Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Powolny zmierzch GeForce4 Ti 4200 4400 4600... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Czapki z głów dla AMD za Athlon64 FX-53

 

Szanuję AMD, szanuję zwolenników i użytkowników AMD.

 

Ale te screeny z dzisiaj opublikowanych artykułów na sieci, mówią wyraźnie dlaczego

wolałem wybrać Intela Petium 4 HT niż AMD XP i dlaczego akurat 3.0Ghz.

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I ostateczny argument w świetle FarCry:

 

Dołączona grafika

 

Podkreślam, że mam Pentium 4 3.00 GHz (3000 MHz 12-8/512 kB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sory lukasrz ale te twoje screeny podobno na high wygladaja tak biednie ze az szkoda czasu na komentarz, czlowieku przeciez to wyglada jak bys gral na low woda rowniez nie jest zachwycajaca, ale lepiej wyglada niz teren, ja naprawde nie wiem czemu ty nie masz trawy w high cos dziwnego, normalnie bylem u kumpla wczoraj co ma Ti4600 i u nigo na high w miejscu gdzie twoje screeny jest od zarabania trawy i jakis chaszczy, podobnie jak na screenach Tomasz'a Pawla, wiec sie nie slin ze ci giera nie schodzi ponizej 30FPS jak grasz w takich ustawieniach, a do tego wszystko jakies takie malo ostre, jak by wyblakle, jakies takie slabiutkie te tekstury, juz nie porownuje jak to u mnie wyglada bo mam karte dx9 ale u kumpla na high wyglada to o niebo lepiej niz u ciebie, no ion niestety bardzo czesto schodzi ponizej 30FPS, bardzo czesto i nie gra na high bo nie jest to komfortowe.A ma ti4600 podkreconego jeszcze wiec niby szbsza od podkreconej 4200, proca ma xp1700@ 2400Mhz na szynie 200 i 512 ramu 

 

 

Nie no naprawde masz "biedna" ta grafike jezeli gra ci tak wyglada na high, szkoda mi Ciebie, hej to jak ci ona wyglada na low - bez tekstur hehe

sam jestes biedny wszystk omailem na high ustawione w configuratorze a jak Tomasz Paweł powiedzail mi o tej trawie to wlazlem w ustawienia gry a tam całkiem inaczej enviroment quality na medium i cos tam na mediu i sie wkurzylem :evil: dlateog neibylo tej trawy enviroment quality zmniejsza ilosc krzaków :/ ale po daniu na high wszystko sie pojawia a gra rowniez chodiz plynnie wiadomo ze cczasmi teraz spada do 25 fps ale tylk ona otwartym terenie jak napierniczaja do mnie :] a co do jakosci to nizej zapodalem screeny ze wszystkim na maxa i w wielkosci 1024 wiec sobie oblukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów dla AMD za Athlon64 FX-53

 

Szanuję AMD, szanuję zwolenników i użytkowników AMD. 

 

Ale te screeny z dzisiaj opublikowanych artykułów na sieci, mówią wyraźnie dlaczego 

wolałem wybrać Intela Petium 4 HT niż AMD XP i dlaczego akurat 3.0Ghz.

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I ostateczny argument w świetle FarCry:

 

Dołączona grafika

 

Podkreślam, że mam Pentium 4 3.00 GHz (3000 MHz 12-8/512 kB).

bardzo ciekawe te twoje screeny ;)

Dołączona grafika

cos nam nei wychodiz dawanie tych screenów ;)

 

Przykro nam, strona chwilowo nie działa z powodu przekroczenia godzinnego limitu transferu. <rotfl>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm.............

 

Każdy na w Życiu tzw . Priorytety .... Dla jednych jest to bardzo szybka grafika i Chwalenie sie nią wszedzie gdzie sie tylko da ...... Opowiadanie ile to sie nie ma klatek i jak super wygląda ....... i ze niby lepiej niz na tańszych :lol:

 

Dla mnie życie .. jest na tyle ciekawe ze mozna te 1000 1500 złotych wydac ZNACZNIE ciekawiej np. Wakacje nad morze..... Cos do samochodu ...... Imprezy wyscia z dziewczyną do kina teatru ( jak sie nie ma dziwczyny zawsze mozna zprosić koleżnake .... i zasponsorowac ... ) Nawet ewentualnie kupic sobie jakies ciuchy .....

 

Wywalanie tyle kasy która za 3-4 lata bedzie kotłowała sie w kartonowych pudłach u panów na giełdzie komputerowej jest dla mnie szczytem głupoty... ale ok ..... Nie wiem czy któs sie kiedy kolwiek zastanawiał dlaczego te karty sa takie drogie ?? przeciesz to nie koszty ptodukcji ..... Moim zdaniem kosz wyprodukowania ... powiedzmy Gf 5200 jest ... podobny do gf 5900 ... moze wiecej metalu ...na radiatorki i ładniejsze pudełko ..Karty sa drogie bo na całym siwecie sa gówiarze .... Którzy dadza sobie rękę uciac za nowy produkt ...... nie patrza na cena waże ze jest nowy i ze koledzy nie maja .............

