Skocz do zawartości
fipa

Przeróbka MJ1000 na niezatapialną

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem MJ1000. Chciałbym przerobić ją na niezatapialną. Nie wiem jak się to tego zabrać. Chodzi mi o wlot wody do pompki. Ma on średnicę 19 mm, a nigdzie nie da się dostać redukcji 19/15 lub na 12mm. Z tego co wiem to takich wogóle nie produkują. W moim mieście (wsi???) niestety nie da się kupić nawewt redukcji 20/15. Co mi radzicie? Kupiłem już redukcje 22/15 i 18/15. Może je jakoś wykorzystać? Jak Wy (posiadacze przerobionej MJ1000) macie to rozwiązane? Szukałem i nic nie znalazłem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka od razu może pracować jako niezatapialna. Trzeba węża rozgrzać i naciągnąć na wlot. 19 mm to trochę dużo. Możesz też te redukcje wykorzystać: nałożyć, uszczelnić czymś. Musisz pokombinować.

Tak to rozwiązał Niemiec:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz węża 12 mm na 15 to nałożę, ale na 19 to raczej nie da rady... A czym np. uszczelnić? A może da się jakoś rozciąnąć redukcje z 18 na 19? Robił tak ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. Na pompke naciągnołem wąż ogrodowy a w niego włożyłem redukcje na 18/15. wygląda to estetycznie, jest proste w tykonaniu, tanie i ogólnie ok. Mam tylko jeden problem - nie mam jak zalać wody do układu, bo nie wziąłem pod uwagi, ze jakoś wody musze w układf wlac

ile mi sie udało to jakoś jest ale bardzo powietrze (babelki) slychac - jutro kupie trojnik T i zrobie sobie odpowietrzanie i uzupelnianie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa moglbys dac zdjecia? bo mojemu wc tylko pompy brakuje, a wlasnie mj mi najbardziej sie podoba. dlatego pliska o jakiekolwiek zdjecia tej pompy z weżami, ja mam miec 12mm. rozwiazanie Niemca wyglada ok, ale ja chce zeby wygladalo jeszcze lepiej w moim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam cyfrówki, ale zapewniam, ze jest to tak proste rozwiązanie, że łatwiej nie można. Dla wyglądu taki zielony z jasną wtopioną w niego siatką wąż ogrodowy owinąłem czarną taśmą izolacyjna. Wygląda o wiele lepiej. Wiele także zależy od estetyki lutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie MJ1000 leci od dawna jako niezatapialna. Ssa wode ze zbiorniczka wężem ogrodowym o dużej średnicy a "popycha" do chłodnicy już normalnym. Jak coś to mogę dać foty jak do domu wieczorem wróce i coś popstrykam.A co do odpalenia układu to zawsze ssam węża aż pompa ruszy. A właśnie nie widzieliście do niej wirników? (już na zapas pytam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz węża 12 mm na 15 to nałożę, ale na 19 to raczej nie da rady... A czym np. uszczelnić? A może da się jakoś rozciąnąć redukcje z 18 na 19? Robił tak ktoś?

Próbować można. Ja na wlot ph802 (jak dobrze pamiętam ok. 18 mm) nałożyłem węża 12 mm :) Trzeba trochę cierpliwości, tudzież siły ...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz węża 12 mm na 15 to nałożę, ale na 19 to raczej nie da rady... A czym np. uszczelnić? A może da się jakoś rozciąnąć redukcje z 18 na 19? Robił tak ktoś?

Próbować można. Ja na wlot ph802 (jak dobrze pamiętam ok. 18 mm) nałożyłem węża 12 mm :) Trzeba trochę cierpliwości, tudzież siły ...
gwoli ścisłości - WYLOT :D

 

ale owszem - da się - ja po kilku kombinacjach z przejściówkami miedzianymi wciągnąłem wąż zbrojony 12,5 ID

 

..ale - WAŻNE - na pompce, zarówno na wlocie jak i na wylocie, nie powinno być zbytnich redukcji bo to bardzo obniża jej wydajność

spójrzcie tutaj:

http://www.procooling.com/articles/html/pu...phaestus__1.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o rurki od chłodnicy (z tym polamaniem) to nie przeszkadza mi to zupełnie, rurki są grubsze i przeływ po załamaniu został taki jak powinien być ;)

A co do nieporządku to komp stoi w biurku i totalnie mi to zwisa, ważne że działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy mj 1200 też jest niezatapialna?? bo wsklepie www.zoosfera.pl gośc powiedział że chyba nie bo dostał taką wjadomość od producenta??

Qrde, mam ten sam dylemat - zamowilem MJ1200 w tym sklepie i we wtorek pan Grzegorz zadzwonil powiedziec mi ze to pompa zatapialna tylko :(, orientuje sie ktos jak to jest czy ona rzeczywiscie nie jest niezatapialna?

 

MJ1200 to Power Head, wiec to chyba to jakas roznica :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tą MJ 1200 to chyba to samo co z MJ 1000. Wystarczy węża na wlot założyć i będzie pracować jako niezatapialna. Wygląda tak samo jak MJ 1000.

No wlasnie nie wiem jak to jest dokladnie :?, masz moze gdzies zdjecie tego MJ1200 - bo wszedzie po sklepach przy tej pompce sa jakies lipne fotki.

 

BTW: Pojawily sie znowu Hydory w Polsce juz? bo nie dawno mialy byc w 4MAXie, a ja troche z obiegu przez ten tydzien wypadlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff kumpel kupił mj 1200 jest niezatapialna ma oring i ciychutka ja mam atman 306 jest cichy al mj1200 to poezja jak włączył to myslałe że jest popsuta wogule ani troche niechałasuje niech sie schowają echeimyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff kumpel kupił mj 1200 jest niezatapialna ma oring i ciychutka ja mam atman 306 jest cichy al mj1200 to poezja jak włączył to myslałe że jest popsuta wogule ani troche niechałasuje niech sie schowają echeimyy

Jestes pewien ze to 1200? Skad zamowiona? (zoosfera.pl ?) Ile tam stoi? Czy faktycznie sprawa sprowadza sie do naciagniecia weza na wlot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...