Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

jak juz zmieniacie chlodzenie to : na rdzeniu bez zazutow na pamieciach radiatorki ok ale w sapphire tak jak kolega sirzenek ma na zdjeciu z modyfikacja chlodzenia akurat zasloniete kablem sa takei 2 nie wiec ukadziki moleksy czy co to jest .. to to jest tak gorace ze slady na palcach zostaja ...powaga ja na to zalozylem chlodzeie .. napewno kostka ramu co jest miedzy nimi ma ciezkie zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wszelkie wasze problemy z wydajnoscia kart Radeon 9550 polegaja na nie odpowiednim zlaczu AGP.. taka prawda. Jezeli macie AGP x4 to karta nie rozwinie skrzydel. Wiem co mowie, do wczoraj mialem wlasnie plyte z takim agp. Po pierwsze karta dzialala strasznie niestabilnie, wieszala kompa nawet przy ogladaniu stron... ale na szczescie udalo mi sie na niej przeprowadzic testy i osiagnolem wlasnie te lekko ponad 6 tys... po zmianie plyty glownej na taka z AGP x8 karta juz miala prawie 10tys punktow na Duronie 1.8ghz + 256 DDR 3200....nie chce nic mowic, ale jezeli macie AGP x4 i nie zamierzacie kupic jakos szybko nowej plyty glownej to lepiej wlozcie pieniadze w GF4 Ti.... DX 9.0 nie ma, ale przynajmniej bedziecie mieli pozadne wyniki w 3dmarku i wiecej FPS w grach ktore nie wymagaja DX9 do dzialania

 

swoja droga polecam artykuly w necie na temat kompatybilnosci kart AGP x8 ze zlaczami AGP x4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

// IvL/FblnaU4w6bO89mN9XIzJKwdEz1acOB3LQ6Vj2NWPrRjcMHDUWwpZzE/zePncyyP88jTjUx8eoP95f18=

unbindall

bind "TAB" "_impulse19"

bind "ENTER" "_button2"

bind "ESCAPE" "togglemenu"

bind "SPACE" "_moveup"

bind "/" "_impulse14"

bind "0" "_impulse10"

bind "1" "_impulse0"

bind "2" "_impulse1"

bind "3" "_impulse2"

bind "4" "_impulse3"

bind "5" "_impulse4"

bind "7" "_impulse6"

bind "8" "_impulse7"

bind "9" "_impulse8"

bind "[" "_impulse15"

bind "\\" "_mlook"

bind "]" "_impulse14"

bind "a" "_moveleft"

bind "c" "_movedown"

bind "d" "_moveright"

bind "f" "_impulse11"

bind "q" "_impulse9"

bind "r" "_impulse13"

bind "s" "_back"

bind "t" "clientMessageMode"

bind "w" "_forward"

bind "x" "_impulse5"

bind "y" "clientMessageMode 1"

bind "z" "_zoom"

bind "BACKSPACE" "clientDropWeapon"

bind "PAUSE" "pause"

bind "UPARROW" "_forward"

bind "DOWNARROW" "_back"

bind "LEFTARROW" "_left"

bind "RIGHTARROW" "_right"

bind "ALT" "_strafe"

bind "CTRL" "_moveDown"

bind "SHIFT" "_speed"

bind "DEL" "_lookdown"

bind "PGDN" "_lookup"

bind "END" "_impulse18"

bind "F1" "_impulse28"

bind "F2" "_impulse29"

bind "F3" "_impulse17"

bind "F5" "savegame quick"

bind "F6" "_impulse20"

bind "F7" "_impulse22"

bind "F9" "loadgame quick"

bind "F12" "screenshot"

bind "MOUSE1" "_attack"

bind "MOUSE2" "_moveUp"

bind "MOUSE3" "_zoom"

bind "MWHEELDOWN" "_impulse14"

bind "MWHEELUP" "_impulse15"

seta radiant_entityMode "0"

seta gui_mediumFontLimit "0.60"

seta gui_smallFontLimit "0.30"

seta net_socksPassword ""

seta net_socksUsername ""

seta net_socksPort "1080"

seta net_socksServer ""

seta net_socksEnabled "0"

seta win_ypos "22"

seta win_xpos "3"

seta sys_lang "english"

seta s_numberOfSpeakers "2"

seta s_doorDistanceAdd "150"

seta s_globalFraction "0.8"

seta s_subFraction "0.75"

seta s_playDefaultSound "1"

seta s_volume_dB "0"

seta s_meterTopTime "2000"

seta s_reverse "0"

seta s_spatializationDecay "2"

seta s_maxSoundsPerShader "0"

seta r_debugArrowStep "120"

seta r_debugLineWidth "1"

seta r_debugLineDepthTest "0"

seta r_cgFragmentProfile "fp30"

