Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Powolny zmierzch GeForce4 Ti 4200 4400 4600... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu do filmu ustawiles 800x600 :?: Kto gra z taka rozdzialka? 

Po za tym kompresja fatalna i nic prawie nie widac - musialem w malym oknie ogladac zeby zobaczyc ta mizerna ilosc fps-ow - srednio 18-20  :?

Ale z ciebie lama... od razu widać że nigdy filmu nie kręciłeś skoro podniecasz się 800x600 i małym fps.....

 

To ci wyjaśnię jak nie wiesz....

 

Jak grasz w taką grę jak FarCry i łapiesz avika nie sokompresowanego, gdzie jesna minuta zajmuje 200-300 mega to masz taki transwer w dysk i tyle dodatkowych obliczeń że ci na pysk leci framerate....

 

Z takich 40 robi ci sie 10-20.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekaliście to zrobiłem nowy Film.

 

Teraz ma tylko 40s ale za to jaka rozdzielczość 1024x768x32...

 

Można zaobserwować bardzo ciekawy efekt w filtrowaniu tekstur i odległości rysowania coraz dokładniejszych modeli.

 

Wysoko lecę daleko od modeli mało rysuje....

 

Pewnie gdyby było Anizo8x to by to ładniej wyglądało.

 

Ustawienia VeryHigh.

 

Nie sugerujcie się fps na filmie, normalnie jest 25-30 gdy nie nagrywa się film.

 

W tej scenie i jak leci się niżej to są dokładniejsze modele. :)

 

Pozdrowienia.

 

http://www.tomaszpawel.republika.pl/Film.part1.rar

 

http://www.tomaszpawel.republika.pl/Film.part2.rar

 

http://www.tomaszpawel.republika.pl/Film.part3.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Chaos jestes ze szprotawy, kurde uwielbiam ta dziure, mam tam kuzyna co roku jestem u niego latem i szalejemy.Mieszka na zaganskiej jak sie wyjezdza na zagan. Wiec milo mi ze jest na forum ktos z tego miasta... hehe Bunkier jeszcze gra czy juz sie rozpadla ta dresiarska dyskoteka :lol: :) pozdrawiam

 

sorka chlopaki za offtopic ale nie moglem sie powstrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiecie mi czym robiliscie filmiki ???????????????????? ja tez chce zrobic !!!!! i pokazac moje 40fps na high :D

czlowieku daj juz spokuj, tak sie tym przejales, pozatym te twoje high to jest jak u mnie very low, zreszta u kumpla jak pisalem na Ti4600 tez high zupelnie inaczej wyglada, duzo lepiej niz u Ciebie wiec ja nie wiem co ty masz pustawiane, dlatego gra Ci biega przy 40FPS. No pomysl troche nie masz magicznego sprzetu, ludzie co sie wypowiadaja majacy takie karty jak ty, maja duzo mniej FPS niz TY, wiec cos w tym jest - a no to ze twoje high jest u nich jak low i zapewne gdyby tak wlaczyli to tez by mieli 40FPS.

Naprawde daj juz spokuj, masz ti4200 i ciesz sie tym, a jezeli dalej twierdzisz ze nie jest zmierzch tej karty to mi Ciebie szkoda, i graj sobie w far cra'ya na low i ciesz sie 40fps z niewyraznymi teskturami (bez anizo) i brzydkimi prostymi (bez fsaa) te ostatnie 2 dodatki dotycza innych nowych gier rowniez. No chyba ze ten magiczny ti4200 przy wlaczonych anizo i fsaa leciutko tylko zwalnia,.... kurcze ale sie smieje :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np to mu dosrałes z tym Ti 4200 zgadam sie z tym u kolesia na 3200+ i 512ramu 400mhz na TI 4400 128mb pierwsze ustaiwnie na medium puzniej high wszystko grafika na blinnear i cienie medium i czasem ma kłopot jak sie za duzo dzieje ale to tylko czasem . jeszcze jeden przykład drugi koles ma P4 2500@3400 i Ti 4600 512ram i jak wszystki na high wezmie to tez ma klopot i ti nie czasem :) powiem ci ze przy wszystkim na high nawt 9500pro podkrecona ma ciezko ,widac ze to max na nieORT: ORT: ORT: kturych mapach to po co sciemniac ze na Ti 4200@ nawet na 4600 grasz na High z palcem w [gluteus maximus] i 40fps wszedzie masz i gra chodzi miodzio .

