Skocz do zawartości
Razel

Kupowac ATI 9800 PRO juz teraz czy czekac ?

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem sie nie oplaca lepiej kupic w polsce z gwarą bo nigdy nic nie wiadomo, grafa ci siądzi za 2miechy i co zrobisz??

za 1100 spokojnie dostaniesz R9800PRO ewentualnie mozesz SE@pro ale jak dla mnie lepiej prawdziwego pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razel - moim zdaniem zysk to marny biorac pod uwage ryzyko i nieznana firme tej karty.Co ile zmieniasz grafe by bawic sie w oszednosc 300 zl ? chociaz czy na pewno 300 ? to karta uzywana i jestem przekonany ze uzywana 9800pro w Polsce kupisz spokojnie za 800 i to znanej firmy.Mysle ze zbytnio pozalowales kasy i nie zycze Ci bys zalowal tez jej zakupu jak Ci karta siadze.

I musisz zadac sobie jeszcze jedno ale - mianowicie

 

czy powodem tego ze ktos sprzedaje ta grafe nie jest czasem ze cos z nia nie gra ? niekoniecznie ktos musi chciec ja zmienic na mocniejsza skoro wszystkie gierki na niej smigaja

 

kolejne ale co przyjdzie w pudelku ale to juz inna sprawa

 

Jodlasty- osobiscie nie polecam tej metody nikomu.Zyskujesz marna cene vatu a pozniej przez spory czas Twoi rodzice czy znajomi spia jak na szpilkach czy nie beda mieli kontroli ktora nie wykryje ze ich firma posiada owa karte na stanie.A nie musze chyba Ci mowic jakie sa kary za tego rodzaju przekrety i wbrew pozorom takie kontrole naprawde sa.

 

dszywala- nie nie nie nie nie nie nie starczy ? nie oplaca sie

co Wy z ta zagranica ? przeciez serio przesadzacie.Obecnie karta 9800 pro jest dostepna juz w okolicy 1000 zl a za te 1050 to juz spokojnie.

tak wiec 100 zl zysku 200 ? przeciez to glupota.Wystarczy policzyc jak szybko wydajemy taka kase na piwko mcdonalds itp.

To karta ktora 2,3 latka bedzie nam dzialala albo 2 dni jak dostaniemy trefny towar z zagranicy.Zaden Niemiec czy Amerykanin nie sprzedaje czegos od tak sobie - musi byc powod.A nawet jak go niema to jest zbyt duzy poziom ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune2 wiesz jakos sie nie boje ebay, ta ostatnia karta to bedzie juz chyba 7 gfx kupiona przez mnie w ten sposob. Nacielem sie tylko na jednej i to wylacznie ze swojej winy bo nie doczytalem uwaznie tresci ogloszenia. Oczywiscie zgadzam sie ze lepiej kupowac u nas nowe i z gwarancja i gdym mial tego tysiaka na rece to napewno bym tak zrobil, ale ja mialem na reku 650 zl i mialem do wyboru tam 9800pro albo u nas 9600pro, wybralem 9800pro nawet jesli mialby byc slabsze od tych markowych.

A na pytanie dlaczego ktos sprzedaje tam 9800pro jest bardzo prosta odpowiedz - bo sie przesiadl na X800.

 

800 zl za markowe 9800pro w PL - chyba jestes zbytnim optymista to jeszcze nie teraz nawet na allegro.

 

a gfx zmieniam dosc czesto i przypuszczam ze ta gdzies za 6-8 m-c bede chcial ta uplynic.

 

dszywala - odradzam zakup, oszczednosc niewielka lepiej dolozyc 100 i kupic u nas - no chyba ze to jakis hercules :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A na pytanie dlaczego ktos sprzedaje tam 9800pro jest bardzo prosta odpowiedz - bo sie przesiadl na X800"

 

no wlasnie ta odpowiedz wydaje sie zbyt prosta a rzeczywiscie moze byc inna - np. ze cos sie dzieje z jego niefirmowym 9800pro

 

co do naciecia jak dla mnie wystarczy raz sie naciac i stracic np. owe 700 zl - musialbys wiele innych zakupow zrobic z zyskiem by zyskac stracona kase za ten jeden nieudany zakup.