seta r_cgVertexProfile "vp30"

seta r_forceLoadImages "1"

seta r_shadows "1"

seta r_skipBump "0"

seta r_skipSpecular "0"

seta r_skipNewAmbient "0"

seta r_renderer "arb2"

seta r_brightness "1.547619"

seta r_gamma "1.5"

seta r_swapInterval "0"

seta r_useIndexBuffers "0"

seta r_customHeight "486"

seta r_customWidth "720"

seta r_fullscreen "1"

seta r_mode "5"

seta r_multiSamples "0"

seta image_downSizeLimit "1024"

seta image_ignoreHighQuality "0"

seta image_downSizeBumpLimit "1024"

seta image_downSizeSpecularLimit "512"

seta image_downSizeBump "512"

seta image_downSizeSpecular "64"

seta image_useCache "1"

seta image_cacheMegs "256"

seta image_cacheMinK "1280"

seta image_usePrecompressedTextures "1"

seta image_useNormalCompression "2"

seta image_useAllFormats "1"

seta image_useCompression "1"

seta image_roundDown "1"

seta image_forceDownSize "1"

seta image_downSize "1"

seta image_lodbias "-2"

seta image_anisotropy "8"

seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"

seta gui_filter_gameType "0"

seta gui_filter_players "0"

seta gui_filter_password "0"

seta net_master4 ""

seta net_master3 ""

seta net_master2 ""

seta net_master1 ""

seta net_clientMaxRate "16000"

seta net_serverMaxClientRate "16000"

seta m_strafeSmooth "4"

seta m_smooth "3"

seta m_strafeScale "6.25"

seta m_yaw "0.022"

seta m_pitch "0.022"

seta sensitivity "21.714285"

seta in_alwaysRun "0"

seta in_freeLook "1"

seta in_anglespeedkey "1.5"

seta in_pitchspeed "140"

seta in_yawspeed "140"

seta gui_configServerRate "0"

seta com_guid ""

seta com_showFPS "1"

seta com_purgeAll "0"

seta com_machineSpec "2"

seta g_decals "0"

seta g_projectileLights "1"

seta g_doubleVision "0"

seta g_muzzleFlash "0"

seta mod_validSkins "skins/characters/player/marine_mp;skins/characters/player/marine_mp_green;skins/characters/player/marine_mp_blue;skins/characters/player/marine_mp_red;skins/characters/player/marine_mp_yellow"

seta g_mapCycle "mapcycle"

seta g_voteFlags "0"

seta g_gameReviewPause "10"

seta g_countDown "10"

seta g_password ""

seta g_showBrass "0"

seta g_showProjectilePct "0"

seta g_showHud "1"

seta g_showPlayerShadow "1"

seta g_showcamerainfo "0"

seta g_healthTakeLimit "25"

seta g_healthTakeAmt "5"

seta g_healthTakeTime "5"

seta g_useDynamicProtection "1"

seta g_armorProtectionMP "0.6"

seta g_armorProtection "0.3"

seta g_damageScale "1"

seta g_nightmare "0"

seta g_bloodEffects "1"

seta ui_showGun "1"

seta ui_autoReload "1"

seta ui_autoSwitch "1"

seta ui_team "Red"

seta ui_skin "skins/characters/player/marine_mp"

seta ui_name "marcin"

seta si_spectators "1"

seta si_usePass "0"

seta si_warmup "0"

seta si_teamDamage "0"

seta si_timeLimit "10"

seta si_fragLimit "10"

seta si_maxPlayers "4"

seta si_map "game/mp/d3dm1"

seta si_gameType "singleplayer"

seta si_name "DOOM Server"

seta g_spectatorChat "0"

 

 

 

mam taki config do dooma3...gra na nim wygląda pięknie...tylko ze na defaultowym ustawieniu grafy mam 15FPS-ów heheh :) a narazie ją wygrzewam bo w ati toolu dochodzi do 460 a w marku sie wywala na 455...dobra ide testowac dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wszelkie wasze problemy z wydajnoscia kart Radeon 9550 polegaja na nie odpowiednim zlaczu AGP.. taka prawda. Jezeli macie AGP x4 to karta nie rozwinie skrzydel.

IMHO nie tyle zauważyłeś różnicę spowodowaną zmianą AGP z 4x na 8x, lecz zmianą samej płyty... Na jakich chipsetach były obie te płyty i jakich firm? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko do uzytkownikow 9550:

 

- Radeon 9550 w wersji XT jest wykrywany jako 9600 a jak to jest ze zwykłym Radeon czy jest on wykrywany jako 9550 czy jako 9600 ?

 

- Jak z wyjsciem telewizyjnym w przypadku Radeon 9550 HIS ?

 

Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sapphire 9550 128MB 128bit 4ns Samsung.

