Skocz do zawartości
embe12

Backup głównej partycji 50GB ??

Rekomendowane odpowiedzi

Jak i czym wykonac backup systemu na partycji 50GB, która jest zajeta w 90% ?

Chodzi mi o to ze mam ładnie działający system ze wszystkim co potrzebuje po zmianie sprzetu i przydalo by sie miec w rezerwie backup do szybkiego backupu jak zacznie się robic kaszan kiszkowata :-)

Jest cos takiego, a jesli to proste to napiszcie jak sie to robi, sorki tez jesli temat był gdzieś setki tematów wstecz juz podejmowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob golstem, ghost ma swietny algorytm pakujacy jezeli ghost ci tego niespakuje do obietosci dvd to znaczy ze porwales sie z motyka na slonce. pozatym co to jest ze musi byc 50GB? podziel to spbie na mniejsze czesci i zpakuj to sobie rarm. jezeli to jest cos co niemoze byc podzielone to niema sily, do "bekapow" duzych plikow uzywa sie albo dyskow twardych albo odpowiednich tasm (takie wielkie szpule co nafilmach byly) ale watpie ze ci sie to oplaci :P

 

ps. poco/jaki sens jest robienie partcji 50GB

ps2. co tam masz na tej partycji. jesli oczywiscie mozna wiedziec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musze robić backup całej partycji, szukam czegoś by uniknac kolejnego przeinstalowywania systemu, lepiej by bylo szybko zrobic jakis backup samego sytsemu bez formatowania i juz, ale chyba czegos takiego niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli dobrze zrozumialem to masz partycje 50gb na ktorej masz OS z innymi danymi (np. filmy itp) chcesz zbekapowac tylko ten os? jezeli tak to tworzenie partycji i reinstalacja cie czeka tak czy owak, format niekoniecznie.

1. programem PartitionMagic (z pod windowsa, nietrzeba formatowac potem) zrob sobie partcje max 5gb jak radzil sgj i zainstaluj od nowa windows i zbekapuj jego...

2. Jezeli masz dysk 50GB na ktorym jest tylko jedna partycja to niema sily ale musisz podzielic ten dysk na minimum (apsolutne minimum) 2 partycje... ja mam hdd 40GB i mam 5 partycji- C 2gb(system-tylko os); D 3gb (tool-programy uzytkow np office); E 10gb(home- na pasci jn mp3); F 10 gb (filmy); G 12gb (gry) .... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niewiem mnie tam mdk 9.1 wykrywal ntfsa bez problemu, no a knoppix to debian jakby niepatrzec. a zreszta, pod dosem tez sie da :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mozna tez skorzystac z volkov commandera czy jakos tak, z obsluga dlugich nazw plikow, dzialajacego w dosie. zreszta, wszystkie potrzebne narzedzia, wraz z programami do obslugi ntfs mozna znalezc na hiren's boot cd :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...