Skocz do zawartości
Razel

Kupowac ATI 9800 PRO juz teraz czy czekac ?

Rekomendowane odpowiedzi

wrrr a mi nadal chodzi tylko o rozwiazanie mojego problemu pozatym w zyciu nie pakowalbym sie w firme, do ktorej niemam zaufania, pozatym niechce kupowac w internecie tylko w kielcach!

 

No to spróbuj tutaj:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28700638

 

firma sprawdzona, o czym można się przekonać tutaj:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71699&start=1110

Qrwa chlopaki czy ja nie umiem pisac czy wy czytac?! pisze wyraznie nie chodzi mi o wasze linki do allegro tylko o to, ktora z wyzej wymienionych kart mi sie najbardziej oplaca kupic :!: i pisze, ze niechce kupowac na allegro tylko w normalnym sklepie, nie internetowym :!: zacznjicie czytac cale posty a nie tylko wyrywki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie .Czy można poznać Redeona na pcb XT i R360 po numerach seryjnych ???Jeśli tak to jakich??

Radki na pcb od XT poznaje się po ułożeniu kondensatorów.

Zobacz sobie ułożenie na radkach XT i już będziesz umiał odróżniać zwykłe radki od tych na pcb od XT.

 

Zwykły radek

Dołączona grafika

 

PCB od XT

 

Dołączona grafika

skoro to prawda to mam na pcb xt :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem udział w aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28214455Radeon juz dobył i nie jest na pcb od XT :(. Wyniki w 3dmarku 2001 16200 punktów, w 2003 5700 punktów. Wiec spoko. Pamieci 2,8 ns firmy hyniks diabelsko gorące. Na razie ja rozgrzewam nie zauważyłem na razie błędów. Czy jest szansa ze mam na r360???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa ze mam na r360???

Jak masz ją na pamięciach Hynix to na 95% jest to r350. r360 są na pamięciach Samsunga i numery seryjne zaczynają się od A0406********.

Jeszcze nigdy nie spotkałem sięz r360 na pamięciach hynix :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem udział w aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28214455Radeon juz dobył i nie jest na pcb od XT :(. Wyniki w 3dmarku 2001 16200 punktów, w 2003 5700 punktów. Wiec spoko. Pamieci 2,8 ns firmy hyniks diabelsko gorące. Na razie ja rozgrzewam nie zauważyłem na razie błędów. Czy jest szansa ze mam na r360???

Heh tez miałem kupować od tego gostka i chyba dobrze ze się wstrzymałem. Kupiłem w normalnym sklepie, PCB jest od XT, radiatora jeszcze nie zdejmowałem ale skoro PCB jest "to lepsze" to i rdzen powinien być R360, jutro sie się okaze jak zdejme chłodzenie.

 

EDIT:

aha, pamięci to Hynixy 2,8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa ze mam na r360???

Jak masz ją na pamięciach Hynix to na 95% jest to r350. r360 są na pamięciach Samsunga i numery seryjne zaczynają się od A0406********.

Jeszcze nigdy nie spotkałem sięz r360 na pamięciach hynix :P

Mylisz się. Ja mam w drugim kompie R9800Pro z PCB od XT i R360 a pamięci to HYNIX'y...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hinixy, w tym tygodniu je przeyestuję czy maja jakis potencjał to OC...:]

Bompodobno hynixt sa kijowe...

już się zamawia silent i vevoltec:p

Podobno, podobno.

Nie ma reguły. U mnie Hynix'y szły na 760MHz(więcej nie puszczałem), więc to jest naprawdę bardzo dobry wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjalem radiator i tak jak się spodziewałem - R360, jak tylko kupie lepszą zasiłke pobawimy się w O/C :]

 

najlepsze jest to że gdzieś tu na tym forum wyczytałem ze wer BOX są tylko na R350 a jak się okazał w moim przypadku ze nie koniecznie tak musi być ;) mam nad to co chciałem bo dostałem jeszcze Full wer Splinter Cell: Pandora Tomorrow na DVD :>

 

 

PS. Ryzykować i podkręcić grafe na tym zasilaczu co w podpisie? dodam tylko ze proca narazie pusciłem na standardowym FSB a napięcia jako tako się trzymają - na 5V jest 4.9V - nie za dobrze ale też nie najgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja też mam boxa, w zyciu gorszej bzdury nie słyszałem że OEM to R350 :lol

Ja jestem bardzo zawiedziony chłodzeniem na moim szafirku mogli chociaż daż radioatorki na pamięć bo naprawdę potrzeba!

