Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Powolny zmierzch GeForce4 Ti 4200 4400 4600... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiali się mnie co niektórzy że mam małe wyniki na default i nie podkręcam i wogóle....

 

No to macie:

 

3D Mark 2001 SE 330 default Stery 42.86 default

 

250/513 = 13156

 

274.5/553/5 = 13801

 

279/567 = 13985

 

Dalej nie podkręcam bo jeszcze nie uzbierałem na nową choć sądząc z wyników z sieci dla tej karty średnio max to 321/608.

 

Dla porównania na 56.72:

 

250/513 = 11618

 

274.5/553.5 = 12195.

 

Dlaczego więc 56.72? Dla FarCry 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działa. A chcę udowodnić to, że 17k w 2k1 nabił prockiem taktowanym 2819Mhz i do tego pisze tak:

 

POWER BY AMD:

do kolesia co załozył watek twoje wyniki na tej grafie za beznadziejne na tym bartonie z linka bez krecenia grafy wczoraj zobaczyłem 13800 po kreceniu kazdy widzi 

a sprawy zakupu intela w twoim przypadku to juz nawet nie kometuje

A na jakim procku on podał wynik? Na XP2000??? Żeby pominąć procek niech poda wynik w 2k3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa filmik z detalami... kolego, ja mam taka sama karte jak ty i jakos nie wyobrazam sobie grania na high przy tylu fpsach jak ty masz... ponadto nie zachowuj sie jak urazona baletnica, bo ktos powiedzial, ze ona ma afeeee nozki. Troche rozsadku... Nie podniecaj sie tak... Ja ostatnio tez stwierdzilem,ze Gf4Ti odchodzi... wlaczylem Hitman Contracts i wszystko na maxa i mi gra ciela... bylo z jakies 20 fps srednio :/ a ja tak nie lubie... 30 fps jest minimum, jakie mi pasuje... i to minimalne, gdyz przycinka w najciekawszej chwili = moje wielke zdenerwowanie.

 

Tak wiec czekamy na filmik :) tylko pamietaj od ustawienia detali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Finał:

 

Dla tych którzy twierdzą że DX9 jest podobny do DX8, i mało się zmienił w stosunku do DX8, itd... mam ciekawą wiadomość:

 

 

http://www.frazpc.pl/komentarz/10796-24

 

Jak to zaimplementują w FarCry w path1.2 to przyspieszę zbieranie kasy na GeF6800GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiali się mnie co niektórzy że mam małe wyniki na default i nie podkręcam i wogóle....

 

No to macie:

 

3D Mark 2001 SE 330 default Stery 42.86 default

 

250/513 = 13156

 

274.5/553/5 = 13801

 

279/567 = 13985

 

Dalej nie podkręcam bo jeszcze nie uzbierałem na nową choć sądząc z wyników z sieci dla tej karty średnio max to 321/608.

 

Dla porównania na 56.72:

 

250/513 = 11618

 

274.5/553.5 = 12195.

 

Dlaczego więc 56.72? Dla FarCry  8)

Bo stare stery NV miały optymilizascje pod 2001 to juz wiesz dlaczego nie słyszałes o tym było otym głosno troszke czsu temu ze NV oszukuje w 2001 obcieal pare tekstur i o 2000 pkt wiecej proste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Finał:

 

Dla tych którzy twierdzą że DX9 jest podobny do DX8, i mało się zmienił w stosunku do DX8, itd... mam ciekawą wiadomość:

 

 

http://www.frazpc.pl/komentarz/10796-24

 

Jak to zaimplementują w FarCry w path1.2 to przyspieszę zbieranie kasy na GeF6800GT :)

No i swietnie. Ten link utwierdzil mnie w tym, ze dopiero przy bezposrednim porownaniu screenow jest roznica.

Nie powiesz mi, ze grajac w ta gre pierwszy raz i przechodzac przez to miejsce (ktore jest na screenie) spostrzeglbys roznice przechodzac drugi raz.

Nie ukrywam, dolny screen robi wrazenie ale ten gorny nie odstaje.

A sprawdz sobie gry dx8 jak wygladaja na dx7 - roznica ogromna i jest sie na czym podniecac.