 

Tez w przeszłości sporo grałem ... ale nie mam z gier tzw wspomnień ... przeżyć ... Pamiętam ze sie fajnie grało ale to wszystko.... szkoda... czasu oczu ... i tego co można by było zrobić w tym czasie ze soba .....

 

 

Pozdrawiam

P.s

I Przepraszam Lukasrz ..ze sie tak unisłem ale troche mnie to wkurzyło ....... :roll:

p.s 2

 

Sam kupłem sobie tą karte która posiadam jako szczyt kompromisu .... Ze jak coś wyjdzie fajnego .. to zeby moc zagrac ..nie na MAX ale tak zeby móc cieszyc sie gra ....

 

Sam uważam ze nie ma obecnie extra gier ... ani pomysłow na gry wszystko jest Doom 3 Hl 2 Tomb Raider 5 ..... Troche to monotonne ..... ze nie ma nic nowego ..... w sensie ... idei pomysłu na grę....

 

Dlatego gram w Duka mam niezła płynnośc na 1024 x 768 ....... tylko przy bosach sarpie .... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Z tym, ze miedzy dx7 a dx8 jest kolosalna roznica, a miedzy dx8 a dx9 juz takiej nie ma...

Wiadomo, ze mozna porownujac ze soba bezposrednio screeny dojsc do wniosku, ze dx8 to juz kicha ale podczas gry tego az tak nie widac. Nawet na screenach, ktore nie sa bezposrednio porownywane ze soba nie da sie odroznic, ktory jest dx8 a ktory dx9...

Powiem ci otwarcie i bez zaklamania : jestes LOLem, to przykre, ze musze to mowic, mialem rowniez Ti4200 ( 2 sztuki ), ale to co opowiadasz to brednie okutne.

Na poparcie mojej tezy zarzuce skrinami dzis wieczorem, chociaz mysle, ze nie ma czego udowadniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

http://www.frazpc.pl/komentarz/10796-24

 

....

 

No i swietnie. Ten link utwierdzil mnie w tym, ze dopiero przy bezposrednim porownaniu screenow jest roznica.

Nie powiesz mi, ze grajac w ta gre pierwszy raz i przechodzac przez to miejsce (ktore jest na screenie) spostrzeglbys roznice przechodzac drugi raz.

Nie ukrywam, dolny screen robi wrazenie ale ten gorny nie odstaje.

A sprawdz sobie gry dx8 jak wygladaja na dx7 - roznica ogromna i jest sie na czym podniecac.

I nie chce powiedziec, ze nie chcialbym miec takiej grafiki jak dx9 !

i znowu farmazony, to nie jest porownanie dx 8.0 vs dx 9.0 tylko , tylko dx9.0 vs dx 9.0 offset mapping

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Menphis

 

Wszystko pięknie ale twoje przykłady pochłaniają znacznie więcej kasy niż komp. :) Zacznijmy od początku. Mam dość przyzwoitego kompa, mam piękną dziewczynę i miałem samochód (niedługo kupuję następny :wink: ). I podam Ci teraz kolejność moich inwestycji:

 

1 - samochód

2 - dziewczyna

3 - komputer

 

ad1. Samochód to wiaderko bez dna! Najdroższa impreza jaką miałem! :D Nie dosyć, że sporo kosztuje (zależy jaki) to jeszcze do tego dochodzi paliwo (240zł cały zbiornik), ubezpieczenie roczne OC/AC(1200zł), przeglądy (70zł), okresowe wymiany filtrów, oleju, pasków (350zł) oraz innych podzespołów które ulegają zużyciu (np. wachacz 300zł, amortyzator 250zł/szt-idzie 4szt. 8) ) i wiele wiele innych. A są to podzespoły, które napewno się zużywają! Sam olej do silnika kosztuje ok.130zł (Castrol). Gorszego nie lałem bo inne to syf! :wink: No i jeszcze jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>łki jakby ktoś chciał! Więc gdzie te oszczędności? :lol: :lol: :lol:

 

ad2. Dziewczyna. Kocham ją bardzo. :wink: Więc pojechałem do niej na wekkend. Postanowiliśmy iść do Tesco w sobote. Kupilismy sobie jedzenie w barze, pochodziliśmy po sklepach, zjedliśmy loda i poszliśmy do kina na Pojutrze (kinoplex). Po powrocie policzyłem kase i 100zł już brakowało! 8O A to tylko jeden dzień! :) Dziś kupiłem sobie buty na lato i nie powiem ile wydałem ale powiem, że grafe typu R9100 bym miał.

