Skocz do zawartości
dr_Misiek

program do przerobki ordecznego pisma w doc lub txt

Rekomendowane odpowiedzi

mam nastepojacy problemik. pozyczylem od kolezanki wyklady pisane odrecznie zeskanowalem je juz to xxx.tif i jakims tam programikiem chcialbym to przerobic na dokumenty txt albo doc. juz taki bajer kiedys robilem z ksiazek i dzialalo no ale ona nie pisze drukiem choc musze przyznac ze w miare czytelnie. znacie jakies programy ktorymi moge to przerobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O :lol: :lol: Bardzo mi przykro ale chyba taki program nie istnieje. :lol:

 

Programy OCR mają problemy z odczytywaniem tekstu drukowanego na drukarce igłowej, a program do odczytywania tekstu pisanego recznie znajdziesz narazie tylkow filmach s-f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozumiem potrzeba mu wpisac pewnie caly alfabet zeby on jakos mogl sie dopatrzyc co tam bazgrzemy :D

Dokładnie. Oprogramowanie OCR'owe potrafi się uczyć i na podstawie prób i błędów rozpoznawać nawet pismo odręczne. Im więcej prób się przeprowadza tym OCR jest "mądrzejszy".

Z tym, że raczej wątpię czy Fine Reader, Recognita lub Readiris będą sobie w stanie poradzić z pismem odręcznym. Nawet jeżeli tak, to po bardzo długim okresie nauki.

Wdrażałem kiedyś system obsługujący odczyt dokumentów księgowych (przelewów, wpłat , czeków) wypełnianych przez klientów ręcznie.

W trakcie wdrażania testowo puściliśmy sobie te same dokumenty przez Fine Reader'a (w wersji 4 coś chyba) i przez oprogramowanie dedykowane (jakiś niemiecki system spolonizowany i podrasowany pod nasze potrzeby) dla mojej firmy. Różnice były kolosalne. Po kilku przebiegach Fine Reader był dalej głupi, prawie nic nie rozpoznawał, natomiast ten drugi system po czwartym chyba przebiegu był prawie bezbłędny.

Ale nie ma nic darmo. FR kosztował kilkaset złotych, a ten niemiecki coś koło 330000 Deutsche Mark.

Także nie wydaje mi się żeby warto było walczyć przy użyciu oprogramowania popularnego z pismem odręcznym, nawet jeżeli w nazwie ma napisane Pro.

IMO z profesjonalnym oprogramowaniem OCR'owym ma to bardzo mało wspólnego i nadaje się wyłącznie do tekstów drukowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie zeby odczytał blok jako grafikę i bedzie czytelny.

1475698[/snapback]

Tak tylko wtedy to nie będzie tekst nadający sie do edycji ,ale zdjęcie ,które trzeba dodatkowo rozjasniac/sciemniac ,a i tak czcionki w nim nie zmienię.

Chyba pozostłao mi wklepywanie tych wzorków ręcznie :cry:

 

Any ideas???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...