Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przez dlugi czas udawalo mi sie pozostac w ukryciu bo staralem sie szukac na forum :wink:  ale ten temat mnie wykonczy. po przeczytaniu 36 stron juz nie moge. a sprawe mam taka kupilem sapphire 9550 128/128 w ESC, w cenniku mieli napisane ze ma samsungi 4ns.jak przyszedlem na chate z karta i przeczytalem (troche za pozno) gdzie to sie sprawdza to sie troche zdziwilem - na kostach mam napisane cos takiego:

SAMSUNG 425

K4D261638F - TC50

z tego co czytalem na forum wynika chyba ze to sa 5ns? ale moge sie mylic oczywiscie.moze pomorzecie mi rozszyfrowac ten numer :wink: bo nie wiem czy isc do sklepu z reklamacja.

 

z gory dzieki

nic sie nie martw ja mam tak samo oznaczone a ida na 540 .. samsung podobno zle oznacza kosci pamieci zanim oddasz karte przetestuj !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Chcialem zapytac czy jesli zmienie chlodzenie na rdzeniu ( z tego co widzialem to ten radiatorek z coolerkiem w boxowym chlodzeniu Hisa ma tylko jeden punkcik styku z rdzeniem, nie jestem jakims specem i znawca ale wydaje mi sie ze radiator na calej powierzchni powinien sie stykac z rdzeniem,) to podniose taktowanie rdzenia? (narazie max stabilnie na nim wyciskam 390-395) pamiec w miare sa "chlodne". Co proponowalibyscie ? Aha czy na tej karcie moge podlaczyc coolerka o zlaczu "trzy" pin ?

Generalnie na standartowym chłodzeniu powinieneś dobić do około 420MHz, wymiana radiatora da możliwość do 440-460MHz, aly czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeroSuper: nie wiesz moze jak mozna sprawdzic temp. grafy? moze tak malo sie podkreca bo mam zasilacz cienki i mam dosyc "cieplo" w kompie ... a to boxowe chlodzenie nie jest wydajne - tak mi sie wydaje.

Jescze jedno pytanie na ktore nie uzyskalem odpowiedzi:

Czy na tej karcie(HIS 9550) moge podlaczyc coolerka o zlaczu "trzy" pin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie martw ja mam tak samo oznaczone a ida na 540 .. samsung podobno zle oznacza kosci pamieci zanim oddasz karte przetestuj !!

obawiam sie ze juz troche za pozno - dzialalem pod wplywem impulsu :), wymienilem karte i teraz mam na kosciach TC40 wiec sa juz 4ns :D no ale mam nadzieje ze gorze niz na twoich nie bedzie :wink:

 

Soplica wytlumaczyli sie ze mieli nowa dostawe i cos im sie powalilo, koles bez problemu wymienil karte (nawet zaproponowal mi oddanie kasy). teraz 4ns kosztuja 295 zl po mieli nowa dostawe i cos tam... a za 285 zl sa 5ns.

 

P.S. wy tez macie takie zaegary na karcie? 249,75/391,5? mialo byc 250/400 - zawsze pare Mhz wiecej :twisted: :wink:

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkiminilem problem z kartą, nie wiem dlaczego ale jak odinstalowałem omegi a potem zainstalowalem na nowo ale tylko same sterowniki (bez atitool`a, multiresa i radlinkera) to wyniki sie poprawiły !! radlinker został po poprzedniej instalacji omeg tak wiec mam tylko sterowniki + radlinker bez zbednego badziewia, karta wykrecona jak w podpisie

wyniki

2001se - 9079pkt

2003 - 2868pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wgrany bios niechce mi działać poprawnie ? Oto to co robie:

1. Ściągam bios od sapphire radeona 9600 non-pro 128mb

2. Modyfikuje go programem rabbit zmniejszam zegary ( w czasie uruchamiania wyskakuje cheksum wrong)

3. Wgrywam zmodyfikowany bios komendą flashrom -p 0 nazwa - f

4. Nowy bios został wgrany i w czasie instalowania nowego sterownika ekranowego zatrzymuje się i nic się nie dzieje.

5. W aidzie widzi karte jako radeon 9600XT

 

Czy ktoś coś wie na ten temat ?

Czy ktoś pomoże w tej sprawie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jednak ciesze ze szybko karte wymienilem z 5ns na 4ns. teraz w 3dsamrku 2k1 mam 7900 a na tamtej bylo 6900; w 3d 2k3 mialem 1800 a teraz mam 2200 8O (wszystkie wyniki sa bez podkrecania).

 

ale spoko jak kupie radiatorki na pamieci i zaloze wiekszy radiator na gpu to sie troche go wkreci :twisted:

aa i jeszcze jak dojdzie thermaltake combo cool pipe 101 i kupie nowy zasilacz to procka tez podkrece i mam nadzieje beda lepsze wyniki :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już znalazłem vmoda do rdzenia sapphire'a 9600 non pro i wiem na jakiej zasadzie jest zrobiony, może wieczorem podejdę do tematu chyba,że ktoś mnie uprzedzi i zrobi to wcześniej ;) Pozdro

zapomnij o Vmod jesli nie posiadasz radiatrów miedzianych chłodzonych wiatrakiem, zwykłe nie dają rady ... rób vmoda a zobacysz zielony dymek z karty.Na Vmoda potrzeba Bardzo silnego Chłodzenia czy to rdzen czy pamieci.

