Skocz do zawartości
!mX

Sluchawki do 300zl problem ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

chcialbym was prosic o porade dotyczaca kupienia porzadnych sluchawek mam przeznaczone na nie 300zl, tylko ze jest jedno ale one musza bys zaje...dwabiste to grania nie koniecznie z mikrofonem ale musi sie w nich zajebiscie grac, mysle ze za 300zl mozna juz cos wybrac !! plz doradzcie cos jakies linki itd. z gory wieliie thx !!

pzdr !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.4max.pl/produkt.asp?g=&gg=&id=900

http://www.4max.pl/produkt.asp?id=894

http://h4g.pl/product_info.php/cPath/26/pr...4db217625d03ba5

myslalem o ktorys z tych ale nie wiem czy sie oplacaja swojej ceny ... jak myslicie ? jakies porady ?

do grania moze sa dobre ale nie nadaja sie zapewne do muzy :wink: tylko i wyl beyer,akg ,senheser itd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zobacz Sennheiser-y HD 497,widziałem je za ok.320 zl.

Bardzo dobrze wypadaja w recenzjach tez Philipsy HP 890 powinny byc w podobnej cenie co te Sennheisery.Wybierz sie do jakegos sklepu na odsłuchy wtedy bedziesz mogl porownac i cos wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co macie na myśli pisząc że grają gorzej. Jak kupowałem słuchawki, porównywałem do innych nawet droższych i całkiem fajnie grają poza tym nie są zamknięte co mi się bardzo podoba ze względu na komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co macie na myśli pisząc że grają gorzej. Jak kupowałem słuchawki, porównywałem do innych nawet droższych i całkiem fajnie grają poza tym nie są zamknięte co mi się bardzo podoba ze względu na komfort.

z seri hd naj to sa hd600 i 650 :wink: za 189zl moge te polecic w zupelnosci wystarcza http://www.akg.com/products/powerslave,myn...anguage,EN.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z seri hd naj to sa hd600 i 650 :wink: za 189zl moge te polecic w zupelnosci wystarczahttp://www.akg.com/products/powerslave,mynodeid,186,id,257,pid,257,_language,EN.html

AKG firma bardzo dobra natomiast z tymi HD faktycznie sie pomyliłem - dlatego zedytowałem posta. Jednak naprawdę HD 477 i 497 są warte swojej ceny, a z innymi Sennheiserami nie spotkałem sie zbytnio lecz słyszałem, że nie wszystkie są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup te:

http://djmart.com/senhddjstudm.html sa super, bawilem sie nimi

cena to 320 zlotych, ale warto te 20zlotych dolozyc

 

edit: jak kupujesz sluchawki to patrz na pasmo przenoszenia im szersze tym lepiej, takze patrz na typ sluchawek, czy sa zamkniete itp

tak tylko ludzkie ucho rozrurzni od 20 do 20khz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup te:

http://djmart.com/senhddjstudm.html sa super, bawilem sie nimi

cena to 320 zlotych, ale warto te 20zlotych dolozyc

 

edit: jak kupujesz sluchawki to patrz na pasmo przenoszenia im szersze tym lepiej, takze patrz na typ sluchawek, czy sa zamkniete itp

tak tylko ludzkie ucho rozrurzni

o boze......

nieeeeeeeeeeee......

nie komentuje tego............

 

prosze nie odzywaj sie w tym temacie juz

sobie zrob mp3 ktora bedzie miala pasmo od 20 do 20khz i odpal ja na porzadnym ogromnym systemie naglasniajacym i zobaczysz ze slychac i to ogromna roznice. ale z ciebie debil, dlaczego sprzet audiofilski jest taki drogi skoro nie slychac roznicy?" BO LUDZKIE ucho slyszy tylko od 20 do 20khz "? :lol:

nieeeeeeeeeee

przegioles pale tym postem

wiec nie odzywaj sie juz bo gowno wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup te:

http://djmart.com/senhddjstudm.html sa super, bawilem sie nimi

cena to 320 zlotych, ale warto te 20zlotych dolozyc

 

edit: jak kupujesz sluchawki to patrz na pasmo przenoszenia im szersze tym lepiej, takze patrz na typ sluchawek, czy sa zamkniete itp

tak tylko ludzkie ucho rozrurzni

o boze......

nieeeeeeeeeeee......

nie komentuje tego............

