Skocz do zawartości
Hanu

Koszykarz wszechczasów....

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się orientuję na forum sporo osób interesuje się koszykówką. Każdy z nas miał ( ma :D ) swoich idoli ich starał się naśladować, dla obejrzenia ich gry zarywał noce ślęcząc przed telewizorem z włączoną jakąś egzotyczną stacją, która posiadała prawa do transmisji meczów NBA. Wielu graczy było świetnych, wielu posiadało charakterystyczne tylko dla siebie umiejętności, wielu cenimy, ale w tym miejscu chciałbym abyście podzielili sie swoimi typami i uzasadnili swój wybór ( ew. trójka wybrańców). Zapraszam do dyskusji.

 

Nie będę oryginalny jeśli stwierdzę - MICHAEL JORDAN. Za co? Za niespotykaną finezję gry, nieprzewidywalność ruchów, potężny arsenał zagrań, niesamowitą skoczność, kapitalną grę obronną i niepowtarzalną umiejętność zdominowania meczu i każdego przeciwnika jeśli tylko było trzeba. Nie powiem, że był świetnym strzelcem, bo choć 9 razy był królem strzelców ligi to jednak trzeba przyznać, że wykonywał bardzo dużo rzutów i do tego specjalnym "trzypunktowcem" nie był.

Dwa pozostałe miejsca dla Scottiego Pippena i Isiah Thomasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, ze jeszcze swietnie zawisal w powietrzu.

Na zwolnionych filmach wygladalo to conajmniej osmieszajaco dla tych drugich.

Jordan skakal, obroncy za nim po czym spadali a ten dalej w powietrzu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Wilt Chamberlain. Trzeba jeszcze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> poprawkę, że koleś nie miał przeciwników pod względem wzrostu ( 218 cm) a dodatkowo przy tym wzroście dysponował zwrotnością obrońcy. Jak to możliwe, tylko chyba jego matka wie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Wilt Chamberlain. Trzeba jeszcze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> poprawkę, że koleś nie miał przeciwników pod względem wzrostu ( 218 cm) a dodatkowo przy tym wzroście dysponował zwrotnością obrońcy. Jak to możliwe, tylko chyba jego matka wie... :wink:

No i jest jedynym zawodnikiem w histrorii NBA, który rzucił w jednym meczu 100 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kareem Abdul-Jabbar, cytat z NBA.com:

"When Kareem Abdul-Jabbar left the game in 1989 at age 42, no NBA player had ever scored more points, blocked more shots, won more MVP awards, played in more All-Star Games, or logged more seasons. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michael jordan - i can fly :)

 

zdecydowany idol

potem daleko za nim

clyde drexler, olażułan (hyhyhy ale napisalem :D ) aa jest ich tylu dobrych... ale michael jest jeden a wlasciwie byl... no i jako jedyny zrobil wsad wybijajac sie z lini rzutow osobistych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] no i jako jedyny zrobil wsad wybijajac sie z lini rzutow osobistych[...]

Czekałem aż ktoś w końcu założy taki temat :D, I love basketball :). A zanim napisze moją czołówkę to skomentuje cytat.

[quadysz] chyba nie znasz się za bardzo na koszykówce :>(no offence) było trochę ludzi którzy robili wsady z linii wolnych np.: przed Jordanem lata 70’ Dr.J czyli Julius Erving (to on przeleciał w finałach za tablicą i zdobył ważne punkty) :8, później Dominiq Wilkins (ten to był paker :>), później rok 95 albo 96 w konkursie wsadów taki koleś z Clippers Brat Miller chyba się nazywa też zapakował z wolnych, rok 2000 Jerry Stackhouse, być może jeszcze ktoś, ale nie pamiętam. Dobra przejdźmy dalej.

 

A więc jeżeli chodzi o wsady to dla mnie number uno jest:

 

1. Jordan

2. Dr.J

3. Spud Webb

4. Dominiq Wilkins

5. Shawn Kemp

A jeżeli chodzi o całokształt gry to oczywiście Michale Jordan, nie było, nie ma i nie będzie drugiego takiego koszykarza, na boisku i poza boiskiem był wzorem do naśladowania, ech co tu dużo pisać.

