Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

hehehe moj szafir za 285zl leci na chlodzeniu o ktorym psialem wieloktrotnie (prawie 0 koszty) na 450 / 560 i na zasmieconym systemie (roczny) slabej kostce oem 256ram i zwykly aXp 2.6+ jest 11,6k w 2001 :) kurcze musialem niezle trafic z tym moim radkiem, a nie rozwiazalem jeszcze wystzkich mozliwosci. Nie bawilem sie timingami za bardzo te z 9550 XT oczywiscie sie nie nadaja - dla ciekawcyh powiem ze powoduja kolorowa explozje artow :) ). Ciekawe ile wycisne na moim powstajacym modzie, gdzie bedzie duzo lepszy proc, ram i mobo. Mysle ze 14k jest w zasiegu (ten 3dmarkjest uzalezniony w duzym stopniu od proca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety max bez artów to 480 GPU i 280 pamięci. Szczególnie pamięci rozczarowują (3,3ns) - 3DM2001 - 12088 pkt.

Hmmm i mimo wyższego taktowania masz gorsze wyniki niż ja... widocznie Radęcin od Gigabyte jest lepszy :D (mimo iż oba "kierują" się 9.0 ;) )
Na Gigabyte 9550 440/540 miałem w 3DM2001 - 11099 pkt.

Testowałem już HIS`a, Gigabyta, Sapphira, Gexcuba i Powercolora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sapphire radeonie 9550 póki co udało mi się uzyskać rdzeń: 250@360 i pamięć 196@234 uzyskałem w 3dmarku2001 - 9349 pkt. Narazie więcej nie podkręcam bo musze kupić radiatorki i jakieś lepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy dzien katowania zakonczył sie pomyślnie :twisted:

rdzeń ostatecznie uzyskał maxymalna stabilność na 450.00MHz..wiecej nie idzie ale i tak to jest bardzo dobrze. Pamieci jeszcze nie wiem, ale tak na oko pomiedzy 535-550 bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy dzien katowania zakonczył sie pomyślnie :twisted:  

rdzeń ostatecznie uzyskał maxymalna stabilność na 450.00MHz..wiecej nie idzie ale i tak to jest bardzo dobrze. Pamieci jeszcze nie wiem, ale tak na oko pomiedzy 535-550 bedzie :)

Jakie masz chłodzenie na karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy dzien katowania zakonczył sie pomyślnie :twisted:  

rdzeń ostatecznie uzyskał maxymalna stabilność na 450.00MHz..wiecej nie idzie ale i tak to jest bardzo dobrze. Pamieci jeszcze nie wiem, ale tak na oko pomiedzy 535-550 bedzie :)

Jakie masz chłodzenie na karcie ?

 

seryjny wentylek HISA :twisted:

 

na pamieciach nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych... NC :D konstrukcja ROX ! przypomina mi zrobiony przeze mnie wlasnorecznie z drutu miedzianego stojak na wentylator od celerona ktory byl zalozony na radiator od P4 :D Tak czy inaczej, jeden wentyl 80mm mam wolny w domu wiec jutro trzeba bedzie sie pomeczyc... ciekawe czy pamiatki pojda na 600mhz... no nic, do rana panowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Krzychu650 i ZeroSuper

 

WOW Ładnie żeście powykręcali swoje radki 8O Ten Gigabyte to jest istne monstrum !! Krzychu jakie masz taktowanie proca ?? możecie zapodać linki do ORBów to sobie porównam wszystko steri itp. Ale jednak widac że po zmianie chłodzenia na VPU karty ciągną o wiele większe taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na moim Hisie pamięci idą to 480 bez rzadnego problemu, ale dalej zaczynają się schody, czy opłaca się montować na nich miedziane radiatorki i czy zwiększy to ich potencjał O/C?Jeżeli tak to jakie CoolerMaster czy może OCZ?W 3Dmarku2001SE mam 9600, a zależy mi na 10000pkt :) Czy da coś zamontowanie wentyla na śledziu pod kartą. Aha mam standardowe chłodzenie HIS'a. Proszę o ODP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Krzychu650 i ZeroSuper

 

WOW Ładnie żeście powykręcali swoje radki  8O Ten Gigabyte to jest istne monstrum !! Krzychu jakie masz taktowanie proca ?? możecie zapodać linki do ORBów to sobie porównam wszystko steri itp. Ale jednak widac że po zmianie chłodzenia na VPU karty ciągną o wiele większe taktowanie

