Skocz do zawartości
Goofy

grafika za 300 - 350 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ty, a na którym Geforce 256, 2, 2TI, MX-200-400, 4MX420-460 ty widziałeś efekty ,,bombelkowe"-bump maping, co? :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Chyba tylko na filmiku, bo te układy NIE obsługują tego.

 

Bombelkowe mapowanie wybojów ???? dziwne, nie słyszałem. Bombelkowe może być sortowanie. To o czym piszesz to jest Environment bump mapping, czyli środowiskowe mapowanie wybojów, a nie bombelkowe :P.

 

Apropos tych waszych potoków ? o co chodzi ?

Czy nie lepiej napisać że gf4 mx mają jedną jednostkę T&L a pełne gf2 ma dwie, nie wiem jak to jest z pełnymi gf3, 4 ale wiem ze pełny gf256 ma też jedną jednostkę T&L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wczoraj sciagalem HL1110.exe csv15full.exe ... zara zainstaluje HL i odpale CS jako moda ... i zobaczymy czy mam trueform ... ( BTW nie znacie jakiegos demka ati z trueform ??? zeby jednoznacznie wiedziec czy jest czy nie ma)

 

Bo panowie ... jezeli ta karta nie ma trueform ... a w jej dokumentacji stoi ze jest ... TO JEST TO PODSTAWA DO REKLAMACJI ....( oczywiscie za jakies kilka miesiecy, jak sie zorientuje ze ona trueform nie ma :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na testy na Toms Hardware:  

http://www.tomshardware.com/graphic/02q2/0...acharts-01.html

Tylko że te testy to sobie można do du.. wsadzić:

Bo jak mi wytłumaczycie że u mnie na moim durniu kyro2 jest o kilka procent szybsze niżu nich na xp 2000???

dal porównania np:

...........xp2000......... mójdurak(@1200)

q3-.......85...........................88

3dmark2001 - 2874..............3039

 

więc co jak co tym testom niezbyt można wierzyć :) . Dodam też że nie twierdzę że kyro2 jest najlepsze ze wszystkich kart, ale w tym przedziale (ok. 200pln - za swoje dałem 215 )jest jednym z najlepszych rozwiązań (nei wspominając o jakiości obrazu :) ). A kto miał kyro lub widział je w akcji wie o czym mówię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapraszam na testy na Toms Hardware:  

http://www.tomshardware.com/graphic/02q2/0...acharts-01.html

Tylko że te testy to sobie można do du.. wsadzić:

Bo jak mi wytłumaczycie że u mnie na moim durniu kyro2 jest o kilka procent szybsze niżu nich na xp 2000???

dal porównania np:

...........xp2000......... mójdurak(@1200)

q3-.......85...........................88

3dmark2001 - 2874..............3039

 

więc co jak co tym testom niezbyt można wierzyć :) . Dodam też że nie twierdzę że kyro2 jest najlepsze ze wszystkich kart, ale w tym przedziale (ok. 200pln - za swoje dałem 215 )jest jednym z najlepszych rozwiązań (nei wspominając o jakiości obrazu :) ). A kto miał kyro lub widział je w akcji wie o czym mówię :)

Ty masz na tym KyroII i D1.2 3000 pkt w 3dma2001 ???

Jak nie zobacze to nie uwierze za ch... :)

Podaj mi linka do swojego wyniku w madonion. Niech bedzie nawet z 2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wynik wynosił 3039.

Najmniej co pamiętam to koło 2800 było.

Nie mam neta w chcie ale jak chcesz to mogę ci przesłać plik z wynikami (.txt), albo w tym formacie co da się zapisywać. Rzecz jasna nie mam najmniejszego powodu przewałów robić (bo i po co?).

Jak nie zapomnę to jutro ci wyślę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wynik wynosił 3039.  

Najmniej co pamiętam to koło 2800 było.

Nie mam neta w chcie ale jak chcesz to mogę ci przesłać plik z wynikami (.txt), albo w tym formacie co da się zapisywać. Rzecz jasna nie mam najmniejszego powodu przewałów robić (bo i po co?).  