 

ad3. Teraz komp. Kupiłem rok temu procka za 270zł, pół roku temu płytę za 330zł, Dokupiłem dodatkową kostkę Twinmosa 256MB 210zł i grafę za 1200zł. I jeśli coś bym dokupywał w ciagu najbliższych 2lat to tylko pamięć ale jak potanieje. :wink:

 

Więc gdzie te oszczędności w innych branżach? Jak widzicie komp jest najtańszy a najwięcej się z niego korzysta! :P A najlepiej to mówię wam, że warto mieć wszystko. Masz samochód, to zbierasz dziewczyne i jedziesz na jakiś festyn itp. A wieczorkiem lub w wolnej chwili siadasz przed kompem i się relaksujesz (lub nie :P ). 8)

 

Peace.

 

PS. Efekty z FarCry extra. Wieczorkiem zapodam screeny! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2. Dziewczyna. Kocham ją bardzo.  :wink:  Więc pojechałem do niej na wekkend. Postanowiliśmy iść do Tesco w sobote. Kupilismy sobie jedzenie w barze, pochodziliśmy po sklepach, zjedliśmy loda i poszliśmy do kina na Pojutrze (kinoplex). Po powrocie policzyłem kase i 100zł już brakowało!  8O  A to tylko jeden dzień! :) Dziś kupiłem sobie buty na lato i nie powiem ile wydałem ale powiem, że grafe typu R9100 bym miał.

tanie piwo tam mają cos po 1,2zł :lol: jestem ciekaw co to warte moze konsumowales ?? pewnie jakies [ciach!] a i lody mają tanie wyprodukowane by tesco ;) i chipsy.....fajny sklep ;) bede sie tam zaopartywał z girl w piątek :D

 

pozdro dla tesco-wców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja tez zaczynalem od tridenta 0,5 mb ;) byly po drodze s3 trio, virge, ati mach 64, :) dopalacze voodoo 1, 2 :P

 

Mi sie ostatnio tez zmienily priorytety jeszcze rok temu myslalem podobie jak TomaszPaweł nie moglem przebolec ze mam tylko 256mb ramu :) czy ze moj procek nie jest juz najswiezszy ... :) juz mialem kupic nowy ale ...

Teraz zaczalem zbierac na auto i fajne wakacje - podroz po Europie :) i nagle sie okazalo ze 256mb spokojnie wystarcza a procek pewnie jeszce na 2 lata starczy ;) i mnie wcale nie ciagnie do ladowania kasy w ta skrzynie bez dna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry  za OT i takie pytanie, ale kojak_ct w Busku jest Tesco 8O ?

Więc pojechałem do niej na wekkend. Postanowiliśmy iść do Tesco w sobote

przeczytaj co ci napisal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chaos, że czytasz uważnie. Pojechałem do niej do Kielc i poszliśmy do Galerii Echo. Jakby ktoś nie wiedział jest to ogromny budynek gdzie jest pełno sklepów a Tesco zajmuje może z jedną pietnastą całego budynku. Reszta to firmowe sklepy, kino "Kinoplex" które ma 5 lub 6sal, wszystkie z dzwiękiem 3D :D, jakaś knajpka Arizona i ogromny parking pod budynkiem! To tyle wyjaśnienia. Ale reklame walnąłem hehehe :lol: :lol: :lol:

 

Luksarz. Niestety nie pijam piwa by tesco ponieważ to syf tak jak i inne ich produkty! Jedynie po co tam chodzę to płyty DVD bo mają filmy w cenie od 9-19zł :D i czasami po Sprite-a lub Pepsi. Nie kupuję produktów by tesco ponieważ mi nie smakują! :? A jak już tam jestem to i o kino zachaczę i o inne sklepy! :wink:

 

Wracając do tematu:

 

:arrow: ar2r

Jakby nie było na DX8 tego nie ma. Sprawdzałem. Wyłączyłem PS2.0 i efekt jest mizerny! 8O Wieczorkiem zapodam screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Menphis

 

Wszystko pięknie ale twoje przykłady pochłaniają znacznie więcej kasy niż komp.  :)  Zacznijmy od początku. Mam dość przyzwoitego kompa, mam piękną dziewczynę i miałem samochód (niedługo kupuję następny  :wink: ). I podam Ci teraz kolejność moich inwestycji:

 

1 - samochód

2 - dziewczyna

3 - komputer

 

ad1. Samochód to wiaderko bez dna! Najdroższa impreza jaką miałem!  :D  Nie dosyć, że sporo kosztuje (zależy jaki) to jeszcze do tego dochodzi paliwo (240zł cały zbiornik), ubezpieczenie roczne OC/AC(1200zł), przeglądy (70zł), okresowe wymiany filtrów, oleju, pasków (350zł) oraz innych podzespołów które ulegają zużyciu (np. wachacz 300zł, amortyzator 250zł/szt-idzie 4szt.  8) ) i wiele wiele innych. A są to podzespoły, które napewno się zużywają! Sam olej do silnika kosztuje ok.130zł (Castrol). Gorszego nie lałem bo inne to syf!  :wink:  No i jeszcze jakieś <font color="#FF0000">[ciach!]</font>łki jakby ktoś chciał! Więc gdzie te oszczędności?  :lol:  :lol:  :lol: 

 

ad2. Dziewczyna. Kocham ją bardzo.  :wink:  Więc pojechałem do niej na wekkend. Postanowiliśmy iść do Tesco w sobote. Kupilismy sobie jedzenie w barze, pochodziliśmy po sklepach, zjedliśmy loda i poszliśmy do kina na Pojutrze (kinoplex). Po powrocie policzyłem kase i 100zł już brakowało!  8O  A to tylko jeden dzień! :) Dziś kupiłem sobie buty na lato i nie powiem ile wydałem ale powiem, że grafe typu R9100 bym miał.