 

a cena 800 zl za markowego 9800pro wcale nie jest niska

 

wiesz zapewne ile procent wartosci traci nowa karta zaraz po wyjsciu ze sklepu a co dopiero roczna

 

a naprawde nie mozesz byc pewien ile ma lat i w jakim stanie jest ta karta na ebay - nie sugeruj sie zdjeciami nowej slicznej karty bo to tylko zdjecia ktore dziala na zasadach reklamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie moze wygladac sytuacja z ta markowa karta za 800 zl w pl do ktorej mnie tak przekonujesz :-) (pomijajac juz fakt ze 800 zl nie mialem, i drugi fakt ze naprawde za 800zl nie dostaniesz takiej, za tyle to jeszcze 9700pro na allegro schodza)

 

Moglibysmy sie tak jeszcze spierac na argumenty przez kilka kolejnych postow ale to chyba nie ma sensu, poczekajmy az przesylka dotrze :-) dzis, moze jutro moj znajomy w de powinien ja otrzymac wiec wszystko sie wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niem a sie co spierac bo jasne iz mam racje :P

 

i serio co Ty mowisz ze 9800pro co kosztuje nowy 1000 zl w sklepie nie bedzie kosztowal 800 zl uzywany np. roczny

 

800 zl to ten radeon kosztuje juz po wyjsciu ze sklepu bo tyle mniej wiecej sie traci na wartosci po zakupie - takie prawa rynku mamy :)

 

ale zycze by ten Twoj okazal sie strzalem w dziesiatke bo przy odrobinie szczescia mozesz zyskac jednak poziom ewentualnej straty jest za duzy bynajmniej dla mnie

 

zakoncze ta dyspute maksyma - "biednego czlowieka nie stac na kupowanie tanich rzeczy"

 

jak to zinterpretujesz to juz Twoja sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zobaczylem ze

 

Winfast Leadtek FX5900XT 128DDR TV,DVI

 

mozna dostac nowego w sklepach za 880 zl

 

kurcze to sporo taniej niz 9800pro a fx nie jest wieel wolniejszy

 

no to mam zagwozdke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ma faktycznie pamieci 2.2ns to jest to napewno ciekawa propozycja, ale szanse obecnie na takie pamiatki sa minimalne, z tego co sie orientuje takie pamieci mialy winfasty o oznaczeniu A1, B1, natomiast juz od B2 pamieci to 2.8ns i takie karty sie przewaznie spotyka. W kazdym razie 880 zl za nviadia to za duzo skoro za 800 zl podobno mozna miec rocznego 9800pro :-) ktory jest napewno o niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune2 - co sie jeszcze liczy nie przesadzaj, karta jak widac jest robiona na licencyjnej plytce ATI wiec bedzie identyczna jak saphire czy power color. Wiec nie wiem co sie jeszce liczy, jedyny problem to gwarancja w innym panstwie z tym sa problemy, ja sam kupuje w te lato radka X800pro albo ktoregos GF6800, kupuje w stanach i jedyny bol to gwarancja tak daleko, ale trudno jak mam zaplacic pareset zloty mniej jakos mnie to zacheca,

 

a co do tej karty 9800pro jak dla mnie bierz, bedzie smigac na pewno bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 - to Twoje jedynie to wlasciwie wszystko przy podzespole za niemal 1000 zl.To duzo pieniedzy i dalej twierdze ze nie jest najmadrzej kupowac podzespoly zagranica a szczegolnie przy niewielkiej roznicy.

 

i co Ty z tym jak widzisz ? dziecianada czy jak ze przy kupnie sugerujesz sie obrazkami ?

 

a co do radka X800pro to nie wiem po co Ci on skoro i tak nie rozwinie skrzydel a jako ze to nowosc spooooooooooro przeplacisz - poczekasz pol roku zaplacisz 20 % mniej

 

Razel - ale mnie interesuje tylko i wylacznie nowa karta bo jestem nieufny jesli chodzi o uzywane rzeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Twoje jedynie to wlasciwie wszystko przy podzespole za niemal 1000 zl.