 

prosze nie odzywaj sie w tym temacie juz

sobie zrob mp3 ktora bedzie miala pasmo od 20 do 20khz i odpal ja na porzadnym ogromnym systemie naglasniajacym i zobaczysz ze slychac i to ogromna roznice. ale z ciebie debil, dlaczego sprzet audiofilski jest taki drogi skoro nie slychac roznicy?" BO LUDZKIE ucho slyszy tylko od 20 do 20khz "? :lol:

nieeeeeeeeeee

przegioles pale tym postem

wiec nie odzywaj sie juz bo qpa wiesz

skoro se nagram taka mp3 to po co mi taki sprzet wystarcza sluchawki lub glosnki ktore takie pasmo przenosza :lol: :lol:

p.s sorry za OT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup te:

http://djmart.com/senhddjstudm.html sa super, bawilem sie nimi

cena to 320 zlotych, ale warto te 20zlotych dolozyc

 

edit: jak kupujesz sluchawki to patrz na pasmo przenoszenia im szersze tym lepiej, takze patrz na typ sluchawek, czy sa zamkniete itp

tak tylko ludzkie ucho rozrurzni

o boze......

nieeeeeeeeeeee......

nie komentuje tego............

 

prosze nie odzywaj sie w tym temacie juz

sobie zrob mp3 ktora bedzie miala pasmo od 20 do 20khz i odpal ja na porzadnym ogromnym systemie naglasniajacym i zobaczysz ze slychac i to ogromna roznice. ale z ciebie debil, dlaczego sprzet audiofilski jest taki drogi skoro nie slychac roznicy?" BO LUDZKIE ucho slyszy tylko od 20 do 20khz "? :lol:

nieeeeeeeeeee

przegioles pale tym postem

wiec nie odzywaj sie juz bo qpa wiesz

skoro se nagram taka mp3 to po co mi taki sprzet wystarcza sluchawki lub glosnki ktore takie pasmo przenosza :lol: :lol:

jestes glupszy niz myslalem to bylo porownanie

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty q rwa sluchaj zobacz te przenoszenie tych senheiserow Frequency response: 8 – 25,000 Hz (–10 dB) Great Low end(Bass) response prz -10db buhahah a wiesz ze ledzkie uch nie uslysz spadku pow -+3db a te akg http://www.akg.com/products/powerslave,myn...view,specs.html maja niby gorsze pasmo a zadraja lepiej wiec kto tu jest lolem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo iz czlowiek slyszy mniej wiecej w zakresie 20-20000Hz to wyzszcze i nizsze czestotliwoci odczuwa.. moze nie sluchem ale cialem

 

a pozatym ze tak brzydko sie wyraze pasmo przenoszenia gowno mowi o tym czy cos gra dobrze czy zle, sluchawki o pasmie 30-16000Hz moga brzemiec po stokroc lepiej jak takie co maja zakres 10-50000Hz.... tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo iz czlowiek slyszy mniej wiecej w zakresie 20-20000Hz to wyzszcze i nizsze czestotliwoci odczuwa.. moze nie sluchem ale cialem

Mam w kinie domowym kolumienki które teoretycznie przenosza od 18Hz, a w praktyce spokojnie 30Hz - w większym pomieszczeniu może by było lepiej. I jak puszczę film to czasem ciarki przechodzą i o to chodzi.

 

a pozatym ze tak brzydko sie wyraze pasmo przenoszenia qpa mowi o tym czy cos gra dobrze czy zle, sluchawki o pasmie 30-16000Hz moga brzemiec po stokroc lepiej jak takie co maja zakres 10-50000Hz.... tyle

Dokładnie. Wystarczy popatrzeć na różne modele słuchawek. Ja mam Sennheisery za 250zł a mają przenoszenie od 37Hz (praktyka 31Hz) a widziałem że tej samej firmy przenoszą od 20Hz a kosztują np. 150zł Widać czasem ważniejsza jest jakość dźwięku niż przenoszenie.