Ja nie mam zamiaru nawet ruszyć zegarów zanim nie dojdzie selent i radiatory revolteca!!! i tobie tez nie radzę

A zasiłka obleci

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywala ---> źle mnie zrozumiałeś, gdzieś wyczytałem ze własnie BOXy to w lwiej częsci R350 :) a kupując OEMa szybciej trafisz na R360 i jakoś niezbyt chciało mi się w to wierzyc, ale zostawmy ten temat w spokoju :] nie wszystko prawda to co piszą ;P

 

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie ma pewności ani przekonania nawet w 1% że OEM częściej się trafi R360.....

To jest nastepny wymysł kogos kto trafił na R360 w wersji oem.. czysty zbiego okoliczności.

Najczęściej choć nie zawsze pewnośc daje właśnie PCB XT-kowsie czyli ułożenie kondensatorów...

A jak podobą Ci się twoje chłodonko na radku?

Jak wygląda u ciebie sprawa grzania sie pamiątek? gorące?

no i czy zamierzasz załadowac biosa od XT( ja to zrobię po sprawdzeniu karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat BOX vs OEM zostawiam w spokoju :>

 

Co do radiatorka wygląda naprawde ładnie ale grzeje sie niemiłosiernie :/ można powiedzieć że parzy to samo tyczy się pamięci - aż dziw mnie bierze ze to wszystko jest stabilne i nie wiesza sie, co do biosu to poczekam jeszcze na nowy zasilacz

 

EDIT:

Choć korci mnie zeby narazie rdzen i pamieci do wartoci XT podkręcić :> tylko boje sie o zasilacz ze nie wyrobi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z sklepami netowymi jest np niemieckimi ? jak tam radki sa o wiele tansze niz u nas . pytanie: jakie platnosci sa po drodze i ile srednio przesylka kosztuje ?

Sprawdzałem, u Niemców wcale nie jest taniej, a dochodzi problem z gwarancją, do tego koszta przesyłki itp.

 

Do niedawna warto było się zastanowić nad zakupem w USA, Radeon 9800PRO 128MB 256-bit kosztuje teraz 199$, do tego trzeba doliczyć 6% podatku oraz koszt przesyłki ok.25$, co w sumie daje ok.236$, w przeliczeniu na zł, po kursie zakupu w kantorze (1$=3,7zł) to daje 873zł - pod warunkiem, że nie dowalą jeszcze cła na granicy.

Ceny w kraju już spadły do takiego poziomy, że za niewiele wyższą cenę można zakupić w kraju, popatrz tutaj:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28214455

lub tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28726463

 

odpada problem z gwarancjami , no i koszt przesyłki jest mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda?????

 

Że u nas w kraju ceny wreszcie spały do normalnego poziomu?

 

Do tej pory w USA można było kupić nawet o 200-300zł taniej, a teraz 20-30zł taniej, więc praktycznie ceny się zrównały. Zeby jeszcze zarobki były porównywalne, to by było całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na zwykłym PCB (czyt. nie od XT) więc i rdzen jest R350 (zreszta jest napisane w tresci aukcji). Jezeli Ci to nie przeszkadza i czynnik drugi, nie masz pieniedzy na karte innej firmy to możesz kupować. poprzednio miałem GF2Ti tej firmy i nie mialem powodów do narzekań

 

 

Takie jest moje zdanie, niech inni się wypowiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie ja tam wolę sprawdzone i dobre szafirki i takiego własnie mam:]

Szukałem go prawie 2 miesiące po całym kraku aż wkońcu kupiłem we wrocławiu:P

Nic nie wiem o tym InsideTNC/DREAM......

Ja swoją na pcb XT i R360 kupiłem za 960zł:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się zamawia silent i vevoltec:p  

Mógłbym prosić o pełna nazwę tych chodzonek na rdzeń i pamięci, bo nie moge wyczaić które to w sklepach jak chcę zamówić. Będę wdzięczny. Czy na radka 9700pro też będą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo:

Ja zamawiam ARCTIC VGA Silencer +DHES System SILENT REV3. i radiatory na pamięć REVOLTEC BGA RAM Freezer Cu 8szt moim zdanie (i nie tylko moim) jest to nalepsze konwencjonalne rozwiązanie do kręcenie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...