Skocz do zawartości
arthx

Co sadzicie o takim tescie porownawczym chlodniczek?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć - nie widzę problemu, aby wypożyczyć chłodnice HWLabs :-) Mam tylko jedną prośbę - z obserwacji moich i Thorna wynika, że różnicę między HWLabs a np: Kadetem widać po 8 - 12 godzinach ciągłej pracy - temp wody po prostu nie wzrasta tak bardzo. Arthx - jeśli jesteś zainteresowany wal na Priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZenFist

Dziekuje za oferte wypozyczenia chlodniczek - chetnie skorzystam - za jakies tydzien-poltora - jak mi sie uda przetestowac te ktore mam i cos z tego wyjdzie majacego rece i nogi :)

na razie przetestowalem kadeta 5cm

i z obserwacji widze, ze czas , przynajmniej w tym moim ukladzie - nie musi byc taki dlugi - juz po 2-3 godz temperatura wody w ukladzie sie stabilizuje i nie zmienia sie roznica pomiedzy temp pokojowa.

Tutaj informacje i wykresy w miare postepow w testowaniu :)

 

dzisiaj na tapecie kadet 3cm :)

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako termometry mam uklady SMT 160-3 - sa to cyfrowe temometry, z dokldanoscia 0.1 st C.

Hmm, chyba trochę "przereklamowałeś" te czujniki. Patrzę sobie tu http://www.smartec.nl/temperature_sensor.htm i widzę, że ich dokładność to jednak 0.7C. To już jednak DS18B20 jest dokładniejszy, chociaż trzeba przyznać, że odczyt z niego jest dużo bardziej upierdliwy (no i tani nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@powerled

 

nie, nie przereklamowalem

to co podales jest dokladnosc dla obudowy TO18 - ja mam w obudowie TO92 i one maja dokladnosc 0.5 °C w calym zakresie, i wlasnie 0.1 °C w zakresie temperatur pokojowych, po kalibracji

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda przeciez oddaje cieplo do powietrza, wiec powinna byc minimalnie chlodniejsza.

ale te roznice sa minimalne - 0.2 °C i mniej - wiec sa w granicach bledu pomiarowego czujnikow i az tak daleko idacych wnioskow ciezko wyciagac.

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda przeciez oddaje cieplo do powietrza, wiec powinna byc minimalnie chlodniejsza.

arthx ... o czym Ty do mnie rozmawiasz :?:

 

jak to CHŁODNIEJSZA ?

bez urazy ale ... :lol: :lol:

 

jak ciepła WODA oddaje ciepło do chłodnego POWIETRZA to NIE MOŻE stać się od niego zimniejsza :!:

(ew. za to grozi nagroda Nobla :D )

 

ale te roznice sa minimalne - 0.2 °C i mniej - wiec sa w granicach bledu pomiarowego czujnikow i az tak daleko idacych wnioskow ciezko wyciagac.

arthx

OK - to jż brzmi lepiej, aczkolwiek wspominałeś coś o 0,1 dokładności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się ciągle czepiacie tego 0,1C co to za różnica cieszcie się że ten test będzie a wy się ciągle czepiacie :D

ja ta się MNÓSTWO cieszę ... tylko że niby-testów (u nas w Polsce, na dostepnym w PL sprzecie) typu grzanie 15min w Burnie juz troszke było ... i były zdecydowanie tendencyje ... niestety.

 

Dlatego więc warto (imho) jest przyczepić sie do każdego szczegółu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze zlozylem jzu prawie swoje WC ale niestety wyjezdzam i moje czasci beda lezec odlogiem to moge wyporzyczyc od testow swoja chlodniczke.

Tutaj sa jej fotki:

http://republika.pl/m4cz3k/Jelcz%20-%20nagrzewnica/

Chlodniczka ta , to jelczoweczka pomalowana na czarno. Noweczka :]

Generalnei moglym wyporzyczyc tylko jaka mam pewnosc ze wruci do mnie ? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@powerled

 

nie, nie przereklamowalem

to co podales jest dokladnosc dla obudowy TO18 - ja mam w obudowie TO92 i one maja dokladnosc 0.5 °C w calym zakresie, i wlasnie 0.1 °C w zakresie temperatur pokojowych, po kalibracji

Hmm - sorry wszystkich za przyp... się ale albo dysponujemy innymi datasheetami albo nie czytasz tych danych co trzeba. Wg. tego co czytam to akurat TO18 jest najdokładniejsze a dla TO92 w zakresie -30 do 100C błąd jest w granicach 1.2C, natomiast nieliniowość jest podana jako 0.4C. A przyczepiam się dlatego, że WC walczy się o pojedyncze stopnie C więc środowisko testowe musi mieć niestety dokładny pomiar. Oczywiście można sobie te czujniki skalibrować (w obrębie powtarzalnego błędu) ale trzeba wówczas dysponować sprzętem przynajmniej o rząd wielkości dokładniejszym. A ten niestety nie jest ogólnodostępny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...