Wywaliłem to badziewne chłodzenie z podświetleniem, wrzuciłem radiator z Radeona 9000 (pasuje idealnie), zamontowałem wentylator GlaciaTech 80x80 (cichy, nieźle daje), GPU idzie na 405MHz bez arfetaktów, natomiast przy 430 coś zaczyna się pojawiać po pewnym czasie, MEM idzie na 500MHz stabilnie.

Źle nie jest, tyle że jest dziwne to że pamiątki są chłodne a są arfetakty :(

Bardzo ładnie śmiga Xpand Rally (1024x768 wszystko MAX) BETA, generalnie jestem bardzo zadowolony (w HL2 się pogra to mi wystarczy, DSJ 3.0, Xpand Rally itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłem rdzeń na 301 a pamięć na jakieś 320 MHz to mi obraż się krzaczył, a 3DMark się wieszał na teście Lobby. Jak to bydle ruszyć?

Zdecydowanie za wysoko ustawiłeś pamięci... potestuj z pamięciami ustawionymi na 250 (a rdzeń powinieneś móc podkręcić jeszcze sporo)

Popraw mnie jeśli się mylę, częśtotliwość pamięci ustawiona w RadLinku na 250 MHz to w realu 500? Wniosek taki wyciągnołem z wynków np 412/472 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłem rdzeń na 301 a pamięć na jakieś 320 MHz to mi obraż się krzaczył, a 3DMark się wieszał na teście Lobby. Jak to bydle ruszyć?

Zdecydowanie za wysoko ustawiłeś pamięci... potestuj z pamięciami ustawionymi na 250 (a rdzeń powinieneś móc podkręcić jeszcze sporo)

Popraw mnie jeśli się mylę, częśtotliwość pamięci ustawiona w RadLinku na 250 MHz to w realu 500? Wniosek taki wyciągnołem z wynków np 412/472 itp.

Tak, częstotliwość ustawiona w Radlinku na 250MHz, to efektywne 500 (DDR), ale jak ty ustawiłeś pamięć na 320 (640DDR), to nie możesz się dziwić, że masz artefakty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radeon 9550 od sapphire na kościach 4ns niechce się wogóle podkręcać. W power stripie jak zmieniam wartość zegara to po wciśnięciu zastosuj nadal jest standardowy zegar. Próbowałem też w riva tuner i to samo. O co chodzi ? Jakie najlepiej sterowniki zainstalować ? Ma ktoś może linka ? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radeon 9550 od sapphire na kościach 4ns niechce się wogóle podkręcać. W power stripie jak zmieniam wartość zegara to po wciśnięciu zastosuj nadal jest standardowy zegar. Próbowałem też w riva tuner i to samo. O co chodzi ? Jakie najlepiej sterowniki zainstalować ? Ma ktoś może linka ? Prosze o odpowiedz.

Przejrzyj sobie kilka (max 10) ostatnich stron tego wątku... pisałem o tym trochę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zmiana plyty nic nie daje, tzn daje ale nie w sensie wydajnosci. U mnie na mojej starej plycie Shuttle AV18e (Via chipset) karta byla maxymalnie nie stabilna tak jak pisalem co bylo wlasnie spowodowane brakiem obslugi AGP 8x. U kumpla na AGP 4x karta poszla ale wydajnosc byla naprawde zalosna... tak wiec zmiana plyty daje nam tylko stabilnosc, NIC WIECEJ. Jak chcecie cos wycisnac z tej karty to musicie miec AGP 8x albo bedziecie mieli prawie o polowe gorsza wydajnosc... taka jest prawda. Ja na swoim Radku 9550 od Gigabyte (400/540 puki co) z Duronem 1.8ghz mam 9024 punkty co i tak wedlug mnie jest dziwnie malym wynikiem jak na ta karte.. btw krzych650 na jakim procku jedziesz skoro w 3dmarku2001 masz 12 tys punktow ? (btw ja u siebie w 3dmarku2003 mam o 400 punktow wiecej niz ty... 4065, troche to dziwne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko do uzytkownikow 9550:

 

- Radeon 9550 w wersji XT jest wykrywany jako 9600 a jak to jest ze zwykłym Radeon czy jest on wykrywany jako 9550 czy jako 9600 ?

 

- Jak z wyjsciem telewizyjnym w przypadku Radeon 9550 HIS ?

