Skocz do zawartości
Tserof

Artefakty na ektanie startowym i zwisy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem.

 

Komp zalicza mi zwisy w grach 3d czasami po 40 min a czasami po 4 h roznie to bywa. Wyglada to w ten sposob ze czesto przed zwisem ale nie zawsze gra troche przytnie. Potem obraz stanie a najczesciej robi sie niebieskie tlo bez napisow a dzwiek leci w loopie. Gdy zrestartuje kompa na dziendobry na ekranie gdzie sa dane o procu i pamiatkach itd. wyskaluja mi masakryczne artefakty lub pozione grubsze pasy w pionowych kolumnach i komp stoji. Restet nic nie pomaga bo za kazdym razem jest to samo tylko jak wylacze calkowicie kompa i wlacze ponownie to jest ok.

 

KT4 Ultra

Barton 2500@lekko na 2040GHz obnizylem szyne na 163 bo na 166 szybciej wisial

HIS 9700 pro rev. 1.1

Corsair 3200 CL2 ustawienia z kosci

Audigy

Chifteac 360

Baracuda 7 120 Gb i Baracud III 40 Gb

 

Acha czy ktos z was ma Radka 9700pro rev 1.1 z KT400 i dziala mu to bez problemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Ci siadły pamiatki tak jak mi :>/ W post-cie tez tak masz ? zazraz po właczeniu kompa ?? Wez sprobuj dotknac kostek pamieci podczas pracy kartyu jak sie arty zacznal wywalac w wiekszej liczbie lub przemieszczac to padly Ci pamiatki :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam przypadek jak dostałem pierwszy egzemplarz radka 7500, karta odmówiła posłuszeństwa po 2 dniach użytkowania. W ACTIONie w Warszawie wymienili mi na nową. Niestety nic sam nie zdziałasz. Karta do wymiany :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak mialem PCI na 33MHz to i tak dzialo sie to samo. Jak juz pisalem zastanawia mnie jedno. Dlaczego komp sie wiesza w taki dziwny sposob a nie wywali przed zwisem artefaktami? Przeciez pamiatki nie nagrzewaja sie w w mgnieniu oka zeby odrazu byl zwis bez artefaktow. Tak mi sie wydaje i moze sie myle. Artefakty sa w POSCIE BIOSA i komp zamiera. Najgorsze jest to ze nie mam sprzetu dod testowania zeby dowiedziec sie co jest winne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne problemy :twisted: ,ale wszystko sie wyjasnilo jak kumpel wpadl do mnie ze swoimi pamiatkami. Probowalismy na zmiane raz jego Radek z moimi pamiatkami ;i z jego pamiatkami i moim radkiem co sie okazalo po zamontowaniu jego pamiatek.Nic sie nie wiesza ,resetuje ,wywala.A zaraz po zalaczeniu moich pamiatek zwiecha na UT 2003 :( .Nie wiem czy Unreal z 10 minut smigal :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtorze. Artefakty/krzaki luk pizione pasy mam tylko i wylacznie podczas POSTU BIOSA i komp dalej sie nie uruchamia. NIe mam zadnuch artefaktow podczas grania, kompletnie nic tylko te posrane zwisy z niebiesciutkim ekranikiem i dzwiekiem w loopie. Karta sie chyba nie przegrzewa bo czy buda otwarta lub zamknieta to i tak to samo sie dzieje.

 

a tu macie linka do mojej budy :

 