 

PS: Ma ktoś stare konkursy wsadów? Kiedyś były na BT, ale nie zdążyłem ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh wreszcie taki topic

to dla mnie tak:

1. Hot Sauce (jesli ktos oglada AND1 to bedzie wiedzial o co chodzi - technia wyjebista :])

2. Tracy McGrady - za caloksztalt. Trafia z kazdej pozycji wyjebiste wsady i wogole.

3. Spud Webb - ah te jego 170cm wzrostu i ponad 120cm wyskoku. To jest gosc ! :D

 

Czemu nie napisalem M.J. ?? A temu bo jestem za mlody i jakos nie mialem okazji podziwiac jego talentu. Moze i kiedys ogladalem mecze z mj ale nic nie pamietam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż ktoś w końcu założy taki temat :D, I love basketball :). A zanim napisze moją czołówkę to skomentuje cytat.

[quadysz] chyba nie znasz się za bardzo na koszykówce :>(no offence) było trochę ludzi którzy robili wsady z linii wolnych np.: przed Jordanem lata 70’ Dr.J czyli Julius Erving (to on przeleciał w finałach za tablicą i zdobył ważne punkty) :8, później Dominiq Wilkins (ten to był paker :>), później rok 95 albo 96 w konkursie wsadów taki koleś z Clippers Brat Miller chyba się nazywa też zapakował z wolnych, rok 2000 Jerry Stackhouse, być może jeszcze ktoś, ale nie pamiętam. Dobra przejdźmy dalej.

Nie Brat Miller tylko Brent Barry :)

a ja tez sie ciesze ze jest topic o moim ukochanym sporcie :)

Moja czolowka co do graczy NBA to :

1. Michael Jordan - chyba nikt sie nie dziwi ;) Nba bez niego to juz nie to :/

2. Charles Barkley

3.Dominique Wilkins

 

Moja ulubiona druzyna to Phoenix Suns :)

A z obecnie grajacych zawodnikow to Shawn Marion i Dirk Nowitzki.

No i oczywioscie Maciek Lampe ktory juz niedlugo moze byc kims wiecej w NBA niz tylko rezerwowym .

A z polskich zawodnikow to zdecydowanie Dominik Tomczyk i Paweł Szczesniak .

A najlepsza druzyna to moj ulubiony Zastal Zielona Góra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż ktoś w końcu założy taki temat :D, I love basketball :). A zanim napisze moją czołówkę to skomentuje cytat.

[quadysz] chyba nie znasz się za bardzo na koszykówce :>(no offence) było trochę ludzi którzy robili wsady z linii wolnych np.: przed Jordanem lata 70’ Dr.J czyli Julius Erving (to on przeleciał w finałach za tablicą i zdobył ważne punkty) :8, później Dominiq Wilkins (ten to był paker :>), później rok 95 albo 96 w konkursie wsadów taki koleś z Clippers Brat Miller chyba się nazywa też zapakował z wolnych, rok 2000 Jerry Stackhouse, być może jeszcze ktoś, ale nie pamiętam. Dobra przejdźmy dalej.

Nie Brat Miller tylko Brent Barry :)

a ja tez sie ciesze ze jest topic o moim ukochanym sporcie :)

Moja czolowka co do graczy NBA to :

1. Michael Jordan - chyba nikt sie nie dziwi ;) Nba bez niego to juz nie to :/

2. Charles Barkley

3.Dominique Wilkins

 

Moja ulubiona druzyna to Phoenix Suns :)

A z obecnie grajacych zawodnikow to Shawn Marion i Dirk Nowitzki.

No i oczywioscie Maciek Lampe ktory juz niedlugo moze byc kims wiecej w NBA niz tylko rezerwowym .

A z polskich zawodnikow to zdecydowanie Dominik Tomczyk i Paweł Szczesniak .

A najlepsza druzyna to moj ulubiony Zastal Zielona Góra

ale z lampego to polak jest w wieku 2 lat starzy wyemigrowali do szwecji tam chodzil do szkoly i gral w kosza zobaczyli go goscie z realu ze dobrze gra i wyjechal tam on polsce nic nie zawdziecza najpewniej zmarnowal by sie u nas lol :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tracy McGrady - poprostu jest niesamowity, rzuci z kazdej pozycji i ta jego dynamika.

