Skocz do zawartości
Kochan

45 st. na HDD- nei za duzo?

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie - ta baracuda cos przesadza ... 45 st bylo na DMA33 bo na raidzie nie widzi smarta ani czujnika - ale mysle ze moze byc wiecej ... bezpieczne?? aha - wioatraki na HDD nie wchodza w gre - bucza jak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke duzo.

SpeedFan pokazuje ze mialem max 38*C

Moze masz duszno w budzie ?

caly czas otwarta ... znaczy polowa wiec obiegu pow nie ma - ale ostatnioo polozylem go na gabce - trudno - obudowa nie bedie odbierala ciepla ale za to duzo ciszej jest - jakos nie moglem go zkrecic tak zeby nie bylo wibracji w obudowie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz duszno w budzie ?

jesli chodzi o mnie to jest właśnie ten problem :cry:

Mam w małej obudowie 2 dyski WD 20 Gb 5400 i BIV 40 Gb, do tego DVD, Cd-RW dośc gogącą grafe i do tego jeszcze te plączące tę taśmy :wink: cały czas mówie sobie że musze się tym zająć, kupić nową bude ale jakoś nigdy nie mam czasu. Następny komp, który będe składał a to już niebawem nie będzie miał takigo problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy temperaturze barracudy to powiedzcie ile macie stopni przy zamknietej a ile przy otwartej obudowie.

Ja mam przy otwartej 43-45 stopni, a przy zamknietej 33-36 (!).

Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój po zmianie trybu pracy na Performance podskoczył 3 - 4 stopnie. normalnie było 37 - 39 tera dochodzi do 43. W normalnej pracy (winamp 2, 3 IE) jak defragmentuje lub inne szopki odpieprzam to do 47 (to jest amxymalna temp. jaką udało mi się uzyskać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy temperaturze barracudy to powiedzcie ile macie stopni przy zamknietej a ile przy otwartej obudowie.

Ja mam przy otwartej 43-45 stopni, a przy zamknietej 33-36 (!).

Co wy na to??

to sie nazywa dobra cyrkulacja aira w obudowie - moje gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy temperaturze barracudy to powiedzcie ile macie stopni przy zamknietej a ile przy otwartej obudowie.

Ja mam przy otwartej 43-45 stopni, a przy zamknietej 33-36 (!).

Co wy na to??

to sie nazywa dobra cyrkulacja aira w obudowie - moje gratulacje

Nie wiem znowu czy taka dobra 2 wiatraki 80mm tylko mam, wiec to nie jest jakas przesada. Wy nie macie wiatrakow w obudowie :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 45 to nie jest tak duzo , jdenak zauwazylem ze bardzo duzo temp podnosi polozeniu dysku na gumie . Kolejna sprawa trzeba miec dobrze poukladane w obudowe . Ja ostatnio sie tym zajalem kupilem okragle tasmy do dysku , kabelki od zasilania schowalem tez w oslonkach , i dodalem wiatrak ktory wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e powietrze .

 

Temp mam swietne, i spadek temp tez jest znaczny , zarowno na procu jak i na dysku . Aha nad dyskiem dodalem maly waiatraczek .

I jeszcze jedno wszystkie wiatraki sa spowolnione , i co ciekawe po przyspieszeniu nia ma duzej roznicy temp ( jak przyspiesze wiatrak na procu to sie bardziej nagrzewa chipset ;) widac bardziej cieplo od proca sie rozprasza ) .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke duzo.

SpeedFan pokazuje ze mialem max 38*C

Moze masz duszno w budzie ?

U mnie też max 38*. Tylko że dysk leży na dole obudowy i leciutko "owiewa" go 92mm wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój po zmianie trybu pracy na Performance podskoczył 3 - 4 stopnie. normalnie było 37 - 39 tera dochodzi do 43. W normalnej pracy (winamp 2, 3 IE) jak defragmentuje lub inne szopki odpieprzam to do 47 (to jest amxymalna temp. jaką udało mi się uzyskać)

jak zmienilem na perf. to glowice staly sie tak glosne ze wole juz kilka % mniej wydajnosci i duuzo ciszej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...