http://www.moded-kompz.net/modules.php?set...=view_album.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil czyli stawiasz na pamiatki. Jest jeszcze jedno: jak kupowalem ten sprzet to na poczatku mialem te same pamiatki tego samego radka tylko plyte Asusa na kt400 i to wogole wieszalo sie po 5 min 3dMarka i jak zmienilem w sklepie grafe na Herculesa to bylo to samo wiec wrosile m do tej co poprzednio i zmienilem plyte na MSI KT4 Ultra i na tej juz sie nie wieszal. Tak mi sie wydawalo bo wszystko robilem w sklepie sam bo wziolem do nich kompa i tam wszystko testowalem i nie mialem zabardzo czasu grac przez 4 godziny zeby zobaczyc ze sie wiesza. Tylko to bylo jakis rok temu. To wychodzi na to ze ten asus byl bardziej wrazliwy na te "WALNIETE" pamiatki. A tak naprawde juz nie wiem co robic!!!! Memtest nie wykazal zadnych bledow ale on chyba tez wszystkiego nie wychwyci. No chyba ze te pamiatki sie gryza z KT400. Juz sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil czyli stawiasz na pamiatki. Jest jeszcze jedno: jak kupowalem ten sprzet to na poczatku mialem te same pamiatki tego samego radka tylko plyte Asusa na kt400 i to wogole wieszalo sie po 5 min 3dMarka i jak zmienilem w sklepie grafe na Herculesa to bylo to samo wiec wrosile m do tej co poprzednio i zmienilem plyte na MSI KT4 Ultra i na tej juz sie nie wieszal. Tak mi sie wydawalo bo wszystko robilem w sklepie sam bo wziolem do nich kompa i tam wszystko testowalem i nie mialem zabardzo czasu grac przez 4 godziny zeby zobaczyc ze sie wiesza. Tylko to bylo jakis rok temu. To wychodzi na to ze ten asus byl bardziej wrazliwy na te "WALNIETE" pamiatki. A tak naprawde juz nie wiem co robic!!!! Memtest nie wykazal zadnych bledow ale on chyba tez wszystkiego nie wychwyci. No chyba ze te pamiatki sie gryza z KT400. Juz sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wyskakuja mi tez takie bledy w windzie:

 

w oknie Błąd aplikacji

 

Instrukcja spod "0xx12396ca" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000014". Pamięć nie może byc "read".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wyskakuja mi tez takie bledy w windzie: 

 

w oknie Błąd aplikacji

 

Instrukcja spod "0xx12396ca" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000014". Pamięć nie może byc "read".

moze Pamiec nie moze byc 'reed'???? zartowalem

 

powaznie to chyba ciutke rzeczywiscie masz cos z pamieciami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gralem 3,5 h w Colina 04 i nie padl, tylko kilka razy przyciol co zawsze bylo zwiastunem tego ze padnie ale sie nie dal. Troche mnie to wkurzylo ze nie zwisl. Robi co mu sie podoba raz padnie raz nie. Juz mnie to wkur.....!!

 

musze wykombinowac jakies pamieci do testow to zobacze czy to cos da. tylko nie bedzie mi sie chcialo grac e Colina przez caly dzien zeby byc pewnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp wiesza mi sie nawet pod winda. Juz mi sie to kiedys zdarzalo ale nie myslalem ze to to samo, bo zawsze wylanczalem calkowicie kompa a dzisiaj dalem restart i mialem krzaczki w POSCIE BIOSA.

Wyglada to tak: system zaczyna zwalniac, tak jak by co chwile dostawal jakiegas niezlego obciazenia. Na jakas chwile zamiera, myszka nie idzie ruszac poprostu nic a po chwili na 2 sek jest ok i ponownie frezz. Tak kilka razy az zwisnie na maxa i nic juz nie daje sie robic. Obciazenie proca jest od 4 do 10%. Jak juz zwisnie i dam mu restarta to w biosie krzaczki. Ta sama bajka jak przedtem. Co to moze byc??

 

Pomocy

 

Dzisiaj zmieniam plyte. Zobacze czy to cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bawiłem sie TV-outem i tak namieszałem ze komp chyba pracował w 8bitak jak TV :? sam niewiem bios ruszył dopiero po kilkunastu restartach :lol: a winda po ponownym zainstalowaniu grafy, bo monitora tez mi niewykywało :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem pamieci na Corsair 2700 i plyte glowna na NF7-S i dalej dizeje sie to samo!!!! Wyglada na to ze to chyba grafa tylko ona nawet tak sie nie grzeje, nawet specjalnie zwalnialem wentylator na grafie podczas grania i nic. Gralem 4 h i nic. pozniej wylaczylem kompa i wlaczylem ponownie i siadl po 30 min grania. No chyba ze jeszcze procek ale na poprzednim procu tez mi sie to dzialo.

 

Jak to jest karta to nie dobrze. Gwarancja jeszcze jest ale wszyscy wiemy jak oni to testuja. Zapuszcza na 2 h i koniec, a jak jej sie zachce zawiesic po 4 to co?? Odesla mi spowrotem i powiedza ze dobra!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...