 

i co Ty z tym jak widzisz ?  

bedzo mi przykro ale nie rozumiem tych slow. Co do sugerowania sie obrazkami wiadomo niepowinno sie brac ich pod uwage na 100%, ale zawsze cos mowia. A co do roznicy czasmai jest duza szczegolnie za oceanem, zreszta prawie 90% mojego sprzetu tam kupilem i jestem zadowolony a zaoszczedzilem sporo bo liczac (jak kupowalem bylo to okolo roku temu) zaoszczedzilem w porownaniu do Polski przynajmniej 40-50% jest to sporo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obrazka to daje nam cos o ile to obrazek prawdziwy :)

 

chce tym samym powiedziec ze realnie w paczce moze byc inna karta lub odbiegajaca troche od tej z obrazka

 

i gdzie widzisz roznice 40-50 % ? podaj przyklady prosze bo ja widze jakies 10 a to za malo na takie ryzyko

 

 

 

zrobilem tez update poprzedniego posta ale pewnie nie widziales wiec tu daje :)

 

"a co do radka X800pro to nie wiem po co Ci on skoro i tak nie rozwinie skrzydel a jako ze to nowosc spooooooooooro przeplacisz - poczekasz pol roku zaplacisz 20 % mniej"

 

wiec jak lubisz oszczedzac a Twoje zakupy zagranica na to wskazuja to nie trac jawnie pieniedzy na jak zawsze przeplacona nowosc - nawet za sprowadzona z usa przeplacisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjmijmy ze obrazek jest jednak prawdziwy :-) bo i nie bardzo wiem skad ktos wzialby taka fotke GrandMars Ati 9800 pro :-), "zaoszczedzona forsa" - roznica miedzy cena 670 ktora wylozylem a kwota 950 zl jaka musialbym wylazyc na allegro za karte 9800pro (i prosze nie wpieraj mi tu znow ze za 800zl da sie kupic bo sie nie da!) to jest roznica jakies 280 zl czyli ok 30% a nie 10% :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeseli ktos sprzedaje uzywanego 9800pro za prawie 1000 zl to musi byc chopry na umysle albo inaczej chory bedzie ten co to kupi

 

poczytaj troche o prawach rynkowych - towar w zaleznosci jaki po wyjsciu ze sklepu juz nie jest towarem nowym i odrazu traci minimum 20 % ( w gore ) na wartosci

 

spokojnie kupisz 9800pro uzywana za 800 zl i nie wiem jak tam allegro bo to ogolnie serwis naciagaczy ale takie ceny sa na gieldach komputerowych

 

zreszta nawet na nieszczesnym allegro masz ponizej 800 zl 9800pro i to podobno nowa :D

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27009198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie kupisz 9800pro uzywana za 800 zl i nie wiem jak tam allegro bo to ogolnie serwis naciagaczy ale takie ceny sa na gieldach komputerowych

 

zreszta nawet na nieszczesnym allegro masz ponizej 800 zl 9800pro i to podobno nowa :D

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27009198

ostatnie zdanie z tej aukcji "Cena minimalna to 999zł." :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie sadze by dostal nawe 800

 

napisac to on moze i 1500 ale prawa rynku sa powszechnie znane a oferty uzytkownikow i tak wygorowane ale coz naiwnych sporo

 

doliczajac do minimalnej koszty "Transport: Nabywca pokrywa koszty transportu" wyszloby drozej niz w sklepie paranoja ale naciagaczy pelno :D

 

realnie nowa karta 9800pro jest warta 800 zl poza sklepem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obrazka to daje nam cos o ile to obrazek prawdziwy :)

 

chce tym samym powiedziec ze realnie w paczce moze byc inna karta lub odbiegajaca troche od tej z obrazka

no przepraszam ale jezeli karta ktora kupie bedzie inna niz na obrazku mam prawo ja wymienic/oddac, takie jest prawo w zakupach wysylkowych faktycznie kupujac u nas to raczej nie problem, gorzej gdy kupujesz z innego kraju wtedy jest troche "ceregieli", ja wybieram sie w to miejsce gdzie kupuje wiec bede fizycznie widzial sprzet