I nie chce powiedziec, ze nie chcialbym miec takiej grafiki jak dx9 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wuesz ze porównujesz grafe 3x drozsza albo

 

w tak tragicznym padacznym benchcmarku jakim jest jest 3dm 03. Poczytaj sobie

 

o tym benchmarku zagłembij sie w jego enginy i bedziesz wiedział dla czego tak mówie gdzies

 

na forum jest o tym temat i recenzja z tomshardware (nie tylko tym sie sugeruje)

Z reszta co ma 3dm 03 do gier ..tak sie skłąda ze ostanio robiłem testy do recenzji i

 

testowałem w 3dm na tej samej ggrafei 3 proce o takiem samym taktowaniu durona, athlona xp ,

 

i bartona wszyskie naze gaze 2,4 ghz zadziwiajace było to ze na wszyskich był taki sam wynik

 

co do 1 pkt hmmm a teraz zastanów sie czy w grach równiez nie było by róznicy :>

 

a twoje porównanie jest bez sensu o nie wiem czy wiesz ale w 3dm domyslnie ustawione jest

 

anisotrophy x4 ....a jak w miare uwaznie czytałeś to moze przeczytałeś ze nv 25 jest dość starą konktrukcją która nie lubi tego typu bajerów. Dlaczego 3dm 01 ci sie nei podoba.... bo testuje ogólną wydajnosc systemu ???? no w sumie tez ci sie nie dziwie wydałeś tyle na grafe to chciałbyś testowac tylko grafea ale po co ?? myślisz ze w grach udział bieze tylko grafa ???

 

 

co do kupna intela napisz ile zapłaciłeś za swoją konfiguracje a ja napisze ile zapłaciłem za swoja i pogadamy kto lepiej na tym wyszedł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maacie jakiegos progsa innego niz pfrpas ktorym moglbym zgrac filmik z tej gry ?? :> czy nie dar day?? bo frapsem niestyety zgrywa ale szarpie :/ trezba by zjechac na jakosci avika jakies progsy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybrałem intela.... 8)

 

:roll: Ze względu na jego architekturę i wysoką przepustowość pamięci.

:roll: Ze względu na chip 875p i wspaniałą płytę Asus P4C800-E.

:roll: Ze względu na sprawdzenie się na intelu.

:roll: Ze względu na max 47C CPU i max 43C Płyta.

:roll: Ze względu na niesamowity komfort pracy pod XP przy HT

:wink: ponad 9000 3dMark01 przy seti na 2 wątki + defrag + antywirus + zssysanie + h. w. co....

:roll: Ze względu na zgrywanie w pełnym palu filmu z DV w WM9 :wink:

:roll: Ze względu na czas liczenia wątku w Seti: 1 h i 30-40 minut :D

:roll: Ze względu na gigabitowy Lan Intela z CSA

:roll: Ze względu na stabilność i brak problemów

:roll: Ze względu na cenę płyty która odzwierciedla mnogość opcji które posiada płyta

:roll: Ze względu na osłonięte jądro.

 

Cena:

 

Intel Pentium 4 3.0GHZ HT L2 512KB = 1150 BOX

Asus P4C800-E Deluxe = 940 zł

2x512 Mb DDR 400 Kingston Cl3 = 2x 480 :roll:

Obudowa: Chieftec MA-01-SLD = 540zł :twisted:

 

Czy było warto tyle kasy wywalić w "błoto" = BYŁO :D

 

Podaję linki:

 

http://www.asus.com/products/mb/socket478/..._d/overview.htm

http://www.chieftec.pl/index.php?action=matrix_big

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy gracie w gry żeby podziwiać krajobrazy?  

To nie lepiej włączyć sobie Discovery, National Geographic czy inny tego typu i sobie pooglądać.

Hmm... myślałem, że gra się też dla przyjemności a nie tylko dla sportu. I po co te wszystkie nowe technologie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna intela napisz ile zapłaciłeś za swoją konfiguracje a ja napisze ile zapłaciłem za swoja i pogadamy kto lepiej na tym wyszedł :)

I o to własnie chodzi. Ale jakoś TomaszPaweł nie potrafi tego zrozumieć i zaciekle broni swojej racji. Za tę kasę, którą wydał można mieć o wiele potężniejszy sprzęt.

 

Dobra rada TomaszPaweł - najpierw zbiera się informacje nt. sprzętu z solidnych i dobrych źródeł ( choćby to forum ) a potem idzie się do sklepu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybrałem intela.... 8)

 

:roll: Ze względu na jego architekturę i wysoką przepustowość pamięci.

:roll: Ze względu na chip 875p i wspaniałą płytę Asus P4C800-E.

:roll: Ze względu na sprawdzenie się na intelu.

:roll: Ze względu na max 47C CPU i max 43C Płyta.

:roll: Ze względu na niesamowity komfort pracy pod XP przy HT

:wink: ponad 9000 3dMark01 przy seti na 2 wątki + defrag + antywirus + zssysanie + h. w. co....

:roll: Ze względu na zgrywanie w pełnym palu filmu z DV w WM9 :wink:  

:roll: Ze względu na czas liczenia wątku w Seti: 1 h i 30-40 minut :D  

:roll: Ze względu na gigabitowy Lan Intela z CSA

:roll: Ze względu na stabilność i brak problemów

:roll: Ze względu na cenę płyty która odzwierciedla mnogość opcji które posiada płyta

:roll: Ze względu na osłonięte jądro.