I jeszcze jedno z tego co widze to masz 3xx ram a ta gra przy wszystko high i 1024-768 potrzebuje minmum 512 srednio 600 a max 700 ram do płynnej pracy to naprawde cos sciemniasz .

AJ u siebie gram na 1280-1024 i wszystko Very high i ultra high i powiem ci ze w szczycie ma 850-880ram a sredno 600-650 a jak AAx2 to mi 900 walneło to misi e wydaje ze te twoje ramy i katrta ti demony wydajnosci :) :) :)

No chyba ze to Ti4200@9700 :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiecie mi czym robiliscie filmiki ???????????????????? ja tez chce zrobic !!!!! i pokazac moje 40fps na high :D

czlowieku daj juz spokuj, tak sie tym przejales, pozatym te twoje high to jest jak u mnie very low, zreszta u kumpla jak pisalem na Ti4600 tez high zupelnie inaczej wyglada, duzo lepiej niz u Ciebie wiec ja nie wiem co ty masz pustawiane, dlatego gra Ci biega przy 40FPS. No pomysl troche nie masz magicznego sprzetu, ludzie co sie wypowiadaja majacy takie karty jak ty, maja duzo mniej FPS niz TY, wiec cos w tym jest - a no to ze twoje high jest u nich jak low i zapewne gdyby tak wlaczyli to tez by mieli 40FPS.

Naprawde daj juz spokuj, masz ti4200 i ciesz sie tym, a jezeli dalej twierdzisz ze nie jest zmierzch tej karty to mi Ciebie szkoda, i graj sobie w far cra'ya na low i ciesz sie 40fps z niewyraznymi teskturami (bez anizo) i brzydkimi prostymi (bez fsaa) te ostatnie 2 dodatki dotycza innych nowych gier rowniez. No chyba ze ten magiczny ti4200 przy wlaczonych anizo i fsaa leciutko tylko zwalnia,.... kurcze ale sie smieje :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam

dobra daje na loooz ;) zreszta dawno dalem i juz olewka :] czemu mialem gorsza grafe ?? a no dlatego ze w konfiguratorze przed gra ustawilem wszystko na high ale pozniej jak napisaliscie ze mam gorzej wchodze d oustwien w grze ! patrez a tam enviroment quality jest na medium ! :evil: nieiwme czemu jak ustawie cos w ustawieniach w grze to sie nei zmieniaja w konfiguratorze i odwrotnie -teraz grafa jest bardziej wypasiona i gra chodzi 5fps mniej :/ale neiważne da sie ładnie grać :]

 

zamknijmy temat ?? ;)

pozdro

 

nowy topic !!! http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=873740#873740

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna kwestia...sorry za dopisywanie ale nie mogę...

 

Oni chyba biegną po marmurze.....

 

Jakby tylu gostków biegło po piaskowcu lub pustynnych skałach lub takim terenie to każdy z nich powinien wzbijać masy kurzu.....

 

To by dopiero wyglądało...

 

Powiecie że się Ati czepiam ale miało być realistycznie..... skoro się reklamuje nowy produkt to się można wysilić...