 

ad3. Teraz komp. Kupiłem rok temu procka za 270zł, pół roku temu płytę za 330zł, Dokupiłem dodatkową kostkę Twinmosa 256MB 210zł i grafę za 1200zł. I jeśli coś bym dokupywał w ciagu najbliższych 2lat to tylko pamięć ale jak potanieje.  :wink: 

 

Więc gdzie te oszczędności w innych branżach? Jak widzicie komp jest najtańszy a najwięcej się z niego korzysta!  :P  A najlepiej to mówię wam, że warto mieć wszystko. Masz samochód, to zbierasz dziewczyne i jedziesz na jakiś festyn itp. A wieczorkiem lub w wolnej chwili siadasz przed kompem i się relaksujesz (lub nie  :P ).  8) 

 

Peace.

 

PS. Efekty z FarCry extra. Wieczorkiem zapodam screeny!  :wink:

 

 

Mam identyczne ... priorytety ... a Właściwie miałem ......

 

Było :

1.Dziweczyna ... ( Pewnie by sie kłuciła .. :D :D )

2. Samochód

3.Komp ....

 

A niestety jest ....

 

1. Samochód ( jade do na zachód .. po 206 s 16 Gti albo 106 S16 Gti ..)

2. Cała reszta ........

3. Pozstała reszta ..

4. Komp ... bede musiał kupic 256 ram .. :roll: :roll:

Bo czekam na to na co wszyscy czekaja ..... HL2 Doom 3 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po lekturze wątku :) Troche offtopu tu sie nazbierało, np post nademną (bez urazy - sam czasem lubie pozbaczać z tematu :P )

Przedewszyskim radze forumowiczom darowac sobie uwagi w stylu "gf4 jest super bo ma xxxx pktow w 3dmarku2001" - ja na swoim Gainwardzie Ti4200 po podkręceniu miałem 14,000 na procku Athlon 2,2 ghz, ale co z tego - 3dmark nie jest ani wiarygodnym ani obiektywnym benchmarkiem.

 

Otóż ja przez prawie dwa lata byłem bardzo szczęśliwym posiadaczem Gainwarda GF4Ti4200 64MB. Karte kupiłem w czerwcu 2002 była to wtedy trzecia co do szybkosći karta dostępna na rynku (szybsze były tylko Ti4400 i Ti4600 - R300 miał trafić do sklepów dopiero za kilka miesiecy).

Pytanie retoryczne - ile trzebaby teraz wydac na grafe aby była tak szybka, jak GF4 był szybki wtedy kiedy go kupowałem? Grubo ponad 1000zł.

A ja za moja markową kartę dałem 780zł... niestety czasy się zmieniają i karty grafiki zamiast tańsze, są coraz droższe. W tym momencie w sklepie za 780zł mozna kupic conajwyżej 9600XT lub FX5700, czyli karty średnie - a dwa lata temu za 780zł można było miec topową karte, jedną z najszybszych na rynku. Smutne ale prawdziwe.

 

Ale do czego zmierzam - otóż miałem tego GF4Ti od czerwca 2002 do grudnia 2003, czyli 1,5 roku i jak juz nadmieniłem byłem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony. Sprzedałem go dlatego, że miałem okazję bardzo tanio zmienić kartę na Radka 9500 modowalnego na PRO ze 128MB pamieci.

Kupiłem go za 630zł minus VAT, czyli za 516 zł. Mojego GF4 sprzedałem na allegro za 485zł... wiec dopłaciłem taie grosze, że naprawde żal było nie skorzystać z okazji (inna sprawa, że od tamtego momentu jeszcze 2 razy zmieniałem grafę :) )

 

Na początku było zdzwienie, że po lekkim podkręceniu (275/275 -> 300/300) mam 13967 3dmarkow2001

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7271159

 

Podczas gdy podkręcony GF4Ti (310/290) miał 14000!

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7269415

 

Zaczalem sie zastanawiac po cholere zmieniałem grafę?

 

I tu własnie okazuje sie, ze 3dmark2001 nie jest miarodajnym benchmarkiem, bo co z tego że 9500@PRO miał mnie cyferek w 3dmark2001, jeżeli umozliwiał mi komfortową grę w nowe gry na FSAA 2x (a czasem 4x) i anizo, co zdecydowanie poprawia jakość grafiki, a na GF4Ti o fsaa i anizo mogłem zapomnieć (wyjątkiem Max Payne 2 - ta gra ma niesamowicie dobrze zrobiony i zoptymalizowany engine)

 

Gf4Ti jest świetną kartą - i będę to mówił nawet za 10 lat. Kartą świetną jak na swoje czasy, a przy tym posiadającą swietny stosunek ceny do możliwości.