 

Cena:

 

Intel Pentium 4 3.0GHZ HT L2 512KB = 1150 BOX

Asus P4C800-E Deluxe = 940 zł

2x512 Mb DDR 400 Kingston Cl3 = 2x 480 :roll:  

Obudowa: Chieftec MA-01-SLD = 540zł :twisted:  

 

Czy było warto tyle kasy wywalić w "błoto" = BYŁO :D  

 

Podaję linki:

 

http://www.asus.com/products/mb/socket478/..._d/overview.htm

http://www.chieftec.pl/index.php?action=matrix_big

Temat był o kartach graf !!!! zmierzchu 4ti !!

 

sprzęt masz całekiem przyzwoity - i nie jest to "bagno" czy "dno"

 

a faktem jest że za tą kasę to na AMD byś miał wydajniejszy i tak samo stabilny sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem ....

 

zebrałem informacje i wybrałem co wybrałem...

 

i wcale nie bronie zaciekle....bez przesady...

 

ja po prostu cieszę się konfortem pracy na tej maszynie :D

 

A co kolega by niby polecił na INTELU przy wymianie płyty, procesora i pamieci? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem ....

 

zebrałem informacje i wybrałem co wybrałem...

 

i wcale nie bronie zaciekle....bez przesady...

 

ja po prostu cieszę się konfortem pracy na tej maszynie  :D  

 

A co kolega by niby polecił na INTELU przy wymianie płyty, procesora i pamieci? :?:

Pentium III 1,2GHz S - najlepszy cpu intela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe niezle sie ubawilem czytajac ten topic :)

TomaszPawel no to super ze zbierasz na tego gfa ale czy trzeba bylo zakladac topic bez sensu ????

 

Ja zaraz zaloze topic ze na mojej rivie tnt2 m64 nie da sie grac w gta vice city !!!!!!! zmierzch tnt2 !!!!!

 

Kazdy doskonale wie ze w koncu nadejda gry ktore zatna gfa 4

Far cry zacina go nie ze wzgledu na wypasna grafe bo mnie jakos nie powalila na kolana a ze wzgledu na zjeb... engine

 

Co to za sztuka zrobic gre ktora bedzie ciela nawet na najnowszym ukladzie graficznym ????? Sztuka jest napisac gre ktora nawet na slabej karcie bedzie chodzila plynnie bez utraty jakosci...

 

Kolejna sprawa to priorytety ... widze ze twoim priorytetem jest super jakosc obrazu jak zreszta i wielu innych (ktos nawet napisal ze bez efektow dodatkowych nie ma sensu grac :lol: )

Moim zas priorytetemjest grywalnosc, miodnosc itp gra musi byc fajna a grafa jest dopiero na x miejscu dlatego tez chetnie wracam do starych dobrych tytulow (tym bardziej ze dzisiaj naprawde nie ma w czym przebierac - fajny tytul trafia sie moze raz na rok...)

 

Co do twojego konfa pomijam nawet fakt ze na moim duzo slabszym kompie mam wyzsze wyniki w 3dmarku ... i to na najnowszych sterach i dx9 ...

A proca mam p4 1,6@2,32 msi gf 4 ti 4200 300@575 ... pamiec 256mb ram@385mhz w SINGLU plyte asusa p4p800...

 

Teraz kolejna sprawa wiadomo kazdy ma inna strategie przy kupowaniu sprzetu ale ja robie to tak

Pierwsza moja grafa z 3d od nowej ery czyli od kiedy zaczalem sie interesowac na serio oc byla riva tnt2 m64 ktora kupilem za okolo 100 - 150 zl (juz nie pamietam) sprzedalem ja po 2 latach za 80 zl i kupilem gfa 2 ti za 200 zl po okolo 1,5 roku sprzedalem go za 200 zl na allegro ;) dolozylem 180 i kupilem gfa 4 ti z komputronika ... ktorego mam do dzisiaj ;)

 

Czyli przez jakies 4 lata w sumie na karty graf wydalem okolo 500 zl co nie jest nawet 1/3 ceny jaka niektorzy z was wywalili na 1 grafe ... co wiecej przez te 4 lata nie gralem w ani jedna gre ktora by mi sie ciela ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI aleś zasunął...

 

Engine FarCry nie jest zj....

 

On jest po prosy innowacyjny...

 

Jak przestawię na Medium to z palcem w d .... mogę grać.

 

A gram na Very High w 1024x768x32.... choć czasami szarpie...

