Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Więc mam takie wyniki na

526/626

Timingi :

4|2|4|7|2|CL+3|3|2|3|2

 

3D Mark 01 : 12151 (zbyt słaby proc sądze, niedługo będe kupował jakiegoś Bartona to pewnie z 3200 starczy żeby wynik był odpowiedni ;))

 

G1 L : 171.7

G1 H : 61.8

G2 L : 225.1

G2 H : 131.7

G3 L : 145.8

G3 H : 65.8

G4 : 77.0

FR Single : 1110.6

FR Multi : 2075.6

H Pol Count 1 : 61.4

H Pol Count 8 : 13.3

Env Bum Map : 186.4

DOT3 : 172.3

Vertex : 185.5

Pixel : 255.3

Adv Pixel : 126.9

Point : 18.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wyniki testów :

 

3D Mark 03 : 4068

 

GT1 : 129.2

GT2 : 24.8

GT3 : 22.9

GT4 : 29.2

 

CPU 459

CPU 1 : 47.2

CPU 2 : 8.8

 

FR Single : 962.6

FR Multi : 2037.8

Vertex : 13.8

Pixel 2.0 : 41.3

Ragtroll : 15.9

 

BTW Wam też nie działa strona futurmark ?? Mam neo640 okolice Cieszyna.

 

Jeszcze nie testowałem ani Doom ani Far Cry, dziś przyjde wieczorem to potestuje.

Jak tylko futurmark ruszy wrzuce na neta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holera mam problem i to spory , wgralem oryginal bios , taktwanie 250/400 i dalej mam te błedy !!!

co robić ??

2 3damrku tych błędów nie ma , w q3 tesz nie

Mam tego Hisa i nie wgrywałem biosu, nfsu chodzi pięknie na full detalach, to może być ten bios, jaką masz zasiłkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszylem zegary do 380/250 i grałem w maxa 2 przez 30 min i nie ma żadnych błędów , tylko w nfsu mam :/

czemu ??

 

update :

 

błedy mam tylko na jednej planszy w nfsu ..

w innych torach jest super

najnowszy screen html>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holera mam problem i to spory , wgralem oryginal bios , taktwanie 250/400 i dalej mam te błedy !!!

co robić ??

2 3damrku tych błędów nie ma , w q3 tesz nie

Może to kwestia sterowników, albo ATItool sam automatycznie Ci podkręca kartę w chwili kiedy przechodzi ona do trybu 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , zauwazylem kilka rzeczy....

błąd w nfsu mam tylko na tej jednej planszy, na wszystkich sterach i biosach jest to samo

2.

na oruginalnym biosie nie działa mi agp8 , jak wgram biosa od powercolora 9600 to dziala lux.

wszystkie inne gry takie jak q3 , mp2 , 3dmark chodzi idealnie.....

 

3, jak zrobic vmoda zeby nie stracic gwary /?????

ps:

nie wgrywajcie biosa spod windowsa winflashem , ja dzis wgrałem i mialem zwis pc , reset pc , grafa nie wstałą , pc piszczał :D

nasczescie pc zastartował z dyskietki i pisalem komendy po omacku i działa :D

tam gdzie jest vdd monitoring mam 2.5v (ostatnia fota na tej www)

a powinno być chyba 2.61 ????

heh , szkoda ze to na saphire , ale na hisa tesz napewno wyjdzie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bez problemu wgrałem BIOS od Radeona 9600 pod DOSEM, potem podczas próby wgrania BIOSU (po zmianie timingów) pod windowsem też mi się pc zawiesił i również musiałem kartę reanimować. Na szczęście na półce leży stara grafa na PCI więc problemu nie było :)

 

Morał z tego taki, że lepiej nie używać programów flasciach!ących pod windowsem, bo to wciąż system Microsoftu :P więc stabilny to on nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , zauwazylem kilka rzeczy....

błąd w nfsu mam tylko na tej jednej planszy, na wszystkich sterach i biosach jest to samo 

2.

na oruginalnym biosie nie działa mi agp8 , jak wgram biosa od powercolora 9600 to dziala lux.

wszystkie inne gry takie jak q3 , mp2 , 3dmark chodzi idealnie.....

 

3, jak zrobic vmoda zeby nie stracic gwary /?????

ps:

nie wgrywajcie biosa spod windowsa winflashem , ja dzis wgrałem i mialem zwis pc , reset pc , grafa nie wstałą , pc piszczał :D

nasczescie pc zastartował z dyskietki i pisalem komendy po omacku i działa :D

tam gdzie jest vdd monitoring mam 2.5v (ostatnia fota na tej www)

a powinno być chyba 2.61 ????