Jak nie zapomnę to jutro ci wyślę...

Jezeli tak jest jak mowisz to masz najlepszy wynik na swiecie na swoim procesorze !!!

Nie problem jest umiescic wynik na stronie madonion. Zrob test i kliknij odpowiedni knefel. Sam przejdzie do stronki i tylko wypelnisz kilka rubryczek. Potem podaj link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wynik wynosił 3039.  

Najmniej co pamiętam to koło 2800 było.

Nie mam neta w chcie ale jak chcesz to mogę ci przesłać plik z wynikami (.txt), albo w tym formacie co da się zapisywać. Rzecz jasna nie mam najmniejszego powodu przewałów robić (bo i po co?).  

Jak nie zapomnę to jutro ci wyślę...

Jezeli tak jest jak mowisz to masz najlepszy wynik na swiecie na swoim procesorze !!! :) :)

Nie problem jest umiescic wynik na stronie madonion. Zrob test i kliknij odpowiedni knefel. Sam przejdzie do stronki i tylko wypelnisz kilka rubryczek. Potem podaj link.

Ty nie jarzysz???????

Ja nie mam neta w chacie, to niby jak mam przejść na stronę madoniona???. NIE mam nawet modemu w chacie!

A tak poza tym to może podaj mi jakiś link do najlepszego wyniku na kyro2 na durniu.Z wielką chęcia porównam!:)

 

A w sumie to wezmę te wyniki i wam tu zamieszczę, więć sami będziecie mogli ocenić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale GF 256 ma cztery potoki w gwoli wyjaśnienia, to nie o to chodzi, hmm doom 3 pójdzie na każdym GF , ale wtedy zamiast tam 6 czy 7 tekstur będą nakładane tylko 2, bez bumpmappingu i innych bajeró, więc grafa będzie żałosna.

A co ilość potoków teksturujących do ilości nakładanych tekstur? Po prostu na kartach z dwoma potokami karta będzie obrabiać dwa teksele zamaist czterech więc wydajność /2 w najgorszym przypadku (zakładajac ten sam zegar i pamięci). W rzeczywistości będzie to gdzieś 1.5 raza wolniej z względu na fakt, że dane nie lecą do karty non stop a światło (najparwopodobniej) będzie dalej liczone przez CPU ze względu na kopatybilność z kartami typu gf 256 które mają ograniczone T&L do ośmiu źródeł światła. Zresztą na kartach współczesnych ilośc tekstur nie jest ograniczeniem przy potwornej wydajności jednostek teksturujących - w takim quaku 3 w całej grze jest ledwo 90 MB tekstur... D3 będzie dawać kopa ze wzgledy na geometrię modeli i świata - a to już sprawa taktowania układu T&L oraz koprocesora i przepływności pamięci.

 

BTW - w quaku 3 jest od cholery shaderów z conajmniej 4 warstwami na na teksel. Doając do tego oświetlenie lightmap oraz dynamiczne to mamy sześć warstw tekstur i bez prolemu łyka to TNT2 M64. Rekordowe shaderki mają 10 warstw w tym tessize i teksturowanie, przeźroczystośći i inne duperele. Dalej TNT2 M64 łykała to bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKA GRANICA CENOWA? GF3Ti200 można kupić za 475zł! (389 netto!) Może mi powiesz, że to za drogo, skoro w tym samym sklepie, MSI GeForce 4MX440 kosztuje 485 i 595!!!! (pokaż mi gdzie MSI GF4MX440 jest za 390zł... BRUTTO. bo bez Vatu to sobie można na firme kupić, ale nie każdy klient ją ma...)

Kupiłem kartę MSI GF4 MX 440 w wersji BOX (Nolf + Aquanox + Sacrifice + reszta softu z wyjściem TV i wszelakim oprzyrządowaniem do tego) za 410 zeta. I to nie na giełdzie spod płaszczyka tylko w sklepie z wystawy. Tydzien póxniej kupiłem dla kolegi Prolink PixelView GF4 MX 440 za 360 zeta - też w sklepie bez problemów i z promocją 10 zeta :D za bycie stałym klientem.

