Skocz do zawartości
maziboss

Modele z papieru i malowanie ich ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :? Wykonalem sobie z papieru World Trade Center :P I teraz pytanko: Czy sa jakies specialne bezbarwne lakiery do papieru ? Chcialbym uzyskac efekt polysku (fajnie by wygladaly lsniace wieze ;) ) ale nie wiem czy da sie to wogole osiagnac. Nie wiem tez gdzie kupic taki lakier,ale zastanawia mnie rownie czy moglbym pomalowac moja makiete lakierem do drewna etc. Prosze o pomoc :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie,ze modele Beingów, masz już posklejane :D

A tak zerio to sam kiedyś sporo kleiłem z papieru, pasjonowały mnie moele lotnicze.

Miałem: IL 21, Mig 29, B 24 Liberator, F-117, UH-60, ale kóteegoś pięknego dnia zrobiłem im Pearl Harbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tylko narazie wiezowce nie sa przyklejone do makiety :wink: Czekaja na malowanie :D Jezeli jest to oczywiscie mozliwe ;) Daje zdjecia prowizoryczne jutro dam koncowe. Czekam az tata mi przyniesie z pracy zielony plastki jako podloze :wink:

Oto zdjecia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Brakuje drugiej wiezy ;)

P.S.

Wieza na zdjeciu jest na probe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było zrobić toto z jakiejś matowej dajmy na to pleksy, dać do środka silne źródło światła (albo nieco diod na krawędzie wzmiankowanego pleksiwa), a całość tak okleić, żeby w dzień było widać wszystkie okienka szare albo czarne, a w ciemności by niektóre prześwitywały.

Genialny pomysł, nie? Najlepsze pomysły mam siedząc w świątyni dumania albo tak jak teraz, jak zobaczę tam z tyłu plakat i już bym leciał i rzeźbił :>

Ale teraz to już raczej musztarda po obiedzie.

Chociaż czerwone światełko na górze, bitte bitte :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było zrobić toto z jakiejś matowej dajmy na to pleksy, dać do środka silne źródło światła (albo nieco diod na krawędzie wzmiankowanego pleksiwa), a całość tak okleić, żeby w dzień było widać wszystkie okienka szare albo czarne, a w ciemności by niektóre prześwitywały. 

Genialny pomysł, nie? Najlepsze pomysły mam siedząc w świątyni dumania albo tak jak teraz, jak zobaczę tam z tyłu plakat i już bym leciał i rzeźbił :>

Ale teraz to już raczej musztarda po obiedzie.

Chociaż czerwone światełko na górze, bitte bitte :>

Jonas podswietlenie bedzie ;) Mam kuzyna szklarza wiec zrobi mi takie chudziutkie prostopadlosciany (z matowego szkla) i wtedy wloze je do srodka :wink: Do ukonczenia mojego cacka jeszcze dosc sporo roboty zostalo z jakies 48 % :P

@Kubasik

Dzieki za slowa pochwaly ;)

Co do techniki to komp, nozyk do wycinania, klej "Hermol" kupiony w sklepie harcerskim za 4 zł, drukarka Hp 7260, cienkopis czarny i moje "umiejetnosci" buahaha. Po wydrukowaniu wszystko ladnie wycinalem, zaginałem, skladalem na probe i nastepnie kleilem :wink:

 

A co z tym malowaniem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz pytanie za 100 punkótw> 

Po co Cie ta makieta WTC??

Odpowiedz jest bardzo prosta: Jestem maniakiem Nowego Jorku :P Tzn zbieram wszystko co z nim zwiazane ;) A ta makieta jest tego potwierdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem  :?  Wykonalem sobie z papieru World Trade Center :P I teraz pytanko: Czy sa jakies specialne bezbarwne lakiery do papieru ? Chcialbym uzyskac efekt polysku (fajnie by wygladaly lsniace wieze ;) ) ale nie wiem czy da sie to wogole osiagnac. Nie wiem tez gdzie kupic taki lakier,ale zastanawia mnie rownie czy moglbym pomalowac moja makiete lakierem do drewna etc. Prosze o pomoc  :roll:

Do papieru używałam Tapetenhaut. Daje lekki błysk. Do kupienia w sklepach z tapetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...