Skocz do zawartości
domeryk

Hynix czy TwinMos co lepsze do O/C ?

Rekomendowane odpowiedzi

No włśnie a nie możecie sobie kupić 2x256??

Nie, dlatego że już mam jedną kość 512 i potrzebuję drugą do duala. Grolshek: byłem ostatnio na giełdzie i nie mieli. Możesz powiedzieć wktórym stoisku szukać tych pamieci (kość 512 MB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włśnie a nie możecie sobie kupić 2x256??

Nie, dlatego że już mam jedną kość 512 i potrzebuję drugą do duala. Grolshek: byłem ostatnio na giełdzie i nie mieli. Możesz powiedzieć wktórym stoisku szukać tych pamieci (kość 512 MB)?

Mieli tylko w jednym jedynym stoisku...wchodzisz brama od strony Zielonej Gesi czyli od metra i jest to stoisko 3 lub 4 po prawej stronie za plytami CD ktore sa na samym rogu przy bramie...sprzedawca na stoisku stoi plecami do Stodoly dokladnie...i nie masz co szukac,nigdzie indziej nie maja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam takie pytanie:

 

slyszalem ze te hynixy (na cl3) nie za bardzo wspołpracuja z plyta gł. Epox 8RDA+ ???

 

czy to prawda ?, bo chcialem zmodernizowac sprzet i kupic epoxika i do tego te hynixy ...

 

a jakbym na razie kupil te rami to czy mi pujda na poim ECSie ? nie ma sie co smiac bo wyciagam na nim fsb 150 przy pamiatkach Elixir 256 pc 266 cl 2,5 :)))

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim epoxie 8rda+ w rev 2.2 na razie chodzą bezproblemowo na 200MHz i standardowych timingach (3-3-3-7). Wkrótcę będę kręcił ten stuff więc sprawdzą się w praniu... jakby co, lookaj podpis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Arescie jedną kostkę 512 tych Hynixów i nie spodziewałem się, że aż na tak marnych (wiedziałem oczywiście, że na słabych) timingach to-to będzie chodzić. Na fsb, na którym je puszczałem (od 210w góre) musze dawać 3-4-4-11 ( te "czwórki" mnie troszke osłabiły). Z drugiej strony max fsb nie zawiodło, u mnie poszły na 230... dalej mnie już płyta nie puszcza (przynajmniej myślę, że to płyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Arescie jedną kostkę 512 tych Hynixów i nie spodziewałem się, że aż na tak marnych (wiedziałem oczywiście, że na słabych) timingach to-to będzie chodzić. Na fsb, na którym je puszczałem (od 210w góre) musze dawać 3-4-4-11 ( te "czwórki" mnie troszke osłabiły). Z drugiej strony max fsb nie zawiodło, u mnie poszły na 230... dalej mnie już płyta nie puszcza (przynajmniej myślę, że to płyta)

Moje idą przy 210 na 2-3-3-8 przy 2,9v i dochodzą do 235. Płyty te same, kości pewnie też bo moje przyszły do mnie tydzień temu. Czyli wygląda na to, że to Epox hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na tych timingach co podałeś dochodzą Ci do 235?

Bo ja o CL 2.0 to moge sobie pomażyć

Nie, na cl2 to idą tylko do 210, powyżej nie pamiętam już dokładnie ale chyba cl2,5 miałem jeszcze ok. 218 a wyżej no to tak jak napisałeś wcześniej 3-4-4-11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Hynixy nie są na niskie timingi, jak chcecie mieć Cl-2 to se weście GEILE, ale gwarantuje wam, że te 400 Mhz nie pójdą na więcej niż 420 :)

 

macie słabą płytę :D na moim Abicie NF7 pamięci startowały na FSB 260 MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asynchro to wiesz...

to że Ci poszły asynchro na 260 to sobie tylko pamięci sprawdziłeś, że na tyle idą, ale nie jest powiedziane, że bez modów Twoja płyta w synchro pójdzie więcej niż te 235... Zanim nie sprawdzisz - nie będziesz wiedział na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Hynixy nie są na niskie timingi, jak chcecie mieć Cl-2 to se weście GEILE, ale gwarantuje wam, że te 400 Mhz nie pójdą na więcej niż 420  :) 

 

macie słabą płytę :D na moim Abicie NF7 pamięci startowały na FSB 260 MHz :D

Mialem Geile 400 cl2 i smigaly na 250FSB synchro na takich samych timingach jak Hynixy...A o niskich timingach to mozna bylo jedynie pomarzyc bylo...ofc 2,9V...wiec nie polecam Geili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''hynixy nie sa wcale najwyzszych lotów

są dobre do wysokiego fsb .. przy niskim maja slabe timingi .. pociagna minimum 2-3-3-11

o 2-2-2-11 nie masz co pomazyc nawet przy 166 (2-2-3-11 ostatecznie)

Mushkim to sa memorki .. ale hynixa to tlyko wysokie fsb ratuje''

 

 

co ty gadasz?? moje hynixy d43 w dualu 2 x 512 za 285 zl razem jada na fsb 200 przy cl 2-2-2-5 wiec da sie pociagnac niskie czasy dostepu a nie tylko fsb wysokie :] a swoja droga ile mhz wyciagaja tego nie moge sprawdzic bo moj wspanialy mobile 2500 nietoleruje fsb powyzej 220 a zapas na nf7 do 250 nie wspominajac tez o hynixach ktore tez by pociagly lekkim d*dem 250 fsb ehh pozdro.. znajdzie mi dobrego mobila selekta :]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...