Ale niestety czasy sie zmieniają - nie dość, że gry są coraz bardziej łakome na moc obliczeniową (nikomu sie nie chce optymalizować, bo po co - niech sobie ludzie kupia lepsze grafy) to i gracze mają coraz wieksze wymagania (zgoda nie wszyscy :) ). FSAA i ANIZO stają się po prostu standardem. A prawda jest taka, że jak już się przyzwyczai do grania z wygładzaniem krawędzi (FSAA) i wyraźnymi teksturami (czyli filtrowaniem anizotropowym) to potem nie można już patrzeć na grę bez fsaa i anizo, gdzie widac wyrazie ząbki, schodki i rozmyte tekstury.

I pod tym względem Ti4200 nie umywa się do karty klasy 9500PRO, a zapewniam wszystkich obrońców GF4, że gdyby zobaczyli jak wyglądają gry z FSAA i ANIZO to inaczej spojrzeli by na to wszystko (inna sprawa ze np Far Cry ma takie wymagania, że nawet na R9800PRO nie da się grać płynnie z FSAA i ANIZO, albo da się z ledwością).

 

Pozatym, większośc kart GF4Ti ma tylko 64MB pamięci, a to już powoli zaczyna być mało, malutko. Nie wiem jak np Far Cry zachowuje sie na kartach 64megowych, ale jeżeli do w pełni płynnej gry wymaga 768MB RAM (wiem, bo przeszedłem gre na moim configu) to przypuszczam że w kwestii ilości wymganej pamieci na karcie graficznej tez nie jest różowo.

Kolejna gra Thief - Deadly Shadows:

High resolution textures should only be enabled on graphics cards with at least 128 MB of memory.  If your computer's graphics card has less than this amount, you may experience severe performance degradation or graphical anomalies.

Chyba tłumaczyć nie muszę.

 

Widząc bardzo szczegółowe i różnorodne tekstury Stalkera, Half-Life 2 i Dooma3 też mi sie jakoś nie chce wierzyć, że gry te pokażą pełnię swoich możliwosci na karcie z 64 MB.

 

Prosze tego nie traktowac jako atak na GF4TI - sa to tylko moje opinie poparte doświadczeniem. Z mojego Gf4Ti byłem naprawdę bardzo zadowolony i gdybym miał teraz samemu kupowac albo komuś polecić kartę do 400-450zł, to byłby to tylko GF4Ti.

Jest to karta dobra, ale ma swoje ograniczenia. Ja w tym momencie naprawde nie wyobrażam sobie gry bez FSAA i ANIZO, bo natychmiast zauważyłbym różnicę. Niestety, człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do luksusu - dlatego Far Cry dało mi niezłego klapsa w tyłek, czytaj zmusiło do grania bez FSAA i ANIZO :)

 

A, no a jeszcze co do far cry, to należy pamiętać, że jakość grafiki na Very High jest mniejsza na karcie z DX8 (Ti4200) niż na karcie z DX9 (R300) - po prostu nie ma pewnych efektów które nie sa obsługiwane przez DX9 - głównie chodzi o odbicia swiatła latarki na powierzchniach typu rury ściany, etc, ale nie tylko.

Tak więc jezeli ktoś się cieszy, że ma dużo FPSów na Very High na DX8, to niech pamięta, że Very High na karcie kompatybilnej DX9 oferuje lepszą jakość grafiki (czasem kosztem obniżeina wydajnosć - np nie wyobrażam sobie odpalania FC na Very High na Radeonie 9500 czy FX5600, nie wspominająć już o 5200 :lol: ) niż Very High na DX8 - mimo faktu że te ustawienia nazywają sie tak samo.

 

Jak ktoś ma zamiar mieszac mnie z błotem, albo zbaczać z tematu, niech sobie daruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zgadzam się z przedmówcą. Choć gf4Ti był bardzo dobrą kartą, to czasy świetności ma juz za sobą.

W dobie dzisiejszych gier i ich niejednokrotnie chorych wymagań czasami już niedomaga. Pewnie że w far cry da się pograć nawet na gf2, ale co to za gra? Na sprzęcie poprzedniej generacji nie zauważy się wiekszości smaczków grafiki jakie widać na najnowszych kartach.

 

I najsmutniejsze jest to, że jak kiedyś za topową kartę płaciło się do 1000zł, to teraz za najlepszy sprzęt trzeba wybulić ponad dwa razy więcej.

To znacznie zawęża grono użytkowników. Szkoda, gdy kiedy odwiedzi mnie jakiś niezorientowany kumpel i zobaczy u mnie takie tytuły jak far cry, muszę mu mówić o zmianie karty grafiki, zamiast po prostu wypalić mu wersję demo na cd.