 

i gdzie widzisz roznice 40-50 % ? podaj przyklady prosze bo ja widze jakies 10 a to za malo na takie ryzyko

takie roznice mialem (zreszta tak napisalem) gdy kupowalem sprzet co mam w podpisie, dlatego nie podam Ci przykladow bo bylo to okolo roku temu, najbardziej zaoszczedzilem kupujac moniotr 21" soniaka FD kupilem go w Nowym Yorku za ok 500$ (z tego co pamietam) u nas byl grubo ponad 3000zl.

 

 

"a co do radka X800pro to nie wiem po co Ci on skoro i tak nie rozwinie skrzydel "

znowu Cie nie rozumiem czemu ma nie rozwinac skrzydel????? co za slaba karta ???? nie odczuje roznicy????? za slaby mam procesor (ktory notabene tez zmieniam na bartka XP2500 - M ktory leci na 2700MHz (nie wiem ile to jest XP3800+ ????? (juz sprawdzone i zarezerwowane - to akurat kupuje u nas) wiec naprawde nie rozumiem twoich slow...

A do tego kupie go albo ktoregos z GF6800 (pisalem juz o tym) jak w X800Pro bedzie mozna odblokowac 4 potoki to biore ATI, wiem ze na razie mozna ale fizycznie jednak licze na to ze softem tez sie uda, ale na to narazie jeszcze czas, tak naprawde to kart jeszcze nie ma na rynku, wiec poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune2 ja cie prosze nie ucz mnie praw rynku, jestem magistrem ekomonii wiec daruj sobie :-) cena jest taka jaka ksztaltuje sie na podstawie popytu i podazy, a teraz jest taki popyt na 9800pro, ze karty te nawet uzywane kosztuja min 950 zl i mozemy sobie co najwyzej ponarzekac ze drogo :-) Nie wiem jak sie ksztaltuja ceny na gieldzie bo nie mam takowej w poblizu, a i czasu na jezdzenia brak, szczerze watpie jednak aby mozna bylo tam te karty w takiej cenie kupic bo niby dlaczego ktos mialby sie godzic na mniejszy zysk ?

 

Widzisz ty jestes entuzjasta produktow nowych i ja to rozumiem, w przypadku kupowania wielu innych produktow kieruje sie ta sama filozofia. Natomiast gdy kupuje karty gfx to przyjmuje zalozenie ze za jakies 6 m-c bede taka karte sprzedawal i teraz wybieram taki produkt, w takiej cenie aby za te 6 m-c stracic na nim jak najmniej czy wrecz zyskac. w przypadku tego zakupu o ile oczywiscie bedzie on w 100% sprawny zakladam nawet zysk na sprzedazy po tych 6 m-c. Tak bylo z moja poprzednia karta - Ati 9500 64mb kupiona za 370 zl w de 6 m-c temu, sprzedana miesiac temu za 600 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune2 ja cie prosze nie ucz mnie praw rynku, jestem magistrem ekomonii wiec daruj sobie :-) cena jest taka jaka ksztaltuje sie na podstawie popytu i podazy, a teraz jest taki popyt na 9800pro, ze karty te nawet uzywane kosztuja min 950 zl i mozemy sobie co najwyzej ponarzekac ze drogo :-) Nie wiem jak sie ksztaltuja ceny na gieldzie bo nie mam takowej w poblizu, a i czasu na jezdzenia brak, szczerze watpie jednak aby mozna bylo tam te karty w takiej cenie kupic bo niby dlaczego ktos mialby sie godzic na mniejszy zysk ?

hehe a wlasnie mialem pisac ze Dune2 jest studentem ekonomii czy cos :P Ale zgadzam sie z Razel'em (mimo ze jest magistrem ;-) ) a karta z aukcji pewnie osiagnie te 950 pln.. no i bardzo dobry przyklad z r9500. To kliencji wkoncu dyktuja ceny a nie prawa rynku - chociaz jedno sie z drugim wiaze w jakis tam sposob :) Ja kupie wlasnie radeona 9800pro tyle ze w stanach i nie odstrasza mnie ani troche "brak" gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razel - wybacz ale magistrem ekonomii to ja tez jestem i nawet doktorat robie i Ty mnie takze nie ucz.Cos kiepsko uwazales na zajeciach.