 

2. Shawn Kemp - za czasow doskonalosci. Nie do powstrzymania. Koles rzadzil na boisku i w polaczeniu z Gary Paytonem wumiatali

 

3. Clyde Drexler - (dobrze pamietam pisownie?) koles tez poprostu potrafil wszystko.

 

Jordana nie lubie. Byla to dla mnie jedna wielka reklama. Talent mial ale bez pomocy reszty nie osiagnolby tego. Poza tym nie podobalo mi sie jak zabrali MVP Bayantowi (ktorego tez nie lubie) na rzecz Jordana. Co to mialo byc???? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Zdecydowanie Mj za 6 pierscieni dominacje i bardzo miły dla oka finezyjny styl gry

2 Shaquille O'Neal za swietne teksty za przejecie pałeczki po majkelu

(chodzi mi o zdominowanie ligi)

3 Karl Malone za etos pracy ,jeden z wiekszych twardzieli w lidze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]]] Heh, no ba, wiem, że nie będę orydżinal pisząć, że Michael Jordan ;)

 

Za co? Za całokształt, za rzuty w ostatnich sekundach meczów przypomnę tutaj tylko dwa ostatnie mistrzostwa Bulls z lat 1997 i 1998, odpowiednio 5 i 6 tytuł, gdzie w 1997, Jrodan zrobył decydujące pkt. w drugim meczu finałó. oraz tzw. "The Last Shot" z 1998, który wydaje mi się być podsumowaniem całego dorobku Jordana w NBA, jak ktoś widział fotkę w chwili rzutu, to może dostrzeć wiele aspektów, które kojarzono z nim, m. in. wystawiony język, ułożenie palców podcza wykonywania wsadów itp. ;]]]

 

Przejdźmy może do części Defense, niewielu ludzi wie, że zdobył tytuły najlepszego obrońcy sezonu 1987/88, mistrz przechwytów w 3 latach bodajże, można by tak dalej wymieniać 5 nagród MVP Finals, Debiutant roku 1984/85, 7 tytułów najlepszego strzelca z rzędu! a ma ich chyba 11 ;]]]

 

Nom i najciekawsza dla wielu część, mianowicie Slum Dunks ;] to co On wyprawiał w powietrzu to sięw głowie nie mieści, lay-up vs. LA Lakers podczas Finałów w 1991, wsady podczas konkursó Wsadów, aż łezka się w oku kręci...

 

CO do innych zawodników, byłych, jeszcze grających, to na pewno DR. J, Lew Alcindor [Careem Abdul-Jabbar, w razie czego ;)], Bird, Clyde "Blitz" Drexler, Chamberlain, Magic Johnson, George Mikan, ten akurat wystartował na samym poczatku, ale facet miał talent, pomimo, iż nikt mu nie mógł podskoczyć, bo miał 208cm, a na czasy lat 1940-50-60 to było naprawdę 100% zapewnienie tytułu mistrza. Wspomnę jeszce Billa Russela, Jerry West, czyli MR. Cluth.

 

Trudno wyłonić najlepszego, bo nie damy rady porównać Buls z lat 90 XX wieku z Boston Celtics, gdy zdobywali 11 kolejnych mistrzostw NBA, czy LA Lakers z połowy lat 80 XX wieku. Nie da się określić kto najlepszy, ale na pewno Jordan, bardzo dużo wprowadził do NBA i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł dotknąć jego osiągnięć w przyszłości, w końcu posiada ciągle najwyższą średnią pkt/mecz w całej karierze, ciągle ponad 30 pkt/mecz ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nba znam sie lepiej niz na kompach hehe wiec tak

 

będę klasyfikował tylko tych których oglądałem

więc powiedzmy od 95 roku

 

jeśli wszyscy to: M.J

Wilt, Kareem, Magic, West, Parish, Bird, O'Neal, Cowens, Mikan.....