Krzychu dał radę. Ja mam GCuba Extreme który standartowo śmiga na 400GPU i 500MEM. Max to 480GPU i 580 pamięci. Wyniki oc są takie same na standartowym chłodzeniu jak na Arctic Silencer + radiatory na pamięciach. Przeszkoda w dalszym OC jest niedovoltowanie karty. Dzisaj wgram bios od 9600XT, może ma podbicie napięć? No i ciągle szukam vmoda na GeX`a :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziaki wychodza strasznie drogo... lepiej pociac jakies alu jak masz na zbyciu radiator aluminiowy (albo kupic, sa smiesznie tanie). Zgoda ze wydajnosc nie bedzie taka, ale wydawac ponad 50zl na miedziaki do karty za 300zl to lekkie przegiecie (szczegolnie dla tych kilku mhz), oczywiscie imo... U mnie poszyly pamieci na alu o 10mhz w gore (musialem kupic tasme termoprzewodzaca co wyszlo mi razem z wysylka 4,50zl). Do tego ram jest stabilny (560mhz) i whania temp w pokoju go nie denerwuja. Najlepiej jakby ktos mogl przetestowac roznice miedzy duzymi miedziakami a jakimis pocietymi alu.

A czym chlodzisz rdzen? Bo na standardowej blaszce mozna wyciagnac prawie max karty na danym napiecuu rdzenia. Temp bedzie wysoka, ale zmiana chlodzenia nie da wam nawet na gpu duzego wzrostu mhz (mi dala jakies 10-15mhz). problem tkwi w napiecu na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na moim Hisie pamięci idą to 480 bez rzadnego problemu, ale dalej zaczynają się schody, czy opłaca się montować na nich miedziane radiatorki i czy zwiększy to ich potencjał O/C?Jeżeli tak to jakie CoolerMaster czy może OCZ?W 3Dmarku2001SE mam 9600, a zależy mi na 10000pkt :) Czy da coś zamontowanie wentyla na śledziu pod kartą. Aha mam standardowe chłodzenie HIS'a. Proszę o ODP.

W moim Sapphirze pamięci tez idą do około 480. Założenie radiatorów (coolermaster) nic mi nie dało. Wydaje mi się że w tych kartach chłodzenie pamięci nie ma sensu, natomiast lepsze chłodzenie rdzenia byłoby już bardzie wskazane.

W marku 2k1 mam 9703pkt. Też chciałbym dobić do 10000 :) Myśle że lepsze chłodzenie na rdzeńiu rozwiąze ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na moim Hisie pamięci idą to 480 bez rzadnego problemu, ale dalej zaczynają się schody, czy opłaca się montować na nich miedziane radiatorki i czy zwiększy to ich potencjał O/C?Jeżeli tak to jakie CoolerMaster czy może OCZ?W 3Dmarku2001SE mam 9600, a zależy mi na 10000pkt :) Czy da coś zamontowanie wentyla na śledziu pod kartą. Aha mam standardowe chłodzenie HIS'a. Proszę o ODP.

ja mam HiS'a R9550 128bit pamieci Hynix 4ns które kręca sie na 530-540mhz bez problemu i bez dodatkowego chłodzenia typu radiatorki :)

 

z pamieciami dalej sie bawie : kupilem miedziane radiatorki i wgralem bios w którym przestawilem pamięci na 3,6ns - jak narazie działaja bez problemu do tego zrobie jeszcze dzis Vmod podnoszac troszke napiecie dla pamieci i bede próbował kręcic na 600 mhz :D !

 

jednak mam narazie kłopoty z rdzeniem, na standardowym chodzeniu od HiS'a rdzen maksymalnie kreci sie na 380mhz powyrzej tego zwisy(chyba za słabe chłodzonko) wiec mam takie pytanie, do ilu mhz podkręciliscie rdzen karty na standardowym chłodzeniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to karta się tak nie grzeje, no a Silencer został mi po 9800SE, a raditorki kupiłem za jakieś śmieszne pieniądze dawno, dawno temu.

Mimio, że nie zmieniają one podatności na OC to mogę dotknąć pamięci bez obaw o poparzenia. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam HiS'a R9550 128bit pamieci Hynix 4ns które kręca sie na 530-540mhz bez problemu i bez dodatkowego chłodzenia typu radiatorki :)

 

z pamieciami dalej sie bawie : kupilem miedziane radiatorki i wgralem bios w którym przestawilem pamięci na 3,6ns - jak narazie działaja bez problemu do tego zrobie jeszcze dzis Vmod podnoszac troszke napiecie dla pamieci i bede próbował kręcic na 600 mhz :D !

 

jednak mam narazie kłopoty z rdzeniem, na standardowym chodzeniu od HiS'a rdzen maksymalnie kreci sie na 380mhz powyrzej tego zwisy(chyba za słabe chłodzonko) wiec mam takie pytanie, do ilu mhz podkręciliscie rdzen karty na standardowym chłodzeniu ??

