Skocz do zawartości
Razel

Kupowac ATI 9800 PRO juz teraz czy czekac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PL4Y3R-PL

dawno juz nie widzialem herculesow ale gdzies bylo na forum napisane ze hercules juz nie robi kart na rynek europejski czy cos :P a sapphire robi te radki na pamieciach 2.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo jesli wychodzi taniej to warto, tylko pomysl sobie co sie stanie jesli np karta sie spali to bedziesz spowrotem cioral do zachodnich sasiadow?

ile kosztuja w PL... a tak trudno odwiedzic kilka sklepow internetowych? www.komputronik.pl www.frazpc.pl/sklep http://sklep.tweak.pl i inni

hmmmm... u nas około 1000 zł a tam ok. 800!! jest różnica no nie? tam za 1050 zł mam XT. więc opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tu nowa i do tego kobieta, ale to wcale nie oznacza, że nie moge interesować się tym wszystkim, co inni użytkownicy tego forum. Ale nie o tym chciałam napisać. Chciałam wszystkich ostrzec.

 

Niedawno kupiłam taniego Radeona 9800PRO firmy Sapphire. Cena była okazyjna - 999zł. Tylko tak samo, jak niska była cena, tak samo i jakość na równie niskim poziomie. Karta generowała mi błędy przy wyświetlaniu grafiki, co prawda nie były to jakieś błedy przy wyświetlaniu, ale pojawiają mi się szachownice w niektórych grach, np. w Farcry, na plaży, gdzie kolor piasku przechodzi na zielonkawy. Mój chłopak stwierdził, że to może być przegrzewanie się chipu, więc zmieniłam oryginalny wentylator na cudeńko od Revolteca. Tzn, chciałam zmienić, bo po zdjęciu oryginalnego radiatorka stwierdziłam że:

 

Przy jednym z "kwadracików" obok chipa graficznego było coś lutowane.

 

Mój chłopak stwierdził, że chyba zakupiłam wersję Radeon 9800SE, którą ktoś sprzętowo przerobił na PRO. Mam więc pytanie - czy to możliwe?

Nie chce podawać od kogo kupiłam ten sprzęt, bo nie mam dowodów, że sprzedawca mnie oszukał, więc nie chce żucać bezpodstawnych oskarżeń, ale mam podejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiedz gdzie go kupiłas bo wszystko wskazuje na to ze to jest jakis 9800se@pro or something..

 

BTW czy masz zamiar w kazdym temacie jaki ci podleci wsadzac ten post jak na razie masz 4 takie same posty w 4 roznych topicach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście się dlaczego te karty są dużo tańsze niż wszędzie???

 

Poczytajcie moje wcześniejsze posty, to może was olśni. Mój Radeon 9800PRO też był na chipie R350.

 

Z tego co wiem, Sapphire nie produkuje takich Radeonów - czyli 9800PRO na układzie R350, na R350 są tylko wersje 9800SE. Na stronie producenta nie ma takiej informacji, ale poszukajcie w necie, a znajdziecie.

 

Od razu uprzedzam, że nie kupowałam karty u tego Pana, ale coś mi się tu wydaje podejrzane!!! 110zł zarobku jest nie do pogardzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie chcę mówić,,a niemówiłem" :-) ale mówiłem i to kilka razy! że te radki szybko potanieją i że w wakacje będzie mozna kupić za 800zł!!! ale niektórzy się sprzeczali że nie.. że nie ma z czego potanieć...

:evil:

Teraz jest na to świadomy dowód ! można kupić R9800 256 bit za 880zł.... a nie 1150 jak to było jeszcze kilka tyg temu...

sam kupiłem R9800 na pcb xt i r360 ale ja jeszcze po starej cenie 950...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

A zastanawialiście się dlaczego te karty są dużo tańsze niż wszędzie???

 

Poczytajcie moje wcześniejsze posty, to może was olśni. Mój Radeon 9800PRO też był na chipie R350.

 

Z tego co wiem, Sapphire nie produkuje takich Radeonów - czyli 9800PRO na układzie R350, na R350 są tylko wersje 9800SE. Na stronie producenta nie ma takiej informacji, ale poszukajcie w necie, a znajdziecie.

 

Od razu uprzedzam, że nie kupowałam karty u tego Pana, ale coś mi się tu wydaje podejrzane!!! 110zł zarobku jest nie do pogardzenia.

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie chcę mówić,,a niemówiłem" :-) ale mówiłem i to kilka razy! że te radki szybko potanieją i że w wakacje będzie mozna kupić za 800zł!!! ale niektórzy się sprzeczali  że nie.. że nie ma z czego potanieć...