 

Już w FarCry jak się czołgam do tyłu to masa kurzu po piasku idzie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak checie rozmawiać o filmikach to wescie se załuzcie temat na oslej, a nie robicie syf w temacie albo to zamknąć albo pisac na temat

moj geforce 4ti jest najlepszy :D spadam modowac 3210 ;) niebieskie ledy sobie wstawie :D a pozniej w farcry sobie przytne :D w 1024x768 ! high !!!! teraz naprawde wszystkop high ! hcodzi plynnie !! na dworze potrafi spasc do 25fpsów ale momenatmi tylko -zwykle ok40fps a w budynkach to od 30 do 110fps a srednio ok ~50fps i kur mozecie sie smiac ale tak mam i gram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a ile ten 6800 GT będzie kosztował, bo coś niesądze zeby tyle co kiedyś po wyjściu 4200 :wink: ( wtedy kosztowało coś 900 - 800 zł ) Bo w testach wypada znakomicie :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze chcesz zamienic swojego gf na mojego radka , oczywiscie bez doplaty? buahahaha

chetnie ! wkoncu twoja karta jest ze 2razy szybsza od mojej :D zamieniamy sie ??

 

pewnie zastanawiasz sie ze tak mi gra chodzi jak wiele inych osbo ?? a to dlatego ku..ze chodzi w dx8 a nie tak jak u ciebie dx9 ! i jzu tego nie komentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chetnie ? jakis dziwny jestes , przeciez u mnie sie czasami tnie a u ciebie wogole , sorry ale nie bede cie wykorzystywal i zostane przy tym moim szajsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chetnie ? jakis dziwny jestes , przeciez u mnie sie czasami tnie a u ciebie wogole , sorry ale nie bede cie wykorzystywal i zostane przy tym moim szajsie

u ciebi sie tnie ?? to znaczy ze nie umiesz kompa skonfigurowac,wyszukac najlepszych sterownikow albo poprostu ta karta jest hu.. w dx9 a zrestza engoine gry jest skopany i dx9 zostal dodany na sile a engine oparty jest o gef3 jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...engoine gry jest skopany i dx9 zostal dodany na sile a engine oparty jest o gef3 jeszcze

Gdzie te dane wyczesałes ? :lol:

 

czyzby na stronie ecs'a ? :D :lol:

sam sobie odpowiedz na to pytanei , poczytaj troche na stronach farcry'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...engoine gry jest skopany i dx9 zostal dodany na sile a engine oparty jest o gef3 jeszcze

engin jest skopany nie ma co tego ukrywac co chwila wychodza pache i os próbuja teraz poprawiac gra moze i wyglada niezle ale mozna to było uzyskać mniejszym kosztem wymagań sprzetowych

Napiszcie, cos lepszego !

cos rownie ladnego co smiaga na Ti4200 :D

Pozniej pogadamy :lol:

 

=>lukasrz - odwiedzilem, za twoja rada strone farcry'a.

http://www.crytek.de/technology/index.php?sx=cryengine

 

engine zostal napisany na bazie dx8.0 ( wedlug twojej terminlogii - "gef3" : ) - kompatybilnosc wstecz musiala zostac zachowana, ale...

wiekszosc efektow wymienionych na poleconej przez ciebie stronce to dx 9.0 - "dodanych na sile" : )

 

P.S Dobra ide spac : )

Dosyc wyzywania sie :lol: :D

no offence :D

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem nie jest napisana w podobno rewelacyjnym języku CG nVidii? :? Pozatym nie stresujcie się tak, że ma zwalony engine. Bawiłem się troche edytorem i stwierdziłem, że pamięciożerność jest uzasadniona. Gra potrafi wygenerować teren z teksturą o wielkości od 512x512 do 16384x16384 pikseli. Do tego dochodzą obiekty typu drzewa, trawa, samochody, beczki, skrzynie i inne tego typu rzeczy. Cała mapa wraz z obiektami jest ładowana do pamięci dla tego tyle jej potrzeba! Możliwe, że dało się to rozwiązać inaczej ale tak nie jest. Ale oglądając levele z poziomu edytora to naprawdę robi to na mnie spore wrażenie! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...