 

Nie czarujmy się, ale tweak to tweak. Większośc użytkowników komputerów nie ma bladego pojęcia o zmianach jakie zachodza na tym rynku. Pozostaje z łezką w oku spoglądać na czasy kiedy, aby pobawić się w komfortowe granie, we wszystko co pokazywalo się na rynku, nie trzeba było myśleć o upgrade'ach kompa co pół roku :(

 

Są jeszcze inne rzeczy na tym swiecie w które warto inwestować kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Z tym, ze miedzy dx7 a dx8 jest kolosalna roznica, a miedzy dx8 a dx9 juz takiej nie ma...

Wiadomo, ze mozna porownujac ze soba bezposrednio screeny dojsc do wniosku, ze dx8 to juz kicha ale podczas gry tego az tak nie widac. Nawet na screenach, ktore nie sa bezposrednio porownywane ze soba nie da sie odroznic, ktory jest dx8 a ktory dx9...

Powiem ci otwarcie i bez zaklamania : jestes LOLem, to przykre, ze musze to mowic, mialem rowniez Ti4200 ( 2 sztuki ), ale to co opowiadasz to brednie okutne.

Na poparcie mojej tezy zarzuce skrinami dzis wieczorem, chociaz mysle, ze nie ma czego udowadniac.

E tam, nie znasz sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po lekturze wątku :) Troche offtopu tu sie nazbierało, np post nademną (bez urazy - sam czasem lubie pozbaczać z tematu :P )

Przedewszyskim radze forumowiczom darowac sobie uwagi w stylu "gf4 jest super bo ma xxxx pktow w 3dmarku2001" - ja na swoim Gainwardzie Ti4200 po podkręceniu miałem 14,000 na procku Athlon 2,2 ghz, ale co z tego - 3dmark nie jest ani wiarygodnym ani obiektywnym benchmarkiem.

 

Otóż ja przez prawie dwa lata byłem bardzo szczęśliwym posiadaczem Gainwarda GF4Ti4200  64MB. Karte kupiłem w czerwcu 2002 była to wtedy trzecia co do szybkosći karta dostępna na rynku (szybsze były tylko Ti4400 i Ti4600 - R300 miał trafić do sklepów dopiero za kilka miesiecy).

Pytanie retoryczne - ile trzebaby teraz wydac na grafe aby była tak szybka, jak GF4 był szybki wtedy kiedy go kupowałem? Grubo ponad 1000zł.

A ja za moja markową kartę dałem 780zł... niestety czasy się zmieniają i karty grafiki zamiast tańsze, są coraz droższe. W tym momencie w sklepie za 780zł mozna kupic conajwyżej 9600XT lub FX5700, czyli karty średnie - a dwa lata temu za 780zł można było miec topową karte, jedną z najszybszych na rynku. Smutne ale prawdziwe.

 

Ale do czego zmierzam - otóż miałem tego GF4Ti od czerwca 2002 do grudnia 2003, czyli 1,5 roku i jak juz nadmieniłem byłem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony. Sprzedałem go dlatego, że miałem okazję bardzo tanio zmienić kartę na Radka 9500 modowalnego na PRO ze 128MB pamieci.

Kupiłem go za 630zł minus VAT, czyli za 516 zł. Mojego GF4 sprzedałem na allegro za 485zł... wiec dopłaciłem taie grosze, że naprawde żal było nie skorzystać z okazji (inna sprawa, że od tamtego momentu jeszcze 2 razy zmieniałem grafę :) )

 

Na początku było zdzwienie, że po lekkim podkręceniu (275/275 -> 300/300) mam 13967 3dmarkow2001

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7271159

 

Podczas gdy podkręcony GF4Ti (310/290) miał 14000!

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7269415

 

Zaczalem sie zastanawiac po cholere zmieniałem grafę?

 

I tu własnie okazuje sie, ze 3dmark2001 nie jest miarodajnym benchmarkiem, bo co z tego że 9500@PRO miał mnie cyferek w 3dmark2001, jeżeli umozliwiał mi komfortową grę w nowe gry na FSAA 2x (a czasem 4x) i anizo, co zdecydowanie poprawia jakość grafiki, a na GF4Ti o fsaa i anizo mogłem zapomnieć (wyjątkiem Max Payne 2 - ta gra ma niesamowicie dobrze zrobiony i zoptymalizowany engine)

 

Gf4Ti jest świetną kartą - i będę to mówił nawet za 10 lat. Kartą świetną jak na swoje czasy, a przy tym posiadającą swietny stosunek ceny do możliwości.

Ale niestety czasy sie zmieniają - nie dość, że gry są coraz bardziej łakome na moc obliczeniową (nikomu sie nie chce optymalizować, bo po co - niech sobie ludzie kupia lepsze grafy) to i gracze mają coraz wieksze wymagania (zgoda nie wszyscy :) ). FSAA i ANIZO stają się po prostu standardem. A prawda jest taka, że jak już się przyzwyczai do grania z wygładzaniem krawędzi (FSAA) i wyraźnymi teksturami (czyli filtrowaniem anizotropowym) to potem nie można już patrzeć na grę bez fsaa i anizo, gdzie widac wyrazie ząbki, schodki i rozmyte tekstury.