:evil:  

Teraz jest na to świadomy dowód ! można kupić R9800 256 bit za 880zł.... a nie 1150 jak to było jeszcze kilka tyg temu...

sam kupiłem R9800 na pcb xt i r360 ale ja jeszcze po starej cenie 950...

pozdrawiam

pochwal się gdzie kupiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na opisie mojej karty równiez pisało że jest na R360 :lol: nawet pytałem się sprzedawcy, ale nie miał zielonego pojęcia.... i takie oczy zrobił 8O ...

Ale po około 3 miesiącach szukania wymarzonej karty za odpowiednią dla mnie cenę wreszcie ja znalazłem w sklepie:

SKYNET

Zgodna 4

50-432 Wrocław za 950zł.... może i drogo ale mam R360 i pcb od XT więc jak ja dokładnie sprawdzę i wszystko będzie grało załaduję biosa i powinno chopdzić:-)

Jak tylko doszła do mnie przed sprawdzeniem musiałem sprawdzić i zdjąć radiator bo nie wytrzymał bym w tej niepewności :twisted: i oczywiście r360 rulez!

Ale niestety to chłodzenie jest skandaliczne! dawać takie chłodzenie na taka kartę ehhh ale za tydzień kupię silenta i revolteca radiatorki bo nie moge dopuścić żeby mojemu radosławowi było za gorąco:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.

niektórzy twierdzą że na R350 to są wersje SE przerosione na PRO ale to raczej LOL....a nie prawda....

R360 daje Ci możliwość wgrania biosu od R9800XT, co polepszy wydajność i od tej pory twoja karta będzie wykrywana jako XT a nie PRO i zmieni również taktowanie zegarów na XT...

Według mnie jeżeli nie jesteś maniakiem i nie potrzebujesz całkowitego maxa wyciskać z swojej karty to bierz tego szafirka cena jest bardzo dobra

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest rooznica pomiedzy r350 a r360 ?  

 

Czy zatem za cene 890 nie oplaca sie kupowac tego sapphira ?

 

900 to max co moge dac , za 700 jest 9700 a 750 5900xt co wybrac?

R360 wgrasz biosik od xt. Samo wgranie zmienia timingi na pamiątkach, co nawet przy taktowaniu pro daje skok wydajności. wystarczy obaczyc porowniania, krecony na xt r9800 pro ma mniej punktów w markach, czy grach ,niz na zegarach xt i z biosem xt.

Czyli warto. Gratis masz możliwosc odczytu temperatury:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)No tak ale nie ma r360 w takiej cenie najnizsze ceny to 1000 zl a dla mnie 900 to juz max ile moge dac. Mnie tam bicie rekordoow nie interesuje bardziej by chcial wiedziec jak to ma swoje odbicie w grach(far cry , thief3, deus ex 2 jak kto ma jakies doswiedczenie w tych 2 ostatnich zwlaszcza to prosze niech cos napisze) tak gdziees wookool rozdielczosci 1280x1024

 

2) A nie mozna zegaroow zmienic po prostu w jakichs toolsach trzeba od razu bios wgrywac ??

 

O ile mozna zmienic na standardowych chlodzenieach gpu ?

 

Czy warto kupic mimo wszystko (nawet jesli nie chce krecic ) radiatory na pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia warto kupić radiatory na pamięci!! :!:

Mój(i ni etylko mój) radek na nominalnych ustawieniach, bardzo się grzeje i może nic mu sie nie powinno stać ale zawsze to bezpieczniej.....

Standardowe chłodzenie to straszny syf i nie radzę wogóle podkręcać, warto dołożyc 50zł i założyć silenta rev3...

Ja swojego radka kupiłem za 950 więc można znaleźc poniżej 1000 na r360...

A co do biosu to raczej sie nie wypowiem bo to każdy ma swoja opinię na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) :D Powiedzcie jeszcze jak na wydajnosc wplynie to iz mam :oops: 1Ghz Amd (chcialem to tez zmienic ale poniewaz nie mam kasy najpierw karta , bo moj stary gf2mx to niestety nie uruchamia wiekszosci nowych gier , brak pixel/vertex shaderoof) ewenualnie jakies linki do testoow rooznych procesoroow na tej samej karcie ?

 

4)Acha i jeszcze kwestia steroow jakie zainstalowac(czy na czysto czy najpierw te z orginalnej plytki)

 

5)A jakie firmy robia 9800 na 360-ach ?Masz telefon do tego Skyneta z wroclawia

 

THQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce kupie Radeona9800PRO, tylko ostatnio ktoś mi powiedział, że Gigabyte'y są lepsze od Sapphire'ów, a z kolei ktoś inny (z tego forum), że po Herculesach najlepsze są Szafirki własnie.

 

 

To jak to w końcu jest O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zapytam tak: co tzeba zrobić oprócz wgrania biosu od xt do pro?? trzeba podkręcać? jak tak to do jakich wartości na rivie??

415/365(730)

tylko tyle?? bios i podkręcenie? a można coś zwalić w karcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...