 

Wyniki kart (komp jak w sigu, standardowe taktowanie)

MSI

3D mark 2001 default 3998

3D mark 2000 default 6440

quake 2 arena 1.30 demo four, no sound 1280x1024x32, detale na max (tekstury na max, lightmap, geometria na amx, trilinear, 32 bit tekstury)

91.4 fps

 

Prolink

3D mark 2001 default 3990

3D mark 2000 default 6447

quake 2 arena 1.30 demo four, no sound 1280x1024x32, detale na max (tekstury na max, lightmap, geometria na amx, trilinear, 32 bit tekstury)

90.1 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 350 od biedy kupisz MX440 ale lepiej dołożyć 50 PLN i kupić radka 9000, no i jest Pixel Shader :lol:

swiete slowa ... ja na durniu 1.33 i radku 9000 nie pro 250/200 (w oczekiwaniu na r3dtweaka 3.51 jeszcze bez @ ) mam 5352 3dmarków ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 350 od biedy kupisz MX440 ale lepiej dołożyć 50 PLN i kupić radka 9000, no i jest Pixel Shader :lol:

swiete slowa ... ja na durniu 1.33 i radku 9000 nie pro 250/200 (w oczekiwaniu na r3dtweaka 3.51 jeszcze bez @ ) mam 5352 3dmarków ...

Tylko zauważ ,że radeony mają jakoś "dziwnie" wysokie wyniki w 3dmarku, np radeon 8500 jest w nim prawie tak dobry jak GF 4 Ti 4200 a w innych testach daje tak [gluteus maximus] ,że głowa mała, nie wspominając o codecreatures benchmark gdzie GF 4 jest prawie 2x szybszy, więc radzę siętak nie ekscytować tym R9000 w 3d marku tylko zapuścić inne testy i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 350 od biedy kupisz MX440 ale lepiej dołożyć 50 PLN i kupić radka 9000, no i jest Pixel Shader :lol:

swiete slowa ... ja na durniu 1.33 i radku 9000 nie pro 250/200 (w oczekiwaniu na r3dtweaka 3.51 jeszcze bez @ ) mam 5352 3dmarków ...

Masz strasznie mało......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 350 od biedy kupisz MX440 ale lepiej dołożyć 50 PLN i kupić radka 9000, no i jest Pixel Shader :lol:

swiete slowa ... ja na durniu 1.33 i radku 9000 nie pro 250/200 (w oczekiwaniu na r3dtweaka 3.51 jeszcze bez @ ) mam 5352 3dmarków ...

Jest to raczej kiepski wynik zwazywszy na to, ze kolesie wyciagaja na tym sprzecie ponad 6500 regularnie - rekordy sa pod 7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo: to jest 9000 nie 9000pro ... w bazie na madonion nie ma tego podziału ... 5 ns vs 3.6 ns !!!!!!!!!!!!!

secundo: nie moge podkrecic skurczybyka bo dziala tylko powerstrip 3.2, 3.25 sie wali, a r3dtweak 3.5 dziala ... ale nie pozwala na O/C ati 9000 narazie ...

arturnow ... jeszcze nie mialem czasu robic innych testów, a to ze w roznych testach 8500 i GF4 nie maja proporcjonalnych wyników to przecie normalne ... toz to zupelnie inna architektura ukladów !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kompatybilnością ??? Następny wiejski filozof co swoją wiedze czerpie jedeynie z teorii ( internet ) ! Człowieku ja złożyłem z 25 kompów z GF4MX i nie było ŻADNEGO problemu z kompatybilnością.........takie bajki to sobie możesz......

A tak to Ty jeszcze nie widziales duetu NV17 i boskim VIA 693A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo: to jest 9000 nie 9000pro ... w bazie na madonion nie ma tego podziału ... 5 ns vs 3.6 ns !!!!!!!!!!!!!

secundo: nie moge podkrecic skurczybyka bo dziala tylko powerstrip 3.2, 3.25 sie wali, a r3dtweak 3.5 dziala ... ale nie pozwala na O/C ati 9000 narazie ...

arturnow ... jeszcze nie mialem czasu robic innych testów, a to ze w roznych testach 8500 i GF4 nie maja proporcjonalnych wyników to przecie normalne ... toz to zupelnie inna architektura ukladów !!!