Skąd ty wytrzasnołeś vmoda na te radki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty wytrzasnołeś vmoda na te radki :?:

oczywiscie sam tego nie robie, dzis ide do sklepu komputerowego gdzie pracuje znajomy mojego ojca, podobno gostek wie jak to zrobic, wiec jak zrobi, pykne zdjecia i wkleje tu ne forum (co polaczyc itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SubZero wiesz ze nie da sie wgrac biosu od R9600 Pro .. XT ..

Ponieważ ID karty R9550 wynosi : 4153 a ID karty R9600 .. Pro ..XT 4150 - nawet jesli zmienisz z 4150 na ...53 to i tak stery wykryja karte jako R9550 bo nedzie posiadała oznaczenie ...53

 

A flashrom czy atiflash ... niepozwoli wgrac bios z innym ID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś cooler dostępny w sklepie, który pasowałby do tego radka. Mam co prawda radiator z PIII porządnie wyszlifowany ale nie mam pojęcia jak go zamontować :( Boję się ze coś spartole, bo nie mam w tych sprawach doswiadczenia. Co byś polecali na radka 9550 od HIS'a, najlepiej dostępne w sklepach i wydajne :) Rdzeń chodzi na 410 prime stable. Na 450 wywalał VPU recover, a na 430 czasem nie przechodził 3Dmarka2003 :( Dlatego myślę, że jak zamontuję porządne chłodzenie na rdzeniu + radiatorki na pamięciach to uda mi się go stabilnie ustawić na 440/500. Co wy nato?Ale jak go schłodzic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś cooler dostępny w sklepie, który pasowałby do tego radka. Mam co prawda radiator z PIII porządnie wyszlifowany ale nie mam pojęcia jak go zamontować :( Boję się ze coś spartole, bo nie mam w tych sprawach doswiadczenia. Co byś polecali na radka 9550 od HIS'a, najlepiej dostępne w sklepach i wydajne :) Rdzeń chodzi na 410 prime stable. Na 450 wywalał VPU recover, a na 430 czasem nie przechodził 3Dmarka2003 :( Dlatego myślę, że jak zamontuję porządne chłodzenie na rdzeniu + radiatorki na pamięciach to uda mi się go stabilnie ustawić na 440/500. Co wy nato?Ale jak go schłodzic  :?:

http://www.shackspace.com/~chemhaqr@shackm...nCoolingMod.htm - na rdzen

 

a jesli chodzi o pamieci to tylko jesli masz 4ns lub mniej chyba ze sie łakomiłes na tańszego hiS'a 9550 - 310zł który ma pamięci 5ns drozszy o 25zł ma pamieci juz 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczcie AGP  (zakladka SmartGart we wlasciwosciach zaawansowancyh ekranu, tam gdzie Radlink)  i zobaczcie o ile wiecej pojdzie wam rdzen.

tyklo ze jak bym wyl AGP to wydajnosc by zdecydowanie spadła i co mi wtedy po wyrzszym taktowaniu rdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś cooler dostępny w sklepie, który pasowałby do tego radka. Mam co prawda radiator z PIII porządnie wyszlifowany ale nie mam pojęcia jak go zamontować :( Boję się ze coś spartole, bo nie mam w tych sprawach doswiadczenia. Co byś polecali na radka 9550 od HIS'a, najlepiej dostępne w sklepach i wydajne :) Rdzeń chodzi na 410 prime stable. Na 450 wywalał VPU recover, a na 430 czasem nie przechodził 3Dmarka2003 :( Dlatego myślę, że jak zamontuję porządne chłodzenie na rdzeniu + radiatorki na pamięciach to uda mi się go stabilnie ustawić na 440/500. Co wy nato?Ale jak go schłodzic  :?:

Ja się zastanawiam nad tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30318807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SubZero wiesz ze nie da sie wgrac biosu od R9600 Pro .. XT ..

Ponieważ ID karty R9550 wynosi : 4153 a ID karty R9600 .. Pro ..XT 4150 - nawet jesli zmienisz z 4150 na ...53 to i tak stery wykryja karte jako R9550 bo nedzie posiadała oznaczenie ...53 

 

A flashrom czy atiflash ... niepozwoli wgrac bios z innym ID

WRONG :!:

Wgrałem i śmiga, na razie zaniżone taktowania, 9600XT standartowo ma 500/600, lecą testy na 460/560.

 

flashrom -p -f -i wszystko można wgrać, nawet bios od mikrofali. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...