heh , szkoda ze to na saphire , ale na hisa tesz napewno wyjdzie :twisted:

taa pewnie ze wyjdzie ale bez dobrego chłodzenia daruj sobie vmoda

 

poczytaj dalej gosciu w tym artykule pisze o zmianie chłodzenia na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze na wyniki kolegów i sie dziwie ze macie takie duze osiagi w 3dmarku03!! ja mając Athlona XP 2200+(podkrecony z 1800 na 1950mhz)256DDR400Mhz płytke asusa na chipie KT400 i szafirka 9550 128DDR 4ns podkrecam na VPU-410/DDR-513 bo wyzej to Ati Tool pokazuje arty i bledy są i mam 2950pkt w tym 3DMarku03. Ale zauwazylem ze testujac na wyzszych czestotliwosciach w 3dMarku nie mialem zwisow program konczyl testy osiagajac nawet te 3000 ale czy tak mozna sie bawic z tymi czestotliwosciami pamieci bo sprawdzajac te wyzsze zegary w Ati Toolu pokazuje arty..niech ktos powie czy nie przejmowac sie wynikami tego Ati toola skoro 3dmark przechodzi na tych ustawieniach spokojnie bez zawiech..no i problem ustawiajac 420/520 a Ati toolu VPU recover wyrzuca cos mozna poradzic inne chlodzenie cos da? z góry dziekuje za odzew;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie testowałem pamięć w ATiTool i przy dojsciu do 500MHz(250) i karta zaczeła sypać artami i tylko wykręciła sie na 500Mhz....zamknieta obudowa, zero nawiewu, zadne radiatorki...po prostu goła pamięć Hynix 4ns, po testowaniu jakies 30min pamięć była prawie parząca :? :? (mówie o tej od drugiej strony karty) hmm...zdziwiło mnie to....ale jeszcze przy okazji sprawdziłem palcem mostek południowy na płycie i...sie oparzyłem :? :? :evil: ... kurde co jest, komp mi sie grzeje bardziej niz w lato! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie testowałem pamięć w ATiTool i przy dojsciu do 500MHz(250) i karta zaczeła sypać artami i tylko wykręciła sie na 500Mhz....zamknieta obudowa, zero nawiewu, zadne radiatorki...po prostu goła pamięć Hynix 4ns, po testowaniu jakies 30min pamięć była prawie parząca :? :? (mówie o tej od drugiej strony karty) hmm...zdziwiło mnie to....ale jeszcze przy okazji sprawdziłem palcem mostek południowy na płycie i...sie oparzyłem :? :? :evil: ... kurde co jest, komp mi sie grzeje bardziej niz w lato! :(

przy 540 mhz na pamięci mam zero artów(brak chłodzenia), 500 mhz to kiepski wynik,

przy vmodzie pamieci kręca sie na 600mhz(chłodzenie miedzianymi radiatorami) a rdzen 510 (wiatrak pod P4 BOX)

identyczny wiatrak jak na tej karcie :

Dołączona grafika

 

karta HiS, 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDelta: wiem ze kiepski....to jest mój drugi egzemplarz HISA 4ns i kurde tamten pierwszy krecil sie na rdzen 450MHz pamiec 540Mhz a tu jakaś lipa...pamięci po katowaniu ati toolem była prawie parząca :? rdzen chodzi na 430Mhz i nic mu nie jest...ale coś niskie te wyniki o/c...tyle ze na poprzednim radku miałem otwartą obudowe a teraz zamknietą....no zobacze jutro albo dzis przy otwartej budzie na ile pojdzie ten złom....

 

 

P.S na pamięciach pisze - 4 ale kiepsko sie kręca...dziwne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten P4 to ta wersja z miedziana podstawka? Ciekawe czy to ma duzy wplyw swoja droga.

Juz niebawem zapodam jakies lepsze wyniki, bo moja batalia w poszukiwaniu nowego proca dobiegla konca :) zamiast bulic wielkie pieniadze za zdrozale bartony2500+ dzis odblokowalem cashe w swoim thortonie lakierem i igla i jestem bardzo szczesliwy :) (wersja z odblokowanym mnoznikiem i super oc). Troche ot, ale to zapowiedz mojej aktywnej pracy nad karta saphire 9550 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten P4 to ta wersja z miedziana podstawka? Ciekawe czy to ma duzy wplyw swoja droga.

Juz niebawem zapodam jakies lepsze wyniki, bo moja batalia w poszukiwaniu nowego proca dobiegla konca :) zamiast bulic wielkie pieniadze za zdrozale bartony2500+ dzis odblokowalem cashe w swoim thortonie lakierem i igla i jestem bardzo szczesliwy :) (wersja z odblokowanym mnoznikiem i super oc). Troche ot, ale to zapowiedz mojej aktywnej pracy nad karta saphire 9550 :)

własnie aby odblokowac cache w tortonie (athlon XP 2000+) to wystarczy zamalowac ostatni mostek w L2 ??

 

. : : : l ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no chyba 4ns a na kosciach pisze 5 ale ja na to zlewam moze pisac i ze 6 ... ktos pytal co to za porgramit wiec Ati tray tool powinien byc raczej wszytkim tu znany ;] .. zastanawiam sie czy jest sens jeszcze obnizac te timingi ? zmiana Cl+3 a Cl +2 miala mi dac kopa a jakos go nie odczulem az tak :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafuls napisał:  

Cytat:  

Widocznie nie wszystkie Gigbyte tak mają, bo ja mm wgrany wlasny bios 400/500 (reszte podnosze radlinkiem)  

 

 

 

Voltar na jakich sterownikach obecnie pracujesz?  

 

 

a czy to ma znaczenie ?? sciagasz najnowsze omegi i tyle!

Bo dla omeg niema znaczenia jakie jest taktowanie ustawione w biosie 9550 a dla catalystów ma.

Gdy w swoim gigabyte zmieniłem w biosie taktowania to na omegach niebyło problemów żadnych, a jak zainstalowałem catalysty 4.8 to mi monitor sie wyłanczał jak wchodził do windowsa w DOSie wszystko chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...