 

Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem w czasie gry w dooma 3 po pewnym czasie uruchamia się vpu recover i pisze o jakimś błędzie. dlaczego tak się dzieje ? da mi ktoś linka to sterów omega 2.5.58 bo niemoge znaleść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witchman -> mój konfig jest w moim podpisie; ja również nie wiem jak to możliwe, że masz aż tak wysoką punktację 8O

LK -> Radeon 9550 wykrywany jest jako Radeon 9550 (przynajmniej pod WinXP)

orzi -> jedziesz na nominalnych parametrach karty, czy na podkręconych...? (jeśli podkręcona, to zmniejsz taktowanie GPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zmiana plyty nic nie daje, tzn daje ale nie w sensie wydajnosci. U mnie na mojej starej plycie Shuttle AV18e (Via chipset) karta byla maxymalnie nie stabilna tak jak pisalem co bylo wlasnie spowodowane brakiem obslugi AGP 8x. U kumpla na AGP 4x karta poszla ale wydajnosc byla naprawde zalosna... tak wiec zmiana plyty daje nam tylko stabilnosc, NIC WIECEJ. Jak chcecie cos wycisnac z tej karty to musicie miec AGP 8x albo bedziecie mieli prawie o polowe gorsza wydajnosc... taka jest prawda. Ja na swoim Radku 9550 od Gigabyte (400/540 puki co) z Duronem 1.8ghz mam 9024 punkty co i tak wedlug mnie jest dziwnie malym wynikiem jak na ta karte.. btw krzych650 na jakim procku jedziesz skoro w 3dmarku2001 masz 12 tys punktow ? (btw ja u siebie w 3dmarku2003 mam o 400 punktow wiecej niz ty... 4065, troche to dziwne)

 

U mnie jest bardzo stabilnie, nic się nie wiesza a mam płyte Epoxa na kt333.

Wątpie aby po zmianie płyty na taką z agp x8 wynik drastycznie wzrósł.

 

Teraz w marku 2k3 mam 3027.

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...b/projectsearch ten na samym dole :)

 

Szkoda tylko że tak słabo pamięci mi się podkręcają :( A może własnie po zmianie płyty głownej będe mógł więcej wyciśnac z tych pamiątek :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650 -> grałem na normalnych parametrach i się to stało (omegi 2.5.67)

 

Zainstalowałem sterowniki omegi 2.5.58 i wreście moge podkręcać póki co rdzeń poszedł 250@338. Jakim programem najlepiej podkręcać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy próbowaliście zakładać radiatory na pamięci i czy przynosiło to jakieś efekty? Założyłem radiatory ale artefakty zaczynają się tam gdzie się zaczynały czyli około 520MHz.Zastanawiam się czy w związku z tym mają one sens i czy wojować z vpu - chodzi na 420 na standartowej blaszce ze śmigłem i niebiesskim led-em. Aha karta to sapphire 128mb + siajsungi 4ns.Pozdro.

 

------

NF7S+1700XP@2112MHz+R9550@bios od 9600@420/510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec pozyczylem od qmpla R9550 Sapphira niewiem jakie pamiatki bo qmpel przykleil radiatorki aluminiowe zaraz jak ze sklepu przydarl ;/

Testy(sprzet jak w podpsie):

Default 2k1:7167

2k3:2085

 

400/400 2k1:8377

2k3:2582

 

400/500 2k1:8972

2k3:2917

 

No ale nie samymi syntetykami czlowiek zyje; )

Odpalilem Q3 i demko Colina 5 oczywiscie obie 1024x768xhigh bez problemu wiec odpalilem AAx4 i o dziwo wszystko pieknie chodzi;) Tez sobie musze taka sprawic ; O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI.

Pierwsze wrażenia po kontakcie z GCube 9550 Extreme.

Instalacja omeg - karta wykryta jako R9600?

Na standartowych ustawieniach 400/500 - 3DM2001 - 10494pkt.

 

Wymiana chłodzenia na Arctic Silencera, na pamięci miedziane radiatory i kręce. Niestety max bez artów to 480 GPU i 280 pamięci. Szczególnie pamięci rozczarowują (3,3ns) - 3DM2001 - 12088 pkt.

 

Jutro zapodam bios od 9600XT i zobaczymy co to da.

 

I jeszcze jedno, niezły kwiatek. Na odwrocie pudła karty jest "spolszczona" specyfikacja, cytuje słowo w słowo.

 

Techniczny wyszczególnienie

ATI Radęcin 9550 VPU

Support pod kątem ten AGP 8X wzorzec DDR 32bit pełny kolor 3D umożliwić przy maksimum 2048x1536

Full poparcie dla Microsoft Kierować 9.0

CRT/TV-OUT/DVI-I JA Podwójny wystawa

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Niech żyje Radęcin!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety max bez artów to 480 GPU i 280 pamięci. Szczególnie pamięci rozczarowują (3,3ns) - 3DM2001 - 12088 pkt.

Hmmm i mimo wyższego taktowania masz gorsze wyniki niż ja... widocznie Radęcin od Gigabyte jest lepszy :D (mimo iż oba "kierują" się 9.0 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...