 

obecna klasyfikacja jeśli chodzi o pozycje od 95 roku do dzis

 

rozgrywający: Payton, Kidd, Stockton, K. Johnson, Bogues

rzucający: M.J, Kobe, T-Mac, Drexler, Miller, Richmond...

niski: Pippen,Carter, Garnett, Rice,...

silny: Malone, Barkley, Duncan, Larry Johnson

Center: O'Neal, Olajuwon, Robinson, Ewing, Mourning, Mutombo

 

 

Najlepsze Dynastie

 

Bulls

Celtics

Lakers

Pistons

Rockets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Jordana nie lubie. Byla to dla mnie jedna wielka reklama. Talent mial ale bez pomocy reszty nie osiagnolby tego. Poza tym nie podobalo mi sie jak zabrali MVP Bayantowi (ktorego tez nie lubie) na rzecz Jordana. Co to mialo byc???? :?[...]

Jordan nie był reklamą, tzn może inaczej on potrafił sprzedać swoje umiejętności, które był nieprzeciętne. Hymm jeżeli chodzi o talen i osiągnięcia...lol dla Ciebie, wszystko co zrobił i osiągnoł zawdzięcza tylko swojej skromnej osobie, nie czytałeś jak zawsze po treningu jak inni już wymiękali i szli do domu on zostawał i cały czas ćwiczył rzuty do kosza? To właśnie dzięki tej ciężkiej pracy, ma takie osiągnięcia. Najpierw troche poczytaj, a później oceniaj.

Co do MVP gdyby Brayant na nie zasługiwał to by dostał, ale że jest głupim pozerem i chce udawać Jordana to bardzo mi przykro.

M.J nie można nic zarzucić, żadnych skandali poprostu NIC! Nie jednej osobie przy takim sukcesie pier$@# się w głowie, ale nie jemu, chociażby i z tego powodu jest wzorem.

PS: jonathan lepiej pooglądaj troche filmów o Michael'u i poczytaj na jego temat, może zmienisz swoje "dziwne" zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety bryant ---jest wspaniały nie przeczę

ma wielki talent

chyba jest najbliższy jordanowi ze wszystkich innych zawodników

ale ale

niecierpie go

bo

jest zarozumiały

jest pozerem

Mówi że nie podszywa sie po Jordana,a cały czas stara sie być Jego wierną kopią

samolub

egoista

bez shaqa nic nie znaczy

Jordan tytuły zdobywał sam Sorry Pip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordan nie był reklamą, tzn może inaczej on potrafił sprzedać swoje umiejętności, które był nieprzeciętne. Hymm jeżeli chodzi o talen i osiągnięcia...lol dla Ciebie, wszystko co zrobił i osiągnoł zawdzięcza tylko swojej skromnej osobie, nie czytałeś jak zawsze po treningu jak inni już wymiękali i szli do domu on zostawał i cały czas ćwiczył rzuty do kosza? To właśnie dzięki tej ciężkiej pracy, ma takie osiągnięcia. Najpierw troche poczytaj, a później oceniaj.

Co do MVP gdyby Brayant na nie zasługiwał to by dostał, ale że jest głupim pozerem i chce udawać Jordana to bardzo mi przykro. 

M.J nie można nic zarzucić, żadnych skandali poprostu NIC! Nie jednej osobie przy takim sukcesie pier$@# się w głowie, ale nie jemu, chociażby i z tego powodu jest wzorem.

PS: jonathan lepiej pooglądaj troche filmów o Michael'u i poczytaj na jego temat, może zmienisz swoje "dziwne" zdanie.

Oj Bialy to moze ty poczytaj

Wiekszosc koszykarzy inwestuje ma wlasne firmy a Jordan zaprzepascil wiekszosc majatku na hazardzie.

Myslisz ze po co zrobil z siebie pajaca i wrocil do ligi????

Bylo to glupie posuniecie bo stracil swoj wizerunek.

 

Co do MVP moze zobacz te Allstargames i powiedz mi dlaczego na kilka minut przed koncem meczu kiedy zarozumialec Bryant ma wiecej punktow zdejmuja go z boiska i poprostu daja Michaelowi MVP. Zrazilo mnie to bardzo, nie ukrywam. A to czy byl reklama czy nie to nie ma co dyskutowac. Od poczatku byl kreowany na gwiazde. Nie zaprzeczam byl dobrym graczem, ale dwoch bylo lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...