Musiales przegapic sporo odcinkow mowiacych o spadku wartosci ceny produktu ktory nie jest nowy a wiedz iz produkt nie jest nowym zaraz po kupnie.Tego faktu nie zmienia ani poziom popytu ani podazy.

Kolejny raz podkreslam ze nowa karte 9800pro kupisz juz w sklepie z pewna 2 letnia wgarancja za 1000 zl - a nawet mniej bo wiele skelpow obniza jak sie zaczniesz tagowac.Wiesz zapewne magistrze ze w Polsce obowiazuje system negocjacji ceny.Reasumujac goscie co sprzedaja karty powyzej 900 zl sa to porpostu naciagacze ktorzy wykorzystuja ludzka niewiedze czyli brak orientacji w cenach.

Przyznam sie ze wiedzac iz jestes magistrem ekonommi tymbardziej Ci sie dziwie bo powinienes wiedziec ze ryzyko powinno rodzic potencjalne zyski a jak doliczysz koszt przesylki z zagranicy lub wlasny dojazd to nie sadze bys cokolwiek zyskal na tej niemarkowej karcie.

 

 

Jordi23 - skoro i tak juz tam bedziesz to jasne poziom ryzyka sie zmniejsza.Jednak czy oby na pewno zyskasz jak po porocie do kraju karta Ci siadzie?

Dziwie sie tez ze nierozumiesz mojego zdania o rozwinieciu skrzydel bo dla mnie sprawa jest prosta.Chodzi mi o to ze nie ma obecnie gry ktora wykorzysta moc tej karty.Poprostu nie bedzie widac roznicy.

A jesli serio tak sie napaliles na najnowsza karte to smialo bo te karty juz sa zamawiaj :) http://sklep.benchmark.pl/katalog_2486.html

 

colin_hendry - to ze nie boisz siebraku gwarancji to juz Twoje osobiste odczucie i nie ma nic wspolnego z tym czy jest to postepowanie wlasciwie czyli logiczne - bo dla mnie osobiscie nie jest

 

Sadze ze ten post zostal przeoczony - odnosze sie do goscia na allegro co chce za te karte prawie 1000 zl

 

"a nie sadze by dostal nawe 800

 

napisac to on moze i 1500 ale prawa rynku sa powszechnie znane a oferty uzytkownikow i tak wygorowane ale coz naiwnych sporo

 

doliczajac do minimalnej koszty "Transport: Nabywca pokrywa koszty transportu" wyszloby drozej niz w sklepie paranoja ale naciagaczy pelno

 

realnie nowa karta 9800pro jest warta 800 zl poza sklepem"

 

 

Ale sa tez inne aparaty na allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26420846

 

dozej niz w sklepie - paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, widze ze jestes na fali jesli chodzi o prawa ekomonii wskaz wiec mi jakiegos teoretyka ekonomii ktory sformulowal prawo ze towar uzywana ma byc obowiazkowo min 20% tanszy od nowego :-) zaleznosc o ktore mowisz zaobserwowano, a nie sformulowano je jako prawo bezwzglednie obowiazujace. Poza tym mamy w PL gospodarke zblizona do rynkowej i ceny towarow naprawde ksztajtuje podaz i popyt (a juz zwlaszcza na allegro), a nie suche nawet nie prawa ekonomii ktore nam tu imputujesz :-) Jakis socjalista widze z Ciebie teskniacy za gospodarka centralnie sterowana :-)

 

O koszta moje sie martw, karte za friko przywozi mi kolega z DE plus jeszcze 4 inne na handelek - beda naciagal na allegro :-)

 

Pozdrawiam

Spekulant

 

PS. Z tymi pewnymi 2-letnimi gwarancja tez bym nie przesadzal, te sklepy padaja jak muchy, ze juz nie wspomne o kwestii uznania wady za podlegajacej pod warunki gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...