 

Rdzeń chłodze wielkim radiatorem (BOX) od P4 z wydajnym wiatrakiem- na allegro 25zł + pasta termiczna -15zł

a pamieci tym :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9225 - allegro 50zł

 

bez tego ani rusz ...

V moda ja sam nie robilem bo nie chcialem spieprzyc karty, po tym modzie rdzen stabilnie działa na 500mhz - wyrzej zwisy, a pamieci 590 mhz - wyrzej spore arfreakty.

 

karta HiS R9550 128bit 128mb ,pamieci z 4ns na 3.6ns Hnixy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmoda oddzielnie robi się na pamięci (trudniej i nie do końca wiem jak na razie) i oddzielnie na rdzeń - pewnie że nie spróbuję na tej blaszce z podświetleniem ;) - granica rozsądku to 1.4V (z takiego U zasilany jest ten z 9600XT) na rdzeń który zasilany jest z przetwornicy ISL6522.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos uzywal na tej karcie wyjscia TV, bo u mnie nie chce dzialac. Wczesniej mialem FX5200 i wszytko dzialalo dobrze, a teraz nie wiem. Podłaczam i na ekranie telewizora czarny ekran z latajacymi kolorowymi pasami. Zmienialem juz na kazdy format, czyli PAL od B do L i zawsze to samo. Przy zmiania na jakis inny PAL obraz na telewizorze tak jakby mrygnie niby sie przestawia, ale caly czas czarny ekran z latajacymi kolorowymi pasami. Ktos sprawdzal wyjscie TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - proszę bardzo - ktoś inny już to zrobił :) http://www.ocforums.com/showthread.php?s=&...threadid=273737 co prawda to 9600 ale wygląda identycznie jak mój szafirek.

 

co do wyjścia TV to u mnie działa super - w porównaniu do poprzedniego GF3 dzień do nocy na korzyść r9550. O podwójnym ramdac-u nie wspomnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 4h temu kupiłem HIS 9550 4ns :)

komp jak w podpisie

3d mark2001

250/400 - 7557

300/500 - 8750

300/540 - 9086

 

3dmar2003 b330

250/400 - 2119

reszta potem bo teraz ide pograc w Xpanda bo wreszcie normalnie chodzi (przedtem mialem gf2ti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 4h temu kupiłem HIS 9550 4ns :)

komp jak w podpisie

3d mark2001

250/400 - 7557

300/500 - 8750

300/540 - 9086

 

3dmar2003 b330

250/400 - 2119

reszta potem bo teraz ide pograc w Xpanda bo wreszcie normalnie chodzi (przedtem mialem gf2ti)

Dlaczego tak słabo? 8O Osobiście nic nie czytam na temat 9550 ale już mi sie nie podoba. Miałem lepsze wyniki na starym FX 5600. Oczywiście miałem też o wiele gorszą maszynę. Stare wyniki to: 2001: 10000+ 2003: 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem dlaczego takie krzaki mi sie działy...przez włączone Fast Write. Wyłączyłem w BIOS-ie i chodzi narazie spox :) zobaczymy potem :)

 

 

_____________________________________________________________

 

po odpaleniu filmu są krzaki na maxa, jakies czarne kropki zielone pasy z kropek...ewidentnie pamięć na grafie zdechła, kur**!!!!!!!!!!!

 

_____________________________________________________________

 

w 3d marku 03 to po prostu sieczka z artów....dziwne baardzo...bo gdy kupiłem grafe chodziła spoko, w 3d marku zadnych artów i wogole looz....aha karta na default tak sypie artami..nie wiem co jej jest, jutro idzie ja gwarancje i biore druga a narazie wsadze starego, potcziwego geforce 3 by nvidiia :)... a jednak nVidiia rulezz heheheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 4h temu kupiłem HIS 9550 4ns :)

komp jak w podpisie

3d mark2001

250/400 - 7557

300/500 - 8750

300/540 - 9086

 

3dmar2003 b330

250/400 - 2119

reszta potem bo teraz ide pograc w Xpanda bo wreszcie normalnie chodzi (przedtem mialem gf2ti)

Dlaczego tak słabo? 8O Osobiście nic nie czytam na temat 9550 ale już mi sie nie podoba. Miałem lepsze wyniki na starym FX 5600. Oczywiście miałem też o wiele gorszą maszynę. Stare wyniki to: 2001: 10000+ 2003: 2500+

co za muł :x ... bierzesz pod uwage wyniki pierwszego lepszego goscia na dodatek początkującego lamusa w sprawach OC i wyciągasz wnioski na temat karty,

ja R9550 his'a z biosem R9600 non pro, z vmodem na pamięci i rdzen, ze zmniejszonymi timingami z 4ns na 3.6ns, podkręcilem : rdzen 500mhz, pamieci 590 mhz.

