dłoni, wiertarka, pilniczek czy dwa, i ew. opalarka do wygładzenia krawędzi coby się świciły jak ...

(jeśli ktoś lubi :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Torwald

 

aaaaa znaczy sie sztudent - szacun :D

ale skoro tak to szusuj na PW - na tamtejszych warsztatach na pewno mają odpowiednie narzędzia

 

p.s. masz moze dostęp do większej ilości ładnych graficzek w klymacie Fallout jak Twój avatar ? potrzebuje natchnienia do moda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec - nie wiem czy dadza rade, w sumie on ma sprayer.

Ale polece jutro do nich, moze sobie poradza, z tym ze musieliby mi nagwintowac ten top.

Ostatecznie upier...obetne te wszystkie "wypuklosci" z multitop'a i bede mial standardowy top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...