 

Wydziałeś w jakejś grze taką grafikę?

 

A co do grywalności to bez jaj, po co mówic o czymś co jest oczywiste....

 

Sam ostatnio siepałem w Polan I tak jeden !

a parę miechów temu poraz któryś przeszedłem sobie StarCrafta z Broodwarem....

 

Punty w 3D Marku.... najważniejsze ktyterium wydajności kompa... kolejny...

 

 

Moją pierwszą grafą był Intel i740 za 150 opchnięty za 100

Drugą Voodoo3 3000 za 178 opchnięty za 250 :) interes życia :)

Trzecią w czerwcu GeForce 4Ti4200 MSI za ...400 zł zessany z Canada :)

 

A jeśli chodzi o płytę proc i pamiątki na tym nigdy nie oszczędzam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja powiem jakie mialem grafy <lol> bo warto sie pośmiac z pkt 3:]

 

wakacje 2000r

1.RIVA TNT 2 M64 32MB ~250zł poszła za ok 150zł

 

9/05/2001r

2.HERCULES GeForce 2 MX 400 ~450z -zaje..grafa byla -pamietam wtedy to mialem dopałke :]

 

 

wakacje 2002r

3.Leadtek GeForce 3TI 200 TDH 64MB zamienilem sie za Herca GeF 2MX 400 <rotfl> (cena grafy wtedy 750zł a tego mx-a 200zł)

 

20/08/2003r

4.Leadtek GeForce 4TI 4200 64MB ~540zł -dopłacilem cos kolo 170zł bo gef3 poszedl za ok 400zł

 

hmm zblizaja sie wakacje 2004r na co teraz kolej ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine FarCry nie jest zj....

 

On jest po prosy innowacyjny...

On jest po prostu w innowacyjny sposób zje...

 

Wydziałeś w jakejś grze taką grafikę?

Tak w wielu, poza dość ładną wodą i bumpmapingiem nie ma tam imho nic nadzwyczajnego - wszystko już było.

 

 

Moją pierwszą grafą był Intel i740 za 150 opchnięty za 100

Drugą Voodoo3 3000 za 178 opchnięty za 250 :) interes życia :)

Trzecią w czerwcu GeForce 4Ti4200 MSI za ...400 zł zessany z Canada :)

A co to program "Wzruszyła mnie twoja historia", każdy będzie się chwalił co miał i za ile :lol: to napiszę też, że moja pierwsza to była ISA na Tridencie 0,5Mb ramu :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sory lukasrz ale te twoje screeny podobno na high wygladaja tak biednie ze az szkoda czasu na komentarz, czlowieku przeciez to wyglada jak bys gral na low woda rowniez nie jest zachwycajaca, ale lepiej wyglada niz teren, ja naprawde nie wiem czemu ty nie masz trawy w high cos dziwnego, normalnie bylem u kumpla wczoraj co ma Ti4600 i u nigo na high w miejscu gdzie twoje screeny jest od zarabania trawy i jakis chaszczy, podobnie jak na screenach Tomasz'a Pawla, wiec sie nie slin ze ci giera nie schodzi ponizej 30FPS jak grasz w takich ustawieniach, a do tego wszystko jakies takie malo ostre, jak by wyblakle, jakies takie slabiutkie te tekstury, juz nie porownuje jak to u mnie wyglada bo mam karte dx9 ale u kumpla na high wyglada to o niebo lepiej niz u ciebie, no ion niestety bardzo czesto schodzi ponizej 30FPS, bardzo czesto i nie gra na high bo nie jest to komfortowe.A ma ti4600 podkreconego jeszcze wiec niby szbsza od podkreconej 4200, proca ma xp1700@ 2400Mhz na szynie 200 i 512 ramu

 

 

Nie no naprawde masz "biedna" ta grafike jezeli gra ci tak wyglada na high, szkoda mi Ciebie, hej to jak ci ona wyglada na low - bez tekstur hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Finał:

 

Dla tych którzy twierdzą że DX9 jest podobny do DX8, i mało się zmienił w stosunku do DX8, itd... mam ciekawą wiadomość:

 

 

http://www.frazpc.pl/komentarz/10796-24

 

Jak to zaimplementują w FarCry w path1.2 to przyspieszę zbieranie kasy na GeF6800GT :)

Już kilka razy pisałem o tym efekcie ale był tylko w demku tech. Zaraz to sprawdzam w FarCry i czy grafa bardzo zwolni! :D

 

Co do zakupu intela to czemu się jego czepiacie? Każdy kupuje to na co go stać! Choć osobiście wybrałbym A64 to jednak nie widzę powodu, żeby na niego najeżdzać tak jak i na innych intelowców z tego forum. :? Wolny kraj. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...