 

ste3an Napisałeś że człowiek nie słyszy nic po spadku powyżej -3dB. Z tego co mi wiadomo 3dB to dwa razy głośniej/ciszej więc jak można tego nie słyszeć? Z tego mi wiadomo można usłyszeć nawet -6dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! 

chcialbym was prosic o porade dotyczaca kupienia porzadnych sluchawek mam przeznaczone na nie 300zl, tylko ze jest jedno ale one musza bys zaje...dwabiste to grania nie koniecznie z mikrofonem ale musi sie w nich zajebiscie grac, mysle ze za 300zl mozna juz cos wybrac !! plz doradzcie cos jakies linki itd. z gory wieliie thx !! 

pzdr !

w tej cenie to Philipsy HP 890

nie znajdziesz nic co gra lepiej.

Ostatnio widziałem je w sklepie w naprawdę dobrej cenie. Jak kupowałem swoje to kosztowały prawie 400 zł - a teraz...

 

jak masz kasę to tylko te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to Philipsy HP 890

nie znajdziesz nic co gra lepiej.

Ostatnio widziałem je  w  sklepie w naprawdę dobrej cenie. Jak kupowałem swoje to kosztowały prawie 400 zł - a teraz... 

 

jak masz kasę to tylko te

na allegro po 210zl nowki sprzedaja te philipsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo iz czlowiek slyszy mniej wiecej w zakresie 20-20000Hz to wyzszcze i nizsze czestotliwoci odczuwa.. moze nie sluchem ale cialem

Mam w kinie domowym kolumienki które teoretycznie przenosza od 18Hz, a w praktyce spokojnie 30Hz - w większym pomieszczeniu może by było lepiej. I jak puszczę film to czasem ciarki przechodzą i o to chodzi.

 

a pozatym ze tak brzydko sie wyraze pasmo przenoszenia qpa mowi o tym czy cos gra dobrze czy zle, sluchawki o pasmie 30-16000Hz moga brzemiec po stokroc lepiej jak takie co maja zakres 10-50000Hz.... tyle

Dokładnie. Wystarczy popatrzeć na różne modele słuchawek. Ja mam Sennheisery za 250zł a mają przenoszenie od 37Hz (praktyka 31Hz) a widziałem że tej samej firmy przenoszą od 20Hz a kosztują np. 150zł Widać czasem ważniejsza jest jakość dźwięku niż przenoszenie.

 

ste3an Napisałeś że człowiek nie słyszy nic po spadku powyżej -3dB. Z tego co mi wiadomo 3dB to dwa razy głośniej/ciszej więc jak można tego nie słyszeć? Z tego mi wiadomo można usłyszeć nawet -6dB.

ja powiem tak jak przekraczaja ta granice -+3db sa bardzo nie liniowe i nie slychac tego co powinno sie uslyszec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lepiej budowa zamknięta czy otwarta? co daje taka a taka?

Słuchawki zamkniete lepiej izoluja od otoczenia,dlatego DJ i np.muzycy w studio uzywaja zamknietych.Słuchawki otwarte sa moim zdaniem zdecydowanie lepsze,lepsza przestrzen poniewaz dzwiek rozchodzi sie z dwoch stron membrany,szersza scena a pozatym uszy maja wentylacje i "nie poca sie" jak to bywa w konstrukcjach zamknietych.Jedyny minus kostrukcji otwartej to jak pisałem wyzej slabo izoluja od otoczenia i np.w glosnych pomieszczeniach nie mozna skupic sie na słuchaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już co innego. Poza tym zależy jak głośno sie testuje to wtedy też różnie możemy to odczuć.

ty jak przekracza ta granice -db jakis sprzet elektroakustyczny to znaczy ze nie przenosi tego pasma akustycznego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...