Tylko mi chodzi ,że w 3dmark Radeony mają dziwnie wysokie wyniki, szczególnie w teście Nature, hmmm może mają tak zaawansowaną jednostkę pixel i vertex shader ,a może co innego... nie ważne, uruchom na swojej karcie demo NOLF 2 ( no one lives forever 2) i powiedz czy nie masz przekłamańżadnych w grafice, bo mne to strasznie intersuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo: to jest 9000 nie 9000pro ... w bazie na madonion nie ma tego podziału ... 5 ns vs 3.6 ns !!!!!!!!!!!!!

secundo: nie moge podkrecic skurczybyka bo dziala tylko powerstrip 3.2, 3.25 sie wali, a r3dtweak 3.5 dziala ... ale nie pozwala na O/C ati 9000 narazie ...

arturnow ... jeszcze nie mialem czasu robic innych testów, a to ze w roznych testach 8500 i GF4 nie maja proporcjonalnych wyników to przecie normalne ... toz to zupelnie inna architektura ukladów !!!

Tylko mi chodzi ,że w 3dmark Radeony mają dziwnie wysokie wyniki, szczególnie w teście Nature, hmmm może mają tak zaawansowaną jednostkę pixel i vertex shader ,a może co innego... nie ważne, uruchom na swojej karcie demo NOLF 2 ( no one lives forever 2) i powiedz czy nie masz przekłamańżadnych w grafice, bo mne to strasznie intersuje.

ok ... juz sie sciaga ...

BTW nie wie ktos czy zmodyfikowac bios w ati 9000 ????? (chce 285 Mhz na rdzeniu usatwic bo juz wentyl dolozylem ... jakby co to na ftpa wrzucajcie 213.25.34.87 haslo i login : tweak )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie przeklamania w grafice w grze NOLF 2 ?

Ja na swoim sprzecie nie mam ani jednego bledu. Fajna graficzka w tej grze. Trawa sie kolysze, tornado rzadzi !!!

A fps ani razu nie spadaja ponizej granicy plynnosci. Przewaznie utrzymuja sie na poziomie 33 fps. (800x600x32 - wszystko na max !!! )- nic nie podkrecone w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie przeklamania w grafice w grze NOLF 2 ?

Ja na swoim sprzecie nie mam ani jednego bledu. Fajna graficzka w tej grze. Trawa sie kolysze, tornado rzadzi !!!

A fps ani razu nie spadaja ponizej granicy plynnosci. Przewaznie utrzymuja sie na poziomie 33 fps. (800x600x32 - wszystko na max !!! )- nic nie podkrecone w tej chwili.

kurde co z Ciebie za koleś, pytałem posiadaczy Radeonów, bo jest napisane w readme, ze na kartach ATi mogą siępojawić przekłamania i chce po prostu się dowiedzieć jak jest, hmmm a gra jest hmmm super , czekam na full ,but meanwhile gram w jedyneczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie przeklamania w grafice w grze NOLF 2 ?

Ja na swoim sprzecie nie mam ani jednego bledu. Fajna graficzka w tej grze. Trawa sie kolysze, tornado rzadzi !!!

A fps ani razu nie spadaja ponizej granicy plynnosci. Przewaznie utrzymuja sie na poziomie 33 fps. (800x600x32 - wszystko na max !!! )- nic nie podkrecone w tej chwili.

kurde co z Ciebie za koleś, pytałem posiadaczy Radeonów, bo jest napisane w readme, ze na kartach ATi mogą siępojawić przekłamania i chce po prostu się dowiedzieć jak jest, hmmm a gra jest hmmm super , czekam na full ,but meanwhile gram w jedyneczkę

Wiem, ze pytales o Radeony. Ja sie poprostu smieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie przeklamania w grafice w grze NOLF 2 ?

Ja na swoim sprzecie nie mam ani jednego bledu. Fajna graficzka w tej grze. Trawa sie kolysze, tornado rzadzi !!!