I pod tym względem Ti4200 nie umywa się do karty klasy 9500PRO, a  zapewniam wszystkich obrońców GF4, że gdyby zobaczyli jak wyglądają gry z FSAA i ANIZO to inaczej spojrzeli by na to wszystko (inna sprawa ze np Far Cry ma takie wymagania, że nawet na R9800PRO nie da się grać płynnie z FSAA i ANIZO, albo da się z ledwością).

 

Pozatym, większośc kart GF4Ti ma tylko 64MB pamięci, a to już powoli zaczyna być mało, malutko. Nie wiem jak np Far Cry zachowuje sie na kartach 64megowych, ale jeżeli do w pełni płynnej gry wymaga 768MB RAM (wiem, bo przeszedłem gre na moim configu) to  przypuszczam że w kwestii ilości wymganej pamieci na karcie graficznej tez nie jest różowo.

Kolejna gra Thief - Deadly Shadows:

High resolution textures should only be enabled on graphics cards with at least 128 MB of memory.  If your computer's graphics card has less than this amount, you may experience severe performance degradation or graphical anomalies.

Chyba tłumaczyć nie muszę.

 

Widząc bardzo szczegółowe i różnorodne tekstury Stalkera, Half-Life 2 i Dooma3 też mi sie jakoś nie chce wierzyć, że gry te pokażą pełnię swoich możliwosci na karcie z 64 MB.

 

Prosze tego nie traktowac jako atak na GF4TI - sa to tylko moje opinie poparte doświadczeniem. Z mojego Gf4Ti byłem naprawdę bardzo zadowolony i gdybym miał teraz samemu kupowac albo komuś polecić kartę do 400-450zł, to byłby to tylko GF4Ti.

Jest to karta dobra, ale ma swoje ograniczenia. Ja w tym momencie naprawde nie wyobrażam sobie gry bez FSAA i ANIZO, bo natychmiast zauważyłbym różnicę. Niestety, człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do luksusu - dlatego Far Cry dało mi niezłego klapsa w tyłek, czytaj zmusiło do grania bez FSAA i ANIZO :)

 

A, no a jeszcze co do far cry, to należy pamiętać, że jakość grafiki na Very High jest mniejsza na karcie z DX8 (Ti4200) niż na karcie z DX9 (R300) - po prostu nie ma pewnych efektów które nie sa obsługiwane przez DX9 - głównie chodzi o odbicia swiatła latarki na powierzchniach typu rury ściany, etc, ale nie tylko.

Tak więc jezeli ktoś się cieszy, że ma dużo FPSów na Very High na DX8, to niech pamięta, że Very High na karcie kompatybilnej DX9 oferuje lepszą jakość grafiki (czasem kosztem obniżeina wydajnosć - np nie wyobrażam sobie odpalania FC na Very High na Radeonie 9500 czy FX5600, nie wspominająć już o 5200 :lol: ) niż Very High na DX8 - mimo faktu że te ustawienia nazywają sie tak samo.

 

Jak ktoś ma zamiar mieszac mnie z błotem, albo zbaczać z tematu, niech sobie daruje.

bardzo dobre slowa, w sumie wszystko nas temat. tez mialem Ti4200 winfasta nastepna karta ktora kupilem po niej byl wlasnie radek 9500pro

potem kupilem 9700, roznica miedzy ti4200 a 9500pro byla ogromna i przedewszystkim jak to przedmowca powiedzial w grach przy wlaczanym FSAA i Anizo, poprostu masakra. Od tego czasu nie moge grac bez FSAA i Anizo, a jak pamietam to wlasnie kasrty seri Ti4.... przy wlaczonym aznio strasznie zwalnialy nawet radek 8500 byl szybszy z anizo. Wiec na pewno jest juz koniec kart tej serii, bo zapewniam was ze jak ktos zacznie grac przynajmniej w 1024 + AAx4 i Anizox8 to nigdy nie wroci do grania bez tych dodatkow, a niestety na kartach serii Ti4xxx mozna najwyzej czasami wlaczyc FSAAx2 czy Quinixa (tak sie to pisze) i tylko to, i wlaczyc to w starszych pozycjach bo w nowych grach na pewno juz nie (far cry, splinter cell pandora,tomb raider angel, HL2 doom3 (sadzac po demach)itp. nie no chociaz mozna wlaczyc 4xFSAA i Aniozox8 w 640x480 :lol: :lol: :lol:

 

Ale nie twierdze ze karty Ti4xxx sa do [gluteus maximus] - sa to wysmienite karty, jeszcze niedawno temu najlepsze - ze wskazaniem na Ti4200m, ktory wspaniale sie krecil, ale na pewno nie sa to karty do obecnie wydawanych gier. Przepraszam granie np. w Far Cry bez dx9 mija sie z celem, a ktos co twierdzi ze nie ma roznicy miedzy dx8 a dx9 to albo nie widzial far'a na dx9 albo ...... sam nie wiem co. Sory lukasrz ale te twoje screene dalej twierdze ze sa biedne bo wlasnie tak gra wyglada na dx8 .

