Skocz do zawartości
Nyny

Prosze o pomoc. Temperatura i cooler.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na moim bartonku 2500+ @ 3200+ w stresie osiagam temperaturke 60 stopni. 1 klapka od obudowy jest jeszcze otwarta. Jak wiadomo zbliza sie lato i upalne dni. Jaki cooler byscie mi polecili??

Aktualnie posiadam zalmana 6000 al-cu a mam zamiar kupic 7000a cu.

Slyszalem o tym coolerze ze nie pasuje do wszystkich plyt glownych a jego waga potrafi zabic procesor?

Podobno trzeba pilowac jakies zapinki? jak to sie robi?

Czesto przenosze komputer i boje sie zeby mi ten cooler nie odpadl i nie pozabijal nic w kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pilowanie zapinki polega na odcieciu jednego otworku bo zachacza o kondensatory (jest pokazane jak to zrobic na pudelku coolera i nie traci sie gwarancji):) u mnie na 8rda+ 2500@3200 temp przy otwartej obudwie w trybie high i prime95 nie przekracza 48 w upaly :)

http://www.zalman.co.kr/ znajdziesz informacje odnosnie kompatybilnosci plyt glownych

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

nie wiedzialem w ktorym temacie wiec w tym. Mam problem, od jakiegos czasu komp sie resetuje sam - chociaz mam w biosie ustawione shutdown disabled, rozkrecilem go i wyczyscilem wiatraczki 2 w srodku (po tym reseta jeszcze nie bylo, ale temperatura w bios taka sama jak przedtem). I mam pytanie czy takie tempertury i napiecia sa prawidlowe, jesli nie to co zrobic aby to zmienic, co jest tego przyczyną, ewentualnie jak obnizyc/podwyzszyc napiecia i na jakie (jesli takie cos w ogole jest mozliwe). Tak wiec podaje najpierw moj sprzet:

 

zasilacz: "SHIDO" CWT -300ATX 12.

procesor: AMD Athlon™ XP 2000+ 1,67 Ghz

pamieć: 256 RAM

karta graficzna: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 64MB

dysk twardy: Samsung 60GB

plyta glowna: ECS K7VTA3 5,0

Windows XP

 

zapewne to gowniany zasilacz (shido=shit :wink: ) ale nie znam sie.

 

No teraz jeszcze:

 

CPU Core Voltage - 1.72V

2,5V - 2,56V

3,3V - 3,24V

5,0V - 4,67V

12V - 13,37V (tu chyba duzo jest w cholere, dlatego pisalem o tych napieciach)

 

Voltage Battery - 3,24V

System temp - 47C

CPU temp po wlaczeniu 55C, ale juz po kilkunastu minutach srednio 65-66C i tak sie utrzymuje, no i z tego co poczytalem to w cholere duzo, tylko ze ja nie uzywam dodatkowych, extremalnych chlodzen itp

 

Prosze o trafna diagnoze, co dalej robic, co zmienic, czy bede musial poniesc koszty itp, no i czy to przez to mam te resety czy moze przez zle stery do karty graficznej. Aha no i czym to grozi - jesli nic z tym nie zrobie i bede sie meczyl z tymi resetami.

Dziekuje za wszystkie porady i odpowiedzi - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać o napięciach a czy one są w chwili stresu czy jak system leci na luzie. Bo nawet na stres to są do bani, jest tak że komp potrzebuje watów to słaba zasiłka nie mogąc dać więcej prądu podnosi napięcie W=I*U (patrz napięcie 12V) co może doprowadzić do zgonu zasilacza a nawet paru podzespołów z pieca.

 

Oto dwa linki o zasiłkach z zaprzyjaźnionego forum, po prostu by było szybciej tam wiem gdzie legły

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic8385-0-asc-0.php

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic2364.php

Tu też jest fragmęt omawiający wartości napięć

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic4136.php

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU temp po wlaczeniu 55C, ale juz po kilkunastu minutach srednio 65-66C i tak sie utrzymuje

Usmażysz go :wink:

To jest pewnie jeszcze proc 0,18 mikrona - te procki ciężko ostudzić

ja tu widziałbym problem restartów, chociaż zasilacz też kiepsko się prezentuje :wink:

Płyta, o ile wiem, nie posiada odczytu z diody procka więc jeśli pokazuje Ci teperaturę 66 st. to jądro jest zwykle jeszcze cieplejsze o jakieś 10-15 st.

Aby poprawić sytuację proponuję najniższym kosztem:

dołożyć wyciągający wiatrak do budy, aby poprawić wentylację, najlepiej obok procka, pod zasilaczem.

Przesmarować procka porządną pastą, sprawdzić przy okazji czy wiatrak nie jest zakurzony.

W ostateczności wymienić cooler: jakiś Whisper Rock IV, albo coś lepszego.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...