A fps ani razu nie spadaja ponizej granicy plynnosci. Przewaznie utrzymuja sie na poziomie 33 fps. (800x600x32 - wszystko na max !!! )- nic nie podkrecone w tej chwili.

kurde co z Ciebie za koleś, pytałem posiadaczy Radeonów, bo jest napisane w readme, ze na kartach ATi mogą siępojawić przekłamania i chce po prostu się dowiedzieć jak jest, hmmm a gra jest hmmm super , czekam na full ,but meanwhile gram w jedyneczkę

0 słownie "zero" przeklamań :)))

wlaczylem 1024x768 i na medium ... bo sie przestraszylem wymagan na High :))) P42.0 GF4 !!!!!!! a na medium P3 1 Ghz GF3 ... tak pisza ... no wiec wlaczam medium a tu 40-60 fps ... spox mysle se ... wylaczylem ... wlaczylem na high i czekam ... laduje sie .... dusza na ramieniu ... akurak kumpla z pokoju zaprosilem coby sie pochwalic a tu zaraz slide show zobacze :))) a tu niespodzianka ... 1024x768 mam 38 najmniej - srednio 44 fps !!!!!!!!!!!!!!!! a najbardziej mi sie podobalo jak sie ta przyczepa ze srebrnej blachy przewrócila :)))) wygladala jak prawdziwa ... ta odbijajaca sie w niej ziemia .... to pixel shader w akcji chyba :))) i jak na nia patrzylem to dalej 40 fps SUPER :)))))

 

PILZZZ wrzuc mi nolf1 na ftpa !!!! :)))))))) 213.25.34.87 ,H i L: tweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie przeklamania w grafice w grze NOLF 2 ?

Ja na swoim sprzecie nie mam ani jednego bledu. Fajna graficzka w tej grze. Trawa sie kolysze, tornado rzadzi !!!

A fps ani razu nie spadaja ponizej granicy plynnosci. Przewaznie utrzymuja sie na poziomie 33 fps. (800x600x32 - wszystko na max !!! )- nic nie podkrecone w tej chwili.

kurde co z Ciebie za koleś, pytałem posiadaczy Radeonów, bo jest napisane w readme, ze na kartach ATi mogą siępojawić przekłamania i chce po prostu się dowiedzieć jak jest, hmmm a gra jest hmmm super , czekam na full ,but meanwhile gram w jedyneczkę

0 słownie "zero" przeklamań :)))

wlaczylem 1024x768 i na medium ... bo sie przestraszylem wymagan na High :))) P42.0 GF4 !!!!!!! a na medium P3 1 Ghz GF3 ... tak pisza ... no wiec wlaczam medium a tu 40-60 fps ... spox mysle se ... wylaczylem ... wlaczylem na high i czekam ... laduje sie .... dusza na ramieniu ... akurak kumpla z pokoju zaprosilem coby sie pochwalic a tu zaraz slide show zobacze :))) a tu niespodzianka ... 1024x768 mam 38 najmniej - srednio 44 fps !!!!!!!!!!!!!!!! a najbardziej mi sie podobalo jak sie ta przyczepa ze srebrnej blachy przewrócila :)))) wygladala jak prawdziwa ... ta odbijajaca sie w niej ziemia .... to pixel shader w akcji chyba :))) i jak na nia patrzylem to dalej 40 fps SUPER :)))))

 

PILZZZ wrzuc mi nolf1 na ftpa !!!! :)))))))) 213.25.34.87 ,H i L: tweak

hmm to nie pixel shader bo na moim GF mx tez sie odbija :) może porób screeny i mi wyśli tej przyczepy, moze jednak masz inne odbicie (lepsze) artur@sasiedzi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dorwe NOLF 2 demo ???

http://trance.releases.cz/temp/demo/nolf2o...2ohioteaser.exe

http://download.games.tiscali.cz/game/down...2ohioteaser.exe

ftp://down:down@download.ignum.cz/nolf2oh...oteaserdemo.exe

tylko ze to jest demo dema, pełne demo wyjdzie gdzies we wrześniu i będzie miec 3 plansze, yeah babe.(austin powers)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...