Wyjdzie doom 3 i Hl2 i co tez bedziecie gadac ze ma roznicy, uruchamnialem to "wyciekniete" demo HL2 w trybie dx8 u sibie na radku to byla to zupelnie inna gra.

 

i powtarzam karty GF Ti4xxx sa dobrymi kartami ale tylko dobrymi (w obecnych czasach), niestety to smutne ale to prawda, wiec zgadzam sie z glownym tematem tego watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre slowa, w sumie wszystko nas temat. tez mialem Ti4200 winfasta nastepna karta ktora kupilem po niej byl wlasnie radek 9500pro

potem kupilem 9700, roznica miedzy ti4200 a 9500pro byla ogromna<...>

No ja bardzo podobnie upgradowałem: Ti4200@4400 -> 9500@PRO -> 9500@9700 -> 9700@PRO :mrgreen:

 

a niestety na kartach serii Ti4xxx mozna najwyzej czasami wlaczyc FSAAx2 czy Quinixa (tak sie to pisze)

Pisze sie Quincunx :) - ciekawe skad nVidia wytrzasnela te nazwe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luksarz. Niestety nie pijam piwa by tesco ponieważ to syf tak jak i inne ich produkty!

dobrze wiedziec ale tak myslalem ze to syf :] pilem kiedys browarka bodajze z lidla ;) za 99gr 0,5l :lol: to myslalem ze sie pozygam :]

 

HEINE...i...ZYW.... rulezz :wink:

 

P.S ale chipsy maja zaje....;) naprawde dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry  za OT i takie pytanie, ale kojak_ct w Busku jest Tesco 8O ?

Więc pojechałem do niej na wekkend. Postanowiliśmy iść do Tesco w sobote

przeczytaj co ci napisal ;)
OK moje niedopatrzenie ale wsumie mozna pojechać w obrembie tego samego miasta :P

 

A co to "drożenia" graf to ja tak nie uważam, dla przykładu wygrzebałem ŚP Reset nr 2/01 i jest tam atrykuł "Przegląd GF2" na końcu podano ceny kart - Hercules GF2Ultra - 2270zł, Winfast GF2Ultra - 2500zł a np. Winfast Gf2MX-670zł. Także stosunek wydajności tych graf do ceny w "ich" czasach jest podobny do tego co jest dzisiaj a nawet teraz jest taniej (r9800xt/gffx5950 można kupić >2000zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakęciłem mały filmik w FarCry.

 

Jest on bardzo mocno skompresowany w WM9.

 

Do jego odtwarzania potrzebne są kodeki WM9 do pobrania ze strony M$

 

Film ma prawie 9Mb i jest spakowany winrar 3.3 w 3 3MB fragmentach.

 

W filmie tym widzimy efekt wlezienia w granat, efekt wybuchu granatu i oświetlenia drzewa.

 

Ładny krajobraz.

 

Jak ktos ma miejsce na ftp to mam wersje mało skompresowaną i nie skompresowaną.

 

Rozdzielczość gry 800x600x32 VeryHigh

 

Rozdzielczość przechwytywania: 400x300x20FPS

 

Serwer ma limity transweru uwaga!

 

http://www.tomaszpawel.republika.pl/Film.part1.rar

 

http://www.tomaszpawel.republika.pl/Film.part2.rar

 

http://www.tomaszpawel.republika.pl/Film.part3.rar

 

Pozdrownienia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedno do powiedzenia, nie dziwie sie czemu ten athlon FX-53 jest na pierwszym ale za to porownajcie se ceny pentka a tego athlona ;), pentiak kolo 3000 pewnie, a athlon ponad 4500- 5000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu do filmu ustawiles 800x600 :?: Kto gra z taka rozdzialka?

Po za tym kompresja fatalna i nic prawie nie widac - musialem w malym oknie ogladac zeby zobaczyc ta mizerna ilosc fps-ow - srednio 18-20 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten film na dysku w doskonałej jakości....248Mb bez kompresji.

 

Problem w tym, że na republice jet 9 mb miejsca. Więc trzeba był go trochę mocniej skompresować.

 

Ten sam film w orginalnej rozdzielczości zajmuje 2x248 mb....

 

Kumplowi po lokalnej sie podobał... parę zekund transweru 7 mb/s...

 

 

Jak masz ftp to ci moge wrzucić wersję 248 lub inną skompresowaną na z billrate 3000 lub innym bo ta udostepniona to ma 790 video. :)

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze wiesz .. jak sie nagra demo to potem mozna nawet na slabej grafie zrzucac shoty bo i tak moze leciec 1fps a jak zlozysz filmik to nie bedzie widac roznicy .. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...