Bez b.dobrego chłodzenia sie nie obejdzie, ale mozna tak kręcic(kilka postów wczesniej opisałem moje chłodzenie)

 

wyniki

 

3dmark01 SE : 14060

 

3Dmark03 : 4205

 

Barton 3200+

512 Mb DDR400

KT600-A

dysk barracuda 120GB ATA133

 

więc co mało ?? kupilem karte za 350zł która teraz bije na ryj GF5600XT 5600,5700, -zdecydowanie droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

3Dmark03 : 4205

więc co mało ?? 

mało! za karte daleś 350zł + chlodzenie +pamieci + vmod czyli w sumie jakieś 450zl (benzyna, paczki, stracony czas), nie zapominając o utracie gwarancji, a wyniki "marne", bo wystarczy że zajrzysz do tematu 9600pro tam takie osiągi są robione bez kiwnięcia palcem, generalnie nieporozumienie to całe kombinowanie! Szkoda słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Dmark03 : 4205

więc co mało ?? 

mało! za karte daleś 350zł + chlodzenie +pamieci + vmod czyli w sumie jakieś 450zl (benzyna, paczki, stracony czas), nie zapominając o utracie gwarancji, a wyniki "marne", bo wystarczy że zajrzysz do tematu 9600pro tam takie osiągi są robione bez kiwnięcia palcem, generalnie nieporozumienie to całe kombinowanie! Szkoda słów...

IMHO i masz rację i nie masz - za 9600PRO musisz zapłacić ponad 500zł a i to nie gwarantuje rdzenia taktowanego 500MHz,VMOD jeśli zrobisz sam - kosztuje grosze,jeśli ktoś ma któregoś z rzędu kompa to radiatory i wentylatory ma w szufladzie,które tu może wykorzystać. Utrata gwarancji - rzeczywiście jest to jakiś argument, chociaż - odkąd mam pc (1991) żadna część kompa mi nie padła z powodu overclockingu,który zacząłem od 486SX25@40MHz tak więc za 350zł (o ile nie taniej) można zbliżyć się do osiągów karty o 200zł droższej a ile przy tym frajdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Dmark03 : 4205

więc co mało ?? 

mało! za karte daleś 350zł + chlodzenie +pamieci + vmod czyli w sumie jakieś 450zl (benzyna, paczki, stracony czas), nie zapominając o utracie gwarancji, a wyniki "marne", bo wystarczy że zajrzysz do tematu 9600pro tam takie osiągi są robione bez kiwnięcia palcem, generalnie nieporozumienie to całe kombinowanie! Szkoda słów...

chłodzenie na rdzen mam za frajer, musialem tylko kupic za 50zł miedziaki + lepsza paste termiczna. a tak pozatym to ta karta jest juz za 315zł HiS a Sapp 300zł czyli i tak mniej niz Pro.

nie jestem pedantem i lubie sie bawic w OC sprawia mi to większa frajde niz zakup gotowej karty ( w tym wypadku Pro)

patrząc na marna konkurencje ze strony nividi gdzie za 350zł mozna dopiero kupic marnego FX 5200 lub za 450 zł 5550 - ze zdupionym dx9

to Ati góruje :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawels >> egzakli, zgadzam sie w 100% dokladanie radiatorow i wentyli kupowanych za gruba kase zeby wycisnac + 20 Mhz na GPU i MEM to imho glupota totalna...gra nie warta swieczki, jednak z drugiej strony jesli ktos moze naprawde tanim kosztem ciagnac wiecej Mhz to czemu nie? o to w koncu chodzi w O/c, a przy tym korzysc z tego taka ze zbieramy doswiadczenie a to rzecz najcenniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mcie jakis pomysl na zamontowanie radiator z wentylem titana na His'a?Bo ja nie mam pojęcia jak go wcisnąc, a mam na stanie ładnie wyszlifowany radiatorek i wentyla 40x40, który nie ma innego zastosowania, jak lezenie na polce :(

Macie jakies linki z photosami? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Kupilem sobie r 9550 EX,zachęcony miedzy innymi tym watkiem.Karta chodzi dobrze na taktowani 300-dla rdzenia,i 600 dla pamięci.Wszystko to pięknie tylkoże wynik na 3d mark 2001 se to tylko 10500.Mój konfig to Windows XP home,A 2400 XP,512 ram 266 mhz i płyta główna Asrock k7s8x.A i stery to omegi 2567,zresztą prz innych wyniki są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUrcze po Vmodzie ta karta dostaje z tego co tu widze kopa. Ale czy ktos wykorzystal juz ten opis vmoda z 9600nonpro? bo zrobienie vmoda GPU na radeonie 9600 jest dosc latwe z tego co do tej pory przeczytalem. Mozna ostroznie zwiekszyc napiecie na rdzeniu na 1,36 (10kohm) i powinien dojsc do 500mhz (tym bardziej ze moj leci na 450 bez moda). A potem dolozyc vmoda na pamiec np. Chcialby jednak jakichs dokladniejszych zdjec i opini kogos kto ROBIL vmoda na radeonie 9600 non pro.

MarineDelta - mozesz zrobic zdjecia twojej karty lacznie z elementami vmoad (najlepiej jakies dokladnez na makro)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...